Nawigacja z telefonu

Wszystko o car audio w KIA Sportage i elektryce. Porady,awarie, itd.
Mietekwet
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 20 kwie 2019, 21:43
Czym jeżdzę: 1,6 benzyna

Nawigacja z telefonu

Postautor: Mietekwet » 20 kwie 2019, 21:54

Mam kia sportage 2017 r., 1,6 benz, radio z bluetooth, telefon sparowany do rozmów, jak włączę nawigację przy włączonym radiu to nawigacja jest bez głosu. Jak rozwiązać ten problem?

KrzysiekG
Uzależniony
Posty: 256
Rejestracja: 06 lut 2019, 22:20
Czym jeżdzę: Sportage IV 2019 BL 1.6T-GDi

Re: Nawigacja z telefonu

Postautor: KrzysiekG » 20 kwie 2019, 23:00

Android?
Niektóre nawigacje mają możliwość wybrania czy wskazówki głosowe mają być odtwarzane przez bluetooth czy przez głośnik telefonu. Poszukaj w ustawieniach.

ZygJe
Profesor od "silnikuf"
Posty: 1312
Rejestracja: 13 gru 2011, 22:24
Czym jeżdzę: Peugeot 3008HYbrid4 300KM; KIA Sedona 3,3V6 275KM AT
Lokalizacja: Audiovideo, San Escobar

Re: Nawigacja z telefonu

Postautor: ZygJe » 21 kwie 2019, 15:12

Trzeba wyłączyć w telefonie "dźwięk multimediów" w ustawieniach sparowanego urządzenia bluetooth.
pozdrawiam

Była: Sportage 2.0 CRDi XL AWD AT - jedno z najlepszych aut jakie miałem
Sorento 3.5 V6 285KM AWD AT - moja sprzedana miłość - bo żona była zazdrosna...

***** ***
Idąc ciemną doliną zła się nie ulęknę, gdyż to ja jestem ten najgorszy

KrzysiekG
Uzależniony
Posty: 256
Rejestracja: 06 lut 2019, 22:20
Czym jeżdzę: Sportage IV 2019 BL 1.6T-GDi

Re: Nawigacja z telefonu

Postautor: KrzysiekG » 21 kwie 2019, 15:24

^^^ też dobre, tylko że później gdybyś chciał słuchać czegoś (YouTube, Spotify, Muzyka z MP3 w telefonie itp) przez system audio samochodu to musisz pamiętać żeby sobie to włączyć znów.

Mietekwet
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 20 kwie 2019, 21:43
Czym jeżdzę: 1,6 benzyna

Re: Nawigacja z telefonu

Postautor: Mietekwet » 21 kwie 2019, 16:57

Wszystkie rady wynikające z odpowiedzi sprawdziłem - nawigacja działa w telefonie - kiedy radio włączone brak jakiegokolwiek głosu - jak radio wyłączę - nawigacja w telefonie odzyskuje głos.

KrzysiekG
Uzależniony
Posty: 256
Rejestracja: 06 lut 2019, 22:20
Czym jeżdzę: Sportage IV 2019 BL 1.6T-GDi

Re: Nawigacja z telefonu

Postautor: KrzysiekG » 21 kwie 2019, 19:14

Kolego... To się trochę qpy nie trzyma bo przynajmniej drugi ze sposobów powinien bezwzględnie zadziałać. Ale uznajmy, że nie każdy musi być biegły technicznie więc zacznijmy od początku.
Napisz proszę jaki masz telefon? Jaki system operacyjny w nim zainstalowany? Jakiej nawigacji, tj. jakiego programu używasz?
Bez tych informacji trudno będzie Ci pomóc bo nikt tu nie ma magicznej szklanej kuli...

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: Nawigacja z telefonu

Postautor: puder12 » 22 kwie 2019, 10:17

Mam podobny problem.
Nawigacja w telefonie z Androidem - Google Maps, nie podaje komend gdy telefon jest połączony przez bluetooth z radiem w samochodzie. Jest tak zarówno na moim Xiaomi Redmi 4X jaki i na żony Samsung S8.

Spróbuje odłączyć multimedia przez bluetooth i sprawdzę.

KrzysiekG
Uzależniony
Posty: 256
Rejestracja: 06 lut 2019, 22:20
Czym jeżdzę: Sportage IV 2019 BL 1.6T-GDi

Re: Nawigacja z telefonu

Postautor: KrzysiekG » 22 kwie 2019, 11:34

Ok. Sprawa jest właściwie prosta ale jednocześnie dość złożona i w zależności od świadomości technicznej użytkownika będzie to łatwiejsze lub trudniejsze do przyswojenia.
W normalnym trybie, telefon łącząc się z zestawem multimedialnym samochodu przekazuje mu dźwięk w trybach zestawu głośnomówiącego i dźwięku multimediów.
[img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190422/0b99ce3030daf5ba966bd35ae0addf6f.jpg[/img]
Powyżej przykład choć mój telefon nie jest teraz połączony więc odpowiednie opcje są szare.
Jeżeli nic z tym nie zrobimy, a stacja multimedialna samochodu będzie ustawiona na źródło dźwięku inne niż bluetooth (np radio FM lub płyta CD) to nie usłyszymy żadnych dźwięków aplikacji z telefonu. Jeśli natomiast jako źródło dźwięku w samochodzie ustawimy bluetooth to wszelkie powiadomienia, dźwięki i komunikaty nawigacji powinny być słyszalne przez głośniki samochodu.
Jeśli chcemy to możemy wyłączyć tryb multimediów w ustawieniach konkretnego połączenia bluetooth w telefonie. Wtedy system samochodu będzie służył wyłącznie jako zestaw głośnomówiący a wszelkie dźwięki aplikacji z telefonu będą odtwarzane w jego głośniku.
Jeśli jednak chcemy zostawić sobie funkcję odtwarzania multimediów przez bluetooth to niektóre aplikacje mają możliwość ustawienia żeby komunikaty głosowe nawigacji nie były odtwarzane przez bluetooth. Załączam odpowiedni zrzut ekranu z ustawień nawigacji google maps.
Obrazek
W moim Samsungu S8 działa to bezbłędnie, chociaż w poprzednim telefonie z nieznanych mi przyczyn nie chciało to działać (miałem alternatywny ROM więc może to był powód).

Pozdrawiam, powodzenia!

Awatar użytkownika
Kasztelan
Uzależniony
Posty: 351
Rejestracja: 20 lut 2017, 22:55
Czym jeżdzę: KS V 1,6 TGDI 7DCT
Lokalizacja: Kraków

Re: Nawigacja z telefonu

Postautor: Kasztelan » 24 kwie 2019, 08:23

No to teraz zamotałeś .... [rotfl1]
W Sportku nie spotkałem się z tym problemem, po prostu sparowałem telefon i wszystko działa. Natomiast inaczej wygląda sprawa w Octavii, gdzie z tym samym telefonem jest taki problem jak opisuje kolega. Przy włączonym radiu nie słychać komend, a jak się przestawi na multimedia to jest OK. Przy odtwarzaniu muzyki z TIDAL z telefonu również nie ma problemu.

KrzysiekG
Uzależniony
Posty: 256
Rejestracja: 06 lut 2019, 22:20
Czym jeżdzę: Sportage IV 2019 BL 1.6T-GDi

Re: Nawigacja z telefonu

Postautor: KrzysiekG » 24 kwie 2019, 09:41

Zamotałem? Starałem się jak najdokładniej i w miarę klarownie opisać jak to działa wg mojej wiedzy. Jeśli wyszło niejasno to wszystkich przepraszam. Fakt - nie znam (jeszcze) systemu multimedialnego KS ale trudno mi sobie wyobrazić żeby miało to działać diametralnie inaczej niż w pozostałych samochodach... Chyba brak mi jednak wyobraźni skoro piszesz że działa to w inny (lepszy jak rozumiem) sposób... Odbiorę swojego sportka to sprawdzę


Wróć do „CAR AUDIO”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap