Wibracje na pedale hamulca

Awarie, porady, opinie.
Awatar użytkownika
kzyhu1983
Bywalec
Posty: 140
Rejestracja: 22 wrz 2018, 21:46
Czym jeżdzę: Kia Sportage FL 1.6 GDI M+ Smart
Lokalizacja: Olsztyn

Wibracje na pedale hamulca

Postautor: kzyhu1983 » 31 mar 2019, 17:07

Hej Panowie

Sportage 1,6 GDI FL, 5 miesięcy, przebieg niecałe 6tys.km.
Od około dwóch tygodni czuje na pedale hamulcowym delikatne pulsowanie (czasami idzie wyczuć delikatne wibracje na układzie kierowniczym). Dodatkowo przy podjeździe pod światła i delikatnym przyhamowywaniu czuć że auto nie hamuje płynnie- tak jakby pływało. Serwis nie widzi problemu, pomierzył tarcze (odchyłka od 0,00 do 0,02)- wszystko okej. A ja jednak cały czas coś wyczuwam. Zauważyłem że wyczuwalne jest najbardziej w granicach około 60km\h. Z kołami raczej wszystko w porządku ponieważ nie czuć nic na kierownicy nawet przy maksymalnych prędkościach. Jakieś sugestie Panowie?

MAJKI4MOZA
Nasz Człowiek
Posty: 507
Rejestracja: 17 gru 2017, 17:55
Czym jeżdzę: 1.6 T-GDI 7DCT AWD, "L" + Skoda Superb L&K 2.0 TDI 190KM
Lokalizacja: Kraków

Re: Wibracje na pedale hamulca

Postautor: MAJKI4MOZA » 31 mar 2019, 17:41

Spróbować diagnozy w innym serwisie. Twoje odczucia nie wyglądają na bóle fantomowe ;)

Co ja bym zrobił - obejrzał też hamulce samemu dokładnie. Może miałeś dłuższy postój i wilgoć między tarczą a klockiem spowodowała głębszą korozję tarczy. Może z rozgrzanymi hamulcami wjechałeś gdzieś w kałużę, więc mogło dojść do lekkiej deformacji tarcz (z drugiej strony skoro mierzyli i dali ci jakiś kwitek to może nie ma co wątpić w jakość tego pierwszego pomiaru).

Tak czy siak drugie oko innego mechanika może pomóc.

Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1748
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Wibracje na pedale hamulca

Postautor: diselboy » 31 mar 2019, 18:02

to co opisujesz to zwichrowane tarcze, hamowanie i wjazd w kałużę. najbardziej przemawia za tym niepłynne dohamowanie, jakby pulsowało.
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"

Awatar użytkownika
kzyhu1983
Bywalec
Posty: 140
Rejestracja: 22 wrz 2018, 21:46
Czym jeżdzę: Kia Sportage FL 1.6 GDI M+ Smart
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Wibracje na pedale hamulca

Postautor: kzyhu1983 » 31 mar 2019, 18:43

Też myśle że to tarcze...ale serwis odprawia z kwitkiem (i pomiarami). A na jazdach próbnych nie widzą problemu.
Może pomiary dokonac w innym warsztacie.Jadę jeszcze na wszelkie "W" sprawdzę felgi oraz ich wyważenie.
W żadne kałuże nie wjezdżałem itp...ale mialem jedno hamowanie na trasie z dużej prędkości.
Możliwe że tarcza przegrzała sie w jednym miejscu (podczas postoju i miejscu gdzie jest klocek). Nie wiem jak ugryść temat...bo wydaje Mi się ze problem widzę tylko Ja...a ASO odprawia z kwitkiem.

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Wibracje na pedale hamulca

Postautor: Owca007 » 31 mar 2019, 19:32

Sprawdź prowadnice zacisków czy chodzą płynnie czy nie są przytarte.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Awatar użytkownika
kzyhu1983
Bywalec
Posty: 140
Rejestracja: 22 wrz 2018, 21:46
Czym jeżdzę: Kia Sportage FL 1.6 GDI M+ Smart
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Wibracje na pedale hamulca

Postautor: kzyhu1983 » 31 mar 2019, 20:48

Masakraaa...
Po to kupilem Nowy samochód żeby unikać sytuacji że Sam na własną rekę musze doszukiwać się diagnoz itp.
Wg Mnie jest cos nie tak z tarczami, ale nie wiem jak argumentowac ten problem bo dla serwisu jest okej, a mi praktycznie każde hamowanie przypomina o sobie...

Awatar użytkownika
listomek2014
Expert
Posty: 914
Rejestracja: 07 sty 2015, 19:50
Czym jeżdzę: KS FL 1.6 L BL
KS IV L BL 1.6 T
Toyota cross
Lokalizacja: Mrągowo

Re: Wibracje na pedale hamulca

Postautor: listomek2014 » 31 mar 2019, 21:21

Faktycznie nie powinno tak być atakuj serwis i dawaj znać co i jak ewidentnie jeśli to tarcze musi być wada przecież od wody czy hamowania nie mogą się zwichrowac zaznaczmy nowe bo co to 6tys .Wczoraj akurat oglądałem swoje 20tys zero zużycia jak nowe
W krwi benzyna zamiast Serca turbina

Awatar użytkownika
kzyhu1983
Bywalec
Posty: 140
Rejestracja: 22 wrz 2018, 21:46
Czym jeżdzę: Kia Sportage FL 1.6 GDI M+ Smart
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Wibracje na pedale hamulca

Postautor: kzyhu1983 » 08 maja 2019, 17:25

Na przyszłość dla innych...

Po przebojach z serwisem- wymieniony komplet tarcz przód i tył razem z klockami.
Około półtora tygodnia temu tył- pomogło na płynność hamowania. Dziś wymieniony przód i auto hamuje wzorowo.
Tył wymieniony z automatu natomiast na przód musiałem czekać prawe 2 tygodnie na inny zestaw tarcz (podobno wzmacniane).
Wg. Mnie problem można było rozwiązać w dwa dni...a nie w prawie 3 miesiące. Dzięki za pomoc...i na przyszłość nie dajcie sobie wmówić że tak powinno być.

levys1_uk
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 10 wrz 2021, 20:26
Czym jeżdzę: kia sportage1.7 crdi 2016

Re: Wibracje na pedale hamulca

Postautor: levys1_uk » 15 paź 2021, 18:19

Mam ten sam problem. Czuję wibracje na kierownicy i na pedale hamulca. Tylko u mnie wymieniłem tarcze, klocki przód tył i usterka nie znika. Może ma ktoś jakieś sugestie co to może być bo u mnie serwis twierdzi, że wszystko ok. Może przeguby może cos innego co przenosi napęd

MAJKI4MOZA
Nasz Człowiek
Posty: 507
Rejestracja: 17 gru 2017, 17:55
Czym jeżdzę: 1.6 T-GDI 7DCT AWD, "L" + Skoda Superb L&K 2.0 TDI 190KM
Lokalizacja: Kraków

Re: Wibracje na pedale hamulca

Postautor: MAJKI4MOZA » 15 paź 2021, 18:29

Mogą być luzy w przekładni kierowniczej.
Ale też warto poprzekładać koła/opony miejscami i sprawdzić też ten kierunek.

Koronator1
Bywalec
Posty: 79
Rejestracja: 09 lut 2018, 16:57
Czym jeżdzę: Sportage T-GDI

Re: Wibracje na pedale hamulca

Postautor: Koronator1 » 25 paź 2021, 19:14

Co do hamulców w naszych ustrojstwach to ja doświadczenia mam podobne. Jakiś czas temu pisałem o tym że słyszę szuranie i inne dźwięki z tyłu. Zmieniłem klocki w jakimś warsztacie, wyczyszczono hamulce i wydawało mi się że jest ok. Niestety problem powrócił po kilku dniach. Dodatkowo zauważyłem że tarcze z tyłu są gorące po zatrzymaniu a z przodu letnie lub ewentualnie ciepłe. Zgłosiłem problem przy przeglądzie przy 60 tysiącach. Zapewniono mnie że wszystko jest ok, hamulce zostały wyczyszczone, są sprawne i nie ma się do czego przyczepić. Niestety przez ostatni miesiąc pohukiwanie i dziwne dźwięki tak dały mi się we znaki, że po pytaniu żony co ci tak huczy z tyłu umówiłem się ponownie na serwis. Dodatkowo zauważyłem że felgi z tyłu są czarne od pyłu a z przodu czyste. Zgłosiłem wszystkie uwagi. Po dwóch godzinach przyszedł Pan i powiedział że samochód jest gotowy. W/ serwisu wszystko jest w jak najlepszym porządku, problemu nie ma. Zostały ponownie wyczyszczone hamulce, skalibrowane, oraz zostało rozebrane ustrojstwo od ABS odpowiedzialne za rozdział siły hamowania( czyli coś im dzwoni ale nie wiedzą jak ugryźć). Pojechaliśmy na kawałek jazdy próbnej i faktycznie wydawało się ok. Niestety zanim dojechałem do domu znowu usłyszałem znajomy wkurwiający dźwięk. Teraz dojechałem do pracy 6 km dotknąłem tarcz z tyłu, poparzyłem pazury, dotknąłem z przodu - letnie. Jestem u kresu wytrzymałości.
A i jeszcze poinformowałem serwis że te wszystkie objawy występują po rozgrzaniu samochodu w sensie nasilają się po dłuższej jeździe. Może płyn jest zainfekowany wodą ale PODOBNO został wymieniony przy przeglądzie więc go językiem czy po zapachu nie sprawdzę czy jest faktycznie nowy czy został stary

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1507
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: Wibracje na pedale hamulca

Postautor: automaciek » 25 paź 2021, 19:55

A odłącz wtyk od ABS'u i pojedź na próbę, czy to coś zmieni. Może masz różne opony (lub w różnym stanie) i ESP próbuje coś zadziałać. Bo skoro zaciski i jarzma ruchome, to .......

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1507
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: RE: Re: Wibracje na pedale hamulca

Postautor: automaciek » 25 paź 2021, 19:55

levys1_uk pisze:Mam ten sam problem. Czuję wibracje na kierownicy i na pedale hamulca. Tylko u mnie wymieniłem tarcze, klocki przód tył i usterka nie znika. Może ma ktoś jakieś sugestie co to może być bo u mnie serwis twierdzi, że wszystko ok. Może przeguby może cos innego co przenosi napęd
Może uszkodzona opona....

Koronator1
Bywalec
Posty: 79
Rejestracja: 09 lut 2018, 16:57
Czym jeżdzę: Sportage T-GDI

Re: Wibracje na pedale hamulca

Postautor: Koronator1 » 25 paź 2021, 20:05

A gdzie tego wtyku szukać? Opony nówki są i już zamieniałem miejscami ale warto spróbować

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1507
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: Wibracje na pedale hamulca

Postautor: automaciek » 25 paź 2021, 21:43

Za silnikiem po stronie pasażera. Ew. W skrzynce bezpieczników komory silnika dwa duże bezpieczniki oznaczone "ABS".

Koronator1
Bywalec
Posty: 79
Rejestracja: 09 lut 2018, 16:57
Czym jeżdzę: Sportage T-GDI

Re: Wibracje na pedale hamulca

Postautor: Koronator1 » 25 paź 2021, 21:55

Dzięki, jutro spróbuję

kamil89
Bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 17 maja 2013, 14:50
Czym jeżdzę: Sportage II 2.0 CRDi 150KM

Re: Wibracje na pedale hamulca

Postautor: kamil89 » 17 lis 2021, 13:46

Znajomy temat. U mnie tak było z ciągnikiem siodłowym. Też czułem wibracje podczas hamowania i nie wiedziałem o co chodzi. Pojechałem na serwis IVECO i tam okazało się, że konieczna jest wymiana nie tylko klocków, ale i tarcz. Po wymianie wszystko wróciło do normy. Jest to autoryzowany serwis, więc znają się na rzeczy. Warto poszukać dobrego mechanika, który zdiagnozuje problem i będzie potrafił naprawić usterkę.

Ali85
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 11 gru 2022, 21:59
Czym jeżdzę: Ceed 2019 1.6 crdi 115km

Re: Wibracje na pedale hamulca

Postautor: Ali85 » 11 gru 2022, 22:02

levys1_uk pisze:Mam ten sam problem.

Mam dokładnie taki sam problem. Koła 100% pewne. Nie ma pulsowania przy hamowaniu. Byłbym wdzięczny za pomoc lub informację czy i jak udało się rozwiązać problem


Wróć do „UKŁAD HAMULCOWY”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap