Światła ksenonowe - trwałość, objawy zużycia

Wszystko co dotyczy NEW KIA SPORTAGE od roku produkcji 2015
MAJKI4MOZA
Nasz Człowiek
Posty: 509
Rejestracja: 17 gru 2017, 17:55
Czym jeżdzę: 1.6 T-GDI 7DCT AWD, "L" + Skoda Superb L&K 2.0 TDI 190KM
Lokalizacja: Kraków

Światła ksenonowe - trwałość, objawy zużycia

Postautor: MAJKI4MOZA » 24 gru 2023, 21:46

Cześć!
jaka jest trwałość oryginalnych żarników w ksenonach?
Jak można poznać, że już pora wymienić na nowe?

Pytam, ponieważ moja KIA/ mój Sportage ( :D ) w lutym będzie mieć 6 lat, przejechane ma 83 tys. km i zastanawiam się czy słabsze działanie świateł to kwestia odbłyśników i ich zużycia, czy właśnie wołania świateł o nowe ksenonowe żarniki. Wiem, że takie już całkiem "zdychające" ksenony dają światło o lekko różowym zabarwieniu, ale może są jakieś mądrzejsze sposoby określenia objawów końca obecnych żarników wcześniej niż ta różowa poświata lub wręcz niedziałające światła?

Awatar użytkownika
Czestek1
Nasz Człowiek
Posty: 406
Rejestracja: 30 sty 2021, 18:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage QL 1.7 Crdi,

Re: Światła ksenonowe - trwałość, objawy zużycia

Postautor: Czestek1 » 25 gru 2023, 10:48

Cały proces uzdrowienia zrobiłem kiedyś w vagu. Efekt zaraz PO akcji był może nie wow ale o.... Coś jest. Kupiłem nowe żarniki, ciężko określić różnice bo musiałbyś mieć jeden stary a drugi nowy tej samej firmy i barwy. Demontaż reflektorow był prosty, bez zdejmowania zderzaka to i mogłem dłubać. Kupiłem nowe-regenerowane odlysniki. Wyjąłem soczewki i były po prostu uwalone, jak szyba przednia od srodka w aucie, niby widać ale syf. I to już dało wiele. Odlysniki to samo dodatkowo wypalone małe pkty pod zarnikiem. Ale potem jak jeździłem znowu zaczęło mi się wydawać, że mogłyby świecić lepiej. Błędne koło.....
Sport Utility Vehicle Kia Sportage QL 1.7 crdi

karylek12
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 25 lut 2024, 15:53
Czym jeżdzę: kia sportage 4

Re: Światła ksenonowe - trwałość, objawy zużycia

Postautor: karylek12 » 02 mar 2024, 13:23

mam pytanie czy dużo jest roboty w sportage 4 z wymianą żarówki ksenonowej?

Awatar użytkownika
Thomaster
Expert
Posty: 1469
Rejestracja: 21 sty 2015, 01:25
Czym jeżdzę: 1,6 GDI, 2012, XXL - very limited ;)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Światła ksenonowe - trwałość, objawy zużycia

Postautor: Thomaster » 02 mar 2024, 22:10

W mojej KS3 po wymianie oryginalnych żarników (z tego co pamiętam jakieś Philipsy tam siedziały) na Osram Nightbreaker różnica była mega zauważalna. Odnośnie odbłyśników w KS4 się nie wypowiem, ale w KS3 po przejechaniu ok 60kkm według mnie nie ma żadnej różnicy w jakości świecenia.


Wróć do „MODEL SPORTAGE IV OD 2015 roku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap