ASO nie potrafi zdiagnozować usterki

Wszystko co dotyczy NEW KIA SPORTAGE od roku produkcji 2015
Bialy
Uzależniony
Posty: 184
Rejestracja: 05 sie 2019, 06:59
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV

ASO nie potrafi zdiagnozować usterki

Postautor: Bialy » 06 gru 2023, 09:46

Przed kilkoma tygodniami miałem czwarty przegląd (50kkm) i zgłosiłem m.in. stuki z przedniego zawieszenia przy skręcie w lewo. Przy odbiorze auta mechanik oznajmił, że podczas jazdy testowej nie stwierdził żadnych stuków (!). Umówiłem się więc z nim na kolejną jazdę (ja prowadziłem) podczas której uznuekowilem mu o czym mówię - przy niskiej prędkości przy mocnym skręcie (np przy zawracaniu) lub na rondzie i przy delikatnym dodawaniu gazu słychać ewidentnie stuki - jak dla mnie to przegub.
Auto oddane na pół dnia do ASO gdzie ponoć pół dnia szukano przyczyny ale niestety bez rezultatu. Auto zatem mi oddano i powiedziano, że nie mogą przecież szukać bez końca. I tu mam dwa pytania - czy to możliwe że przy takim przebiegu już przegub siada i czy to podlega wymianie gwarancyjnej? Ewentualnie co tam jeszcze może tak terkotać. Ale ważniejsze pytanie jest, czy ASO może ot tak odstąpić od diagnozowania? Czy mam jeździć niesprawnym autem do momentu aż trzaśnie na amen i wtedy mnie skasują? Szczerze mówiąc, trochę mnie zamurowało podejście tego ASO...

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Piejar
Uzależniony
Posty: 300
Rejestracja: 27 wrz 2022, 05:47
Czym jeżdzę: ProCeed'08 D4EA 140KM,I30'09 D4FB 90KM,Megane 4'18 H5H 100KM

Re: ASO nie potrafi zdiagnozować usterki

Postautor: Piejar » 06 gru 2023, 11:37

Jak usterka trudno zauważalna to, szczerze, nie dziwię im się. Choć nie raz bywałem w takiej sytuacji jak Ty. Jesteś pewien że to z przodu? Ja w i30 miałem usterkę z tyłu, z którą walczyło kilku i dopiero n-ty serwis naprawił. Wychodziła tylko przy małej predkosci. Jak szybciej -nic nie stukało. U mnie jeden siedział w bagażniku a drugi jechał autem. Po prostu czasem nie jesteś w stanie czegoś znaleźć na podnośniku czy na szarpakach które też same z siebie hałasują.

Mundek28
Bywalec
Posty: 117
Rejestracja: 15 mar 2021, 10:31
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 diesel 185 KM 48V MHEVautomat

Re: ASO nie potrafi zdiagnozować usterki

Postautor: Mundek28 » 06 gru 2023, 22:46

A co to za usterka była?

PabloS
Uzależniony
Posty: 163
Rejestracja: 02 kwie 2014, 12:21
Czym jeżdzę: Sportage IV 1.6 T-GDI 7DCT 2WD Black Edition
Lokalizacja: Warszawa

Re: ASO nie potrafi zdiagnozować usterki

Postautor: PabloS » 08 gru 2023, 15:57

Poczekaj aż stuki przerodzą się w donośne walenie i wtedy pojedź do nich drugi raz na diagnostykę.
Pewnie szybko znajdą problem.
A tymczasem trzeba jeździć i obserwować :lol:


Wróć do „MODEL SPORTAGE IV OD 2015 roku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot]

Sitemap