Dywaniki na tunel w KIA IV

Wszystko co dotyczy NEW KIA SPORTAGE od roku produkcji 2015
Kame-neon
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 22 lis 2021, 19:10
Czym jeżdzę: Toyota Yaris, 1.5

Dywaniki na tunel w KIA IV

Postautor: Kame-neon » 05 mar 2023, 22:40

Nie wiem czy w dobrym miejscu umieszczam post ale przeszukałem forum i podobne posty były baaardzo wiekowe -:) a tym samym ...nieaktualne,
Poszukuję sprawdzonej osłony (dywanika) na tunel środkowy - Kia IV, obecne dywaniki jakie posiadam to te z salonu, dedykowane do samochodu, ale bez osłony tunela.
Co polecicie - szukałem na aledrogo -:) ale są jakby uniwersalne a na zdjęciach nie wyglądają zachęcająco.
Dodam, że obecne dywaniki jakie mam (te gumowe) są bardzo OK.

Awatar użytkownika
Kasztelan
Uzależniony
Posty: 350
Rejestracja: 20 lut 2017, 22:55
Czym jeżdzę: KS V 1,6 TGDI 7DCT
Lokalizacja: Kraków

Re: Dywaniki na tunel w KIA IV

Postautor: Kasztelan » 07 mar 2023, 08:40

Zamawiając dywaniki do KS V natrafiłem na dywaniki właśnie z osłoną tunelu. Zamówiłem i szybko je odesłałem, bo okazało się, że są mało praktyczne. W tej wersji, obydwa tylnie dywaniki razem z osłoną tunelu połączone były na stałe. Może osłona spełniała swoje zadanie, ale nie wyobrażam sobie wyciągania tej całości przy chęci ich umycia. Cały syf od razu lądowałby na podłodze. Nie spotkałem dywaników z dopinanym tunelem.

Awatar użytkownika
listomek2014
Expert
Posty: 914
Rejestracja: 07 sty 2015, 19:50
Czym jeżdzę: KS FL 1.6 L BL
KS IV L BL 1.6 T
Toyota cross
Lokalizacja: Mrągowo

Re: Dywaniki na tunel w KIA IV

Postautor: listomek2014 » 07 mar 2023, 18:18

Taki dywanik stosowany jest na prostych tunelach(podłogach) i tylko tam zdają egzamin nie ten segment auta . Toyota yaris ok
W krwi benzyna zamiast Serca turbina

Lunar GT
Bywalec
Posty: 110
Rejestracja: 01 sie 2022, 19:38
Czym jeżdzę: Sportage V HEV GT 4WD + wszystko (prócz dziury w dachu).
Lokalizacja: Śląsk

Re: Dywaniki na tunel w KIA IV

Postautor: Lunar GT » 07 mar 2023, 18:44

Kasztelan pisze: W tej wersji, obydwa tylnie dywaniki razem z osłoną tunelu połączone były na stałe. Może osłona spełniała swoje zadanie, ale nie wyobrażam sobie wyciągania tej całości przy chęci ich umycia. Cały syf od razu lądowałby na podłodze.

Mam te https://allegro.pl/oferta/kia-sportage- ... 3318090637
i nie mam z tym problemu, a jak nazbierasz tam tonę syfu to zawsze możesz je wpierw odkurzyć. Ja polecam, dopasowane idealnie i wysokie boczki nie pozwalają żeby brud wpadał obok nich i dostawał się pod dywanik.

Awatar użytkownika
Kasztelan
Uzależniony
Posty: 350
Rejestracja: 20 lut 2017, 22:55
Czym jeżdzę: KS V 1,6 TGDI 7DCT
Lokalizacja: Kraków

Re: Dywaniki na tunel w KIA IV

Postautor: Kasztelan » 08 mar 2023, 09:13

Właśnie te zwróciłem. Dodatkowo były bardzo sztywne (jakieś tworzywo), więc tym bardziej kłopotliwe przy wyjmowaniu.
Ale co kto lubi :)

Awatar użytkownika
Bob38
Uzależniony
Posty: 209
Rejestracja: 22 lip 2017, 05:45
Czym jeżdzę: Sportage IV 1.7 crdi DCT Business Line JBL
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Dywaniki na tunel w KIA IV

Postautor: Bob38 » 11 kwie 2023, 09:27

Ja używam z tyłu wciąż oryginalnych dywaników gumowych, a do nich dokupiłem taki kawałek gumy (uniwersalna osłona tunelu) za kilkanaście złotych. Nie jest to rozwiązanie idealne, ale chroni tunel przed deptaniem, a o to chodziło.
Faktycznie rozwiązań sensowniejszych nie znalazłem na tył - połączenie na stałe w praktyce może rodzić problemy czy utrudniać ich wyjmowanie.
Z przodu mam takie sztywne "plastikowe", które sprawdzają się dobrze - nie wycierają się dziury i na myjni łatwo je umyć.
Dobrego dnia wszystkim życzę [papa]

Ted07
Nowy
Posty: 22
Rejestracja: 07 mar 2021, 21:07
Czym jeżdzę: Kia Sportage CRDi 1,6 AWD

Re: Dywaniki na tunel w KIA IV

Postautor: Ted07 » 15 kwie 2023, 15:03

Podepnę się trochę pod temat. Ja na lato do KS IV potrzebuję dywaników welurowych. Czy możecie mi doradzić jakieś fajny model?

Wysłane z mojego SM-A415F przy użyciu Tapatalka

ravel
Bywalec
Posty: 99
Rejestracja: 22 lip 2011, 23:55
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV 1,6 GDI

Re: Dywaniki na tunel w KIA IV

Postautor: ravel » 15 kwie 2023, 18:06

Tydzień temu kupiłem te https://allegro.pl/oferta/dywaniki-welurowe-premium-do-kia-sportage-iv-4-16-12427240078 i jestem z nich zadowolony. Są dość grube, bardzo dobrze wykonane, na gumowanym podkładzie :oki:

Ted07
Nowy
Posty: 22
Rejestracja: 07 mar 2021, 21:07
Czym jeżdzę: Kia Sportage CRDi 1,6 AWD

Re: Dywaniki na tunel w KIA IV

Postautor: Ted07 » 15 kwie 2023, 19:11

@@reavel dziękuję teź skorzystam. Ładnie wygladaja

Wysłane z mojego SM-A415F przy użyciu Tapatalka


Wróć do „MODEL SPORTAGE IV OD 2015 roku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap