Listwa Led pokrywy bagażnika

Wszystko co dotyczy NEW KIA SPORTAGE od roku produkcji 2015
myhen
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 13 wrz 2022, 21:23
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV z 2016r. 1,6 GDI-132 KM, Business Line

Re: Listwa Led pokrywy bagażnika

Postautor: myhen » 02 kwie 2023, 10:16

Zamierzam również zrobić sobie takie dodatkowe światło tylne ale tylko pozycję. Mam już wszystkie części, tylko przed wierceniem chciał bym dopytać kolegów. Czy otwór na ledy wiercicie pośrodku listwy czy bardziej w jej dolnej części. Ledy maję szerokość 3mm.

Awatar użytkownika
Czestek1
Nasz Człowiek
Posty: 406
Rejestracja: 30 sty 2021, 18:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage QL 1.7 Crdi,

Re: Listwa Led pokrywy bagażnika

Postautor: Czestek1 » 02 kwie 2023, 10:51

Przeczytaj uważniej to co pisalem. Szerokość to mniejszy problem. Grubość paska stanowi problem. Podałem zbliżony wymiar. Do 3mm wejdzie na środku. 2.2-2,5mm na samym dole.
Sport Utility Vehicle Kia Sportage QL 1.7 crdi

Awatar użytkownika
Borzol
Nowy
Posty: 14
Rejestracja: 24 sty 2020, 22:01
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1.6 T-GDI BUSINESS LINE PLUS
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Listwa Led pokrywy bagażnika

Postautor: Borzol » 02 kwie 2023, 16:40

Nie wierć tylko wypal otwór lutownicą. Jak zdejmiesz lampy to będziesz dokładnie widział, gdzie zrobić otwór w blendzie. Z resztą kolega wrzucił foto w tym wątku gdzie zrobić otwór. Wrzuć foto jak będziesz miał zamontowane ledy. Powodzenia.
:devil:

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1507
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: Listwa Led pokrywy bagażnika

Postautor: automaciek » 02 kwie 2023, 18:00

Dokładnie, wytopić otwór lutownicą, przy wierceniu powstają wióry których z wnętrza listwy nie usuniesz. I uszczelniać butylem, a nie silikonem!

myhen pisze:Zamierzam również zrobić sobie takie dodatkowe światło tylne ale tylko pozycję. Mam już wszystkie części, tylko przed wierceniem chciał bym dopytać kolegów. Czy otwór na ledy wiercicie pośrodku listwy czy bardziej w jej dolnej części. Ledy maję szerokość 3mm.


Naklej taśmę LED na taką nylonową taśmę, którą spina się ładunki, nie będzie się falować. Jeśli będzie za grubo, to żel na pasku LED można ściąć ostrym nożem (ja tak zrobiłem).

myhen
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 13 wrz 2022, 21:23
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV z 2016r. 1,6 GDI-132 KM, Business Line

Re: Listwa Led pokrywy bagażnika

Postautor: myhen » 02 kwie 2023, 21:02

Dziękuję serdecznie za cenne porady. Myślałem że wykonując otwór wiertłem będzie go łatwiej zakleić klejem na gorąco bo będzie foremny ale pełna zgoda że trudno będzie usunąć opiłki po wiertle. Ponadto chciałem to zrobić nie zdejmując listwy i dlatego pytałem w którym miejscu wykonać ten otwór.U mnie nie będzie tak pięknego efektu jak u Ciebie Borzol bo ja mam wersję przed lift z normalnymi żarówkami. Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję.

PabloS
Uzależniony
Posty: 163
Rejestracja: 02 kwie 2014, 12:21
Czym jeżdzę: Sportage IV 1.6 T-GDI 7DCT 2WD Black Edition
Lokalizacja: Warszawa

Re: Listwa Led pokrywy bagażnika

Postautor: PabloS » 03 kwie 2023, 20:58

Możecie wieszać na mnie psy ale za takie modyfikacje diagności z SKP powinni dawać "negatywy" podczas badania technicznego. Oświetlenia bez homologacji powinno być bezwzględnie tępione.

Awatar użytkownika
listomek2014
Expert
Posty: 914
Rejestracja: 07 sty 2015, 19:50
Czym jeżdzę: KS FL 1.6 L BL
KS IV L BL 1.6 T
Toyota cross
Lokalizacja: Mrągowo

Re: Listwa Led pokrywy bagażnika

Postautor: listomek2014 » 03 kwie 2023, 21:52

Większość żarówek ledowych sprzedawanych w sklepach motoryzacyjnych nie posiada homologacji a ludziki kupują i płacą gruby hajs chodzi o przednie oświetlenie i skp nic z tym nie robi a to jest gorsze zło
W krwi benzyna zamiast Serca turbina

myhen
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 13 wrz 2022, 21:23
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV z 2016r. 1,6 GDI-132 KM, Business Line

Re: Listwa Led pokrywy bagażnika

Postautor: myhen » 03 kwie 2023, 22:11

Ja też nie widzę w takiej modyfikacji nic złego. Taka świecąca listwa o ile jest dobrze wyregulowana nikogo nie oślepia ani nie rozprasza. Jak się komuś nie podoba to jej nie montuje. To samo można powiedzieć o dokładanych światłach dziennych. Tym bardziej że coraz więcej nowych samochodów z wyższej półki mają w fabrycznym wyposażeniu takie listwy i nikomu to nie przeszkadza a niczym się nie różnią od naszych dokładanych.


Wróć do „MODEL SPORTAGE IV OD 2015 roku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap