Czy ktoś miał problem ze świecami w 1.6 T-GDI ?

Wszystko co dotyczy NEW KIA SPORTAGE od roku produkcji 2015
MAJKI4MOZA
Nasz Człowiek
Posty: 509
Rejestracja: 17 gru 2017, 17:55
Czym jeżdzę: 1.6 T-GDI 7DCT AWD, "L" + Skoda Superb L&K 2.0 TDI 190KM
Lokalizacja: Kraków

Czy ktoś miał problem ze świecami w 1.6 T-GDI ?

Postautor: MAJKI4MOZA » 21 lip 2022, 11:06

Cześć!
od razu powiem - nie, ja nie mam takiego problemu jak w tytule :D Ale do napisania posta skłoniła mnie sytuacja mojego dobrego kolegi, który ma Hyundaia Tucson 1.6 T-GDI i już dwa razy (przy przebiegu ~20 tys. km oraz jakoś teraz przy ~55 tys. km na 3,5 lat jeśli chodzi o wiek pojazdu) miał problem, że padły mu świece. ASO za pierwszym razem wymieniło je bez mrugnięcia okiem. Za drugim razem też gwarancyjnie, ale mówili koledze, że to ich dobra wola, bo przy przeglądzie OT60 przewidziana jest ich wymiana, więc niby miały prawo paść (dopiero po chwili logika ich dogoniła, że te świece mają zużycia tyle co po 35 tys. km, a nie od nowości). Tylko jeśli świece padają drugi raz, to problem jest raczej innej natury. Na razie koledze zaproponowali nowy soft do silnika.
I tu pytanie - co może być powodem? Cewki? Przecież mamy te same silniki w KIA i Hyundai, więc i u nas teoretycznie powinien taki problem się zdarzać? A może nie zauważyłem na forum, ale chyba nic takiego naszych Sportage`y nie trapi?

@gisio - czy miałbyś szansę (tudzież czas i wolę :) ) jakoś zbadać temat? Cewki do wymiany? Kolega powinien powalczyć o to w ASO Hyundai? Czy w ogóle jest między KIA a Hyundai wymiana takich informacji i współpraca techniczna? A może faktycznie jakieś inne oprogramowanie mają niby te same silniki w KIA i Hyundai...

Awatar użytkownika
listomek2014
Expert
Posty: 917
Rejestracja: 07 sty 2015, 19:50
Czym jeżdzę: KS FL 1.6 L BL
KS IV L BL 1.6 T
Toyota cross
Lokalizacja: Mrągowo

Re: Czy ktoś miał problem ze świecami w 1.6 T-GDI ?

Postautor: listomek2014 » 21 lip 2022, 18:25

Wina leży po stronie świec zdarza się że nawet nowe świece są wadliwe i jeśli kupisz je w sklepie czy w wymienisz w aso podlegają reklamacji i jeśli są dobrze dobrane powinny działać i cewka nie będzie jej uszkadzać do następnej wymiany w kia 75tys u mnie fabrycznie są Ngk
W krwi benzyna zamiast Serca turbina

Pedros
Bywalec
Posty: 52
Rejestracja: 28 sty 2021, 23:37
Czym jeżdzę: Sportage Black Edition

Re: Czy ktoś miał problem ze świecami w 1.6 T-GDI ?

Postautor: Pedros » 23 lip 2022, 01:59

A można to samo w języku polskim?

Awatar użytkownika
gisio
Nasz Człowiek
Posty: 748
Rejestracja: 10 gru 2016, 12:02
Czym jeżdzę: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy ktoś miał problem ze świecami w 1.6 T-GDI ?

Postautor: gisio » 23 lip 2022, 12:15

Cewki jak najbardziej do sprawdzenia -> nie ukrywam, że nie są najlepszej jakości choć w Kia problemów z nimi w silniku 1,6 T-GDI nie doświadczyłem . Ważne, żeby po wymianie świec założyć odpowiednią ilość pasty przewodzącej prąd jak mechanik zapomni to dalsze problemy gwarantowane. Jak Twój kumpel zapłacił za świece ma na nie 2 lata gwarancji więc niech reklamuje …
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

MAJKI4MOZA
Nasz Człowiek
Posty: 509
Rejestracja: 17 gru 2017, 17:55
Czym jeżdzę: 1.6 T-GDI 7DCT AWD, "L" + Skoda Superb L&K 2.0 TDI 190KM
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy ktoś miał problem ze świecami w 1.6 T-GDI ?

Postautor: MAJKI4MOZA » 25 lip 2022, 14:36

Wielkie dzięki za info!
I oby nasze KIA zawsze się jakością pozytywnie odróżniały od "niemal-bliźniaków" z Hyundai ;)
Oby i gwarancja pozostała taka jaka jest :)


Wróć do „MODEL SPORTAGE IV OD 2015 roku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap