Skrzypienie od drzwi pasażera

Wszystko co dotyczy NEW KIA SPORTAGE od roku produkcji 2015
Awatar użytkownika
Karbulot
Uzależniony
Posty: 358
Rejestracja: 10 cze 2021, 17:25
Czym jeżdzę: Boltem :)

Skrzypienie od drzwi pasażera

Postautor: Karbulot » 14 lis 2021, 13:34

Nie wiem czy to zgłaszać, czy rozejdzie się po kościach, czy to może normalne. Otóż zauważyłem, że przy lekkich wybojach (lekkich, czyli np. namalowane pasy poprzeczne na jezdni), z prawej strony samochodu, w okolicy słupka między drzwiami coś lekko skrzypi. Zwykle takie dźwięki słyszy się po kilku latach eksploatacji, kiedy elementy się wycierają, poluzowują itd. Ale w zupełnie nowym samochodzie nie powinno tak być. Nie wiem, czy to jakaś poluzowana śrubka, czy sprężyna, czy źle spasowany element, może pod wpływem niskiej temperatury coś się skurczyło, nie mniej irytuje. Wiecie, w samochodzie cichutko, a tu co chwilę jakieś skrzypy czy inne klekotanie.
A na cholerę mi jakiś podpis...?

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1507
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: Skrzypienie od drzwi pasażera

Postautor: automaciek » 14 lis 2021, 14:48

A nie miałeś w użyciu Plaka do kokpitu?

Awatar użytkownika
Karbulot
Uzależniony
Posty: 358
Rejestracja: 10 cze 2021, 17:25
Czym jeżdzę: Boltem :)

Re: Skrzypienie od drzwi pasażera

Postautor: Karbulot » 14 lis 2021, 18:41

Nie. Raz go tylko myłem bezdotykowo, ale skrzypiał już wcześniej. To jest nowy samochód z salonu, mam go tydzień. Tam jeszcze nie ma co go w środku czyścić plakiem. ;)
A na cholerę mi jakiś podpis...?

Awatar użytkownika
Czestek1
Nasz Człowiek
Posty: 406
Rejestracja: 30 sty 2021, 18:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage QL 1.7 Crdi,

Re: Skrzypienie od drzwi pasażera

Postautor: Czestek1 » 16 lis 2021, 01:22

Zwróć uwagę na górne mocowanie pasa i tą żaluzje, która chodzi góra dół przy regulacji wysokości pasa. Radzę omijać wertepy, kocie łby bo po roku to tylko będziesz przekręcał pokrętło głośności radia w prawo!
Sport Utility Vehicle Kia Sportage QL 1.7 crdi

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1507
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: Skrzypienie od drzwi pasażera

Postautor: automaciek » 16 lis 2021, 07:37

@Czestek1 z tymi wertepami i kocimi łbami to wyolbrzymiasz. Akurat KIA'nki są składane na przyzwoitym poziomie. Punkty styku elementów wnętrza są oklejane fizeliną, niczym w Audi. Sporadycznie walczę z odgłosami. Co innego jak do gry wchodzą plaki i ceramiki wszelkiej maści tłusto napsikane w szczeliny (zmywam to izopropanolem) i ceramiki na lakierze i uszczelkach (pomaga wazelina na uszczelki). Co ciekawe klienci nie uznają przyczyny i nie rwą się do płacenia. Hitem był CEE'D JD, tak zlany plakiem że szmaciany bok tapicerki skrzypiał dotykając konsoli środkowej, ale " halo gwarancja".

Awatar użytkownika
Czestek1
Nasz Człowiek
Posty: 406
Rejestracja: 30 sty 2021, 18:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage QL 1.7 Crdi,

Re: Skrzypienie od drzwi pasażera

Postautor: Czestek1 » 16 lis 2021, 15:28

Automaciek chcesz powiedzieć, że nie mogę użyć wosku na słupkach i wnękach drzwi bo będzie skrzypiec? I nie używać nic poza wazelina na uszczelki bo będą chrupać?
Sport Utility Vehicle Kia Sportage QL 1.7 crdi

Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1748
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Skrzypienie od drzwi pasażera

Postautor: diselboy » 16 lis 2021, 15:35

wazelina jest na to najlepsza, oczywiście z umiarem, nie warstwa grubości centymetra, tylko przetrzeć uszczelki szmatką lub gąbką utytłaną w wazelinie (najlepiej w ciepły dzień i ciepłą wazeliną.) możesz jeszcze olej maszynowy, ten sam można do zamków zastosować przed zimą. Ja używam też smaru do łańcuchów rowerowych tych co kurzu i brudu nie łapią.
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1507
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: Skrzypienie od drzwi pasażera

Postautor: automaciek » 16 lis 2021, 15:39

Możesz, a z jakim skutkiem to się okaże. Opisałem tylko swoje praktyczne doświadczenia z autami (nie tylko KIA) po wszelkiej maści kosmetykach.

Awatar użytkownika
Gr2egor2
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 05 lis 2021, 09:43
Czym jeżdzę: Honda civic 1.8

Re: RE: Skrzypienie od drzwi pasażera

Postautor: Gr2egor2 » 02 lut 2022, 00:08

Odkopuje temat. U mnie dzisiaj pojawił się odgłos opisany przez ciebie. Zastanawiam się, czy doszedłeś u siebie co i gdzie wydawało odgłosy

Awatar użytkownika
Karbulot
Uzależniony
Posty: 358
Rejestracja: 10 cze 2021, 17:25
Czym jeżdzę: Boltem :)

Re: Skrzypienie od drzwi pasażera

Postautor: Karbulot » 02 lut 2022, 00:24

Problem u mnie rozwiązany.
Tu masz opisane co i jak:

viewtopic.php?f=60&t=7566
A na cholerę mi jakiś podpis...?

Awatar użytkownika
Czestek1
Nasz Człowiek
Posty: 406
Rejestracja: 30 sty 2021, 18:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage QL 1.7 Crdi,

Re: Skrzypienie od drzwi pasażera

Postautor: Czestek1 » 30 kwie 2022, 14:39

diselboy pisze:wazelina jest na to najlepsza.

Dzisiaj z uwagi na 1 dzień wolnego, przetarłem zmoczoną (woda z mydłem) ścierą uszczelki drzwi i panoramy. Następnie użyłem wazeliny... No Panowie zobaczymy, czy wazelina wygra z wszelkiej maści specyfikami do gumy i trochę zniweluje doznania w postaci chrupania - przede wszystkim z dachu.
Sport Utility Vehicle Kia Sportage QL 1.7 crdi

Awatar użytkownika
Czestek1
Nasz Człowiek
Posty: 406
Rejestracja: 30 sty 2021, 18:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage QL 1.7 Crdi,

Re: Skrzypienie od drzwi pasażera

Postautor: Czestek1 » 31 maja 2022, 19:24

Wazelina nic nie dała. Chrupanie, stuki trzeszczenie z okolic dachu (w moim przypadku panoramiczny) nie ustało. Po licznych poszukiwaniach, to mocowanie pasów, to tapicerka w tylnej części w końcu zgłosiłem się do serwisu. Potwierdzono moje spostrzeżenia i umówiłem się na kolejne prace/naprawy. Niestety jest konieczne zdjęcie podsufitki, aby dostać się do mechanizmu i prowadnic szklanego panelu. Boję się o ewentualne skutki uboczne demontażu wielu plastikowych elementów, ale muszę zaufać serwisowi, bo nie da się normalnie użytkować auta, że wykona to precyzyjnie skutecznie i bez obrażeń dla auta.
Powiem od siebie, że robi się tego za wiele na moje nerwy. Nie wiem co byłoby gdyby nie ta 7 lat gwarancja.
Dach panoramiczny stuka, fotel pęka, w przekładni stukało, sprzęgło wadliwe wymienione, mechanizm dźwigni biegów wymieniony. Powoli mimo sympatii do kii zaczynam mieć dość... :roll:
Brałem pod uwagę szarpnięcie się w następnym roku na 5tkę, i teraz pojawiają się wątpliwości. Jestem wdzięczny serwisowi, że próbują pomagać i za to nie płacę, ale ilosc tych wad, tych niedoróbek czasu spędzonego w serwisie jest dla mnie juz na granicy wytrwałości.
Sport Utility Vehicle Kia Sportage QL 1.7 crdi

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1507
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: Skrzypienie od drzwi pasażera

Postautor: automaciek » 31 maja 2022, 20:08

Nie bądź mięczak!

Awatar użytkownika
Czestek1
Nasz Człowiek
Posty: 406
Rejestracja: 30 sty 2021, 18:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage QL 1.7 Crdi,

Re: Skrzypienie od drzwi pasażera

Postautor: Czestek1 » 01 cze 2022, 04:33

Zacznę przyjeżdżać na ulicę Andrzeja S. I ty będziesz się męczył z tymi pierdol ami doprowadzającymi do szału.
Sport Utility Vehicle Kia Sportage QL 1.7 crdi

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1507
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: Skrzypienie od drzwi pasażera

Postautor: automaciek » 01 cze 2022, 09:26

Zapraszam, jestem twardzielem!

Awatar użytkownika
Karbulot
Uzależniony
Posty: 358
Rejestracja: 10 cze 2021, 17:25
Czym jeżdzę: Boltem :)

Re: Skrzypienie od drzwi pasażera

Postautor: Karbulot » 04 cze 2022, 17:14

Maciek, nietrudno być twardzielem, skoro problem nie dotyczy Twojej profesji, tylko kolegi mechanika. :rotfl2:
A na cholerę mi jakiś podpis...?

Awatar użytkownika
Czestek1
Nasz Człowiek
Posty: 406
Rejestracja: 30 sty 2021, 18:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage QL 1.7 Crdi,

Re: Skrzypienie od drzwi pasażera

Postautor: Czestek1 » 13 lip 2022, 17:52

Tak jak pisałem odnośnie panoramy. Dwa i pół dnia auto było serwisie. Zdjeto podsufitkę, Zdjęto ruchomy panel dachu, szukano i nic nie znaleziono. Wszystko niby ok. To co można było lepiej skręcono. Odgłosy wydające panorama dalej są. W zasadzie cała ta operacja nic nie dała. BO TAK MA BYĆ. Ostatnim krokiem celem szukania przyczyny jest wycięcie klejonego tylnego panelu szkła. Odradzono mi to (może cieknąć) a i sam też nie wyraziłbym na to zgody. Ponoć taka jest specyfika, że w kii z dachami panoramicznymi tak jest i będzie. Mnie to irytuje okrutnie, muszę się z tym pogodzić i brać więcej antydepresantów, lub popijać większą ilością alkoholu. Serwis przyznał mi rację-nie wymyśliłem sobie problemu. Czuję się zawiedziony na maxa.
Sport Utility Vehicle Kia Sportage QL 1.7 crdi

Awatar użytkownika
Karbulot
Uzależniony
Posty: 358
Rejestracja: 10 cze 2021, 17:25
Czym jeżdzę: Boltem :)

Re: Skrzypienie od drzwi pasażera

Postautor: Karbulot » 13 lip 2022, 18:15

Współczuję. Swoją drogą to granda. Ja rozumiem, jeśli wychodzą jakieś babole w wersji V. Ale czwarta generacja ma dalej jakieś problemy? Serio? Ten samochód był w produkcji 6 lat, przeszedł dwa liftingi. I wersje z roku 2021 nadal skrzypią i prychają? Po tylu latach produkcji chyba powinni dopieścić wszelkie bolączki. A teraz dowiadujesz się, że: "uuu paaanie, staryyyy proooblem". To znaczy że co? Nikt w fabryce nie zajmuje się zbieraniem informacji o częstych problemach i likwidacją tychże? Czy może im się wydaje, że nie warto, bo klient kupił, problem ASO a nie ich.
A na cholerę mi jakiś podpis...?

Awatar użytkownika
Czestek1
Nasz Człowiek
Posty: 406
Rejestracja: 30 sty 2021, 18:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage QL 1.7 Crdi,

Re: Skrzypienie od drzwi pasażera

Postautor: Czestek1 » 13 lip 2022, 19:58

Zamiast wymyślać pozostaliby przy starych rozwiązaniach (dziura w dachu) tradycyjnego szyberdachu. Samochód miał być konkurencyjny cenowo, tani. Co widać po braku wygłuszenia, jakiś filcowych/piankowych elementach w miejscach spinek, złączy i styków tapicerka-karoserii, tapicerka-tapicerka. (te które są to ściema) Walkę o koszty, masę auta widać po małym rekonesansie.
Koleś w pracy jest fanem wynajmu aut, i miał ostatnio sportka V, przy mnie ekran (wersja podstawowa) zlagował się dwa razy przy wbiciu wstecznego. Musiał gasić silnik żeby obraz kamery wstecznej się wyłączył.
Sport Utility Vehicle Kia Sportage QL 1.7 crdi

Awatar użytkownika
Karbulot
Uzależniony
Posty: 358
Rejestracja: 10 cze 2021, 17:25
Czym jeżdzę: Boltem :)

Re: Skrzypienie od drzwi pasażera

Postautor: Karbulot » 19 sie 2022, 18:19

No i kolejny problem ze skrzypieniem. Ja chyba oszaleję. Wczoraj samochód wrócił z ASO, gdzie miał wymianę błotnika po otarciu przez jednego gamonia. Dzisiaj zauważyłem skrzypienie, dokładnie z drzwi pasażera. Co gorsza, nawet nie musze nim jeździć po kocich łbach, aby to usłyszeć. Właściwie to skrzypnie nawet jak stoi na światłach, a lekkie ruszenie i się zaczyna koncert. Wibracje od silnika i lekkie drganie samochodu wystarczy, że coś tam się kołacze. Opuściłem szybę, nic nie daje. Na bank mechanizm w prawych prawych drzwiach. Znowu jakiś jełop czegoś nie dosmarował, a ja znowu musze się tłuc do mechanika. Jprdl...
A na cholerę mi jakiś podpis...?

Awatar użytkownika
Czestek1
Nasz Człowiek
Posty: 406
Rejestracja: 30 sty 2021, 18:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage QL 1.7 Crdi,

Re: Skrzypienie od drzwi pasażera

Postautor: Czestek1 » 20 sie 2022, 11:14

Tylko co drzwi miałyby wspólnego z akcją wymiany błotnika?
Ja po zdjęciu nadkola zauważyłem, że (mówię o prawej stronie, tej co ty) idą tam bardzo swobodnie wężyki od spryskiwacza. Bardzo luźne mogą i obijają się o błotnik od wewnątrz. Dodatkowo jak robiłem wygłuszenie to psiknałem smarem bialym na styk uchwytów tych węży (takie plastikowe zęby) bo mocowane w metalu trzeszczą.
Sport Utility Vehicle Kia Sportage QL 1.7 crdi


Wróć do „MODEL SPORTAGE IV OD 2015 roku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap