Sportage IV, wersja M

Wszystko co dotyczy NEW KIA SPORTAGE od roku produkcji 2015
mgr
Bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 14 paź 2021, 12:35
Czym jeżdzę: jeszcze brak

Sportage IV, wersja M

Postautor: mgr » 20 paź 2021, 11:41

Cześć!

W związku z wyprzedaniem w salonach ostatnich sztuk Sportage trudno aktualnie o porównanie wersji, stąd pytanie do Was, drodzy Forumowicze :)
Stoję przed okazją zakupu nowej Sportage 1.6 T-GDI, w wersji M. Tyle, że do salonu mam bardzo daleko i nie wybiorę się tam z dnia na dzień (na razie rezerwacja).
Miałem okazję siedzieć w wersji Black Edition.

Wiem, że tapicerka w wersji "M" jest inna. To da się wyczytać z cennika.
W jednym z filmów mówiono też, że góra deski rozdzielczej to zwykły plastik vs. miększe tworzywo w black edition. Zgadza się?
Co z obiciem drzwi/plastikami? Też gdzieś wyczytałem, że nie ma takiego miękkiego obszycia jak w wyższych wersjach (w katalogu mowa chyba tylko o tym, że klamki nie są chromowane). Czy miejsce na łokieć w drzwiach jest miękkie, jest tam jakaś pianka?

Pewnie gdybym dopytał sprzedawcę to już teraz bym się dowiedział, ale może są jeszcze inne elementy/detale, o których oficjalnie nie piszą, a które warto mieć na względzie?
Widziałem, że face liftingi wprowadzały nieco "zamieszania" do poszczególnych wersji.
Jak to wygląda w tej z 2021?

Wiem, że zbliża się premiera nowego modelu, ale wygląd obecnej wersji bardziej mi odpowiada, a nowy model pewnie będzie wyglądał jak w prezentacjach dopiero w wersji kilkadziesiąt tys. droższej ;) Do tego końcówka produkcji powinna być bardziej dopracowana niż model, który świeżo wchodzi na rynek. Co do ceny to nie wiadomo, ale pewnie będzie jeszcze drożej. Tak to sobie tłumaczę ;)

Z góry dziękuję za podpowiedzi!

totep
Bywalec
Posty: 48
Rejestracja: 22 sie 2019, 15:22
Czym jeżdzę: 1,6 GDI 177 KM m + pakiet snart

Re: Sportage IV, wersja M

Postautor: totep » 20 paź 2021, 13:12

Góra deski jest miękka. Oparcia na łokieć u drzwi rzeczywiście twarde.

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Karbulot
Uzależniony
Posty: 358
Rejestracja: 10 cze 2021, 17:25
Czym jeżdzę: Boltem :)

Re: Sportage IV, wersja M

Postautor: Karbulot » 20 paź 2021, 18:16

To mnie zawsze dziwi, kto tak dziwnie projektuje. Wydaje mi się, że ważniejsze są miękkie podłokietniki drzwiowe, a nie góra deski rozdzielczej. Nikt tego w końcu nie maca, a łokieć często ląduje na podłokietniku. I Kia nie jest jedynym przypadkiem. Często jest tak, że miękkie są miejsca, których się nie dotyka, zaś tam, gdzie opieramy ręką czy kolanem jest twardo.
A na cholerę mi jakiś podpis...?


Wróć do „MODEL SPORTAGE IV OD 2015 roku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap