Nawigacja po aktualizacji

Wszystko co dotyczy NEW KIA SPORTAGE od roku produkcji 2015
Bialy
Uzależniony
Posty: 184
Rejestracja: 05 sie 2019, 06:59
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV

Nawigacja po aktualizacji

Postautor: Bialy » 22 wrz 2021, 10:32

W ASO zaktualizowali mi nawigację i od tej pory, polski głos podkłada Ukrainka. Ktoś zauważył podobną przypadłość?
Do tego z...bali grafikę - do tej pory nie wiem jak to odczytywać... Dramat.Obrazek

Awatar użytkownika
tyka47
Bywalec
Posty: 50
Rejestracja: 22 mar 2020, 14:57
Czym jeżdzę: 1.6 T-GDI Sportage IV (2020) v. L+Business Line+FUN

Re: Nawigacja po aktualizacji

Postautor: tyka47 » 28 wrz 2021, 00:08

O tym problemie z głosem "ukrainki" na FB i tutaj już czytałem kilka razy.
Trzeba męczyć serwis chyba bo to co porobili z nawigacją to jakaś porażka.
Ja mam ciut inny problem:
w KS mojej zony KS IV z IV 2020 w nawigacji wybiera się "Adres" -> Kraj-> Miasto_> ulica itd
w moim z października 2020 nie ma takiej opcji jest tylko "lupka-wyszukaj"
jak chciałem wyszukac adres w Hiszpanii to niestety nie znalazł nawet Madryt jest nawi nieznany.
Co to za nawigacja?
Przecież ona kosztowała dodatkową kasę !
A teraz jeszcze ukrainka!
Strach się wybrać do serwisu.
Poniżej fotki obrazujące o co mi chodzi.
w nawi żony jest tak:
Obrazek
Obrazek

a u mnie tak:
Obrazek
Obrazek
Uważajcie na ludzi którzy się nie śmieją - są niebezpieczni...

KrzysiekG
Uzależniony
Posty: 256
Rejestracja: 06 lut 2019, 22:20
Czym jeżdzę: Sportage IV 2019 BL 1.6T-GDi

Re: Nawigacja po aktualizacji

Postautor: KrzysiekG » 28 wrz 2021, 09:01

Ta nowa szukajka to dramat. Nie lubię jej.

Awatar użytkownika
Czestek1
Nasz Człowiek
Posty: 407
Rejestracja: 30 sty 2021, 18:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage QL 1.7 Crdi,

Re: Nawigacja po aktualizacji

Postautor: Czestek1 » 28 wrz 2021, 09:58

Ja mam auto przed liftem, i chciałem zrobić aktualizacje od tak-możemy przez 7 lat. I dobrze, że kazali zostawić auto na godzinę do tej czynności. Dzięki temu odpuściłem z myślą o innym terminie. A teraz już wiem, że nie warto, skoro takie cyrki wychodzą.

Zapytajcie, czy jest możliwe aby odwrócić ten proces.
Sport Utility Vehicle Kia Sportage QL 1.7 crdi

Awatar użytkownika
damian94
Uzależniony
Posty: 250
Rejestracja: 25 wrz 2018, 23:44
Czym jeżdzę: Sportage GT Line S 2.0 CRDi ISG 48V Auto AWD
Lokalizacja: Bristol UK

Re: Nawigacja po aktualizacji

Postautor: damian94 » 29 wrz 2021, 23:07

Zauważyłem, że sat nav po aktualizacji inaczej wyszukuje po podłączeniu do wifi a inaczej bez podłączenia :foch: Kiedy nie potrafi znaleść wyszukiwanego celu posiłkuje się googlami i składając wszystko do kupy jakoś dojeżdżam do celu. Ale poprzednia wersja była " mądrzejsza" [papa]

sasl
Bywalec
Posty: 29
Rejestracja: 24 lis 2019, 13:11
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 T-GDi 7DCT 2WD BL2 AEB Blue Flame
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nawigacja po aktualizacji

Postautor: sasl » 30 wrz 2021, 08:56

Rzeczywiście po udostępnieniu WiFi wyszukiwanie działa inaczej, ale i tak słabo. Wpisuję nazwę ulicy i owszem znajduje ją tylko w innych miastach oddalonych nawet o kilkadziesiąt kilometrów od Wrocławia. Dopiera jak oprócz ulicy wpiszę Wrocław to jednak znajduje tą ulicę we Wrocławiu. Może zamierzenie było dobre, ale wyraźnie coś nie wyszło.

KrzysiekG
Uzależniony
Posty: 256
Rejestracja: 06 lut 2019, 22:20
Czym jeżdzę: Sportage IV 2019 BL 1.6T-GDi

Re: Nawigacja po aktualizacji

Postautor: KrzysiekG » 30 wrz 2021, 11:11

Moim zdaniem nowa szukajka to klasyczny przykład implementacji powiedzenia "lepsze wrogiem dobrego".
Myślę, że dołożenie tej "Smart szukajki" mogło być dobrym krokiem. Dołożenie jako kolejny sposób wskazywania celu podróży, zwłaszcza gdyby miało to bazę POI na miarę np map google. Świetnie uzupełniało by to "klasyczną dumb szukajkę" bo można by znaleźć interesującą nas lokalizację (np restaurację) po nazwie bez znajomości adresu.
W tej chwili mamy niestety tylko Smart i moim zdaniem całość mocno straciła na funkcjonalności.

Bialy
Uzależniony
Posty: 184
Rejestracja: 05 sie 2019, 06:59
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV

Re: Nawigacja po aktualizacji

Postautor: Bialy » 30 wrz 2021, 13:17

Tak jak napisał kolega w drugim poście - stara szukajka miała pole do wpisania kraju, miasta i ulicy. W nowej, yntelygentnej, trzeba wpisać cokolwiek z adresu, i ona niby już skuma. Ale kuma jakby była debilem. Wpisuję kod pocztowy innego kraju a ona znajduje jakieś wypizdowia w moim pobliżu. Teraz jechałem do Niemiec, zapakowany z rowerami i tobołami - 15 minut na parkingu walczyłem żeby dotarło do tej idiotycznej nawigacji dokąd chcę jechać. Trasę oczywiście znam, ale chciałem po prostu mieć informacje o ruchu drogowym, który nota bene też kuleje bo np pokazywał zamknięty odcinek autostrady, podczas gdy w rzeczywistości zamknięty był tylko zjazd. Koniec końców, udało mi się jedynie nastawić miasto i ulicę, bez numeru domu. Na drugi dzień zajechałem do ASO i powiedziałem, że po aktualizacji, nawigacja jest nieużywalna i czy mogą zrobić downgrade. Widziałem, że nie mogą co oczywiście potwierdzili ale pan powiedział, że wie, że nowa nawigacja nie jest udana i trzeba liczyć na szybką łatkę od Kii. Dlatego jak będę w domu, zaatakuję tych bękartów na Facebooku i każdemu radzę zrobić to samo bo ktoś wziął kasę za projekt i wypuścił bubla, który tylko utrudnia życie.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

jarmk
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 08 wrz 2018, 14:11
Czym jeżdzę: KS
Lokalizacja: Żuławy

Re: Nawigacja po aktualizacji

Postautor: jarmk » 30 wrz 2021, 18:52

Też dzwoniłem do ASO, pisałem do KIA Polska w sprawie tej śmiesznej nawigacji, ale wszędzie robią duże oczy i mówią, że tylko ja mam problem z nawigacją.. :) ...jak dla mnie nie nadaje się ona do używania.
Kupiłem AatoMapę i używam poprzez Android Auto.

A tu początek nawigowania z nawigacją oryginalną... :) ... wrzuciałem już ten filmik na fejsa i chyba tu też w innym wątku.
https://youtu.be/g5upurwIo1Q

PabloS
Uzależniony
Posty: 163
Rejestracja: 02 kwie 2014, 12:21
Czym jeżdzę: Sportage IV 1.6 T-GDI 7DCT 2WD Black Edition
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nawigacja po aktualizacji

Postautor: PabloS » 30 wrz 2021, 19:08

Potwierdzam że ta navi to delikatnie mówiąc badziewie. Ja cały trasę na urlopie do Włoch i z powrotem zrobiłem na mapach Google. W Polsce też nie korzystam. Jak czytają to ludzie z Kia to niech przekażą komu trzeba że navi w tym wydaniu to porażka. [zlolta]

gdadam
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 07 mar 2017, 14:25
Czym jeżdzę: KIA Sportage Business Line 1.6 T-GDI 177KM 7DCT 4WD
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nawigacja po aktualizacji

Postautor: gdadam » 28 paź 2021, 11:58

Czy ktoś z Was próbował używać widoku mapy 3D.
Po wybraniu tego widoku (mojego ulubionego) wszystko jest OK.
Jak wyłączę silnik automatycznie wraca na kierunek "północ na górze"
W ASO byli bezsilni.

fukas
Nowy
Posty: 12
Rejestracja: 25 lis 2019, 14:10
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2019 1,6 177KM 7DCT L+BL2
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nawigacja po aktualizacji

Postautor: fukas » 28 paź 2021, 14:08

Potwierdzam, że nawigacja po uaktualnieniu nie nadaje się do użytku.
Jak można było zje... coś co w miarę porządnie działało.
Wygląd nowy i motywy do wyboru tragedia...
Gubi mi zapisane kontakty z tlf. i ustawione stacje radiowe..karramba.
Jestem po aktualizacji wku... :eviladmin: :eviladmin: :eviladmin:

Awatar użytkownika
Karbulot
Uzależniony
Posty: 358
Rejestracja: 10 cze 2021, 17:25
Czym jeżdzę: Boltem :)

Re: Nawigacja po aktualizacji

Postautor: Karbulot » 14 lis 2021, 13:38

Mnie ten cały GPS od Kia w ogóle irytuje. Miałem kiedyś nawigację Tom Toma, tanią jak diabli i jak wybierałem miasto, to miałem podppowiedzi, klikałem z listy podpowiedzi, zaczynałem wpisywać ulicę, także podpowiedzi itd. A tutaj ni cholery. Musze wpisać cały adres dokładnie i dopiero zatwierdzić. Do tego nie działa wybieranie głosowe, bo "ten język nie jest obsługiwany". O co chodzi? Mój telewizor wyszukuje głosowo co chcę, a w samochodzie muszę wklepywać?
A na cholerę mi jakiś podpis...?


Wróć do „MODEL SPORTAGE IV OD 2015 roku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap