Przegląd po 60 tys. km (drugi "duży", a w sumie czwarty)

Wszystko co dotyczy NEW KIA SPORTAGE od roku produkcji 2015
MAJKI4MOZA
Nasz Człowiek
Posty: 509
Rejestracja: 17 gru 2017, 17:55
Czym jeżdzę: 1.6 T-GDI 7DCT AWD, "L" + Skoda Superb L&K 2.0 TDI 190KM
Lokalizacja: Kraków

Re: Przegląd po 60 tys. km (drugi "duży", a w sumie czwarty)

Postautor: MAJKI4MOZA » 13 lut 2024, 10:14

Nie ma co ukrywać, że podziwiam Twoją umiejętność samodzielnego zrobienia przeglądu. Ja sam to umiem sobie filtr kabinowy wymienić :) , a co do innych czynności, to tylko by mi wątpliwości rosły. Więc zaglądając z czymkolwiek do serwisu po prostu muszę płacić za swoją niewiedzę i brak umiejętności. Pewnie to jeden z czynników przez który ludzie zlecają te prace przy samochodzie innym. Inny powód - czas, po prostu robią wtedy coś innego. Wiadomo, że w ASO jest duży narzut na płyny, części. Materiały można mieć swoje.

Producenci wrzucając we wszystko możliwie dużo elektroniki uzależniają klientów od ASO. Oprogramowanie jest wszędzie, począwszy od urządzeń diagnostycznych w ASO, więc za to też każdy potem producentowi płaci.
Ciekawe czy w KIA dojdziemy do takiego stanu jak np. w BMW, że samochód to spis konkretnych unikatowych numerów części. Jeśli zamieni się coś na identyczną część, ale posiadającą inny numer, komputer samochodu nie rozpozna i nie pozwoli używać (np. reflektor) ...ale to off-topic :)

Piejar
Uzależniony
Posty: 300
Rejestracja: 27 wrz 2022, 05:47
Czym jeżdzę: ProCeed'08 D4EA 140KM,I30'09 D4FB 90KM,Megane 4'18 H5H 100KM

Re: Przegląd po 60 tys. km (drugi "duży", a w sumie czwarty)

Postautor: Piejar » 13 lut 2024, 10:30

MAJKI4MOZA pisze:... że samochód to spis konkretnych unikatowych numerów części

Myślę że to dotyczy raczej sterowników ale tych w nowoczesnym aucie może być kilkadziesiąt. Można sobie wyobrazić otagowanie części mechanicznych jakimiś chipami RFID ale chyba do takiej desperacji producenci aut nie dojdą :fuck4:

Awatar użytkownika
Czestek1
Nasz Człowiek
Posty: 406
Rejestracja: 30 sty 2021, 18:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage QL 1.7 Crdi,

Re: Przegląd po 60 tys. km (drugi "duży", a w sumie czwarty)

Postautor: Czestek1 » 15 lut 2024, 23:56

Ja na przeglądzie po 6 latach (u mnie to występuje prędzej niż km) prosiłem żeby wymienili olej w manualu. I nie zrobili tego, bo nie ma takiej usługi. Sam też odpuściłem bo nie można dostać oleju ori i w skrzyni brak korka wlewowego. Przewertowalem fora różnych kontynentów i nie ma nic, nie mogę go zlokalizować. :puk:
Sport Utility Vehicle Kia Sportage QL 1.7 crdi


Wróć do „MODEL SPORTAGE IV OD 2015 roku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot]

Sitemap