DCT - odgłosy pracy

Wszystko co dotyczy NEW KIA SPORTAGE od roku produkcji 2015
AK84
Bywalec
Posty: 128
Rejestracja: 13 lip 2019, 10:04
Czym jeżdzę: KSIV FL 1.6 T-GDI 7DCT 2WD L+BL AEB FUN
Lokalizacja: 3miasto

DCT - odgłosy pracy

Postautor: AK84 » 06 sie 2021, 20:54

Chciałem zapytać o działanie Waszych skrzyń DCT.
Otóż u mnie występuje taki dziwny dźwięk chlapnięcia, klaśnięcia przy zwalnianiu i redukcji biegów. Słyszalny jest przy zmianie biegu z 3 na 2 np. przy dojeżdżaniu do skrzyżowania itp. Intensywny w trybie normal, a praktycznie niewystępujący w trybie sport.
Bardziej odczuwalny gdy zwalniam bardziej gwałtownie z większej prędkości.
Nie występuje zawsze, nie wiem od czego może zależeć i czy to jest normalne, dwusprzęgłówki mają swoje wady i zalety.

Moje odczucie jest takie, że on zmienia te biegi przy za niskich obrotach ( ... ekologia)

EDIT: samochód mam z 2019.10, może jest nowsze oprogramowanie skrzyni ?

sp4
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 09 mar 2016, 19:43
Czym jeżdzę: sportage

Re: DCT - odgłosy pracy

Postautor: sp4 » 06 sie 2021, 21:36

Mam tą skrzynię w Tucsonie rocznik 2020. Nie mam opisywanych przez ciebie odgłosów. Jedynie czasami słyszalne jest klikanie przy uruchamianiu silnika- samodiagnostyka skrzyni. Myślę, że to może być wina softu.

AK84
Bywalec
Posty: 128
Rejestracja: 13 lip 2019, 10:04
Czym jeżdzę: KSIV FL 1.6 T-GDI 7DCT 2WD L+BL AEB FUN
Lokalizacja: 3miasto

Re: DCT - odgłosy pracy

Postautor: AK84 » 12 sie 2021, 07:45

Bawię się tym problemem od kilku dni i przy manualnej zmianie biegów nie jestem w stanie tego wygenerować. W trybie sport też nie słychać.
Z tym, że w sport zmiana z 3 na 2 jest przy ok ~1300obr a w Normal przy 1000 czasem 800 obr.

Występuje głównie przy hamowaniu, z np małej górki i redukcjach aż do zatrzymania. Przy swobodnym toczeniu się do zatrzymania raczej sie nie pojawia.

ADMIN: przenieś proszę wątek do działu: UKŁAD NAPĘDOWY

joseph
Nowy
Posty: 20
Rejestracja: 13 cze 2019, 13:08
Czym jeżdzę: Kia Sportage Business Line Plus 2019
1.6 T-GDI 177km 2WD DCT

Re: DCT - odgłosy pracy

Postautor: joseph » 17 sie 2021, 21:41

@AK84
Mam dokładnie to samo w tych samych sytuacjach co Ty.
Zgłaszałem to na pierwszym przeglądzie i nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości.
Moja sportage jest z 05.2019

AK84
Bywalec
Posty: 128
Rejestracja: 13 lip 2019, 10:04
Czym jeżdzę: KSIV FL 1.6 T-GDI 7DCT 2WD L+BL AEB FUN
Lokalizacja: 3miasto

Re: DCT - odgłosy pracy

Postautor: AK84 » 18 sie 2021, 11:46

hej,
w poniedziałek byłem na przeglądzie 30tys. , zgłaszałem taką dziwną pracę.
Oczywiście nie odczytano żadnych błędów, podobno wgrał się nowszy soft do skrzyni, ale różnicy nie widzę.
Póki jawnie nie będzie coś zgrzytać i piszczeć, nie mają podstaw aby się zająć tematem.

Jak ostatnio jeździłem więcej na sporcie z kickdownami raz na jakiś czas i mam wrażenie, że jest ciut lepiej. Słychać czasem to chlapnięcie ale nie szarpie.

Po tej wizycie w serwisie, zdarzyło mi się już 2x, że samochód po powrocie do domu, przy wjeżdżaniu na miejsce parkinkowe na D1 z max skrętem kierownicy w lewo poszarpywał silnikiem aż cały podskakiwał. Będę obserwować.

Było w przeszłości trochę tematów odnośnie koła dwumasowego i ich wymienianiu na serwisie. Może ma to jakiś związek ?


Wróć do „MODEL SPORTAGE IV OD 2015 roku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap