Co mnie denerwuje w KS IV

Wszystko co dotyczy NEW KIA SPORTAGE od roku produkcji 2015
paul997
Bywalec
Posty: 149
Rejestracja: 28 sie 2018, 11:23
Czym jeżdzę: Kia Sportage V 1.6 T-GDI L 2022

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: paul997 » 28 gru 2021, 00:35

Karbulot pisze:To ja mam jeszcze brudzić sobie ręce zmianą kół?

Zależy, czy masz czas na czekanie na przyjazd lawety. Warto wrzucić do bagażnika (pod podłogę) klucz do kół "krzyżak" i przedłużkę z 0,5 metra stalowej rury. Śruby odkręcasz bez dużego wysiłku. Tylko zajrzyj, czy masz dojazdówkę :).

Awatar użytkownika
Czestek1
Nasz Człowiek
Posty: 407
Rejestracja: 30 sty 2021, 18:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage QL 1.7 Crdi,

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: Czestek1 » 31 gru 2021, 00:04

Powiedzcie mi, bo ja mam tapicerkę pół skórzana (boczki wstawki, fotele) czy w waszych innych wersjach siedzisko fotela kierowcy też jest jakby za krótkie? Mam wrażenie jakbym zjeżdżał z fotela przez brak podparcia ud a mam średni wzrost 182cm
Sport Utility Vehicle Kia Sportage QL 1.7 crdi

Awatar użytkownika
Karbulot
Uzależniony
Posty: 358
Rejestracja: 10 cze 2021, 17:25
Czym jeżdzę: Boltem :)

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: Karbulot » 31 gru 2021, 19:39

To jest urok koreańskich i japońskich samochodów. Widocznie Azjaci maja krótkie uda i z przyzwyczajenia tak robią. To samo, jak z gaciami od Wientamców na bazarze. Niby XXXXXXXXXXL, a nie wejdą nawet na siedmiolatka.
A na cholerę mi jakiś podpis...?

Rox
Uzależniony
Posty: 151
Rejestracja: 25 lip 2021, 19:19
Czym jeżdzę: Sportage IV 2021 Black Edition 1,6 T-GDI 7DCT

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: Rox » 31 gru 2021, 22:25

Szczerze, nie zauważyłem. Mnie się tam wygodnie siedzi i nie męczy mnie to auto nawet przy 1k km w jeden dzień.

Awatar użytkownika
Czestek1
Nasz Człowiek
Posty: 407
Rejestracja: 30 sty 2021, 18:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage QL 1.7 Crdi,

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: Czestek1 » 01 sty 2022, 22:40

A ciekawe czy jest jakaś różnica między tapicerka materiałową a skórzana. (budowa siedzeń, nie miałem okazji się temu przyjrzeć)
Sport Utility Vehicle Kia Sportage QL 1.7 crdi

KrzysiekG
Uzależniony
Posty: 256
Rejestracja: 06 lut 2019, 22:20
Czym jeżdzę: Sportage IV 2019 BL 1.6T-GDi

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: KrzysiekG » 02 sty 2022, 07:35

Mam 187cm wzrostu, business linea z 2019 roku i muszę się zgodzić - siedzisko jest dla mnie nieco za krótkie. Poza tym sam fotel w najniższej pozycji jest ciągle zbyt wysoko i ogólnie jest mi trudno znaleźć pozycję, którą nazwałbym idealną. Jest ok ale mogłoby być lepiej. Z drugiej strony - nawet w dłuższej podróży nic mi nie drętwieje.
Kolega ma przedlifta z elektrycznymi stołkami i mam wrażenie, że tam łatwiej jest mi znaleźć lepszą pozycję a zakres regulacji (góra dół) jest większy.

Awatar użytkownika
Karbulot
Uzależniony
Posty: 358
Rejestracja: 10 cze 2021, 17:25
Czym jeżdzę: Boltem :)

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: Karbulot » 02 sty 2022, 13:27

Mnie siedziska nie przeszkadzają, co mnie nieco dziwi, bo też jestem dość wysoki - 184. Albo nie zwróciłem na to uwagi. Ale ja nie lubię siedzieć, kiedy koniec siedziska mi dotyka zgięć w kolanie. Bardziej się obawiałem, aby mieć dość miejsca nad głową, bo do jakiego samochodu nie wlazłem, było to zastraszająco mało - jakieś max 5 cm. A już najgorzej w elektrykach, chyba z racji podwyższonych siedzeń z powodu baterii pod spodem. Na szczęście na najniższym siedzeniu mogę swobodnie wsadzić dłoń i jeszcze mam luz. Tak wiem, zaraz ktoś napisze że ma 200 i się mieści. Tylko to nie zależy od wysokości człowieka, ale od długości jego korpusu. Jak ktoś ma krótki korpus i długie nogi, to jest wysoki, ale tez mieści się w niższych samochodach.

Wracając do siedziska, jak pisałem urok azjatyckich marek. Użytkownicy Toyoty też maja takie problemy.
A na cholerę mi jakiś podpis...?

clay
Bywalec
Posty: 84
Rejestracja: 12 wrz 2021, 19:03
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI wersja M

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: clay » 04 sty 2022, 12:35

Mam 194cm i do Sportka mierzyłem się tylko w salonie (odbieram już za niedługo), ale bardziej niż siedzisko którego długości nie potrafiłem ocenić i za niskie oparcie przeszkadzał mi fakt że kolumna kierownicy za mało daje się wyciągnąć i albo będę jezdzil bez łopatek na oparciu albo z kolanami przy desce rozdzielczej.
Zapytacie czemu w takim razie zdecydowałem się na to auto. Otóż: 1. żona :D 2. Mało przymierzałem się do innych aut, ale mam wrażenie że wygodnie byłoby mi tylko w aucie na które mnie nie stać 3. Poprzednio miałem mazde 3 mk1, nie było idealnie ale też specjalnie nie narzekałem.
Tak więc taki mój los że muszę się wpasowac w to co dają (ogólnie wszystkie auta).

Awatar użytkownika
Karbulot
Uzależniony
Posty: 358
Rejestracja: 10 cze 2021, 17:25
Czym jeżdzę: Boltem :)

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: Karbulot » 04 sty 2022, 13:46

Dla mnie akurat jest dość wygodny zważywszy na to, że poprzednio jeździłem Chevroletem Sparkiem. I mimo iż nie narzekałem, to dopiero w Sportku poczułem się naprawdę komfortowo. Żadnych więcej małych pierdopędów. SUV jest świetny, duży i wygodny. Widać doskonale drogę. Może mniej wyczuwalny w parkowaniu, ale mam kartę dla inwalidów i zawsze staram się parkować w odpowiednich miejscach.
A na cholerę mi jakiś podpis...?

clay
Bywalec
Posty: 84
Rejestracja: 12 wrz 2021, 19:03
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI wersja M

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: clay » 04 sty 2022, 14:10

Karbulot, a co tam z tym skrzypieniem czy grzechotaniem u ciebie? Za tydzień odbieram auto a przez ciebie mam stresa ze wyjdą jakieś niedorobki czy inne 'kwiatki' ;)

Awatar użytkownika
Karbulot
Uzależniony
Posty: 358
Rejestracja: 10 cze 2021, 17:25
Czym jeżdzę: Boltem :)

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: Karbulot » 04 sty 2022, 19:10

Klekocze nadal. 13 stycznia mam wizytę w ASO.
A na cholerę mi jakiś podpis...?

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1516
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: automaciek » 05 sty 2022, 07:31

Audiencję, @karbulot , audiencję

clay
Bywalec
Posty: 84
Rejestracja: 12 wrz 2021, 19:03
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI wersja M

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: clay » 05 sty 2022, 12:04

Czekam niecierpliwie na diagnozę

szyderca
Bywalec
Posty: 66
Rejestracja: 07 lis 2021, 11:06
Czym jeżdzę: 1.6gdi M

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: szyderca » 06 sty 2022, 14:24

Co mnie "denerwuje" w KS IV po 2 miesiącach:

-widzę snop światła wychodzący z reflektorów przy jeździe we mgle lub deszczu
-tempomat z prawej strony kierownicy
-stacyjka za nisko, dotykam kluczyka kolanem jadąc na tempomacie, gdy podwyższę kierownicę nie widzę dołu zegarów
-może auto jest za nowe ale drzwi ciężko się zamykają, jakby ciśnienie robiło się we wnętrzu przy zamknięciu auta
-słyszę szum opon z tyłu auta przy pewnej prędkości, tak jakby łożyska wyły, może to kwestia zimówek Falken
-schowek po stronie pasażera gdy chcemy go otworzyć szybciej to się cofnie i powoli opuści
-słaba jakość powłoki lakierniczej, "sporo" wtrąceń w lakierze, ale Hyundai ma to samo :)
-żeby ręcznie zmienić fale w radiu dużo klikania po menu
-fotel kierowcy ma coś przy zapięciu pasa co mnie uwiera w nogę (ale nie przeszkadza to, tylko to czuję :) )

to chyba na tyle, nie piszę o wadach typu twarde podłokietniki, plastikowe wykończenie bagażnika bo to każdy widział przy zakupie auta, a że to był najtańszy SUV na rynku tej wielkości to aż nie wypada na to narzekać :)

Rox
Uzależniony
Posty: 151
Rejestracja: 25 lip 2021, 19:19
Czym jeżdzę: Sportage IV 2021 Black Edition 1,6 T-GDI 7DCT

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: Rox » 06 sty 2022, 16:13

Szyderco, odepnij siłownik schowka i wciśnij go do oporu. Ja tak zrobiłem i schowek teraz otwiera się normalnie ;) Rozwiązanie nieinwazyjne, zawsze można go z powrotem zaczepić.

szyderca
Bywalec
Posty: 66
Rejestracja: 07 lis 2021, 11:06
Czym jeżdzę: 1.6gdi M

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: szyderca » 06 sty 2022, 16:21

często tam nie zaglądam to aż tak nie "przeszkadza", po prostu to cecha :)
Chociaż nie ukrywam, że wcześniej miałem Golfa VII i tamto auto było znacznie bardziej "przemyślane"

Na razie cieszę się jazdą :mrgreen:
Załączniki
20211211_154545-01-01.jpg

Awatar użytkownika
Karbulot
Uzależniony
Posty: 358
Rejestracja: 10 cze 2021, 17:25
Czym jeżdzę: Boltem :)

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: Karbulot » 07 sty 2022, 14:15

szyderca pisze:-żeby ręcznie zmienić fale w radiu dużo klikania po menu

Ale przecież jest możliwość dodawania do ulubionych stacji radiowych. Tam jest chyba 6 pozycji na stronie.
A na cholerę mi jakiś podpis...?

Pedros
Bywalec
Posty: 52
Rejestracja: 28 sty 2021, 23:37
Czym jeżdzę: Sportage Black Edition

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: Pedros » 07 sty 2022, 15:44

szyderca pisze:często tam nie zaglądam to aż tak nie "przeszkadza", po prostu to cecha

Skoro nie przeszkadza to może nie tyle wada co zwykłe czepianie się?
Pozostałe ,,wady" które wymieniłeś to moim zdaniem w większości również po prostu cechy danego auta - strona umieszczenia włącznika tempomatu to kwestia przyzwyczajenia, snop światła z reflektorów podczas jazdy we mgle to zjawisko również często spotykane w innych autach, a zmiana stacji radiowych to już chyba całkiem szukanie ,,dziury w całym" - Sportage IV ma naprawdę bardzo przyjazne i intuicyjne sterowanie mediami na tle wielu innych współczesnych konstrukcji - i to często bardziej renomowanych marek. A że jest inaczej niż w poprzednim aucie? Jak się zmienia markę samochodu to przeważnie jest inaczej niż w poprzednim.

szyderca
Bywalec
Posty: 66
Rejestracja: 07 lis 2021, 11:06
Czym jeżdzę: 1.6gdi M

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: szyderca » 07 sty 2022, 16:10

Temat brzmi co mnie denerwuje, a to mnie właśnie denerwuje.
Że ciebie nic nie denerwuje to spoko :rotfl:

Awatar użytkownika
Czestek1
Nasz Człowiek
Posty: 407
Rejestracja: 30 sty 2021, 18:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage QL 1.7 Crdi,

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: Czestek1 » 07 sty 2022, 16:23

Osobiście nie zauważyłem lub nie zwróciłem uwagi na ten szczegół. Być może jest to również uzależnione od radia jakie mamy. Na pewno przy płetwie rekina ( u mnie jest) częściej i łatwiej zanika sygnał.
Słucham przez bluetooth lub z USB.
A najważniejsza stacja z Torunia daje radę :fuck:
Sport Utility Vehicle Kia Sportage QL 1.7 crdi

szyderca
Bywalec
Posty: 66
Rejestracja: 07 lis 2021, 11:06
Czym jeżdzę: 1.6gdi M

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: szyderca » 07 sty 2022, 16:28

u mnie fale łapie bardzo dobrze ale mieszkam z 10km od wieży radiowej ;)


Wróć do „MODEL SPORTAGE IV OD 2015 roku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap