Co mnie denerwuje w KS IV

Wszystko co dotyczy NEW KIA SPORTAGE od roku produkcji 2015
Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1513
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: automaciek » 07 kwie 2022, 07:28

No nie mogę, drzwi od Fabii otwierają się lepiej niż w Sportku. Może dlatego że Sportek jest większy, do tego ma sporo miejsca z tyłu, plus regulowane oparcie. Jak by zrobili mniejsze, to jeden by psioczył że dziecka do fotelika nie ma jak zapakować, a drugi, że ciężko się z tylnej kanapy wygramolić bo drzwi małe. MALKONTENCI

Rox
Uzależniony
Posty: 151
Rejestracja: 25 lip 2021, 19:19
Czym jeżdzę: Sportage IV 2021 Black Edition 1,6 T-GDI 7DCT

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: Rox » 08 kwie 2022, 16:36

Maćku, to nie tak. Popatrz proszę obiektywnie na kształt górnej części drzwi tylnych w KS4. Jest tam niczym nieusprawiedliwiony bąbel, który sztucznie wydłuża drzwi, powodując, że ich otwarcie w ciasnym miejscu parkingowym jest problematyczne. Nie pisz o regulowanych fotelach, bo jak wielokrotnie udowodniono, piernik do wiatraka nijak się ma. Na potwierdzenie tego o czym mowa, popatrz na linie tylnych drzwi w KS5. Tam już producent poszedł po rozum do głowy, i boczna krawędź drzwi w górnej jej części zagina się ku przodowi auta, zamiast pies raczy wiedzieć po co, ku tyłowi. I takie właśnie rozwiązanie dominuje w większości samochodów, ze wspomnianą tu fabia włącznie.

I żeby nie było, ja się bardzo cieszę, że KIA wyciąga wnioski z błędów projektowych w swoich samochodach i bierze je pod uwagę projektując kolejne generacje. Drzwi "piątki" są tego przykładem. Nawet problem "brudnej nogawki" sprytnie rozwiązali!
Jednak to jest wątek o problemach w "czwórce" i ten problem jak najbardziej potwierdzam. Pewnie bym nie zauważył, gdyby nie to, że mój garaż był projektowany 15 lat temu, a wtedy autka były kapkę węższe. Dziś kazałbym projektantowi dorzucić 50cm w szerokości ;)

Pedros
Bywalec
Posty: 52
Rejestracja: 28 sty 2021, 23:37
Czym jeżdzę: Sportage Black Edition

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: Pedros » 08 kwie 2022, 22:03

Wybacz Rox ale dla mnie podsumowanie twojego wywodu całkowicie mu przeczy: opisujesz ,,wadliwie zaprojektowane" drzwi Sportka, by w ostatnim zdaniu przyznać, że problemem jest właściwie wiekowe miejsce garażowania, a nie samo auto. Dla mnie czepianie się na siłę i tyle. Nie można po prostu porównywać niedużego miejskiego autka ze sporej wielkości Suv-em. Idąc tym tokiem myślenia za chwilę ktoś zacznie się czepiać, że Sportek nie chce się mieścić na miejscach parkingowych zaprojektowanych dla poczciwego malucha.

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1513
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: automaciek » 08 kwie 2022, 22:27

Jedyne z czym moge się zgodzić to fakt, że tylne drzwi Sportka są spore same w sobie. A te kilka cm w górnej części nie zbawia świata.

Rox
Uzależniony
Posty: 151
Rejestracja: 25 lip 2021, 19:19
Czym jeżdzę: Sportage IV 2021 Black Edition 1,6 T-GDI 7DCT

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: Rox » 08 kwie 2022, 22:59

Ta?? To zobacz ile 10 cm "więcej" drzwi robi roboty przy otwieraniu. Tylko tak obiektywnie. Możecie sobie nawet cyrklem odrysowac.
No i..nagonka na mnie, choć to nie ja zauważyłem i zgłosiłem "wkurwiacza". Luz, dobrze się sprawdzam w roli chłopca do bicia ;)

Rox
Uzależniony
Posty: 151
Rejestracja: 25 lip 2021, 19:19
Czym jeżdzę: Sportage IV 2021 Black Edition 1,6 T-GDI 7DCT

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: Rox » 08 kwie 2022, 23:01

Pedros pisze:Wybacz Rox ale dla mnie podsumowanie twojego wywodu całkowicie mu przeczy: opisujesz ,,wadliwie zaprojektowane" drzwi Sportka, by w ostatnim zdaniu przyznać, że problemem jest właściwie wiekowe miejsce garażowania, a nie samo auto.

Ja nie mogę, czytaj ze zrozumieniem. Sportek 4 ma problem, 5 już problemu mieć ni będzie, bo poprawili drzwi. Okulary kupić?

Mundek28
Bywalec
Posty: 117
Rejestracja: 15 mar 2021, 10:31
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 diesel 185 KM 48V MHEVautomat

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: Mundek28 » 09 kwie 2022, 00:30

Wielu nie może pojąć czym różni się kwadrat od okręgu.

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1513
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: RE: Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: automaciek » 09 kwie 2022, 07:12

Rox pisze:Ta?? To zobacz ile 10 cm "więcej" drzwi robi roboty przy otwieraniu. Tylko tak obiektywnie. Możecie sobie nawet cyrklem odrysowac.
No i..nagonka na mnie, choć to nie ja zauważyłem i zgłosiłem "wkurwiacza". Luz, dobrze się sprawdzam w roli chłopca do bicia ;)
@Rox dont stress. A dla rozluźnienia, zerknij na przednie drzwi w Skoda Roomster Tam to sobie można przywalić górnym rogiem, kształt tylnych w KS IV to przy tym pikuś

Pedros
Bywalec
Posty: 52
Rejestracja: 28 sty 2021, 23:37
Czym jeżdzę: Sportage Black Edition

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: Pedros » 09 kwie 2022, 09:54

Rox pisze: Okulary kupić?

Jeśli ich potrzebujesz to proszę bardzo - kup.
A problem to raczej masz ty, bo na fakt iż ktoś jest innego zdania reagujesz agresją.

clay
Bywalec
Posty: 84
Rejestracja: 12 wrz 2021, 19:03
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI wersja M

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: clay » 09 kwie 2022, 11:48

Niepotrzebnie bijecie pianę.
Powiem nawet, że dlatego kupiliście to auto. Przez te drzwi też, bo projektantom chodziło pewnie o to, że by auto miało atrakcyjna linie boczna, wyróżniającą się wśród innych SUVow, i dlatego też ten słupek C jest w pierony szeroki.
Nie myśleli o tym żeby wygodnie się otwierało drzwi w wąskim polskim garażu.
Cieszcie się autem wyróżniającym się na ulicy :D

blackus1337
Bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 17 sty 2022, 19:57
Czym jeżdzę: 1.6 T-GDI 177KM 6MT
2021 BLACK PEARL
BLACK EDITION PLUS
Lokalizacja: Niderlandy

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: blackus1337 » 09 kwie 2022, 16:06

Dopóki nie napisaliście o tym, nawet nie miałem pojęcia bo w ogóle mi to nie wadzi ;)
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
Znośnego weekendu Wam życzę!

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1753
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: diselboy » 09 kwie 2022, 18:51

@ Rox :

...." piernik do wiatraka nijak się ma."......


O !!! i tu się bardzo mylisz, piernik z wiatrakiem ma wiele wspólnego, powiem nawet, że bez wiatraka kiedyś nie było by piernika. A to coś to mąka i własnie wiatrak był miedzy innymi potrzebny do jej wytworzenia.( pomijamy inne młyny które się w tym wątku ujawniły ) :hehe1: :hehe1: :hehe1:
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"

Awatar użytkownika
Karbulot
Uzależniony
Posty: 358
Rejestracja: 10 cze 2021, 17:25
Czym jeżdzę: Boltem :)

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: Karbulot » 09 kwie 2022, 20:32

Po przeczytaniu ostatnich kilku postów się zawiesiłem... [angry]
A na cholerę mi jakiś podpis...?

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1513
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: automaciek » 09 kwie 2022, 21:24

Dołóż sobie RAMu

Awatar użytkownika
Karbulot
Uzależniony
Posty: 358
Rejestracja: 10 cze 2021, 17:25
Czym jeżdzę: Boltem :)

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: Karbulot » 30 lip 2022, 06:31

Ostatnio z powodu ostrych upałów, zacząłem testować system chłodzenia w samochodzie. No i mam kilka uwag. Sprawa pierwsza, to koszmarnie głośny nawiew, zaczynający się juz od 2 stopnia. Full wianie, to hałas nieziemsko wkurzający. Inna sprawa, to jak właściwie się używa klimatyzacji? Korzystanie w wywiewów przede mną powoduje, że zimne powietrze wali mi na rozgrzaną głowę. Jak daję nawiew na nogi, to tam nic nie wieje. No i sama klimatyzacja. Najniższa temperatura 16.5 stopnia. Jest za gorąco, więc niżej jest już tylko LO i zimny wiatr, o wiele za zimny. Jakoś nie potrafię okiełznać tego samochodu w kwestii chłodzenia.
A na cholerę mi jakiś podpis...?

MAJKI4MOZA
Nasz Człowiek
Posty: 509
Rejestracja: 17 gru 2017, 17:55
Czym jeżdzę: 1.6 T-GDI 7DCT AWD, "L" + Skoda Superb L&K 2.0 TDI 190KM
Lokalizacja: Kraków

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: MAJKI4MOZA » 30 lip 2022, 09:49

Racja, że nawiew głośny. Przy wysokich temperaturach (35 stopni) dmuchawę mam na 4 stopniu (z 8, o ile dobrze pamiętam) i temperaturę ustawioną na LO - tylko wtedy daje radę utrzymywać chłód w kabinie. Ale szumi ten "wiatr" głośno.
Ja latem w sumie zawsze jeżdżę na LO, nawiew mam ustawiony tylko na przednią szybę, wszystkie te wyloty nawiewów z deski mam pozamykane i temperaturę we wnętrzu reguluję wyłącznie prędkością nawiewu (zazwyczaj 2-3).

Pedros
Bywalec
Posty: 52
Rejestracja: 28 sty 2021, 23:37
Czym jeżdzę: Sportage Black Edition

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: Pedros » 30 lip 2022, 11:31

16,5 stopnia w aucie to za gorąco?! Może więc należało wybrać lodówkę na kółkach a nie auto? Podobnie ustawianie pełnej mocy nawiewu na szybę - jaki to ma sens? Wybaczcie ale z klimatyzacji też trzeba umieć korzystać.

ASX_
Bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 01 lis 2021, 13:11
Czym jeżdzę: QL 1.6GDI M

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: ASX_ » 30 lip 2022, 12:40

Ja jeżdżę z temp. ustawioną mniej/więcej jak na zewnątrz, nawiew na 2-3 i jest git, rodzina też nie narzeka.

Awatar użytkownika
Czestek1
Nasz Człowiek
Posty: 406
Rejestracja: 30 sty 2021, 18:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage QL 1.7 Crdi,

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: Czestek1 » 30 lip 2022, 13:20

Unie daje ostro od dachu (panorama mimo zakrycia), dodatkowo mam czarny lakier. Ale w trybie auto czasem wręcz za chłodno się robi... I podnoszę temperature.
Z drugiej strony zauważyłem że taka jest konstrukcja układu nawiewów, że jesień zima szybko bez większego powodu szyba zachodzą para. I kia to jedyne z moich aut, o takim uroku.
Sport Utility Vehicle Kia Sportage QL 1.7 crdi

Awatar użytkownika
Karbulot
Uzależniony
Posty: 358
Rejestracja: 10 cze 2021, 17:25
Czym jeżdzę: Boltem :)

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: Karbulot » 30 lip 2022, 23:26

Czestek1 pisze:Z drugiej strony zauważyłem że taka jest konstrukcja układu nawiewów, że jesień zima szybko bez większego powodu szyba zachodzą para. I kia to jedyne z moich aut, o takim uroku.

U mnie to jest OK akurat. Ale w moim poprzednim samochodzie (Spark), szyby strasznie parowały. Wystarczyło, że padał deszcz i nawiewy na szybę.
A na cholerę mi jakiś podpis...?

totep
Bywalec
Posty: 48
Rejestracja: 22 sie 2019, 15:22
Czym jeżdzę: 1,6 GDI 177 KM m + pakiet snart

Re: RE: Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: totep » 31 lip 2022, 10:54

Ale po co te nerwy?


Wróć do „MODEL SPORTAGE IV OD 2015 roku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap