Co mnie denerwuje w KS IV

Wszystko co dotyczy NEW KIA SPORTAGE od roku produkcji 2015
Awatar użytkownika
Arturecki
Uzależniony
Posty: 191
Rejestracja: 22 sty 2019, 19:11
Czym jeżdzę: KS IV 1,6 T-GDI, L+Business Line 2018
Lokalizacja: Gołdap

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: Arturecki » 21 lis 2021, 21:21

Miałem też passata B6 2.0 fsi i raczej był poślizg a nie podskakiwanie, miałem też Toyotę Avensis T25 także poślizg... więc przynajmniej dla mnie w tym skromnym zestawieniu to inne zachowanie. Lecz jak pisałem nie mam z tym problemu.

Awatar użytkownika
Karbulot
Uzależniony
Posty: 358
Rejestracja: 10 cze 2021, 17:25
Czym jeżdzę: Boltem :)

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: Karbulot » 22 lis 2021, 13:37

No dzisiaj miałem lekki horror - winowajca Kia Assist. Godzina 1 w nocy, dźwięk na telefonie, aplikacja Kia Assist informuje mnie, że blokada zapłonu została wyłączona. Lecę do samochodu, myśląc że jakieś włamanie. Ale wszystko OK. Więc włączam znowu blokadę, a tu nic. Kilka razy próbowałem, wiecie tam trzeba czekać ponad 2 minuty ponad, dostanę info, że nie powiodło się. W końcu dałem sobie spokój. Rano wsiadam do samochodu a tam lipa, blokada włączona. W aplikacji jest wyłączona, w samochodzie włączona. Co do cholery? Na szczęście zadzwoniłem na stronę dystrybutora (czy producenta) Treesata, podałem numer seryjny i mi odblokowali. Powiedzieli, że po samoistnym wyłączeniu blokady w aplikacji, w samochodzie nadal była włączona. Więc aplikacja nie mogła jej zdjąć, bo widziała błędny odczyt. A ja zaczynam niepokoić się, czy problem się nie będzie powtarzał. Niby rzadki przypadek, ale wiecie...
A na cholerę mi jakiś podpis...?

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1513
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: automaciek » 22 lis 2021, 18:40

Don't panic. Zamontowałem kilka szt i nie było tego typu wariacji.

Awatar użytkownika
Czestek1
Nasz Człowiek
Posty: 406
Rejestracja: 30 sty 2021, 18:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage QL 1.7 Crdi,

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: Czestek1 » 24 lis 2021, 11:01

Czy u was też czujecie powiew zimnego powietrza (przeciąg) podczas jazdy, gdy położycie dłoń na przyciskach sterowania szyb/lusterek?
Sport Utility Vehicle Kia Sportage QL 1.7 crdi

Awatar użytkownika
Arturecki
Uzależniony
Posty: 191
Rejestracja: 22 sty 2019, 19:11
Czym jeżdzę: KS IV 1,6 T-GDI, L+Business Line 2018
Lokalizacja: Gołdap

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: Arturecki » 24 lis 2021, 12:11

:kierownik: Czestek, zwolnij! Za szybko jeździsz! :rotfl2:

Awatar użytkownika
damian94
Uzależniony
Posty: 250
Rejestracja: 25 wrz 2018, 23:44
Czym jeżdzę: Sportage GT Line S 2.0 CRDi ISG 48V Auto AWD
Lokalizacja: Bristol UK

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: damian94 » 25 lis 2021, 00:29

Tak, u mnie to samo. I jak widać jest to niezależne od tego, czy guziki w prawych czy lewych drzwiach.

Awatar użytkownika
Czestek1
Nasz Człowiek
Posty: 406
Rejestracja: 30 sty 2021, 18:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage QL 1.7 Crdi,

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: Czestek1 » 25 lis 2021, 10:20

Czyli nie oszalałem :pijak: powinienem chyba być jakimś testerem, kontrolerem produktu bo jestem zbyt drobiazgowy, albo coś z głową nie tak.
Sport Utility Vehicle Kia Sportage QL 1.7 crdi

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1513
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: automaciek » 25 lis 2021, 12:17

Stawiam na ostatnie dwie propozycje

Awatar użytkownika
Czestek1
Nasz Człowiek
Posty: 406
Rejestracja: 30 sty 2021, 18:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage QL 1.7 Crdi,

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: Czestek1 » 25 lis 2021, 13:10

... Ja nie jestem z tych co się odwracają, wracają i ciągną za klamki, żeby ponownie wrócić zza rogu i zamknąć bardziej niż jest zamknięte. :puk: Robię to wszystko trzy razy nim odejdę od samochodu, żeby się nie wracać :w łeb:
Sport Utility Vehicle Kia Sportage QL 1.7 crdi

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1513
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: automaciek » 25 lis 2021, 13:18

3x Czyli obsesja maniakalna!

Awatar użytkownika
Karbulot
Uzależniony
Posty: 358
Rejestracja: 10 cze 2021, 17:25
Czym jeżdzę: Boltem :)

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: Karbulot » 25 lis 2021, 13:30

Moja nowa Sportage skrzypi od strony kierowcy w okolicach przednich drzwi z przodu, kiedy najedzie nawet na namalowane wypukłe pasy na drodze, o większych wertepach nie wspominając. Byłem wczoraj w ASO na montaż kamery, to wspomniałem o tym. Facet pyta, ile mam przejechane. No to mówię, że jakieś 150 km. Aaa, to nie ma problemu, przez pierwsze 1000 km ma prawo skrzypieć, zanim plastiki się nie ułożą. Hmmm... Poprzednio miałem Sparka, tez nowego. Jakoś nie pamiętam, aby skrzypiał. Nowe samochody nie powinny skrzypieć, ale co ja tam wiem. Przy okazji zostawiłem samochód na kilka godzin, do domu a potem do salonu jechałem dwoma taksówkami. Stare rzęchy, a nic nie skrzypiało ani klekotało. I znowu mam doła...
A na cholerę mi jakiś podpis...?

Awatar użytkownika
Czestek1
Nasz Człowiek
Posty: 406
Rejestracja: 30 sty 2021, 18:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage QL 1.7 Crdi,

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: Czestek1 » 25 lis 2021, 13:40

Skrzypi czyli popiskuje, czy raczej coś jakby chrupanie (niczym chodzenie po śniegu) dochodzi od boczka/zza tapicerki drzwi czy okolic wnęki drzwiowej?
Sport Utility Vehicle Kia Sportage QL 1.7 crdi

Rox
Uzależniony
Posty: 151
Rejestracja: 25 lip 2021, 19:19
Czym jeżdzę: Sportage IV 2021 Black Edition 1,6 T-GDI 7DCT

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: Rox » 25 lis 2021, 19:12

Mój nie skrzypi i nie trzeszczy. Ja bym walczył w ASO. Coś musi być źle spasowane.
To się zdarza. Na ten przykład przy odbiorze mojego zauważyłem, że plastik na słupku A odstaje. Przybiegł mechanik, docisnął, kliknęło i weszło na miejsce.

Ktoś powie że jakość jest adekwatna do ceny, ale to nie jest prawdą. Nic w nowym aucie skrzypieć nie powinno, a plastiki nie układają się z czasem, tylko z czasem dostają luzów. I wtedy mają prawo trzeszczeć. Ale to po 100kkm dopiero IMO.

Ja mam natomiast inną bolączkę. Dziś na auto wlazł mi jakiś kot. Mój pies (spora sztuka) go zauważył i zaczął skakać na maskę. Załatwił mi oba błotniki, jedną lampę i kawałek zderzaka. Zrobił mi dzień, nie ma co.

Awatar użytkownika
Karbulot
Uzależniony
Posty: 358
Rejestracja: 10 cze 2021, 17:25
Czym jeżdzę: Boltem :)

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: Karbulot » 26 lis 2021, 01:58

Czestek1 pisze:Skrzypi czyli popiskuje, czy raczej coś jakby chrupanie (niczym chodzenie po śniegu) dochodzi od boczka/zza tapicerki drzwi czy okolic wnęki drzwiowej?

Tak jakby z drzwi przednich od strony pasażera, przy schowku przed pasażerem.

A co do tłumaczenia w ASO i wiarygodności tego mam nieco ambiwalentne odczucia. Niby wszystko OK, ale wczorajsza (a właściwie przedwczorajasza) akcja nieco mnie zirytowała. Byłem na montażu videorejestratora. Chciałem skonsultować z elektrykiem, gdzie miała by być przyklejona. Usłyszałem że na warsztat wejść nie mogę, a elektryk doskonale wie, gdzie ją przykleić, bo to jego chleb codzienny i on takich kamerek się namontował że ho ho. Okazało się, że przykleił nisko, w miejscu totalnie nieakceptowalnym. Niby że kamera ma szeroki kąt, a ten moduł do którego jest montowane lusterko zasłania. Okazało się, że znalazłem lepsze miejsce, bardziej dyskretne. A więc dało się, tylko komuś się nie chciało. Jak sięgałem po nową naklejkę, okazało się że była ostatnia. Sprawdzałem w domu, były dwie zapasowe, została jedna. Wiec rzuciłem mimochodem, że jedną zapasową zużył. Facet zaczął się zaperzać, że to nie prawda. Zacząłem szukać, a nuż wypadła i znalazłem w samochodzie na podłodze dwie osłony na naklejkę, a więc zużyte zostały dwie. Pokazałem mu, a koleś wciska mi ciemnotę, że nie wie skąd ta jedna osłona, ale on zużył jedną. Czyli co, krasnoludki podrzuciły? Zirytował mnie tym, bo jakby powiedział: "Tak zużyłem, bo pierwsze przyklejenie było nieudane", nic bym nie powiedział. Ale nie lubię, jak mi gość kłamie w żywe oczy. Jak potem mam mieć zaufanie do wiarygodności takiego serwisu?
A na cholerę mi jakiś podpis...?

Awatar użytkownika
Czestek1
Nasz Człowiek
Posty: 406
Rejestracja: 30 sty 2021, 18:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage QL 1.7 Crdi,

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: Czestek1 » 26 lis 2021, 07:09

Pisałeś, że od kierowcy we wcześniejszym poście. Teraz, że okolice schowka. Sprawdź pod schowkiem plastik (górna półkę) zasłaniającą silnik wentylatora. Dodatkowo plastik przy podłodze na tunelu środkowym.
Jeśli masz składane elektrycznie lusterka, to złap za obudowę i sprawdź czy nie ma za dużego luzu.
Sport Utility Vehicle Kia Sportage QL 1.7 crdi

Awatar użytkownika
Karbulot
Uzależniony
Posty: 358
Rejestracja: 10 cze 2021, 17:25
Czym jeżdzę: Boltem :)

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: Karbulot » 26 lis 2021, 13:29

Oj pomyliłem się. Skrzypi od pasażera, nie kierowcy. W poprzednim poście źle napisałem. Nie wiem czemu. Oczywiście obmacam wszystko. Lusterko bym wykluczył, to ewidentnie dochodzi od środka samochodu. Z miejsca z przodu przednich drzwi pasażera, gdzie jest ten róg ze schowkiem.
A na cholerę mi jakiś podpis...?

riczi83
Bywalec
Posty: 107
Rejestracja: 30 mar 2021, 12:55
Czym jeżdzę: 1.6 GDI BLACK EDITION Biała Perła
Lokalizacja: Turek

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: riczi83 » 26 lis 2021, 13:54

U mnie błoga cisza co prawda dopiero ponad 6 tys km może jakiś zaczep odpadł od plastików lub śrubka od audio. Wiem że koleżance też coś pukało z boku ale przy nowym Xceed pojechała do serwisu i problem znikł właśnie gdzieś się coś odczepiło.

Szczegol
Nowy
Posty: 10
Rejestracja: 30 mar 2021, 21:40
Czym jeżdzę: Kia Sportage 4

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: Szczegol » 26 lis 2021, 19:41

Ja za to do dnia dzisiejszego (przeszło rok od zakupu) słyszę metaliczne brzęczenie dochodzące z przednich drzwi pasażera lub ze słupka B. ASO oczywiście nie umie zlokalizować, co więcej... nie słyszy problemu ;)

Awatar użytkownika
Czestek1
Nasz Człowiek
Posty: 406
Rejestracja: 30 sty 2021, 18:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage QL 1.7 Crdi,

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: Czestek1 » 26 lis 2021, 20:42

A poproś pasażera aby w czasie jazdy złapał za górny uchwyt pasa(ten od regulacja wysokości).
Czasami też potrafią hałasować same trzpienie od zamków drzwi (te chromowane oczka na słupkach) dla testu oklej taśma parciana na raz i też sprawdź czy nie ma świerszcza.
Ja tak szukałem stukania i siebie. Na tylnej siedzisku klamry od pasów (złapać i pociągnąć góra dół) walili. I plastikowe osłony (łapiące nadkole i zderzak tył) które to się zdejmuje aby dojść do żarówek kierunków. Efekt jakby pólka/podłoga w kufrze podskakiwała. Waliły w podłogę przy każdym podbiciu auta na studzience. Tłukły w podłogę aż miło. Ostatecznie zgrzyty pozostały że zwijakow tylnych pasów za boczkami plastikowymi kufra i górnego pada w podsufitce - tego nie tykam bo nie chce rwać tapicerki.
Sport Utility Vehicle Kia Sportage QL 1.7 crdi

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1513
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: automaciek » 26 lis 2021, 21:12

A wyjmij okulary ze schowka w podsufitce....

Awatar użytkownika
Karbulot
Uzależniony
Posty: 358
Rejestracja: 10 cze 2021, 17:25
Czym jeżdzę: Boltem :)

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: Karbulot » 28 lis 2021, 14:00

Automaciek, wysłałem Ci 2 dni temu PM-a. Może nie zauważyłeś.
A na cholerę mi jakiś podpis...?


Wróć do „MODEL SPORTAGE IV OD 2015 roku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap