Co mnie denerwuje w KS IV

Wszystko co dotyczy NEW KIA SPORTAGE od roku produkcji 2015
Awatar użytkownika
Karbulot
Uzależniony
Posty: 358
Rejestracja: 10 cze 2021, 17:25
Czym jeżdzę: Boltem :)

Re: RE: Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: Karbulot » 28 lip 2021, 12:45

automaciek pisze:Uwierz mi, nie ma nic gorszego niż niebieskie podświetlenie (Hyundai).
Pamiętaj też że, jak już ktoś wspomniał Sportek to model z 2016r, w technice motoryzacyjnej to przepaść.

Kwestia gustu. Kiedyś miałem małego Sparka z niebieskim podświetleniem. Fajnie się prezentowało po zmierzchu. Zależy jeszcze od rodzaju niebieskiego. Ten w Hyundai wpada zbyt we fiolet. A co do przepaści, zdaję sobie z tego sprawę. Z jednej strony lepiej mieć ostry polift, wszystko jest już przetestowane, wszystkie niedociągłości pousuwane. Czasem żałuję, że nie kupuję Sportka w przyszłym roku, w nowej piątej wersji. Z drugiej jednak strony, jak widzę wirtualne zegary w Sorento, to jakoś przysłowiowej (_._) nie urywają. Inna sprawa, że nie wszystkie zegary wirtualne są fajne. Te z Fordów czy Peugeotów są super, ale nowe zegary w Renaultach (te odchudzone) wołają o pomstę do nieba. Widziałem je na żywo, wklejony kwadratowy ekran w środek z obleśnymi poziomami paliwa i temperatury po bokach w kształcie rozjechanej litery C (https://i.ytimg.com/vi/uXywgakhORk/maxresdefault.jpg). Inna sprawa, że inne wozy tej klasy i z podobnymi silnikami i wyposażeniem potrafią kosztować 20-30 tysiaków więcej. A same zegary to tylko część, w innych samochodach inne rzeczy rażą. Ciężko wybrać samochód idealnie pod siebie, zawsze jest jakaś część która będzie irytować.

A jest jeszcze jedna wkurzająca rzecz. Beżowa tapicerka. Miałem możliwość doboru tapicerki bez dopłaty (L + Business Line). Wziąłem Cosmo (materiałowo-skórzana) czarna, bo beżowa mi się kojarzyła z sztucznymi rękami czy nogami dla inwalidów oraz starymi komputerami z lat 90-tych. Ale gdyby była jasnoszara jak w innych markach, bym się chyba skusił na nią.
A na cholerę mi jakiś podpis...?

Rox
Uzależniony
Posty: 151
Rejestracja: 25 lip 2021, 19:19
Czym jeżdzę: Sportage IV 2021 Black Edition 1,6 T-GDI 7DCT

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: Rox » 28 lip 2021, 23:34

Wirtualny kokpit jest IMO przereklamowany. Miałem okazję jeździć najnowszą BMW 3 i w słoneczny dzień słabo to wygląda. Miałem też przyjemność z Hyundaiem i30, gdzie prostokątny wyświetlacz nieudolnie wstawili w istniejącą obudowę zegarów ;D Dziękuję, postoję. Ostatnio miałem też na wakacje Cytrynę grand C4 Picasso i tam dopiero jest dramat. Nie dość, że zegary są kompletnie nieergonomiczne na środku kokpitu, to jeszcze nigdy nie pokazują na raz wszystkiego co potrzebne. Nie licząc wszystkich ustawień, od radia po nawiew, w macance, która jest nie do ustawienia/ucelowania w trakcie jazdy bez zaangażowania całej uwagi w tę właśnie czynnosc. A na wybojach jest totalnie awykonalne. Dla mnie nie liczy się moda i wodotrysk, tylko funkcjonalność. Analogi Sportka są OK. Nawet temperaturę chłodziwa podaje :) co już dzisiaj wcale nie jest takie oczywiste.

Czerwone podświetlenie trąci VW. Nie jest to najpiękniejsze, ale niebieskie jest dużo gorsze. Zwłaszcza dla okularników z minusami. Mnie niebieski w nocy się rozjeżdża i nic nie jestem w stanie przeczytać. Zielony byłby idealny. Kwestia gustu. Powiedzmy, że to cecha, a nie "niedoróbka".

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1513
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: RE: Re: RE: Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: automaciek » 29 lip 2021, 06:39

Karbulot pisze: beżowa mi się kojarzyła z sztucznymi rękami czy nogami dla inwalidów oraz starymi komputerami z lat 90-tych. Ale gdyby była jasnoszara jak w innych markach, bym się chyba skusił na nią.

Nie widziałeś ochydnego brązu w BMW ?

Awatar użytkownika
mariushg
Bywalec
Posty: 125
Rejestracja: 28 cze 2018, 14:27
Czym jeżdzę: Sportage IV 1.6 GDI BL

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: mariushg » 29 lip 2021, 07:48

Karmelowa tapicerka jest świetna. Nie za jasna, nie za ciemna, taka jak trzeba :) Piano black w uchwycie drzwi i wokół przycisków to faktycznie kiepski pomysł.
A podświetlenie najładniejsze jest bursztynowe, miałem takie kiedyś w Megane, jak dla mnie ideał.

Pedros
Bywalec
Posty: 52
Rejestracja: 28 sty 2021, 23:37
Czym jeżdzę: Sportage Black Edition

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: Pedros » 29 lip 2021, 08:42

Panowie- z tymi kolorkami to już trochę polecieliście - to typowy przykład cechy auta, a nie jego wady. Może się podobać lub nie, ale to nie jest wada - chyba że np. niebieskie, jaskrawe podświetlenie razi w nocy - wtedy wtedy można mówić o wadzie.

Awatar użytkownika
Karbulot
Uzależniony
Posty: 358
Rejestracja: 10 cze 2021, 17:25
Czym jeżdzę: Boltem :)

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: Karbulot » 29 lip 2021, 11:06

Nie uważacie, że te podświetlenia mogliby dać edytowalne? No, chyba że to są zwykłe żarówki o określonym kolorze, albo plastikowe wgrzewki (czy jak to się nazywa) w przyciskach mają określony kolor i zmieniać się nie da. Ale możliwość zmian kolorów w dzisiejszych czasach to pikuś, są wielokolorowe diody LED. Skoro taki zwykły Captur ma jakieś podświetlane podłokietniki w różnych kolorach, czy sztuką jest to zrobić w podświetleniu przycisków? Różni są ludzie, różne są gusta. Jeden lubi czerwone, drugi niebieskie, a jeszcze inny białe. Już takie pierdoły robią w samochodach, że wizualizacja kolorów podświetlenia nie jest chyba jakąś fanaberią użytkownika. Zresztą pewnie są samochody, które tak mają. Może nawet udostępniają możliwość predefiniowania koloru pojedynczych przycisków. BTW moja klawiatura w kompie tak ma. ;)

A co do tapicerek, nie widziałem w BMW, ale widziałem w Renault, Volvo i Audi. Tam są łądne, jasnoszare, niemal wpadające w biel. Edytowalna kolorystycznie tapicerka w ustawieniach samochodu... No dobra, teraz mnie poniosło. :lol:
A na cholerę mi jakiś podpis...?

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1513
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: automaciek » 29 lip 2021, 11:25

Z tymi kolorami klawiszy to cię poniosło. Co innego oświetlenie "ambient" drzwi czy deski....

Awatar użytkownika
Karbulot
Uzależniony
Posty: 358
Rejestracja: 10 cze 2021, 17:25
Czym jeżdzę: Boltem :)

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: Karbulot » 29 lip 2021, 12:28

Jak już jesteśmy przy oświetlaniu ambient, nie rozumiem zbytnio opcji podświetlania nóg. Jest do wyboru kolor biały albo czerwony. Pomijam już fakt, że nie ma edytowalnych kolorów (w Capturze jest), ale komu potrzebne podświetlanie dolnej części w okolicach pedałów? Natomiast podświetlenie na zewnątrz pod listwami bocznymi musi być kozackie. Ale chyba do Sportka nie bardzo pasuje. Rozumiem Xceeda, ale Sportage...?
A na cholerę mi jakiś podpis...?

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1513
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: automaciek » 29 lip 2021, 14:08

Kolega POWINIEN zająć sie chyba czerpaniem przyjemności z jazdy, a nie szukaniem dziury w całym. Samochód idealny nie istnieje, a porównywanie KIA z Renault odbieram jako osobisty policzek.

KrzysiekG
Uzależniony
Posty: 256
Rejestracja: 06 lut 2019, 22:20
Czym jeżdzę: Sportage IV 2019 BL 1.6T-GDi

Re: RE: Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: KrzysiekG » 29 lip 2021, 18:15

Ja zleciłem montaż tego podświetlenia bo mi się zwyczajnie to podoba (białe). Gusta i guściki

Rox
Uzależniony
Posty: 151
Rejestracja: 25 lip 2021, 19:19
Czym jeżdzę: Sportage IV 2021 Black Edition 1,6 T-GDI 7DCT

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: Rox » 29 lip 2021, 18:15

Problem z podświetleniem w aucie jest taki, że to musi być zrobione na porządnych podzespołach. Zarówno diody LED jak i sterownik nie może być najtańszy, tego typu co widzimy na aliexpress. Bo to by się psuło na potęgę. A jeśli by się psuło, to trzeba by to naprawiać w ramach gwarancji, co się producentowi nie opłaca. A jeśli dać porządne, to rosną koszty. Dodajmy teraz ceny tych wszystkich propozycji i okaże się, że gotowe autko byłoby droższe o 10-15 tysi i narzekali byście, że KIA jest za droga ;)

PabloS
Uzależniony
Posty: 163
Rejestracja: 02 kwie 2014, 12:21
Czym jeżdzę: Sportage IV 1.6 T-GDI 7DCT 2WD Black Edition
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: PabloS » 02 sie 2021, 16:21

Rox pisze:Ech, a ja mam dzisiaj pierwszą awarię. Wyświetlacz navi w lewym dolnym rogu zrobił się ciemniejszy. Coś nie tak z podświetleniem. Na 6 uruchomień auta 2 razy było OK, 4 razy był ciemniejszy. Zgłoszę przy najbliższej wymianie oleju za 800km.


Napisz jak załatwiłeś i czy w ogóle załatwiłeś temat z ciemniejszym lewym dolnym rogiem navi.
Ja też tak mam a jestem już po wymianie navi w związku z miganiem ekranu. Założyłem nawet na tę okoliczność osobny wątek w dziale elektryka.
To co mogę polecić to robienie filmów z tym defektem razem z pokazaniem licznika kilometrów (tak mi doradzili w serwisie).
Problem jest taki że na zdjęciach kiepsko widać ten defekt i filmach zresztą też. Jedyna pewna opcja to postarać się wywołać defekt podczas wizyty na serwisie.
Moim skromnym zdaniem trafił się jakaś większa partia paneli z defektami (miganie, ciemniejszy lewy dolny róg) i wymiana może nic nie dać bo wsadzą ci drugi taki sam. Niemniej jednak ja będę próbował.

majewst
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 26 sie 2021, 17:18
Czym jeżdzę: Kia sportage IV

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: majewst » 26 sie 2021, 17:27

Cześć
Na wstępie chciałbym wszystkich serdecznie powitać ponieważ od kwietnia jestem posiadaczem "kijanki" w wersji black edition, czytam od dłuższego czasu forum i widząc w/w opisany problem PabloS postanowiłem założyć konto :). Niestety u mnie pojawił się ten sam problem a mianowicie ciemniejsza lewa strona ekranu i jestem na etapie wymiany radia. W moim przypadku pojawił się jednostkowy problem nie włączenia się wyświetlacza, radio i inne funkcje były słyszalne ale ekran się nie włączył, udało mi się tą sytuację nagrać i to w pełni uargumentowało podstawę do wymiany wyświetlacza. Co ciekawe po wymianie całego radia efekt ten sam, nawet gorszy ponieważ wcześniej przyciemnienie było okresowe a z nowym radiem jest stałe - diagnoza serwisu, nowe radio również jest wadliwe - czekam teraz na wymianę na kolejne.

Kolejny problem jakiego doświadczyłem to przytopiona atrapa tłumika ponieważ okazało się że salon przed wydaniem auta nie zastosował się do zaleceń i nie wygiął rury wydechu - podobno jest na to biuletyn serwisowy - w tym przypadku serwis wymienił już końcówkę na nową i wygiął końcówkę tłumika.

W przypadku wyświetlacza wygląda na to, że to jakiś nowy masowy problem radia, a konkretnie wyświetlacza - co ciekawe zakładałem że sam wyświetlacz zostanie wymienione a okazało się że jednak całe radio - mam nadzieję że kolejne radio będzie sprawne...
Ostatnio zmieniony 27 sie 2021, 13:54 przez majewst, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Karbulot
Uzależniony
Posty: 358
Rejestracja: 10 cze 2021, 17:25
Czym jeżdzę: Boltem :)

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: Karbulot » 26 sie 2021, 20:20

Ja swojego Sportka odbieram za jakiś miesiąc. I już martwi mnie np problem z radiem. Specjalnie kupiłem samochód, który jest kilka lat na rynku, aby mieć wersje poliftową, wolną od błędów i chorób wieku dziecięcego. A tu okazuje się, że w modelu będącym na rynku 5 czy 6 lat, nadal występują jakieś powtarzające się problemy.
A na cholerę mi jakiś podpis...?

riczi83
Bywalec
Posty: 107
Rejestracja: 30 mar 2021, 12:55
Czym jeżdzę: 1.6 GDI BLACK EDITION Biała Perła
Lokalizacja: Turek

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: riczi83 » 27 sie 2021, 11:56

Ja mam black edytion z grudnia 2020 bo kupiłem w czerwcu demówkę i na razie nie zaobserwowałem przyciemnionego wyświetlacza.

Bart_Z
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 06 lip 2021, 10:29
Czym jeżdzę: Szukam

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: Bart_Z » 28 sie 2021, 10:14

Karbulot pisze:Ja swojego Sportka odbieram za jakiś miesiąc. I już martwi mnie np problem z radiem.

Jeszcze nie odebrałeś a już się martwisz. Ja mam swojego od lipca i jest rewelacja. Masz gwarancje i nie bardzo musisz się martwić. Naprawdę dobry zakup

mw84
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 30 sie 2021, 20:39
Czym jeżdzę: KIA Sportage IV 2016 rok, wersja XL, silnik 1.7 CRDI

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: mw84 » 07 wrz 2021, 08:03

1. Może głupie pytanie ale mam od niedawna Sportka i nie rozgryzłem jeszcze tego: czy tylną wycieraczka da się przetrzeć szybę bez używania płynu do spryskiwaczy czy to powiązane i za każdym razem musi polecieć płyn ?

2. System start stop na światłach zapala się kontrolka że niby się załącza, a jeszcze nigdy silnik mi nie zgasł, co może być przyczyną, akumulator raczej doładowany jak robię regularnie trasy ?

Awatar użytkownika
mariushg
Bywalec
Posty: 125
Rejestracja: 28 cze 2018, 14:27
Czym jeżdzę: Sportage IV 1.6 GDI BL

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: mariushg » 07 wrz 2021, 08:41

Popatrz.
Załączniki
wycieraczki.jpg
wycieraczki.jpg (243.55 KiB) Przejrzano 3473 razy

mw84
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 30 sie 2021, 20:39
Czym jeżdzę: KIA Sportage IV 2016 rok, wersja XL, silnik 1.7 CRDI

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: mw84 » 07 wrz 2021, 15:19

mariushg dzięki

tomaz33
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 12 sty 2020, 23:37
Czym jeżdzę: 1.6 GDI

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: tomaz33 » 02 paź 2021, 08:10

Nie dziwię się, że odnoszono się tutaj do skody. Miałem octavie II 1.9 tdi z 2006, 330 k. przebiegu, stara, ale wszystko co kolega powiedział miała i działało.
Ze wszystkie uwagami się zgadzam. Dorzucę od siebie:
1. Tylne oparcia foteli (tapicerka, obicie) po złożeniu i ponownym rozłożeniu zaczepiają o wkładkę styropianowa bagażnika-mega irytujące. Prosiłem w serwisie żeby coś z tym zrobili. Zonk.
2. Światła przednie dramat. Nie dość że słabo świecą, to na ostrym zakręcie nie wiem gdzie jadę (nie mam doświetlania zakrętów). W nocy jeżdżę na przeciwmgielnych, czym denerwuje innych kierowców. Wymieniłem żarówki na osram 150%, to samo.
3. Trzeszczący podłokietnik-niekończącą się historia.

Bochen
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 21 wrz 2020, 19:01
Czym jeżdzę: 1.6 GDI, M+smart

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: Bochen » 12 paź 2021, 00:17

1. Czujnik wycieraczek działa jak chce i kiedy chce

2. Sprzęgła łapie przy samym końcu ok 2-1.5 cm przed górną pozycją pedału, w dodatku odczuwalne niewielkie wibracje pod nogą.
(przy okazji pytanie do użytkowników manuala czy ten typ tak ma ?? GDI 1.6, 16 tys przebiegu )

3. Za długo działający układ odszraniania tylnej szyby

4. Układ ogrzewania przedniej szyby na wysokości wycieraczek wcale nie działa z funkcją odszraniania tylnej szyby jak w instrukcji tylko przy włączeniu odszraniania przedniej szyby

5. Hamulec ręczny łapie na ostatnim ząbku. Zgodnie z instrukcją ale to dosłownie ostatnia pozycja

6. Czujnik zmierzchu. Patrząc na obecną aurę prawie każda Kia nie załącza tak szybko świateł drogowych z pozycji AUTO jak inne pojazdy.
Często wymaga to własnej ingerencji.


Wróć do „MODEL SPORTAGE IV OD 2015 roku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap