Co mnie denerwuje w KS IV

Wszystko co dotyczy NEW KIA SPORTAGE od roku produkcji 2015
Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1513
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: automaciek » 12 paź 2021, 06:50

1. Działa ok, tylko trzeba rozumieć jego logikę (liczy sie ilość kropel na czujniku, nie na całej szybie, aerodynamika pojazdu różnicuje to zjawisko, sprawność wycieraczek! I czasami trzeba wyłączyć i włączyć wycieraczki gdy czujnik działa niemiarodajnie. W Passacie B6 miałem tak samo).

2. Nie mam

3. Malkontenctwo!

4. Ciesz się że jest!

5. To się reguluje

6. Co jeden klient to mu źle inaczej. Za wczenie, za późno. Jedyny minus to brak automatyki w deszczu. Aha, "auto" nie załącza drogowych!

Pedros
Bywalec
Posty: 52
Rejestracja: 28 sty 2021, 23:37
Czym jeżdzę: Sportage Black Edition

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: Pedros » 12 paź 2021, 08:13

Jeśli chodzi o automatyczne wycieraczki to chyba w każdym aucie z w którym miałem z nimi do czynienia było tak samo - w taki sposób po prostu działają czujniki. Jeśli zaś miał bym się przyczepić do świateł, to moim zdaniem w trybie ,,auto" nieco za późno przełączają z drogowych na mijania - zdarza się że trzeba interweniować manualnie bo oślepiam innych. Trzeba sobie jednak uświadomić, że to są systemy które mają wspomagać kierowcę, a nie go zastąpić. Ze sprzęgłem nie mam problemu, a pozostałe zarzuty uważam za zwykłe szukanie dziury w całym.

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1513
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: automaciek » 12 paź 2021, 08:54

Jeśli chodzi o asystenta świateł drogowych, to działa swietnie - w myśl przepisów KRD. Przełącza późno jeśli pojazd z naprzeciwka ma słabe światła, ale gdy tylko "strzeli focha" i mrugnie - reaguje

Awatar użytkownika
Viking
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 22 lut 2021, 22:09
Czym jeżdzę: Jest:1.6GDI:('20)BE-BlueF, było:('16/MY'17)L+FN1-SandTrack

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: Viking » 19 paź 2021, 23:41

+ Asystent świateł drogowych działa rewelacyjnie. Jeżdżę często po zmroku, krętymi drogami z górkami. Nikt mi nigdy nie mignął, że oślepiam. Działa szybko i sprawnie. ps. jeżdziłem kiedys insignią i tam wyłączał aystenta za późno, ciągłe ktoś migał, że go oślepiałem. Ale były tam światła adaptacyjne i skręcające tak jak prowadziła droga. Kia - to jest rewelacyjne rozwiązanie. Dopłaciłbym za nie - Kia [papa] - tylko bez przesady z ceną.
+ Ledy mijania i drogowe - super (porówannie do ksenonów)
- przeciwmieglne na zwykłach żarówkach - dramat, na innych nie wiem jak jest.
-- kamera cofania w nocy - dramat jeszcze większy. Do wymiany na albo lepszą kamerę albo lepsze oświetlenie - nie ogarniam takich oszczędności u producenta, no chyba, że wybór modelu kamery w fabryce robił gość za biurka a i to tego nie tłumaczy.
-- używam zestwu głośnomówiącego i wyświetalnie na liście ostanio wybranych tel. zrobiłbym przyjaźniej. Może ktoś szepnie słówko do KIA by zmienili. Powino sie wyświelać listę wybranych/odebranych/wszystkich tel. ale bez powtórzonych numerów. Po co 15 razy wyświetlać ten sam numer, z którym rozmawiałem 5 razy pod rząd i 15 razy w ciągu kilku dni. Czyli wyświetlajcie ostatnie np 50 numerów bez powtórzeń na liście, programista potrafi to zrobić.

ps. Na marginesie kolorów. Gdyby nie niebieskie światło w tuscon to bym nim jeździł :foch:
ps. Gdy ktoś mnie pyta czy kupić auto KIA - odpowiadam kupuj i wybierz dobrego dealera.

Rox
Uzależniony
Posty: 151
Rejestracja: 25 lip 2021, 19:19
Czym jeżdzę: Sportage IV 2021 Black Edition 1,6 T-GDI 7DCT

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: Rox » 19 lis 2021, 11:09

PabloS pisze:Napisz jak załatwiłeś i czy w ogóle załatwiłeś temat z ciemniejszym lewym dolnym rogiem navi.

PabloS, zgłaszałem to kilka razy. Diagnozowali, wgrywali update i dalej to samo. Ponoć KMP odmówił wymiany ekranu. Po wgraniu ostatniej aktualizacji navi ze strony KIA problem ustąpił. Przynajmniej tak mi się wydaje, bo od 4 dni jest OK (4-8 uruchomień auta dziennie), a wcześniej pojawiało się raz na 3-4 uruchomienia.

Awatar użytkownika
Czestek1
Nasz Człowiek
Posty: 406
Rejestracja: 30 sty 2021, 18:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage QL 1.7 Crdi,

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: Czestek1 » 19 lis 2021, 14:23

Przypomniało mi się, co mnie irytuje, wycieraczki nie spowalniają pracy po zatrzymaniu się i analogicznie nie przyspieszają ponownie pracy po ruszeniu. I nie gadać mi tu, że czujnik jest, bo działa jak mu się chyba podoba i ma mnie gdzieś :fuck3:
Sport Utility Vehicle Kia Sportage QL 1.7 crdi

Rox
Uzależniony
Posty: 151
Rejestracja: 25 lip 2021, 19:19
Czym jeżdzę: Sportage IV 2021 Black Edition 1,6 T-GDI 7DCT

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: Rox » 19 lis 2021, 14:31

True, w VAGu to majo :)

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1513
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: RE: Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: automaciek » 19 lis 2021, 14:52

Czestek1 pisze:wycieraczki nie spowalniają pracy po zatrzymaniu się i analogicznie nie przyspieszają ponownie pracy po ruszeniu.
Że niby gdy zbliżają się do miejsca parkowania to płynnie zwalniają, o to chodziło?

Awatar użytkownika
mariushg
Bywalec
Posty: 125
Rejestracja: 28 cze 2018, 14:27
Czym jeżdzę: Sportage IV 1.6 GDI BL

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: mariushg » 19 lis 2021, 15:19

Automaciek, raczej o to, że gdy stoisz np. na światłach, to wycieraczki zwalniają, bo nie ma potrzeby wycierać szyby tak szybko podczas stania, a gdy ruszasz, to automatycznie przyspieszają do tej szybkości, która wynika z ustawień na pokrętle albo jest dobrana z czujnika.

Awatar użytkownika
Arturecki
Uzależniony
Posty: 191
Rejestracja: 22 sty 2019, 19:11
Czym jeżdzę: KS IV 1,6 T-GDI, L+Business Line 2018
Lokalizacja: Gołdap

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: Arturecki » 19 lis 2021, 17:42

To ja wspomnę o sprawie ,,bardzo istotnej" :rotfl2: i to mnie denerwuje. A mianowicie zauważone od początku nie wiem czy to wina konstrukcji, opon czy zawieszenia? Zdążyło mi się nieraz z pod świateł dynamiczniej ruszyć i auto zachowywało się jakby podskakiwało przednimi kołami na tarce nie mogąc zapiszczeć!? Zauważywszy to sprawdziłem to przy wyłączonej kontroli ruszania i trakcji, i to samo, generalnie jakby koła nie mogły sie ślizgać tylko podskakują? Zauważyliście taki bzdet u Was?

Rox
Uzależniony
Posty: 151
Rejestracja: 25 lip 2021, 19:19
Czym jeżdzę: Sportage IV 2021 Black Edition 1,6 T-GDI 7DCT

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: Rox » 19 lis 2021, 18:17

Ja mam taki objaw jakby przeguby nawalały. Jak dynamicznie ruszę na skręconych kołach, to terkocze. Może o to chodzi? Zerknijcie czy też tak macie.
Raz już to zgłaszałem, poprawili manszetę i stwierdzili, że jest git. Ale nie jest. Będę zgłaszał dalej...

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1513
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: automaciek » 19 lis 2021, 18:22

Znaczy się w Passacie B6 wycieraczki w trybie auto po zatrzymaniu pojazdu przestawały "machac" i w deszczu dochodziło do paradoksu - jak ruszyć gdy nic nie widać. Nie ma ideału. Trzeba też pamiętać że przez aerodynamikę auta inaczej padają krople na czujnik w trakcie jazdy, a inaczej na postoju, więc to też jest jakby poza gestią producenta. Stan piór wycieraczek - czyli jak jest zgarniana woda z powierzchni czujnika, to kolejna zmienna niewiadoma.
Arturecki pisze: Zdążyło mi się nieraz z pod świateł dynamiczniej ruszyć i auto zachowywało się jakby podskakiwało przednimi kołami na tarce nie mogąc zapiszczeć!? ?

W Passacie też tak miałem, koła zamiast się ślizgać to podskakiwały, tak że to nie kwestia pojazdu.

Mundek28
Bywalec
Posty: 117
Rejestracja: 15 mar 2021, 10:31
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 diesel 185 KM 48V MHEVautomat

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: Mundek28 » 19 lis 2021, 19:00

A mnie denerwuje, i tu pytanie do kolegi Automaciek. Mam auto jeszcze na gwarancji i chciałem zajrzeć od dołu na silnik a tam osłona silnika jest zabezpieczona taką plastikową śrubą jakby plombą -czy można ją zerwać i jak to się ma do gwarancji?

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1513
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: automaciek » 19 lis 2021, 20:10

Nie ma żadnych plomb, jeśli już do plasticzana nakrętka 14mm ułatwiająca montaż osłony.

Rox
Uzależniony
Posty: 151
Rejestracja: 25 lip 2021, 19:19
Czym jeżdzę: Sportage IV 2021 Black Edition 1,6 T-GDI 7DCT

Re: RE: Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: Rox » 19 lis 2021, 20:17

W VAGu fajnie, że zmieniały prędkość o ton w dół przy zatrzymaniu, ale precyzję wykrywania kropel deszczu miały taką samą, a może nawet gorszą. A RLSa z lusterkiem fotochrom dokładałem Octavii sam i długo walczyłem VCDSem, żeby precyzję dostroić, ale efektu wow nie było. Chyba taka jest specyfika czujnika deszczu, który bada tylko 15cm² szyby. Jak akurat w tym kwadracie jest czysto, to się nie włączą. A jak tam spadną dwie duże krople, albo ptaszek nasra, to będą wachlować jak głupie.

Mundek28
Bywalec
Posty: 117
Rejestracja: 15 mar 2021, 10:31
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 diesel 185 KM 48V MHEVautomat

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: Mundek28 » 19 lis 2021, 22:37

Dzięki Automaciek, czyli śmiało mogę ściągać tą osłonę?

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1513
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: automaciek » 20 lis 2021, 07:37

No raczej

Awatar użytkownika
Arturecki
Uzależniony
Posty: 191
Rejestracja: 22 sty 2019, 19:11
Czym jeżdzę: KS IV 1,6 T-GDI, L+Business Line 2018
Lokalizacja: Gołdap

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: Arturecki » 20 lis 2021, 22:16

Cytuję Automaciek:

,,W Passacie też tak miałem, koła zamiast się ślizgać to podskakiwały, tak że to nie kwestia pojazdu."

Czyli sugerujesz że opony!? Hmmmm fabryczne Continental więc chyba to lepsza półka? Nie żeby był to problem bo mam to gdzieś...tylko to dziwne jakieś!? Nieraz słyszy się jak auta raptownie ruszające zakręcą kołami, zapiszczą! A tu nawet na piasku dziwne podskakiwanie i aż strach że poduszki bezpieczeństwa wywalą takie uderzenia zawieszenia!
Mam prośbę nie abym namawiał do zdzierania opon ale może wypróbujcie u siebie wyłączając system ESP... zobaczcie i podzielcie się spostrzeżeniami. Ja czekam na przegląd w 2022 roku wtedy na stacji diagnostycznej sprawdzę na trzęsiawkach :rotfl2:

Awatar użytkownika
Czestek1
Nasz Człowiek
Posty: 406
Rejestracja: 30 sty 2021, 18:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage QL 1.7 Crdi,

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: Czestek1 » 20 lis 2021, 22:32

A może miękkie amorki?! Kia to taki miękki ponton.
Sport Utility Vehicle Kia Sportage QL 1.7 crdi

Awatar użytkownika
Arturecki
Uzależniony
Posty: 191
Rejestracja: 22 sty 2019, 19:11
Czym jeżdzę: KS IV 1,6 T-GDI, L+Business Line 2018
Lokalizacja: Gołdap

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: Arturecki » 20 lis 2021, 22:36

Na SKP z ciekawości podjadę....

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1513
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: RE: Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: automaciek » 20 lis 2021, 23:37

Arturecki pisze:Czyli sugerujesz że opony!?
Nic nie sugeruję. Stwierdzam że to nie jedyne auto z takim symptomem.


Wróć do „MODEL SPORTAGE IV OD 2015 roku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap