Co mnie denerwuje w KS IV

Wszystko co dotyczy NEW KIA SPORTAGE od roku produkcji 2015
Pedros
Bywalec
Posty: 52
Rejestracja: 28 sty 2021, 23:37
Czym jeżdzę: Sportage Black Edition

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: Pedros » 07 sty 2022, 17:49

szyderca pisze:Temat brzmi co mnie denerwuje, a to mnie właśnie denerwuje.
Że ciebie nic nie denerwuje to spoko :rotfl:

Nie napisałem że mnie nic nie denerwuje. Zauważyłem tylko, że rzeczy takie jak strona kierownicy po której znajdują się przyciski sterowania tempomatem to raczej kwestia przyzwyczajenia niż wada. Wadą natomiast można jak najbardziej nazwać rysujące się plastiki bagażnika. Jest nią wg. mnie także brak gniazda zapalniczki w bagażniku - zdecydowanie go brakuje jak dla mnie. Nośność regulowanej podłogi bagażnika też trochę jakby mała.
Oczywiście możesz napisać że denerwujący jest w zasadzie dowolny element auta ale nie zawsze będzie to jego wadą w sensie obiektywnym - np. osoby leworęczne mogą stwierdzić że sterowanie tempomatem po lewej stronie kierownicy jest mega wygodne. Nie przypuszczam jednak by ktoś nazwał wadą obecność gniazda zapalniczki w bagażniku -nawet jeśli nie będą z niego korzystać. I to właśnie miałem na myśli pisząc poprzedni post.

szyderca
Bywalec
Posty: 66
Rejestracja: 07 lis 2021, 11:06
Czym jeżdzę: 1.6gdi M

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: szyderca » 08 sty 2022, 17:52

Widzisz, a mnie to denerwuje. Gdy lecę trasą to prawą rękę trzymam na podłokietniku. Każde wciśnięcie hamulca czy chęć przyspieszenia równa się temu, że muszę rękę położyć na kierownicy żeby zaprogramować jazdę. To nie chodzi o przyzwyczajenie, miałem w życiu ponad 20 swoich aut i to nie kwestia tego, że zamiast uruchomić tempomat zmieniam piosenki.

paul997
Bywalec
Posty: 149
Rejestracja: 28 sie 2018, 11:23
Czym jeżdzę: Kia Sportage V 1.6 T-GDI L 2022

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: paul997 » 08 sty 2022, 23:13

Mnie jeszcze denerwuje TPMS. Nie można sobie kupić niedrogo drugiego kompletu kół i przerzucać samodzielnie. A sama zmiana opon dla kół z czujnikami również drożej kosztuje. Skoda, ma, zdaje się, rozwiązane to na czujnikach ABSu i w felgach nic dodatkowo nie siedzi.

Awatar użytkownika
Czestek1
Nasz Człowiek
Posty: 407
Rejestracja: 30 sty 2021, 18:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage QL 1.7 Crdi,

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: Czestek1 » 09 sty 2022, 00:19

Raczej chodzi o obwód koła z mniejszą ilością powietrza, które wykonuję mniejsza ilość obrotów. W ceed, moim służbowym to jest.
Samochód bez czujników jedzie tak samo jak z, tyle że kontrolki i komunikat na pierwszym planie irytuje.
Sport Utility Vehicle Kia Sportage QL 1.7 crdi

riczi83
Bywalec
Posty: 107
Rejestracja: 30 mar 2021, 12:55
Czym jeżdzę: 1.6 GDI BLACK EDITION Biała Perła
Lokalizacja: Turek

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: riczi83 » 09 sty 2022, 01:26

Na aliexpress kupisz samo programujące się po kilku km które działają czujniki za 100 parę zł np https://m.pl.aliexpress.com/item/327567 ... 5a1&gclid=

Rox
Uzależniony
Posty: 151
Rejestracja: 25 lip 2021, 19:19
Czym jeżdzę: Sportage IV 2021 Black Edition 1,6 T-GDI 7DCT

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: Rox » 09 sty 2022, 18:53

TPMS bazujący na ABS to żaden TPMS. Zanim promień (nie obwód) koła zmniejszy się o tyle, że różnica w RPM będzie wykrywana, ciśnienie musi spaść o prawie 1 BAR. No i nie ma podglądu na aktualne ciśnienie z poziomu komputera. W mojej Octavii dokładałem to ustrojstwo (przycisk, okablowanie to komputera i sterownika ABS + kodowanie VCDSem), narobiłem się jak głupi a efekt był żaden. Zadziałało raz, jak złapałem gumę.

A jak Was oponiarz kasuje więcej, bo macie czujniki, to zmieńcie oponiarza. Dla mojego to żadna technologia kosmiczna, płacę tyle samo za 17" alu z czujnikami co za 14" na stalówkach w Fabii żony.
Ostatnio zmieniony 09 sty 2022, 20:15 przez Rox, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1516
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: RE: Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: automaciek » 09 sty 2022, 19:02

paul997 pisze:Mnie jeszcze denerwuje TPMS. Nie można sobie kupić niedrogo drugiego kompletu kół i przerzucać samodzielnie. A sama zmiana opon dla kół z czujnikami również drożej kosztuje. Skoda, ma, zdaje się, rozwiązane to na czujnikach ABSu i w felgach nic dodatkowo nie siedzi.
To już szczyt malkontenctwa!

paul997
Bywalec
Posty: 149
Rejestracja: 28 sie 2018, 11:23
Czym jeżdzę: Kia Sportage V 1.6 T-GDI L 2022

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: paul997 » 13 sty 2022, 14:57

No, a co ja zrobię, ze za dużo innych wad nie ma, trzeba na coś ponarzekać.

clay
Bywalec
Posty: 84
Rejestracja: 12 wrz 2021, 19:03
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI wersja M

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: clay » 19 sty 2022, 20:39

No to po krótkim użytkowaniu mogę już dorzucić swoje 5 groszy ;) Denerwuje mnie za mala/ za niska dźwigienka do regulacji głośności w kierownicy. Chcąc poglosnic często ja naciskam i nie chcacy wyciszam. A teraz w zimie w rękawiczkach to w ogóle dramat i katastrofa i chyba oddam to auto ;)
Tak bardziej serio, to w specyfikacji wersji M jaka wydrukował mi salon w sekcji 'wnetrze' jest 'kontrolka poziomu płynu do spryskiwaczy'. Gdzie to jest? To elektroniczne? Nie widziałem w żadnym menu. Pod maskę auta nie zaglądałem.

Rox
Uzależniony
Posty: 151
Rejestracja: 25 lip 2021, 19:19
Czym jeżdzę: Sportage IV 2021 Black Edition 1,6 T-GDI 7DCT

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: Rox » 19 sty 2022, 22:10

Zapali się kontrolka jak się płyn skończy ;)

clay
Bywalec
Posty: 84
Rejestracja: 12 wrz 2021, 19:03
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI wersja M

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: clay » 20 sty 2022, 00:44

Też mi gadżet... Myślałem że wyświetla poziom.

Awatar użytkownika
Karbulot
Uzależniony
Posty: 358
Rejestracja: 10 cze 2021, 17:25
Czym jeżdzę: Boltem :)

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: Karbulot » 20 sty 2022, 01:38

Swoją drogą to płyn do spryskiwaczy mile mnie zaskoczył. Jak kupowałem samochód, to wiedziałem że benzyny będzie mało, dlatego zaraz po wyjeździe z salonu, zajechałem na najbliższą stację benzynową. Kupiłem też płyn do spryskiwaczy, myśląc że tu też bida będzie. Wlałem może z 50 ml i... full.
A na cholerę mi jakiś podpis...?

Awatar użytkownika
Gr2egor2
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 05 lis 2021, 09:43
Czym jeżdzę: Honda civic 1.8

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: Gr2egor2 » 20 sty 2022, 18:52

Wstyd się przyznać ale Ja miałem podobnie ale z benzyną. Po odebraniu pojechałem na stację i kilkakrotnie walczyłem z pistoletem by nie odbijał ale za cholerę nie mogłem wlać benzyny do baku. Po sprawdzeniu wskaźnika zdałem sobie sprawę że bak był pełen. <Facepalm>

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Awatar użytkownika
Karbulot
Uzależniony
Posty: 358
Rejestracja: 10 cze 2021, 17:25
Czym jeżdzę: Boltem :)

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: Karbulot » 20 sty 2022, 20:34

Uuu nieźle. Zwłaszcza w czasach, kiedy pełny bak potraja czasem wartość samochodu. :D
A na cholerę mi jakiś podpis...?

Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1753
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: diselboy » 20 sty 2022, 21:48

szczęściarz, jak dojechałem z salonu na oparach do stacji a to było tylko pół kilometra i też się zdziwiłem gdy po zalaniu 40 litrów odbiło a z danych instrukcyjnych wyczytałem, że około 50.
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"

MAJKI4MOZA
Nasz Człowiek
Posty: 510
Rejestracja: 17 gru 2017, 17:55
Czym jeżdzę: 1.6 T-GDI 7DCT AWD, "L" + Skoda Superb L&K 2.0 TDI 190KM
Lokalizacja: Kraków

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: MAJKI4MOZA » 20 sty 2022, 21:57

Słaba ta praktyka naszych salonów samochodowych (wszystkich chyba marek, nie wiem jak z "premium") w Polsce, że samochód dawany jest klientowi na rezerwie. Miałem kiedyś okazję odbierać samochód z salonu w Niemczech i był z połową baku. Dopytałem kolegów tam czy to normalne i zdziwili się, że mogłoby być inaczej.

Awatar użytkownika
Gr2egor2
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 05 lis 2021, 09:43
Czym jeżdzę: Honda civic 1.8

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: Gr2egor2 » 20 sty 2022, 22:25

Ja właśnie mieszkam w UK pierwszy raz kupując samochód dostałem z pełnym bakiem. Mile zaskoczenie

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Awatar użytkownika
Tom16v
Nasz Człowiek
Posty: 675
Rejestracja: 12 cze 2016, 09:50
Czym jeżdzę: KS V 1.6 T- GDI 6AT FWD L HEV

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: Tom16v » 20 sty 2022, 23:17

Kilka lat temu jak odbierałem z ojcem astra to paliwa było tyle że nie dojechałem do bramy salonu bo zgasł i powiem ze niesmak pozostał

paul997
Bywalec
Posty: 149
Rejestracja: 28 sie 2018, 11:23
Czym jeżdzę: Kia Sportage V 1.6 T-GDI L 2022

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: paul997 » 21 sty 2022, 00:18

Rox pisze:A jak Was oponiarz kasuje więcej, bo macie czujniki, to zmieńcie oponiarza. Dla mojego to żadna technologia kosmiczna, płacę tyle samo za 17" alu z czujnikami co za 14" na stalówkach w Fabii żony.


Nie ma opcji - mam do serwisu 200 metrów od domu :). I widzę, że config aut masz podobny, przy czym u nas jest raczej podział trasa/miejskie (Sportage/Fabia). I też Fabia była na stalówkach 14. Była, bo dostała na lato 16 i o 40mm szersze opony (na 205), Polecam taką zmianę, frajda z jazdy wzrosła niesamowicie.

O właśnie, w Sportku denerwują mnie jeszcze cztery rzeczy:
- Felgi z oponami 225/60R17 są za bardzo schowane w nadkolach (może za rok zaszaleję z dystansami, najpierw spróbuję tańszych do Fabii, czy się spodoba jazda)
- Stylówa - pomarańczowe przednie kierunkowskazy do ksenonów i grafitowej budy. Tu poprawa już jedzie - na dniach założę żarówki Philips Silver Vision.
- Nie mam tylnych świateł LEDowych w wersji chyba Black Edition - trzy poziome paski. Rewelacyjne!
- Listwa na klapie mogłaby mieć funkcję ledowej pozycji. Tutaj chińczyki może kiedyś poratują.

I piąta, najważniejsza rzecz. Miałem po 3 latach używania pogonić i kupić coś innego. No i nie ma na co. Ładne są Alfy, ale cena +50%, szkoda mi kasy. Reszta samochodów w trasę dla rodziny, do 100k - 120k (nowe, lekko używane) jakoś mnie nie rusza.

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1516
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: RE: Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: automaciek » 21 sty 2022, 07:21

MAJKI4MOZA pisze:Słaba ta praktyka salonów samochodowych w Polsce, że samochód dawany jest klientowi na rezerwie.
Praktyka jest taka , że za przegląd przedsprzedażny płaci klient. W cenie zawarte jest 5 L paliwa i spryskiwacz do pełna (w serwisach V.A.G tak samo)!, oraz uzupełnienie płynów chłodzenia o hamulcowego Pamiętajcie że w naszym kraju nie można obracać paliwem bez koncesji, więc jak ma firma wytłumaczyć skarbówce gdzie poszło 1000 L paliwa w miesiącu? Do samochodów które nie są własnością firmy?

Awatar użytkownika
Karbulot
Uzależniony
Posty: 358
Rejestracja: 10 cze 2021, 17:25
Czym jeżdzę: Boltem :)

Re: RE: Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: Karbulot » 21 sty 2022, 14:07

No wiesz. Zawsze może przedstawić rachunki sprzedanych i odebranych aut ze specyfikacją pojemności baków każdego. A daje niech sobie US wylicza, przelicza, analizuje i co tylko chce. To przecież da się wyjaśnić. A faktycznie głupio, jak sprzedają nowy samochód niemal bez paliwa.
A na cholerę mi jakiś podpis...?


Wróć do „MODEL SPORTAGE IV OD 2015 roku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap