Co mnie denerwuje w KS IV

Wszystko co dotyczy NEW KIA SPORTAGE od roku produkcji 2015
Awatar użytkownika
Karbulot
Uzależniony
Posty: 358
Rejestracja: 10 cze 2021, 17:25
Czym jeżdzę: Boltem :)

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: Karbulot » 09 sie 2022, 18:03

Jest jeszcze jedno dość irytujące-nieirytujące, nie wiem. Otóż miejsce, z boków samochodu, tam gdzie szyba przednia się kończy na dolnych rogach. Tam jest taka szczelina pod wycieraczkami, z kratkami nawiewów. Narożniki tej szczeliny, to istna zbieralnia liści, gałazek, starych kwiatów i owoców z drzew. U mnie rośnie klon i lipa, z tego leci śmiecia tyle, że pierdolca można dostać. I gdzie nie postawię samochodu, wiatr ochoczo nawiewa mi tam różnego suszu.
A na cholerę mi jakiś podpis...?

totep
Bywalec
Posty: 48
Rejestracja: 22 sie 2019, 15:22
Czym jeżdzę: 1,6 GDI 177 KM m + pakiet snart

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: totep » 10 sie 2022, 01:09

W poprzednim samochodzie - opel astra h też tak było, więc mnie to nie rusza.

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
damian94
Uzależniony
Posty: 250
Rejestracja: 25 wrz 2018, 23:44
Czym jeżdzę: Sportage GT Line S 2.0 CRDi ISG 48V Auto AWD
Lokalizacja: Bristol UK

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: damian94 » 13 sie 2022, 23:10

@Karbulot - ja znalazłem na to super rozwiązanie. Co jakiś czas jedę autem do Parku Safari i po wjeżdzie do krainy makaków moje auto oczyszczone jest z wszystkiego co znajduje się w tym miejscu! [papa]

Awatar użytkownika
Karbulot
Uzależniony
Posty: 358
Rejestracja: 10 cze 2021, 17:25
Czym jeżdzę: Boltem :)

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: Karbulot » 15 sie 2022, 17:05

Po takiej wizycie u makaków, to samochód musi być oczyszczony z niejednego. Wycieraczek, tablic rejestracyjnych, lusterek... :)
A na cholerę mi jakiś podpis...?

Awatar użytkownika
Karbulot
Uzależniony
Posty: 358
Rejestracja: 10 cze 2021, 17:25
Czym jeżdzę: Boltem :)

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: Karbulot » 24 sie 2022, 00:52

A tak przy okazji, nie macie problemów z lusterkiem na środku? Ja jakoś zawsze jak wchodzę, musze je poprawiać. Lusterko jest idealnie wielkości szyby z tyłu, (to znaczy odbija szybę, bez marginesów), przez co stale je poprawiam. Czasem siedzę tak, czasem nieco zmieniam pozycję i lusterko mi ucieka.
A na cholerę mi jakiś podpis...?

Awatar użytkownika
Czestek1
Nasz Człowiek
Posty: 406
Rejestracja: 30 sty 2021, 18:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage QL 1.7 Crdi,

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: Czestek1 » 24 sie 2022, 10:06

Zależy jak wsiądę. Bardziej przeszkadza mi to, że ma minimalny luz i wpada mi czasami w rezonans, i rozmywa obraz.
Sport Utility Vehicle Kia Sportage QL 1.7 crdi

paul997
Bywalec
Posty: 138
Rejestracja: 28 sie 2018, 11:23
Czym jeżdzę: Kia Sportage V 1.6 T-GDI L 2022

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: paul997 » 24 sie 2022, 23:08

Moje też wpada w drgania. Tylko rzadko używam lusterka z kabiny, więc mnie to nie boli.
W związku z tym, że urodził mi się synek, testowaliśmy, czy Sportage jest naprawdę 5-osobowy. Prawie-prawie. 5-latek z przodu w dużym foteliku (szkoda, że z przodu brak ISOFIX:(), z tyłu na środku noworodek w swoim foteliku, po bokach córka nastolatka i mama. Wyszła nieciekawa sprawa. W takim układzie miejsce na nogi jest, na tyłek też, ale pod plecy panie musiały podłożyć sobie koce i poduszki, bo wyprofilowanie oparcia jest takie, że jedna strona pleców opiera się normalnie na oparciu, a druga na wypukłym boczku. Szkoda, ale jako, że maluch wymagał przystanków co godzinę (trasa 2x2h) , to i nie narzekały na niewygodę. Żona wręcz powiedziała, że woli tak, niż jechać na środkowym miejscu.

Awatar użytkownika
Karbulot
Uzależniony
Posty: 358
Rejestracja: 10 cze 2021, 17:25
Czym jeżdzę: Boltem :)

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: Karbulot » 29 sie 2022, 00:19

Drgań nie zauważyłem (muszę się przyjrzeć). Ale to lusterko to koszmar. Monochromatyczne jest takie, że niezależnie czy jest włączone czy nie, zawsze jest w nim ciemno, nawet w dzień. No i wolałbym, aby widzieć z tyłu więcej, a nie szybę wpasowaną w rozmiar lusterka. Chyba sobie kupię jakieś panoramiczne lusterko takie nakładane na stare. Swoja drogą, czemu zamiast lusterka nie ma kamery do tyłu? Lusterko to archaizm.
A na cholerę mi jakiś podpis...?

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1507
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: automaciek » 29 sie 2022, 06:46

Z całym szacunkiem @Karbulot , ale kamera zamiast lusterka to kolejny powód do narzekania , lustro fotochromatyczne jest zawsze nieco ciemniejsze, ale działa doskonale. A co do klimatyzacji zawsze zimne wieje z góry i opadając miesza się z tym w kabinie, a gorące będzie leciało z dołu i unosiło do góry. Tak działa tryb "AUTO" w każdej marce, a fizyki nie oszukasz

Awatar użytkownika
mariushg
Bywalec
Posty: 125
Rejestracja: 28 cze 2018, 14:27
Czym jeżdzę: Sportage IV 1.6 GDI BL

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: mariushg » 29 sie 2022, 08:30

Kamera może być równolegle z lusterkiem, ale nie zamiast. Lusterko raczej się nie zepsuje ;), a jak bywa z kamerami, to pewnie każdy już wie.

KrzysiekG
Uzależniony
Posty: 256
Rejestracja: 06 lut 2019, 22:20
Czym jeżdzę: Sportage IV 2019 BL 1.6T-GDi

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: KrzysiekG » 29 sie 2022, 10:26

W aktualnej generacji Toyoty RAV4 jest monitorek wbudowany w "zwyczajne" lusterko. Co kto lubi. Na codzień można używać standardowego lusterka a gdy np mamy bagażnik zapakowany po dach to można odpalić sobie kamerkę. Moim zdaniem bardzo sprytne i praktyczne rozwiązanie.

Awatar użytkownika
mariushg
Bywalec
Posty: 125
Rejestracja: 28 cze 2018, 14:27
Czym jeżdzę: Sportage IV 1.6 GDI BL

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: mariushg » 16 wrz 2022, 11:24

Idzie jesień a mnie znów zaczyna denerwować fakt, że rosy osadzonej na szybach nie mogę usunąć poprzez ich opuszczenie i podniesienie. Chyba straszne jakieś szpary są, bo uszczelki nic nie zbierają. :(

Awatar użytkownika
Czestek1
Nasz Człowiek
Posty: 406
Rejestracja: 30 sty 2021, 18:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage QL 1.7 Crdi,

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: Czestek1 » 16 wrz 2022, 12:51

No jest tak, niestety. Albo wpadającą ciurkiem woda podczas deszczu kiedy opuścisz delikatnie szybę :kierownik:
Jeśli spędza ci to sen z powiek to na Alim są do tego różnego kalibru samoprzylepne uszczelki.

Tego typu
15,94 zł 37%OFF | Okno samochodu uszczelka uszczelka do wykończenia z wycięciami do drzwi samochodu szklane okno gumowa uszczelka taśma samochodowa Auto gumowa uszczelka s akcesoria samochodowe
https://a.aliexpress.com/_EIBY3MR
Sport Utility Vehicle Kia Sportage QL 1.7 crdi

Awatar użytkownika
Karbulot
Uzależniony
Posty: 358
Rejestracja: 10 cze 2021, 17:25
Czym jeżdzę: Boltem :)

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: Karbulot » 16 wrz 2022, 20:14

No i te suche liście w tym korytku pod przednimi wycieraczkami. Tam się zbiera cały rok mnóstwo syfu. Miałem 4 samochody, w żadnym nic się tam nie zbierało. A w Sportku magazyn śmieci.
A na cholerę mi jakiś podpis...?

MAJKI4MOZA
Nasz Człowiek
Posty: 507
Rejestracja: 17 gru 2017, 17:55
Czym jeżdzę: 1.6 T-GDI 7DCT AWD, "L" + Skoda Superb L&K 2.0 TDI 190KM
Lokalizacja: Kraków

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: MAJKI4MOZA » 16 wrz 2022, 21:48

Bo ci drzewa urosły i teraz sięgają konarami nad samochód ;) :D :)

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1507
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: RE: Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: automaciek » 18 wrz 2022, 07:36

Karbulot pisze:No i te suche liście w tym korytku pod przednimi wycieraczkami. Tam się zbiera cały rok mnóstwo syfu. Miałem 4 samochody, w żadnym nic się tam nie zbierało. A w Sportku magazyn śmieci.
Zobacz w tym zjawisku minus dodatni: w takich VW czy Audi liście nie zalegają w podszybiu tylko wpadają głębiej, tam gdzie mechanizm wycieraczek. Tam zatykają odpływy wody, woda się zbiera i leje do kabiny przez wentylator, oraz zalewa elektronikę. Nadal Ci liście na podszybiu przeszkadzają?

Awatar użytkownika
Czestek1
Nasz Człowiek
Posty: 406
Rejestracja: 30 sty 2021, 18:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage QL 1.7 Crdi,

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: Czestek1 » 18 wrz 2022, 17:08

Co prawda to, prawda. Podszybie jak podszybie. Ale kiedyś w ostatniej chwili uratowałem w VW przed totalna zgnilizną i korozja dolna część przednich błotników. Po zdjęciu nadkoli było tam nagromadzone 20cm "torfu" mokrej śmierdzącej zgnilizny. W kii jak wygluszalem nadkola nie było nic, czysto i sucho.
Sport Utility Vehicle Kia Sportage QL 1.7 crdi

Awatar użytkownika
Karbulot
Uzależniony
Posty: 358
Rejestracja: 10 cze 2021, 17:25
Czym jeżdzę: Boltem :)

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: Karbulot » 23 wrz 2022, 05:55

Czy jest możliwość zmiany nacisku pedału hamulca na wyzwalanie Auto Holda? Programowo, albo fizycznie, jakiś pierścień czy coś. Auto Hold wskakuje przy dość lekkim nacisku stopy, co powoduje że w korku nie mogę sobie podjeżdżać co parę metrów poprzez samo tylko spuszczanie nogi z hamulca. Stopę niemal muszę trzymać lekko na pedale, jest to zbyt męczące. Szukałem w instrukcji jakiejś zmiany czujnika nacisku, nic nie znalazłem. Chyba w mechanizmie pedała od hamulca jest jakiś sposób, aby AH wywołać nieco mocniejszym dociskiem pedału niż obecnie.
A na cholerę mi jakiś podpis...?

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1507
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: automaciek » 23 wrz 2022, 22:03

Wyłącz AH. Nie ma żadnych regulacji.

szyderca
Bywalec
Posty: 66
Rejestracja: 07 lis 2021, 11:06
Czym jeżdzę: 1.6gdi M

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: szyderca » 24 wrz 2022, 13:52

Karbulot pisze:Czy jest możliwość zmiany nacisku pedału hamulca na wyzwalanie Auto Holda? Programowo, albo fizycznie, jakiś pierścień czy coś. Auto Hold wskakuje przy dość lekkim nacisku stopy, co powoduje że w korku nie mogę sobie podjeżdżać co parę metrów poprzez samo tylko spuszczanie nogi z hamulca. Stopę niemal muszę trzymać lekko na pedale, jest to zbyt męczące. Szukałem w instrukcji jakiejś zmiany czujnika nacisku, nic nie znalazłem. Chyba w mechanizmie pedała od hamulca jest jakiś sposób, aby AH wywołać nieco mocniejszym dociskiem pedału niż obecnie.

Sprzedaj to Sportage bo widzę nic ci od początku nie pasuje w tym aucie. :lalala:

Awatar użytkownika
Czestek1
Nasz Człowiek
Posty: 406
Rejestracja: 30 sty 2021, 18:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage QL 1.7 Crdi,

Re: Co mnie denerwuje w KS IV

Postautor: Czestek1 » 24 wrz 2022, 14:44

Mi się wydaje, że niektórym z nas chyba trafiły się mniej udane-dobrze wykonane egzemplarze. Lub inni są ignorantami w dodatku głuchymi którzy akceptują felery i jeszcze się z tego cieszą. Niczym z sytuacji w tej krainie.
Sport Utility Vehicle Kia Sportage QL 1.7 crdi


Wróć do „MODEL SPORTAGE IV OD 2015 roku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap