Układ kierowniczy pojedyńcze metaliczne stukniecie

Wszystko co dotyczy NEW KIA SPORTAGE od roku produkcji 2015
Awatar użytkownika
Czestek1
Nasz Człowiek
Posty: 406
Rejestracja: 30 sty 2021, 18:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage QL 1.7 Crdi,

Układ kierowniczy pojedyńcze metaliczne stukniecie

Postautor: Czestek1 » 14 cze 2021, 16:00

W marcu pojawił się niepokojący objaw. Podczas manewrowania wjazd, wyjazd garaż lub miejsce parkingowe, kiedy układ kierowniczy dociera do punktów granicznych i koła wracają na wprost następował pojedyńcze stuknięcie, jakby uderzenie w maglownica, odczuwalne na kole kierowniczym. Myślałem, że przy myciu nadkoli korozja blokuję łożysko amorka. Występowało to w cyklach nie do powtórzenia czy też chęci mojego wywołania celem pokazania problemu. Oczywiście u ruskich problem znany, ale nie znam cyrylicy i problem z porozumieniem. Po za tym są różne układy kierownicze (sposób wspomagania, system utrzymania pasa ruchu, nawet widziałem hydrauliczna) jeden Rusek napisał, że coś z przegubem cardana u niego było. Kolumna "wpadała" do maglownicy i uderzało. Tyle zrozumiałem.

https://youtu.be/POyJdrCNjzU
Myślałem, że jak rozwolnienie, lub czkawka samo przejdzie.... Ale nie.
Dziś jestem w serwisie. Ponoć pękła jakaś blaszka wewnątrz przekładni która ma utrzymywać uszczelniacz na swoim miejscu. Tak mi oświadczył pracownik. W ramach gwarancji czekam na odbiór naprawionego auta. Myśląc o tych silnikach i pierdolach na maglu miałem strach w oczach. Dam znać co i jak, czy usunięto usterkę. Zaznaczam, że w trakcie jazdy brak było jakiegokolwiek stukania. Podczas umawiania wizyty i opisie co mnie gnębi, usłyszalem, że części są na miejscu i zrobią. Więc problem powszechny i znany.
Sport Utility Vehicle Kia Sportage QL 1.7 crdi

Awatar użytkownika
Czestek1
Nasz Człowiek
Posty: 406
Rejestracja: 30 sty 2021, 18:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage QL 1.7 Crdi,

Re: Układ kierowniczy pojedyńcze metaliczne stukniecie

Postautor: Czestek1 » 14 cze 2021, 18:28

Auto w garażu. Wracając mam 6km. Spostrzeżenia są takie, ze: układ kierowniczy jest teraz bardziej zwarty, sprężysty i bezpośredni. Chyba kierownica pracuje odrobinę ciężej - w pozytywnym znaczeniu. Ma to sens, jeśli listwa ma uszczelnienia i blokady na swoim miejscu. Brak wyczuwalnego jakiegokolwiek luzu w układzie, od samej końcówki drążka po koło kierownicy. To wszystko na duży plus. Parkując i manewrując stuknięcia nie było. Ale to pojawialo się nieprzewidywalnie. Nowa geometria zrobiona, też na plus.
Załapalem się na akcje serwisową-wymiana bezpiecznikow od ABS (wymiana na mniejsze, aby odciąć układ, cele zabezpieczenia pompy przed spaleniem) Narazie zadowolony....
Sport Utility Vehicle Kia Sportage QL 1.7 crdi

Awatar użytkownika
joori
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 08 mar 2020, 19:49
Czym jeżdzę: KIA Sportage IV 1.6 GDI M+Smart, Kolor: Infra Red (2019)
Lokalizacja: Kraków

Re: Układ kierowniczy pojedyńcze metaliczne stukniecie

Postautor: joori » 14 cze 2021, 23:50

Akcja serwisowa o której piszesz, to ten przypadek?
https://www.uokik.gov.pl/powiadomienia. ... s_id=17552

Awatar użytkownika
Czestek1
Nasz Człowiek
Posty: 406
Rejestracja: 30 sty 2021, 18:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage QL 1.7 Crdi,

Re: Układ kierowniczy pojedyńcze metaliczne stukniecie

Postautor: Czestek1 » 15 cze 2021, 04:30

Tak to, to. Ale mi powiedzieli, że za duże są bezpieczniki - z 40A zmienili na 30A-dwie sztuki,przez co zamiast odciąć układ to wali prąd dalej na pompę
I może ja trafić szlag. .. Cały samochód może trafić szlak,teraz sobie uświadomiłem! Przeleciały mi przez myśl, palące się Sportage widziane na YouTube....już wiadomo dlaczego.
Ostatnio zmieniony 15 cze 2021, 14:02 przez Czestek1, łącznie zmieniany 1 raz.
Sport Utility Vehicle Kia Sportage QL 1.7 crdi

Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1753
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Układ kierowniczy pojedyńcze metaliczne stukniecie

Postautor: diselboy » 15 cze 2021, 08:48

tak dla poprawy, trafia szlag ( od nienieckiego schlagen - uderzać ), szlak to może być np:turystyczny do "doliny 5 Stawów" lub na "Tarnicę"
A przypadłość faktycznie nie ciekawa, w mojej "dziurze" poszła z dymem jedna benzyna, ale na pewno starsza jak 2015. Teraz gość jeździ nowym Sorento.
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"

Awatar użytkownika
Czestek1
Nasz Człowiek
Posty: 406
Rejestracja: 30 sty 2021, 18:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage QL 1.7 Crdi,

Re: Układ kierowniczy pojedyńcze metaliczne stukniecie

Postautor: Czestek1 » 15 cze 2021, 14:07

Nie dam Ci się sprowokować i nie będę "włanczał" się do dyskusji :devil: ale przyznaje, rację. Skrucha jest, poprawione.

Przekładnia pracuje prawidłowo. :kierownik:
Sport Utility Vehicle Kia Sportage QL 1.7 crdi


Wróć do „MODEL SPORTAGE IV OD 2015 roku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap