Odpryski w innym miejscu jak front pojazdu zabezpieczenie

Wszystko co dotyczy NEW KIA SPORTAGE od roku produkcji 2015
adamu
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: 02 kwie 2016, 03:43
Czym jeżdzę: Sportage IV 1.6 GDI

Odpryski w innym miejscu jak front pojazdu zabezpieczenie

Postautor: adamu » 21 lut 2021, 13:07

Czy ktoś w sportku IV zauważył u siebie w drzwiach L+P przestrzeni pasażerskiej odpryski ? Fabrycznie jest tam naklejona taka folia , ale u mnie przy przebiegu 60tys. km i czarnym lakierze jest masakra . Odprysków masa poza ta naklejka , ona sama coś tam przyjęła. Producent przewidział taki rozwój sytuacji i zastosował tylko taką wklejkę? Znowu to chyba rozwiązania nie występujące, że tak są drzwi obite u innych producentów ?

Jak to wygląda u was, też jest lakier uszkodzony? Po zakupie jedyna rada to zerwać to co dał producent i okleić całe drzwi , ale nawet po kontakcie z zakładem detailingowym praktycznie mało kto poza frontem zabezpiecza pojazd .

Mam w planie sprzedać auto w najbliższym czasie, a nie wiem jak nowemu nabywcy wytłumaczyć, że po 5 latach tak to wygląda .

Krzysztof1973_JBL
Bywalec
Posty: 100
Rejestracja: 03 lis 2017, 11:17
Czym jeżdzę: GDI 1.6, BUSINESS LINE+

Re: Odpryski w innym miejscu jak front pojazdu zabezpieczenie

Postautor: Krzysztof1973_JBL » 21 lut 2021, 16:12

Mam jasny lakier i też są odpryski. Lakier na naszych autach jest bardzo złej jakości, jak i u innych producentów, czasy twardych lakierów akrylowych się skończyły (ekologia).
Sportek w czarnym kolorze mi się bardzo podoba, ale niestety ten lakier :wmur:
Auto w czarnym kolorze tylko do garażu + dobre podświetlenie i nie jeździć, taki opis powinien być w konfiguratorze zakupowym.
Jak sprzedajesz swego CZARNUSZKA, to już wiesz w jakim kolorze nie kupować następnego auta. Polecam jasne i myć można rzadziej [ura]

MAJKI4MOZA
Nasz Człowiek
Posty: 509
Rejestracja: 17 gru 2017, 17:55
Czym jeżdzę: 1.6 T-GDI 7DCT AWD, "L" + Skoda Superb L&K 2.0 TDI 190KM
Lokalizacja: Kraków

Re: Odpryski w innym miejscu jak front pojazdu zabezpieczenie

Postautor: MAJKI4MOZA » 21 lut 2021, 17:01

Ja po zakupie okleiłem (nie sam, tylko w detailingu) folią drzwi. Kierowałem się tym by uniknąć zarysowań, których najwięcej zbiera się bokiem samochodu niestety. Innych elementów nie oklejałem. Estetyka mi dość wisi, więc póki odpryski będą na plastiku zderzaków to kompletnie się nie przejmuję.

adamu
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: 02 kwie 2016, 03:43
Czym jeżdzę: Sportage IV 1.6 GDI

Re: Odpryski w innym miejscu jak front pojazdu zabezpieczenie

Postautor: adamu » 21 lut 2021, 22:01

Ogólnie lubię czarny kolor kolejny SUV również jest planowany w tym kolorze lub biała perła bo mam biały na jednym z aut dostawczych i po kilku latach jest słabo , nawet ostatnio Trafica nabyłem nowego kolor czarny :D Jedyne co na + dla KIA to brak różnicy dla oka w lakierze i strukturze dla elementów plastik / metal jak błotnik i zderzak co w renówce jest tragedia przy tym kolorze w moim przypadku .

W Sportage te odpryski na drzwiach z tylu wyglądają słabo , faktycznie może wina chlapacze jakoś ten syf leci po podwoziu i tam gdzieś wylatuje .
Miejmy nadzieje , ze przyszły nabywca będzie tego świadom .

PabloS
Uzależniony
Posty: 163
Rejestracja: 02 kwie 2014, 12:21
Czym jeżdzę: Sportage IV 1.6 T-GDI 7DCT 2WD Black Edition
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odpryski w innym miejscu jak front pojazdu zabezpieczenie

Postautor: PabloS » 22 lut 2021, 18:57

MAJKI4MOZA pisze:Ja po zakupie okleiłem (nie sam, tylko w detailingu) folią drzwi.


Jak można spytać ile wydałeś na okejenie drzwi i jaką folią?

MAJKI4MOZA
Nasz Człowiek
Posty: 509
Rejestracja: 17 gru 2017, 17:55
Czym jeżdzę: 1.6 T-GDI 7DCT AWD, "L" + Skoda Superb L&K 2.0 TDI 190KM
Lokalizacja: Kraków

Re: Odpryski w innym miejscu jak front pojazdu zabezpieczenie

Postautor: MAJKI4MOZA » 23 lut 2021, 01:09

PabloS pisze:Jak można spytać ile wydałeś na okejenie drzwi i jaką folią?

Robiłem w agencyjnym(?)/franczyzowym(?) punkcie sieci ZIEBART w Krakowie. Za wszystkie drzwi dałem w sumie niemało, bo 2.000zł
https://ziebartpolska.pl/auto-detailing ... eru-folia/
Zrobili bardzo porządnie, nie wiem jaka folia (producent), ale leży cały czas idealnie, nigdzie nie odchodzi. Jestem zadowolony. Może miałem szczęście, bo robił mi to facet z centrali Ziebart, który przyjechał szkolić tych gości w Krakowie. Przywiózł już dociętą folię, wcześnie pytali o model itp. Oklejenie ma już niemal 3 lata i oby trzymało się jak dotychczas.

PabloS
Uzależniony
Posty: 163
Rejestracja: 02 kwie 2014, 12:21
Czym jeżdzę: Sportage IV 1.6 T-GDI 7DCT 2WD Black Edition
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odpryski w innym miejscu jak front pojazdu zabezpieczenie

Postautor: PabloS » 28 lut 2021, 18:01

MAJKI4MOZA pisze:Robiłem w agencyjnym(?)/franczyzowym(?) punkcie sieci ZIEBART w Krakowie. Za wszystkie drzwi dałem w sumie niemało, bo 2.000zł


Dobra cena. Mi teraz gość krzyknął 1800 zł za oklejenie zderzaka przód, lamp, błotników przednich, kawałka maski i "lusterek jak starczy foli".

A przy okazji to obite drzwi z tyłu mogą być skutkiem "wystających" kół (źle dobrane ET felgi przy zmianie felgi oryginalnej na inną).


Wróć do „MODEL SPORTAGE IV OD 2015 roku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap