Kia Sportage 5

Wszystko co dotyczy NEW KIA SPORTAGE od roku produkcji 2021
mlody37
Bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 22 gru 2021, 13:10
Czym jeżdzę: Niczym

Re: Kia Sportage 5

Postautor: mlody37 » 20 sty 2022, 17:07

[angry] jaki sens jest co kilka tysięcy km jezdzic po autostradzie aby wypalić DPF.... Co na to ekolodzy i cała nagonka na te nowe wytyczne, aby samochody mniej zanieczyszczały. Jak ja będę musiał szukać dróg szybkiego ruchu i bezcelowo naginać po 50 km na wysokich obrotach aby przepalić te niby ekologiczne wynalazki.niby można wypalić w serwisie ale to kosztuje. Nie każdy serwis z tego co wiem chce w ramach gwarancji wypalać. Proponują klientowi na początek szybka przejażdżkę po autostradzie. Jeśli to nie pomaga to dopiero wtedy może łaskawie wypala na serwisie

Awatar użytkownika
blackraven
Bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 30 gru 2021, 19:41
Czym jeżdzę: Suzuki Swift
Kia Sportage HEV Gt-Line
Super Soco Cux

Re: Kia Sportage 5

Postautor: blackraven » 20 sty 2022, 18:00

Czestek1 pisze:Dlatego już się powstrzymuje w wypowiedziach, względem zaślepionych, otrutych idących w nieznane (zakupy bez jazd i testów) pozbawionych pierwiastka krytyki.

:)
Wydaje mi się, że troszeczkę dramatyzujesz. Kupowanie w ciemno to może mówić osoba kupująca używane auto, a nie nowe z salonu. Od tego jest gwarancja, aby w miarę spać spokojnie. Jazda próbna nie pomoże Ci ujawnić problemów np z DPF. Mogę mieć tylko nadzieję, że problemy wieku dziecięcego mnie ominą. Nie zamierzam czekać 2 lat

Akurat przypomniałem sobie historię zakupu Skody Favorit przez moich rodziców. Pojawiło się ogłoszenie w gazecie ze zdjęciem i ceną. Nie było mowy o oglądaniu na żywo, jazd próbnych, obejrzenia testów na youtubie. Brali bo były auta. Obecnie zaczynają się podobne czasy gdzie na nowa skodę trzeba czekać 1 rok i modlić się aby znów nie zrobili lockdownu lub zamkneli fabryki bo brakuje części albo realia się zmieniły i nie gwarantujemy ceny (sprawdźcie sobie dynamikę cen produkcji w przemyśle tzw. inflacja PPI) ...nie jestem zaślepiony, a przezorny.

Co do DPF. Na szczęście do autostrady mam 2km. Ale to nie zmienia faktu, że technologia w grupie hyundai kuleje.
Pozdrawiam

Vampiszon
Bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 05 sty 2022, 09:38
Czym jeżdzę: Kia Sportage V, L-HEV 230km

Re: Kia Sportage 5

Postautor: Vampiszon » 20 sty 2022, 18:22

mgr pisze:Przy moich przebiegach koło 8 tys. km rocznie, w tym 80% miasto, nie wiem kiedy dopłaty do hybrydy miałby się zwrócić.

Przy Twoich 80% jazdy po mieście wygoda posiadania automatu byłaby nieoceniona (jak dla mnie), a już przy 8k km to chyba zepsuje się za 20 lat:)
Chyba jednak każdy bazuje na własnych doświadczeniach. 2 tygodnie temu musiałem przejść przez wymianę sprzęgła + dwumasa + łożyska skrzyni biegów w moim 10-letnim focusie mk3 (kupiony używany w 2016). Koszt 7k. I w tym momencie podjąłem decyzje, że moje następne auto to będzie nowy samochód w automacie i HEV bo jeżdżę dużo po mieście:)
Nie ma złych wyborów, granicą są tylko zasoby finansowe i osobiste przekonania:)

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1516
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: RE: Re: Kia Sportage 5

Postautor: automaciek » 20 sty 2022, 18:43

blackraven pisze:Niepokojące informacje o GPF. Mam do pracy 5km. Jeżeli po 2000km zapali mi się kontrolka i będę musiał zrobić wypalanie na autostradzie to co to ma wspólnego z ekologią?? - Bezcelowe jeżdżenie :shock:
Po pierwsze jeżdżenie 5 km do pracy samo w sobie jest nieekologiczne. Po drugie w czasie jazdy regeneracyjnej 20 km zużyjesz max 2 L paliwa (i nie wysokie obroty, tylko 2000), a dzięki tym 2 litrom utylizujesz zanieczyszczenia ze 150-200 L paliwa - to jest ekologia.
Po trzecie dynamiczna (nie szybka) jazda benzyną z GPF w mieście wyklucza konieczność regeneracji (regeneracja pasywna).
Po trzecie mam 10 km do pracy, 30 tkm, najechane i ani razu kontrolki GPF'u nie widzialem.
A po czwarte przestańcie doszukiwać się po forach co może się w aucie zepsuć - wydarzyć, bo osiwiejecie. Większość wpisów to frustraci których spotkał problem. Mało który zadowolony forumowicz napisze "jestem zadowolony", ale gdy coś jest nie halo to trąbi o tym "urbi at orbi". Wystarczy ten wątek przeczytać.

Awatar użytkownika
blackraven
Bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 30 gru 2021, 19:41
Czym jeżdzę: Suzuki Swift
Kia Sportage HEV Gt-Line
Super Soco Cux

Re: Kia Sportage 5

Postautor: blackraven » 20 sty 2022, 18:52

:oki: Działasz jak melisa na nerwy ;)

Vampiszon
Bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 05 sty 2022, 09:38
Czym jeżdzę: Kia Sportage V, L-HEV 230km

Re: RE: Re: Kia Sportage 5

Postautor: Vampiszon » 20 sty 2022, 19:37

automaciek pisze:A po czwarte przestańcie doszukiwać się po forach co może się w aucie zepsuć - wydarzyć, bo osiwiejecie.

Zgadzam sie w 100%!! :smirk:
Jednemu coś się zepsuje szybciej, drugiemu wolniej, ale wcześniej czy później zawsze coś się spitoli. Taki już urok samochodów:)

Awatar użytkownika
Karbulot
Uzależniony
Posty: 358
Rejestracja: 10 cze 2021, 17:25
Czym jeżdzę: Boltem :)

Re: RE: Re: Kia Sportage 5

Postautor: Karbulot » 20 sty 2022, 20:31

automaciek pisze:A dlaczego produkuje się telewizory LCD 55" za 1800 i za 5800 pln?

mariushg pisze: Są różne technologie - główne to choćby TN, IPS, VA, OLED. Każda technologia to inny proces produkcji.

Nie, nie, nie. Chłopaki, nie zrozumieliście mnie. Nie chodzi mi o to, czy ekran LCD jest z lepszych podzespołów, czy ma matrycę, TN czy IPS i jakie ma kąty patrzenia, czy liczbę kolorów czy odświeżanie. Chodziło mi o oprogramowanie, czyli to, co nam wyświetla. Niech sobie w droższy model wsadzą OLED w rozdzielczości 8K i przekątnej 28 cali, a w tańszy 6-calowy. VGA. Chodzi o same zegary. Aby były takie same. W końcu to tylko oprogramowanie. No, chyba że jest lepszy i gorszy procesor oprogramowania, to wtedy rozumiem.
A na cholerę mi jakiś podpis...?

Rox
Uzależniony
Posty: 151
Rejestracja: 25 lip 2021, 19:19
Czym jeżdzę: Sportage IV 2021 Black Edition 1,6 T-GDI 7DCT

Re: Kia Sportage 5

Postautor: Rox » 20 sty 2022, 23:55

Nie. Bumerangi i pełny dot matrix to dwie różne sprawy. Inna technologia wykonania wyświetlacza i diametralnie inne koszty. To jak porównanie zegarka Casio do ekranu laptopa. Nie chodzi o soft.

Przypatrz się ile jest segmentów w bumerangach. To jest klasyczny wyświetlacz 7 segmentowy jak w budziku. Ekran wielopikselowy zdolny do wyświetlania grafiki masz w nich tylko po środku, taki sam jak w KS4. Na bumerangach się nie da wyświetlić grafiki. Te zegary konstrukcyjnie bliższe są Kadettowi GSI czy autom francuskim sprzed 15 lat.

mgr
Bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 14 paź 2021, 12:35
Czym jeżdzę: jeszcze brak

Re: Kia Sportage 5

Postautor: mgr » 21 sty 2022, 00:55

Zastanawiam się tak przed snem :D, czy ktoś z Was kupiłby jeszcze KS IV gdyby trafiła się jakaś "okazja"? :)

Mowa nie tyle o rabatach (bo te mało kto teraz pewnie daje), ale o tym że katalogowo takie KS IV z DCT i/lub 4WD można było jednak dorwać sporo taniej...

Osobiście poprzednia wersja nadal mi się bardzo podoba, zwłaszcza z zewnątrz.
Ktoś kto ma obecną wersję porównywał ją z nową - jest "przepaść", przysłowiowa "rewolucja", czy raczej "ewolucja" / nie ma się czym podniecać?
Chodzi o montaż, komfort, wyciszenie itp. - to czego nie widać w katalogu i na zdjęciach ;)
Gdybym nieuważnie czytał posty, coś bym przegapił, tzn. padły już takie porównania to przepraszam :)

Awatar użytkownika
mariushg
Bywalec
Posty: 125
Rejestracja: 28 cze 2018, 14:27
Czym jeżdzę: Sportage IV 1.6 GDI BL

Re: RE: Re: Kia Sportage 5

Postautor: mariushg » 21 sty 2022, 09:27

automaciek pisze:Większość wpisów to frustraci których spotkał problem. Mało który zadowolony forumowicz napisze "jestem zadowolony",.

Badania pokazały, że klient zadowolony powie średnio 3 osobom o swoim zadowoleniu, natomiast klient niezadowolony podzieli się swoją frustracją z 10 osobami. To zresztą widać w komentarzach - jak ktoś zadowolony, to pisze "u mnie OK", niezadowolony zaś pisze całe elaboraty.
To powinno dać do myślenia ustalającym politykę jakości obsługi - lepiej dbać o to, żeby było jak najmniej klientów niezadowolonych, niż żeby przybyło "bardzo zadowolonych".
Podsumowując - jak pozytywów jest 10x więcej niż negatywów, to można zakładać, że jest całkiem dobrze.
No i wyszło całkiem OT :D

Awatar użytkownika
blackraven
Bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 30 gru 2021, 19:41
Czym jeżdzę: Suzuki Swift
Kia Sportage HEV Gt-Line
Super Soco Cux

Re: Kia Sportage 5

Postautor: blackraven » 21 sty 2022, 09:40


mgr
Bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 14 paź 2021, 12:35
Czym jeżdzę: jeszcze brak

Re: Kia Sportage 5

Postautor: mgr » 21 sty 2022, 12:24

ejjj, o co chodzi w jednym z komentarzy - pozwolę sobie zacytować:

"wypowiedz się na temat gwarancji na sprzęgła w dct7 w Kii (cos na wzór dsg) - suche sprzęgła stosują i gwarancji dają na nie 20 000 lub 2 lata... jak dla mnie to sa jaja i powinno sie to nagłośnić. Inne marki nie stosują takich cyrków. Jeszcze bodajże niecaly rok temu nie było takiego zapisu i wymieniali sprzegla na gwarancji przy przebiegach rzędu 60 000, 80 000, od teraz już nie... Wiem, ze były wadliwe i niby je wzmocnili, ale jak tak to po co zmienili warunki gwarancji..."


???

Awatar użytkownika
Czestek1
Nasz Człowiek
Posty: 407
Rejestracja: 30 sty 2021, 18:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage QL 1.7 Crdi,

Re: Kia Sportage 5

Postautor: Czestek1 » 21 sty 2022, 13:32

W końcu zobaczyłem, dotknąłem, wsiadłem.
Zacznę że EV6 :slinka: gdybym tylko miał ćwiarę bańki....
Natomiast 5, PLUSY lepsze spasowanie plastików, lepiej/dostojniej zamykajace się drzwi, wygląd zewnętrzny na plus-ale to subiektywne, mnie odpowiada. Nie jeździłem, więc to na tyle.
MINUSY:Wersja M+Smart ( jakieś 113 tys) jakieś tam biedne żarówki zwyklaki pomijam, ale fotele zbyt miękkie /boczne boczki za bardzo pracują ja to czuje ważąc 80kg, może to tylko wrażenie ale jakby chcialy się szybko wysiedzieć i wypierdziec. Przyciski panelu w piano black dają wrażenie jakby z jakieś kalkulatora wyjęte. (sam panel OK) idąc do kufra-kia wpadła na to co ja już dawno, że aby roleta nie napier.... Należy podkleić ją filcem tam gdzie styka się i montuje w boczkach. BRAWO mam więcej takich pomysłów, moga mnie zatrudnić. Najważniejsze, ekrany, wu te skromne, nie mogłem ich włączyć ale jest jeden poważny problem, wieniec kierownicy znacząco zasłania i ogranicza pole wyświetlacza zegarów przed kierowcą. Może te pola zasłonięte są akurat puste i martwe ale wrażenie jest negatywne. Kwestia uruchomienia, i sprawdzenia co będzie niewidoczne. A tak to zwykły skromny samochód, wszystko twarde jak kamień, surowe.ja zdecydowanie bym na taka cebulę w cenie ananasa się nie skusił.
Sport Utility Vehicle Kia Sportage QL 1.7 crdi

mgr
Bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 14 paź 2021, 12:35
Czym jeżdzę: jeszcze brak

Re: Kia Sportage 5

Postautor: mgr » 21 sty 2022, 13:37

mgr pisze:ejjj, o co chodzi w jednym z komentarzy

tak sobie wygooglałem, że pewnie chodzi o to co można przeczytać m.in tutaj: viewtopic.php?t=7332
+ wykaz elementów z ograniczoną gwarancją https://www.kia.com/pl/serwis/uslugi/7- ... gwarancja/ "Gwarancja dotycząca tylko wad fabrycznych na okres 24 miesięcy lub 20.000 kilometrów w zależności co nastąpi wcześniej: tarcza sprzęgła
wraz z dociskiem i łożyskiem oporowym (dotyczy również skrzyń DCT)"

to wszystko wpasowuje się idealnie w moje obawy co do automatów, kilka postów wcześniej :P

erns
Uzależniony
Posty: 281
Rejestracja: 26 lis 2016, 16:12
Czym jeżdzę: VW Tiguan FL R-Line 1.5 TSI DSG7
Lokalizacja: Poznań

Re: Kia Sportage 5

Postautor: erns » 21 sty 2022, 13:57

Marek w teście narzeka na kiepskie wyciszenia wnętrza :roll:
Ktoś z Was kto jeździł też to potwierdza :?

Awatar użytkownika
Karbulot
Uzależniony
Posty: 358
Rejestracja: 10 cze 2021, 17:25
Czym jeżdzę: Boltem :)

Re: Kia Sportage 5

Postautor: Karbulot » 21 sty 2022, 14:04

Marek Drives ma już? Ooo to super. To czekam jeszcze na Corolowskiego i Pertyna.
A na cholerę mi jakiś podpis...?

Awatar użytkownika
Tom16v
Nasz Człowiek
Posty: 675
Rejestracja: 12 cze 2016, 09:50
Czym jeżdzę: KS V 1.6 T- GDI 6AT FWD L HEV

Re: Kia Sportage 5

Postautor: Tom16v » 21 sty 2022, 14:08

Karbulot chyba na caroseria i pertyn bo carolewski już dawno testował [hihihi]

Ładna prezentacja sparkling silver

https://youtube.com/watch?v=VM89givwT-k&feature=share
Ostatnio zmieniony 21 sty 2022, 14:14 przez Tom16v, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Karbulot
Uzależniony
Posty: 358
Rejestracja: 10 cze 2021, 17:25
Czym jeżdzę: Boltem :)

Re: Kia Sportage 5

Postautor: Karbulot » 21 sty 2022, 14:10

No to muszę przejrzeć subskrybowane vlogi. Bo póki co, to na TV mam propozycje jakiś roznegliżowanych lasek z dekoltem do pępka.
https://www.youtube.com/watch?v=wVSFKhPmNZw
A na cholerę mi jakiś podpis...?

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1516
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: Kia Sportage 5

Postautor: automaciek » 21 sty 2022, 17:28

Z tymi zegarami "M", nie ma siary, może tylko szkoda że w prostokącie. Na plus AA bezprzewodowo.

Awatar użytkownika
blackraven
Bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 30 gru 2021, 19:41
Czym jeżdzę: Suzuki Swift
Kia Sportage HEV Gt-Line
Super Soco Cux

Re: Kia Sportage 5

Postautor: blackraven » 21 sty 2022, 19:29

Osoby które już złożyły zamówienia na Sportage V zachęcam do podzielenia się tym faktem w wątku:

viewtopic.php?f=60&t=7494&start=714

Zobaczmy ilu nas jest i jaki faktyczny był termin realizacji zakupu. Wiemy, że modele z automatem poczekają dłużej. Czy AWD, szyberdach ma wpływ na czas realizacji? Przekonamy się.

Rox
Uzależniony
Posty: 151
Rejestracja: 25 lip 2021, 19:19
Czym jeżdzę: Sportage IV 2021 Black Edition 1,6 T-GDI 7DCT

Re: Kia Sportage 5

Postautor: Rox » 21 sty 2022, 20:17

mgr pisze:Zastanawiam się tak przed snem czy ktoś z Was kupiłby jeszcze KS IV gdyby trafiła się jakaś "okazja"? :)

Ja bym kupił. Raz bo tańsza, dwa że V mi się wcale nie podoba. IV to wciąż świeże auto. Ma raptem 6 lat. Są marki, które ten sam model ciągną dużo dłużej. W V jakiejś mega rewolucji nie ma. A ja, jako niechętny hybrydom, szukam w miarę mocnej spaliny, i to właśnie w IV jest :)


Wróć do „MODEL SPORTAGE V OD 2021 roku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap