Odpięcie akumulatora z auta.

Wszystko co dotyczy NEW KIA SPORTAGE od roku produkcji 2015
ddarek_ch
Bywalec
Posty: 52
Rejestracja: 31 sie 2020, 21:45
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 CRDi 4WD 103kw 140KM 2008 vin je...

Odpięcie akumulatora z auta.

Postautor: ddarek_ch » 18 sty 2021, 18:57

Witam. Pacjent to Kia Sportage 4 (2017), diesel 2L. W obecnych czasach autko robi dużo krótkich tras. Coś około 10 km i 3 - 4 uruchomień. Takie czasy. Chciałem doładować akumulator poza pojazdem.
1) Czy mogę to wykonać i nie skasuję jakiś ustawień komputera?
2) Czy czujniki cisnienia kół TPMS będą nadal komunikować się z komputerem czy też będę je musiał powtórnie zakodować?
3) Czy to czasem nie jest inteligentnie ładowany akumulator? Czy doładowanie poza pojaazdem nie spowoduje, że alternator w autku go przeładuje nie wiedząc o doładowaniu poza pojazdem? Autko nie ma start stop.
4) Ktoś może wie jakie akumulator w KS4 diesel (bez start stop)? Zwykły kwasowy CaCa?

Dziękuję za odpowiedzi. Szerokości!

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1513
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: Odpięcie akumulatora z auta.

Postautor: automaciek » 18 sty 2021, 22:52

Zapewne jest system inteligentnego ładowania, ale w przeciwieństwie do wielu innych marek akumulator jest rozpoznawany i oceniany za każdym razem gdy zostanie podłączony do auta. Możesz spokojnie doładować aku poza autem stosowną ładowarką, nie stracisz ustawień poza danymi o zużyciu paliwa w liczniku.

Awatar użytkownika
Arturecki
Uzależniony
Posty: 191
Rejestracja: 22 sty 2019, 19:11
Czym jeżdzę: KS IV 1,6 T-GDI, L+Business Line 2018
Lokalizacja: Gołdap

Re: Odpięcie akumulatora z auta.

Postautor: Arturecki » 25 sty 2021, 11:05

Ja podłączyłem ładowarkę automatyczną wczoraj o 14, kontrolowałem 3 razy co się dzieje w garażu... wszystko w porządku, ładowarka przeznaczona jest do akumulatorów AGM ma dedykowany program. Zamierzam odłączyć ja wieczorem. Objaw spadku sprawności akumulatora zauważyłem po przestaniu działania systemu ISG. Podobnie eksploatuje auto jak Maciek. Zastanawiam się aby w okresie zimowym gdy nie eksploatuje auta przez 2-3 dni poprostu pozostawiać auto podpięte pod tą ładowarkę? Nawet w instrukcji jest napisane że tak można... Czytałem też opinie tu i ówdzie... potwierdzają to. Maciek a co Ty na to jak czytasz to...?


Wróć do „MODEL SPORTAGE IV OD 2015 roku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap