Problem z uszczelka karoserii i boczkiem drzwi lewych...

Wszystko co dotyczy NEW KIA SPORTAGE od roku produkcji 2015
Jack
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 09 gru 2020, 00:35
Czym jeżdzę: 1.6 T-GDI 177KM 130kW 2018 r.

Problem z uszczelka karoserii i boczkiem drzwi lewych...

Postautor: Jack » 09 gru 2020, 01:21

Przed samym przeglądem przy 44.000 zwróciłem uwagę, że uszczelka karoserii od kierowcy wyraźnie jest przetarta i ma dziurę i boczek tych samych drzwi odkształcił się od ręki , którą wspierałem na tym boku drzwi. Podczas przeglądu gwarancyjnego zgłosiłem te ,,usterki" pracownikowi serwisu, argumentując to tym, iż odkształcenie i uszczelka jest wykonana z lipnego materiału. Pan pracownik przyjął to do wiadomości. Po zakończeniu, poinformował mnie, że w aucie jest wszystko oki, jednak moje usterki nie podlegają reklamacji.. ponieważ są to uszkodzenia mechaniczne... Niestety gwarant nie zwróci serwisowi kosztów wymiany. Teraz zastanawiam się co mogę, czy w ogóle mogę cokolwiek zrobić. Uważam, że jest to zwykła spychologia. Uszczelka i jej wymiana to kwota 450zł , o boczek nie pytałem , bo jest to cały komplet z głośnikami. Co robić koledzy??

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1513
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: Problem z uszczelka karoserii i boczkiem drzwi lewych...

Postautor: automaciek » 12 gru 2020, 23:16

Niestety ma rację. W VAG takie samo podejście. Przetarcie uszczelki "tyłkiem" to usterka mechaniczna. Ślad po "zimnym łokciu" tak samo ( miejsce na łokieć jest niżej).
P.S. tapicerka drzwi nie występuje z głośnikiem (chyba że wysokotonowym), niemniej jednak tanio nie będzie

kriss76b
Bywalec
Posty: 148
Rejestracja: 25 lis 2014, 00:16
Czym jeżdzę: KIA Sportage IV 1.6GDI M+SMT 2018r.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontaktowanie:

Re: Problem z uszczelka karoserii i boczkiem drzwi lewych...

Postautor: kriss76b » 14 gru 2020, 07:06

W przypadku uszczelki miałem podobnie, gdy kupiłem używaną KSIII. Uszczelka była przetarta i pęknięta jakby przecięta żyletką. W ASO powiedziano mi, że "taki sposób wsiadania poprzedniego właściciela" i gdyby to się stało po roku użytkowania, to jeszcze coś by wymyślili np. wpisali, że woda mi się leje do środka i wymienili w ramach gwarancji. Niestety auto miało 4 lata i uszczelkę musiałem wymienić. Tylko cena była niższa, bo płaciłem ok. 200zł.


Wróć do „MODEL SPORTAGE IV OD 2015 roku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap