Wyciszenie Sportage, co warto zrobić, krok po kroku

Wszystko co dotyczy NEW KIA SPORTAGE od roku produkcji 2015
areq10
Uzależniony
Posty: 181
Rejestracja: 05 kwie 2016, 17:23
Czym jeżdzę: Sportage 1.6

Wyciszenie Sportage, co warto zrobić, krok po kroku

Postautor: areq10 » 30 lis 2020, 17:18

Sportage 4 1.6GDI jest całkiem dobrze wyciszony jak na swój segment. Mam zamiar, w miarę tanio, jednak trochę to poprawić (krok po kroku).
Jak myślicie, co jest najsłabiej wyciszone w Sportage? Planuję zacząć od drzwi (tanio i prosto można to zrobić, poprawi też się jakość dźwięku).
Czy jest sens robić parę drzwi z tyłu, czy może wystarczy sam przód? Następnie myślałem o nadkolach (tylko przód), czy może warto też tył?
Czy da się jeszcze coś wyciszyć bez mocnego ingerowania w samochód (wyciąganie siedzeń, ściąganie podłogi itp.)
A może coś z tych rzeczy (z mocnym ingerowaniem) aż prosi się o poprawki w wyciszeniu?

MAJKI4MOZA
Nasz Człowiek
Posty: 509
Rejestracja: 17 gru 2017, 17:55
Czym jeżdzę: 1.6 T-GDI 7DCT AWD, "L" + Skoda Superb L&K 2.0 TDI 190KM
Lokalizacja: Kraków

Re: Wyciszenie Sportage, co warto zrobić, krok po kroku

Postautor: MAJKI4MOZA » 30 lis 2020, 18:43

1. Obniżyć ogólną wysokość do 140cm.
2. Prześwit maksymalnie 10cm.
3. usunąć boczne lusterka
....aaa ! bo mówimy o innych czynnikach podwyższonej głośności, takich które można zmienić? ;)

a) jak w Fordzie Focus `98 wyklej sobie wykładziną podłogową wnęki kół, nawet niekoniecznie całe.
b) nic innego nie przychodzi mi do głowy, co by było ekonomicznie uzasadnione i realnie obniżało poziom natężenia dźwięku (ewentualnie jeszcze: ścisz radio ;) )

AK84
Bywalec
Posty: 128
Rejestracja: 13 lip 2019, 10:04
Czym jeżdzę: KSIV FL 1.6 T-GDI 7DCT 2WD L+BL AEB FUN
Lokalizacja: 3miasto

Re: Wyciszenie Sportage, co warto zrobić, krok po kroku

Postautor: AK84 » 01 gru 2020, 00:32

Zmienić opony z 71dB na 68dB. Różnica ziemia a niebo. Fabryczne continentale letnie są głośne, na zime mam Goodyear UG Performance SUV G1 69dB i jest MEGA ciszej, aż dziwnie. Różnica 3dB to amplituda hałasu niższa o aż 50% !

Pertyn przy testach narzekał na wyciszenie nadkoli - widać to właśnie przy zmianie opon na cichsze.

areq10
Uzależniony
Posty: 181
Rejestracja: 05 kwie 2016, 17:23
Czym jeżdzę: Sportage 1.6

Re: Wyciszenie Sportage, co warto zrobić, krok po kroku

Postautor: areq10 » 02 gru 2020, 19:24

tak, od razu po zakupie zmieniłem fabryczne hankooki (72db), na calosezonowe goodyear (68db), duzo ciszej i bardziej komfortowo (tez jesli chodzi o tłumienie drogi (nie tylko dźwięk))


Wróć do „MODEL SPORTAGE IV OD 2015 roku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap