ubezpieczenie

Wszystko co dotyczy NEW KIA SPORTAGE od roku produkcji 2015
truno
Bywalec
Posty: 80
Rejestracja: 26 paź 2018, 15:51
Czym jeżdzę: KIA Sportage IV 1,6 GDI wersja m+smart

ubezpieczenie

Postautor: truno » 15 paź 2020, 15:44

Uważajcie na wycenę samochodu przez ubezpieczalnię. Posiadam ubezpieczenie dilerskie w Ergo Hestia. Właśnie mija rok i dostałem pocztą do podpisania następną umowę w której wycena samochodu wydawała mi się za niska. W całej Polsce samochód z tego roku i z takim przebiegiem jest o 7-8 tys. droższy. Poszedłem osobiście sprawę wyjaśnić do salonu i pani ponownie sprawdziła i stwierdziła że może podnieść wycene max o ok 10 %. Pomyślałem sobie, dobrze , zapłacę 100 zł więcej i w razie kradzieży czy szkody całkowitej dostanę całą sumę . Po wydrukowaniu nowej umowy okazało się że składka się nie zmieniła. Zakres ubezpieczenia identyczny. Teraz wiem że w poprzednim roku mialem również zaniżoną wartość o około 11 tysięcy
Wychodzi na to że to może być powszechna praktyka.

Awatar użytkownika
damian94
Uzależniony
Posty: 250
Rejestracja: 25 wrz 2018, 23:44
Czym jeżdzę: Sportage GT Line S 2.0 CRDi ISG 48V Auto AWD
Lokalizacja: Bristol UK

Re: ubezpieczenie

Postautor: damian94 » 15 paź 2020, 23:52

Sprawdź warunki ubezpieczenia i wypłat odszkodowania w Twojej polisie. Na 100% będzie napisane, że maksymalna wypłata odszkodowania nie będzie większa niż wartość samochodu w dniu szkody. Co to oznacza? Możesz sobie ubezpieczyć auto wartości 100k PLN na kwote 150k PLN a ubezpieczenie wypłaci Ci tylko tyle ile auto było warte w dniu szkody. Ubezpieczając auto wartości 100k PLN w np. październiku 2020 na kwotę 100k PLN a mając szkodę we wrześniu 2021, kiedy auto warte będzie np. 90k PLN ubezpieczalnia wypłaci Ci tylko 90k PLN przy całkowitej szkodzie. Osobiście wpisuje w wyszukiwarce ubezpieczeń wartośc samochodu o połowę niższą or różnicy samochodu rok starszego. Przykład: obecna wartoś auta np.100k PLN, rok starszego 90k PLN ja wpisuje 95k PLN.

truno
Bywalec
Posty: 80
Rejestracja: 26 paź 2018, 15:51
Czym jeżdzę: KIA Sportage IV 1,6 GDI wersja m+smart

Re: ubezpieczenie

Postautor: truno » 16 paź 2020, 10:29

W poprzedniej polisie też tak było, bo nic się nie zmieniło, nawet nr polisy. Chodzi mi o to, że zaniżyli wartość, a jakby w razie kradzieży wartość była wyższa jak wycena to i tak bym więcej nie dostał.
A jakby szkoda zaistniała w pierwszym tygodniu obowiązywania nowej polisy i jeszcze nie byłoby utraty wartości to wypłata byłaby ograniczona do niższej wyceny na polisie.
damian94 pisze:Sprawdź warunki ubezpieczenia i wypłat odszkodowania w Twojej polisie.

Właśnie sprawdziłem w ubezpieczalni i moje ubezpieczenie jest bez utraty wartości. Pani powiedziała mi, że tak wygląda ubezpieczenie dilerskie na nowe samochody przez trzy pierwsze lata.

Awatar użytkownika
adams20go
Bywalec
Posty: 55
Rejestracja: 06 kwie 2019, 10:06
Czym jeżdzę: 1.6 T-GDI BL + FN1

Re: ubezpieczenie

Postautor: adams20go » 16 paź 2020, 18:27

Również przedłużając ubezpieczenie dilerskie, wartość auta została zaniżona o około 10k. Poszedłem do innego ubezpieczyciela (też z tych bardzo dobrze znanych a nie firma krzak) i za niższą składkę ubezpieczeniową otrzymałem wartość auta wyższą o wskazaną powyżej. Reszta dokładnie te same warunki i bez utraty wartości. Warto popytać u innych.

krulik
Bywalec
Posty: 28
Rejestracja: 26 paź 2017, 13:11
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 TGDI Business Line 7DCT AWD '17,
Citroen C4 '06

Re: ubezpieczenie

Postautor: krulik » 29 paź 2020, 15:58

Wczoraj podpisywałem umowę (OC+AC+NNW+ASS) na kolejny, czwarty już rok w pakiecie dealerskim Generali.
Wcześniej sprawdzałem kilka porównywarek i rzecz jasna znalazłem nieco tańsze opcje. Ale niewiele tańsze i z gorszym zakresem ubezpieczeń (zależało mi na porządnym assistance, uczciwej wycenie wartości auta, zerowym wkładzie przy szkodzie z AC, zerowej amortyzacji oraz naprawach na częściach oryginalnych).
Biorąc pod uwagę rocznik i wersję auta rozstrzał jeśli chodzi o wycenę był bardzo duży: od około 70K do 85K (czyli około 20% różnicy). Wycena w Generali zbliżała się do tej górnej granicy widełek.
Poza pakietem dealerskim najrozsądniejszą opcją zaproponowaną przez porównywarki okazała się Aviva. Jeśli pójdziemy na kilka kompromisów (niewielki wkład własny przy szkodzie czy nieco gorsze assistance). Warto też rzucić okiem na różne promki organizowane przez porównywarki. Ja przy drugim aucie, gdzie brałem tylko OC odzyskałem 150zł z linku polecającego od pewnego youtubera recenzującego graty :-) także OC za Citroena c4 wyszło mnie jakieś 330zł.

truno
Bywalec
Posty: 80
Rejestracja: 26 paź 2018, 15:51
Czym jeżdzę: KIA Sportage IV 1,6 GDI wersja m+smart

Re: ubezpieczenie

Postautor: truno » 01 gru 2020, 13:23

No więc proceder zaniżania wartości samochodu trwa nadal. Sytuacja opisana przezemnie na poczatku powtórzyła się u znajomego. za roczny samochód w wersji l zaproponowano mu niższą wycenę jak mi za dwuletni samochód w wersji M z wyższym przebiegiem. Za te same warunki ubezpieczenia między innymi stała kwota odszkodowania przez cały rok , dostał o 300 zł wyższą składke.

MAJKI4MOZA
Nasz Człowiek
Posty: 509
Rejestracja: 17 gru 2017, 17:55
Czym jeżdzę: 1.6 T-GDI 7DCT AWD, "L" + Skoda Superb L&K 2.0 TDI 190KM
Lokalizacja: Kraków

Re: ubezpieczenie

Postautor: MAJKI4MOZA » 01 gru 2020, 15:27

Jak weryfikujesz czy wartość jest zaniżona? Do czego porównujesz?
Oczywiście pytam pod kątem swojego odnowienia ubezpieczenia, które nadchodzi powoli.
Skąd wiedzieć ile mój samochód jest teraz warty ?

truno
Bywalec
Posty: 80
Rejestracja: 26 paź 2018, 15:51
Czym jeżdzę: KIA Sportage IV 1,6 GDI wersja m+smart

Re: ubezpieczenie

Postautor: truno » 01 gru 2020, 18:02

Sprawdziłem na otomoto swój rocznik model i przebieg podobny do mojego, wyliczyłem średnią cenę. okazało się że wycena z propozycji na następny rok jest zaniżona. Udałem się do dilera gdzie jest ubezpieczam samochód i powiedziałem że nie ma w kraju samochodu w tej cenie. Pani bez zbędnej dyskusji przeliczyla ponownie i dołożyła 7000 tyś do wartości. Składka i zakres ubezpiecze pozostała bez zmian.

MAJKI4MOZA
Nasz Człowiek
Posty: 509
Rejestracja: 17 gru 2017, 17:55
Czym jeżdzę: 1.6 T-GDI 7DCT AWD, "L" + Skoda Superb L&K 2.0 TDI 190KM
Lokalizacja: Kraków

Re: ubezpieczenie

Postautor: MAJKI4MOZA » 01 gru 2020, 18:26

Dzięki.
Czyli nie jest już tak jak kiedyś, że używają osobnego narzędzia/cennika do wyceny samochodu na potrzebę kalkulacji składki, a potem w razie szkody w ciągu roku sięgają po zupełnie inne źródło wyceny samochodu?

truno
Bywalec
Posty: 80
Rejestracja: 26 paź 2018, 15:51
Czym jeżdzę: KIA Sportage IV 1,6 GDI wersja m+smart

Re: ubezpieczenie

Postautor: truno » 02 gru 2020, 11:42

Jak bym miał wersję bez stałej kwoty ubezpieczenia przez cały rok , to pewnie pod koniec roku wypłacili by mniej.


Wróć do „MODEL SPORTAGE IV OD 2015 roku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap