Ciepłe powietrze z kratek - wentylatory OFF

Wszystko co dotyczy NEW KIA SPORTAGE od roku produkcji 2015
Awatar użytkownika
joori
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 08 mar 2020, 19:49
Czym jeżdzę: KIA Sportage IV 1.6 GDI M+Smart, Kolor: Infra Red (2019)
Lokalizacja: Kraków

Ciepłe powietrze z kratek - wentylatory OFF

Postautor: joori » 03 wrz 2020, 22:08

Mam sprawę z kategorii "do sprawdzenia w innych modelach"...
Ostatnio po raz pierwszy od zakupu kompletnie wyłączyłem podczas jazdy cyrkulację powietrza (przyciskiem OFF). Wentylatory stanęły, wszystko ucichło, a po kilku / kilkunastu minutach jazdy z nawiewów kierowcy i pasażera zaczęło się sączyć do kabiny ciepłe powietrze. Celowo piszę sączyć, bo wyraźnie czuć, że nie ma wymuszonego nawiewu, a do środka dostaje się ono tak jakby poprzez konwekcję .... Do tej pory nawiew miałem zawsze włączony w różnych konfiguracjach (Auto, Manual, różne kierunki nawiewu, z 2-strefową klimą lub bez) i wszystko działało zgodnie z przewidywaniami, więc tym bardziej mnie zdziwiło takie zachowanie. Coś jakby elektronika wyłączyła nadmuch, ale zamiast zamknąć kompletnie obieg, przestawiła go na ogrzewanie z kratek kierowcy i pasażera.
Spotkał się ktoś z Was z takim zjawiskiem?
Z góry dzięki za sprawdzenie i info.

Siergiej
Nowy
Posty: 20
Rejestracja: 31 sty 2015, 10:27
Czym jeżdzę: kia sportage 1.6 tgdi GT line 2020

Re: Ciepłe powietrze z kratek - wentylatory OFF

Postautor: Siergiej » 05 wrz 2020, 11:21

Występuje to tylko w trakcie jazdy czy na postoju również?
Wyłączenie nawiewu nie zamyka obiegu powietrza. Pęd samochodu wtłacza powietrze do kabiny mimi wyłączonego wentylatora. Spróbuj zamknąć obieg powietrza.

Awatar użytkownika
Czestek1
Nasz Człowiek
Posty: 407
Rejestracja: 30 sty 2021, 18:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage QL 1.7 Crdi,

Re: Ciepłe powietrze z kratek - wentylatory OFF

Postautor: Czestek1 » 19 mar 2021, 17:55

Odgrzeje kotleta. I moje spostrzeżenia są takie, że w 1.6 gdi tak jest (nawet w ceed) co uważam, za ogromny feler. Problem nasila się przy staniu w Zatorze. W cieplejsze dni kiedy normalnie nie ma potrzeby korzystać z AC, problem jest nie do zaakceptowania i nawet przy temp 15' klima musi chłodzić. Z kolei w zimę, auto jest bardzo ciepłe. Coś jest nie tak z izolacja termiczna komory silnika. W moim dieslu, ta wada nie występuje.
Sport Utility Vehicle Kia Sportage QL 1.7 crdi

olo-o3
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 16 sty 2021, 16:02
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE 1.6 TGDI M

Re: Ciepłe powietrze z kratek - wentylatory OFF

Postautor: olo-o3 » 26 mar 2021, 15:38

Wystarczy zmniejszyć temperaturę. Przynajmniej w moim.

MAJKI4MOZA
Nasz Człowiek
Posty: 510
Rejestracja: 17 gru 2017, 17:55
Czym jeżdzę: 1.6 T-GDI 7DCT AWD, "L" + Skoda Superb L&K 2.0 TDI 190KM
Lokalizacja: Kraków

Re: Ciepłe powietrze z kratek - wentylatory OFF

Postautor: MAJKI4MOZA » 26 mar 2021, 19:36

Mój subiektywny odbiór temperatury jest najprościej rzecz ujmując taki: 20 stopni w kabinie zimą to nie to samo co 20 stopni latem. I nie mówię o ubraniach :D

Generalnie gdy działa klimatyzacja to ustawiam wyższą temperaturę by się czuć komfortowo, a zimą gdy temp. na zewnątrz spada poniżej 4 st.C to mam niższą temp. ustawioną w kabinie. Latem jeżdżę na ~22 st.C w kabinie, a zimą ustawiam ~18 st.C. Gdy lato słoneczne to czasem muszę ustawiać minimalną ("LOW") by było chłodno w kabinie.
Ważne - zawsze nawiew na przednią szybę latem (zimą daję góra+dół)


Wróć do „MODEL SPORTAGE IV OD 2015 roku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap