Dywaniki

Wszystko co dotyczy NEW KIA SPORTAGE od roku produkcji 2015
Awatar użytkownika
kzyhu1983
Bywalec
Posty: 140
Rejestracja: 22 wrz 2018, 21:46
Czym jeżdzę: Kia Sportage FL 1.6 GDI M+ Smart
Lokalizacja: Olsztyn

Dywaniki

Postautor: kzyhu1983 » 19 kwie 2020, 12:18

Cześć Panowie

Mam pytanko. Jakich używacie dywaników do Swoich Sportage. Ja na zimę posiadam zestaw gumowych a na lato materiałowych. Zestaw letni to orginał z dodatkowym wzmocnieniem (najtańsza wersja). Dziś zauważyłem że dywanik się przeciera w miejscu obok tego wzmocnienia na pięty. Przeglądając na szybko portal aukcyjny i oferta setek dywaników troszke zamieszała w głowie. Znalazłem 3 orginały- takie jak mam (ale z jakoscią można polemizować), oraz dwie wersje welurów. Cena jednak też prawie 2x. Oraz jeszcze jedna wersje co jest praktyczne 4x droższa.
Macie coś sprawdzonego co wytrzyma więcej niz jeden sezon a zarazem wymiarami odpowiada OEM-owi (łącznie ze stoperami) i nie zrujnuje budżetu. Dajcie znać bo muszę coś zakupić bo kilka dni i pięta będzie na wylocie. Pozdrowionka

truno
Bywalec
Posty: 80
Rejestracja: 26 paź 2018, 15:51
Czym jeżdzę: KIA Sportage IV 1,6 GDI wersja m+smart

Re: Dywaniki

Postautor: truno » 19 kwie 2020, 18:46

Polecam sklep Max-dywanik.pl

https://www.dywanikidosamochodu.pl/products/4520
U mnie rozerwał się przedni oryginalny dywanik gumowy w okolicy mocowania. Udało mi się tam kupić 1 sztukę. Dywanik nawet jest lepiej dopasowany od loryginału, szczególnie przy pedale gazu. Nie zbiera się pod pedałem brud i piach. Z tego co widzę można są również welurowe

Awatar użytkownika
damian94
Uzależniony
Posty: 250
Rejestracja: 25 wrz 2018, 23:44
Czym jeżdzę: Sportage GT Line S 2.0 CRDi ISG 48V Auto AWD
Lokalizacja: Bristol UK

Re: Dywaniki

Postautor: damian94 » 19 kwie 2020, 20:57

W moim mam orginalne gumowe cały rok bo nie lubię welurowych/materiałowych. Po doświadczeniach z poprzednich aut, kiedy kupiłem jakieś podróby z internetu odechciało mi się śmierdzących gum, które wycierały się po kilku miesiącach, do obecnego auta kupiłem od nowości orginalne.

truno
Bywalec
Posty: 80
Rejestracja: 26 paź 2018, 15:51
Czym jeżdzę: KIA Sportage IV 1,6 GDI wersja m+smart

Re: Dywaniki

Postautor: truno » 19 kwie 2020, 23:35

No więc miałem oryginalne z logo KIA i się podarły w miejscu mocowania. Te które polecałem w poprzednim wpisie nie śmierdzą gumą, a nie są oryginalne. Zresztą takie śmierdzące po kilku dniach też nie śmierdzą

Awatar użytkownika
kzyhu1983
Bywalec
Posty: 140
Rejestracja: 22 wrz 2018, 21:46
Czym jeżdzę: Kia Sportage FL 1.6 GDI M+ Smart
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Dywaniki

Postautor: kzyhu1983 » 20 kwie 2020, 08:21

Na zimę też mam gumowe i nie orginalne ale narazie sie jeszcze trzymają (widac w hednym miejscu zużycie).
Ja na lato lubie materialowe...3 sztuki zerowe zużycie.
Zaryzykuje i zamówie jedną sztukę z netu z doborem podobnych komponentów. Zobaczymy co z tego będzie.

truno
Bywalec
Posty: 80
Rejestracja: 26 paź 2018, 15:51
Czym jeżdzę: KIA Sportage IV 1,6 GDI wersja m+smart

Re: Dywaniki

Postautor: truno » 20 kwie 2020, 09:38

Trzeba zamawiać taką ze skosem w prawo przy pedale gazu i korytkowe, wtedy dobrze przylega i nie zbiera się brud

Fazer
Nowy
Posty: 20
Rejestracja: 10 gru 2021, 01:06
Czym jeżdzę: KS4 T-GDI BE 7DCT FWD

Re: Dywaniki

Postautor: Fazer » 22 gru 2022, 17:06

@truno, mam nadzieję że jesteś jeszcze na forum. Który dokładnie dywanik wtedy kupiłeś? Bo Twój link prowadzi do wszystkich dywaników dla Sportage... Jaki model jakiej firmy kupiłeś? Szukam dywanika dobrze dopasowanego przy pedale gazu dla KS4 po lifcie.

Awatar użytkownika
Czestek1
Nasz Człowiek
Posty: 406
Rejestracja: 30 sty 2021, 18:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage QL 1.7 Crdi,

Re: Dywaniki

Postautor: Czestek1 » 22 gru 2022, 20:33

Ja mogę że swojej strony polecić dywaniki gumowe PETEX. Kupowałem do 3 różnych marek-pod konkretny model auta. Zawsze idealnie pasowały, nie śmierdzą i przy moim użytkowaniu (ok 3 lat na auto) jechały dalej z nowym właścicielem. Cena przystępna, jakosc bdb. Do kii nie brałem, bo ori mam gumowe w dobrym stanie, ale jak się zniszczą to będzie petex.
Sport Utility Vehicle Kia Sportage QL 1.7 crdi

Awatar użytkownika
Karbulot
Uzależniony
Posty: 358
Rejestracja: 10 cze 2021, 17:25
Czym jeżdzę: Boltem :)

Re: Dywaniki

Postautor: Karbulot » 25 gru 2022, 01:36

Ja przy kupnie zamawiałem z gumowymi. Nie lubię welurowych, czy innych tam, zawsze się robi błoto, wycierają się i wyglądają niechlujnie. Identycznie gumowa wykładzina w bagażniku. Tylko to taka dziwna guma, dość twarda no i trochę zbyt mocno rzeźbiona. Wolałbym delikatniejszy wzorek.
A na cholerę mi jakiś podpis...?

truno
Bywalec
Posty: 80
Rejestracja: 26 paź 2018, 15:51
Czym jeżdzę: KIA Sportage IV 1,6 GDI wersja m+smart

Re: Dywaniki

Postautor: truno » 28 gru 2022, 14:50

Fazer pisze:Szukam dywanika dobrze dopasowanego przy pedale gazu dla KS4 po lifcie.

Napisz w zamówieniu że potrzebujesz dywanik z rantem do KIA Sportage 4 ze skosem za pedałem gazu i Ci przyślą właściwy. Ciężko znaleźć w ich ofercie , znalazłem taki jak mój ale do hyundaia I30 2012- 2017który wygląda tak samo. jaka to była, firma nie wiem.

truno
Bywalec
Posty: 80
Rejestracja: 26 paź 2018, 15:51
Czym jeżdzę: KIA Sportage IV 1,6 GDI wersja m+smart

Re: Dywaniki

Postautor: truno » 30 gru 2022, 17:29

A czy ktoś z was ma coś takiego? Ciekawi mnie jak to wyglada po roku. https://www.evadywaniki.pl/eva-mats/kia/

Awatar użytkownika
George
Nowy
Posty: 17
Rejestracja: 04 cze 2018, 08:18
Czym jeżdzę: Cee'd GT 2018

Re: RE: Re: Dywaniki

Postautor: George » 31 gru 2022, 00:14

truno pisze:A czy ktoś z was ma coś takiego? /


Mam w Cee'd.
B. dobra jakość i dopasowanie.
Dobrze zbierają piach i wodę przez strukturę komórek.
Polecam

Wysłane z Pixel 5 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Karbulot
Uzależniony
Posty: 358
Rejestracja: 10 cze 2021, 17:25
Czym jeżdzę: Boltem :)

Re: Dywaniki

Postautor: Karbulot » 31 gru 2022, 04:41

Wyglądają, jakby były projektowane pod wersję GT Line. W sensie te czerwone krawędzie. Fajnie wyglądają.
A na cholerę mi jakiś podpis...?


Wróć do „MODEL SPORTAGE IV OD 2015 roku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap