Dolna osłona silnika 1.6 GDI KS IV - ochrona przed kotami i innymi gryzoniami

Wszystko co dotyczy NEW KIA SPORTAGE od roku produkcji 2015
Awatar użytkownika
Trnc
Uzależniony
Posty: 203
Rejestracja: 19 kwie 2018, 17:49
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC LPG
Lokalizacja: Śląskie

Re: Dolna osłona silnika 1.6 GDI KS IV - ochrona przed kotami i innymi gryzoniami

Postautor: Trnc » 05 mar 2020, 01:12

Dokładnie owca na rację tylko ten system skutkuje i jest spokój z gryzoniami. Są zestawy do kupienia na allegro. Sam mam w planach to zrobić w wakacje jak będę mieć czas.

Jedyne co jeszcze działa to taki alarm na czujnik ruchu co się kupuje do domu czy garażu i w zestawie są piloty aktywujace. Tylko że piszczy to dość głośno ale skutecznie odstrasza te różne żyjątka. A wiem o tym, bo kumpel w robocie kupił octavie i był już w serwisie 3 razy wymieniać wiazki kabli bo mu doradzali kostki, siersci, plyny, piszczki i inne badziewia które nie pomagaly.
Dopiero po tym alarmie miał spokój z kunami


Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

jarmk
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 08 wrz 2018, 14:11
Czym jeżdzę: KS
Lokalizacja: Żuławy

Re: RE: Re: Dolna osłona silnika 1.6 GDI KS IV - ochrona przed kotami i innymi gryzoniami

Postautor: jarmk » 05 mar 2020, 07:30

Trnc pisze:Dokładnie owca na rację tylko ten system skutkuje i jest spokój z gryzoniami.
Dopiero po tym alarmie miał spokój z kunami


Widać czytałeś tylko ostatnie posty, przeczytaj pierwszy, to będziesz wiedział o co chodzi...wspominam tam też o elektronicznych alarmach..

Chce założyć jakąś osłonę pod silnik przed KOTAMI, a nie kunami.
Na KOTY elektroniczne bajery nie działają.


TT | S10+

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Dolna osłona silnika 1.6 GDI KS IV - ochrona przed kotami i innymi gryzoniami

Postautor: Owca007 » 05 mar 2020, 10:20

Popieszczenie prądem działa na wszystko co chodzi i się porusza. Na właściciela jak zapomni wyłączyć czy mechanika też :D.Takie coś jest najłatwiejsze w montażu i dużo mniej inwazyjne niż osłony siatki itp.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

jarmk
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 08 wrz 2018, 14:11
Czym jeżdzę: KS
Lokalizacja: Żuławy

Re: Dolna osłona silnika 1.6 GDI KS IV - ochrona przed kotami i innymi gryzoniami

Postautor: jarmk » 05 mar 2020, 12:08

@Owca007
Ja rozumiem o czym piszesz, tylko rozstawianie blaszek, czy siatki nie realne w moim przypadku, bo wchodzą mi koło domu, jadę do pracy i tam też mi wlazł ostatnio jak na fotce na początku wątku, a jak byłem w górach, to wlazł mi kot właścicielki pensjonatu.. Całą tą zimę nie mogę odpędzić się od kotów..
A podłączać silnik czy "cuś", to mam stracha powiem szczerze, że coś zrobię nie tak..

TT | S10+

truno
Bywalec
Posty: 80
Rejestracja: 26 paź 2018, 15:51
Czym jeżdzę: KIA Sportage IV 1,6 GDI wersja m+smart

Re: Dolna osłona silnika 1.6 GDI KS IV - ochrona przed kotami i innymi gryzoniami

Postautor: truno » 05 mar 2020, 12:42

Owca007 pisze:Piszę chyba zrozumiale sam mieszkam pod lasem zwierzątek w brud ale nie pod maska. Dobrze zamontowany odstradzacz wersja pastuch i będzie spokój zobaczysz. Lub stawiasz auto na metalowej siatce lub blasze która podpięta jest pod prąd wtedy w aucie nic nie musisz robić.

Jak bym parkował na prywatnej posesji to bym sobie poradzil z problemem . Teść ma w garażu potrzask na zwierza to bym zastawil pod autem albo założyl bym wnyka. W moim wypadku żadne takie nie przejdą bo parkuję na ulicy. a na to jest paragraf za kłusownictwo. Można by wnyka pod maskę ale zanim gad zdechnie to rozwali wszystko co się da. Przyjrzę się temu elektrycznemu pastuchowi. To chyba ostatnii pomysł na ten problem.

rozgrywajacy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 25 kwie 2020, 14:16
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1.6 GDI 2WD M+Smart

Re: Dolna osłona silnika 1.6 GDI KS IV - ochrona przed kotami i innymi gryzoniami

Postautor: rozgrywajacy » 25 kwie 2020, 14:55

Posiadam stanowisko w podziemnym garażu wielostanowiskowym pod nieruchomością wielorodzinną (blokiem). W poprzednim aucie marki Hyundai i30 problem z kuną występował regularnie. Dostęp do silnika był doskonały, zero osłon od spodu. Mały krokodyl by się zmieścił :evil: Zawnioskowałem do spółdzielni o interwencję, założyli dla całej powierzchni głośniki akustyczne o wysokiej częstotliwości. Nic nie dało... Testowałem kostki toaletowe, szpreje :lol: , maty pod silnikiem. Powiem krótko. Darujcie sobie! Pomogło dopiero i tutaj piszę konkretnie z lokowaniem produktu - Odstraszacz kun i gryzoni do samochodu Kemo M176 https://www.conrad.pl/p/odstraszacz-kun-i-gryzoni-do-samochodu-kemo-m176-ultradzwieki-i-wysokie-napiecie-857140. ASO Hyundaia do którego regularnie uczęszczałem jak zobaczył co zamontowałem (z zaprzyjaźnionym elektrykiem) to mówił na kolejnych serwisach, że wdrożył to potem w przynajmniej w 10 pojazdach, gdzie właściciele przyjeżdżali z pogryzionymi kablami regularnie. Kupiłem Kijankę i cieszyłem się przez pierwszy miesiąc bez ingerencji w pokrywę silnika, zaglądając od czasu czy wszystko w porządku. Niestety gryzonie, chcemy czy nie funkcjonują wśród nas i nic z tym nie zrobimy :mrgreen: Ostatecznie wygląda to tak, już po wizycie kuny:
Obrazek
Myślę, że spotkanie było ostatni raz... Chyba, że jest więcej niż 1 sztuka w rejonie garażu, ale ta "otrzymała" na pewno pewien bagaż doświadczenia :swiety: Dla szczególarzy jest widoczny trop na płytce znajdującej się na wysokości korka wlewu oleju silnikowego.

jarmk
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 08 wrz 2018, 14:11
Czym jeżdzę: KS
Lokalizacja: Żuławy

Re: Dolna osłona silnika 1.6 GDI KS IV - ochrona przed kotami i innymi gryzoniami

Postautor: jarmk » 25 kwie 2020, 20:02

Tak jak w pierwszym poście już wspomniałem, elektroniczne odstraszacze działają na kuny, a na KOTY już nie.. w wątku chodzi o koty.

TT | S10+


Wróć do „MODEL SPORTAGE IV OD 2015 roku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap