Czy da się żyć z systemem ISG (start-stop) ?

Wszystko co dotyczy NEW KIA SPORTAGE od roku produkcji 2015
Mundek28
Bywalec
Posty: 117
Rejestracja: 15 mar 2021, 10:31
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 diesel 185 KM 48V MHEVautomat

Re: Czy da się żyć z systemem ISG (start-stop) ?

Postautor: Mundek28 » 24 gru 2022, 16:22

A tak naprawdę to w jakim celu moduł zasilania przyczepy ingeruje w AH i start/stop?

rakso70
Nowy
Posty: 15
Rejestracja: 08 lis 2022, 18:47
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1.6 T-GDI 7 DCT 4WD, L+BuissnesLine
Lokalizacja: lubuskie

Re: RE: Re: Czy da się żyć z systemem ISG (start-stop) ?

Postautor: rakso70 » 24 gru 2022, 19:54

automaciek pisze:Moduł ma domyślnie wyłączoną automatykę AH, zmiana - przez długie przytrzymanie przycisku.

Dzięki. Teraz już wiem:) Domontowałem to to w ASO KIA w Zielonej Górze. Jednak moduł nie nie działał, a serwis zachował się mało profesjonalnie w dniu odbioru samochodu. Pracownik wydający auto stwierdził, że to nie on je przyjmował, a kolega który to uczynił skończył już pracę, podobnie jak monter. Zasugerował, że mam się umówić na kolejny raz. Pojechałem nazajutrz do ZG i poprosiłem o rozmowę z Kierownikiem. Ten zareagował błyskawicznie i auto wjechało na warsztat, a po niespełna 1/2 godziny wszystko już działało. Nie jestem malkontentem i marudą, lecz trochę mnie rozczarował pierwszy kontakt z ASO GEZET w ZG. To dziwne- w "guglu" ma dobre opinie- zobaczymy jak będzie dalej.
Mundek28 pisze:A tak naprawdę to w jakim celu moduł zasilania przyczepy ingeruje w AH i start/stop?

W jakim sensie ma ingerować ?

Piejar
Uzależniony
Posty: 300
Rejestracja: 27 wrz 2022, 05:47
Czym jeżdzę: ProCeed'08 D4EA 140KM,I30'09 D4FB 90KM,Megane 4'18 H5H 100KM

Re: RE: Re: Czy da się żyć z systemem ISG (start-stop) ?

Postautor: Piejar » 25 gru 2022, 06:08

rakso70 pisze:...trochę mnie rozczarował pierwszy kontakt z ASO GEZET w ZG. To dziwne- w "guglu" ma dobre opinie- zobaczymy jak będzie dalej.

Wiesz, jest takie stare powiedzenie, że "serwis macie tam gdzie wchodził ci sprzedawca próbując sprzedać ci auto". Ja bym doprecyzował: "serwis gwarancyjny". Takie jest moje doświadczenie z kupowania nowych aut a miałem ich sześć.
A propos opinii w guglu to ja na tym guglu wyśmiałem kiedyś opinie nr sprzedawców tworzone na zasadzie ctrl c ctrl v w stylu: "kiedy wszedłem do salonu pan sprzedawca iksinski wspaniałe się mną zaopiekował" Itp. A w oczy szczypie kiedy się czyta takie opinie jedna pod drugą.
Ale Wesołych Świąt nieustająco :los2:

akurat
Bywalec
Posty: 55
Rejestracja: 24 maja 2018, 21:04
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,6 GDI L+BL
Silver Lunar
Lokalizacja: Letnia Stolica Polski Giżycko

Re: Czy da się żyć z systemem ISG (start-stop) ?

Postautor: akurat » 30 cze 2023, 22:48

Od niedawna mam do czynienia z systemem s/s, także pojawia się okresowy komunikat o konieczności doładowania. Proszę o info dotyczące Waszych doświadczeń z ładowaniem akumulatora AGM. Jak to robicie: czy odłączacie klemy, czy też ładujecie z podłączonymi? Czytałem na forum, że można bez odłączania ale nie mam pewności. Kolejne pytanie dotyczy ładowarki/prostownika, jakie macie w swoich garażach/zasobach. Pozdrawiam [papa]


Wróć do „MODEL SPORTAGE IV OD 2015 roku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap