Wyprzedaż rocznika 2019

Wszystko co dotyczy NEW KIA SPORTAGE od roku produkcji 2015
Micek80
Bywalec
Posty: 27
Rejestracja: 07 kwie 2019, 09:31
Czym jeżdzę: Vectra C 2.0 dti

Wyprzedaż rocznika 2019

Postautor: Micek80 » 29 gru 2019, 10:51

Rusza wyprzedaż rocznika 2019, rabat na Sportage 4500 zł.https://www.kia.com/pl/sprzedaz/promocj ... nika-2019/
Także myślę nad zakupem i Kijanki dla siebie. Auto będzie eksploatowane głównie w mieście (95%) na dojazdy do pracy ok. 20 km w jedną stronę. Przebiegi roczne w granicach 10-15tyś. Auto ma posłużyć 6-8 lat. Do wyboru mam 2 auta 1,6 GDI M+Smart cena około 83 tyś. lub 1,6 T-GDI Business Line Plus cena około 103 tyś. Warunek to musi być koniecznie kolor biały metalik. Jakie plusy i minusy może ktoś coś jeszcze na szybko podpowie chociaż już przeczytałem dużo opinii na ten temat. Czy warto dopłacać te 20 tyś. do lepszej wersji?

truno
Bywalec
Posty: 80
Rejestracja: 26 paź 2018, 15:51
Czym jeżdzę: KIA Sportage IV 1,6 GDI wersja m+smart

Re: Wyprzedaż rocznika 2019

Postautor: truno » 29 gru 2019, 12:04

Ja kupiłem 1 6 GDI i na miasto się nadaje, ale poza miastem właściwie nie chce jeździć. Zalety to mniejsze spalanie i mniej gratów do zepsucia bo nie ma np turbiny. Nie było nawet koła zapasowego, ale mnie po prostu nie było stać żeby wydać 20 tyś więcej i mam taniej.

jarmk
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 08 wrz 2018, 14:11
Czym jeżdzę: KS
Lokalizacja: Żuławy

Re: Wyprzedaż rocznika 2019

Postautor: jarmk » 29 gru 2019, 12:37

Też rok temu korzystałem z wyprzedaży rocznika. Auto zamówiłem w listopadzie, w grudniu było już w salonie, a odebrać mogłem dopiero na początku stycznia jak ruszyła wyprzedaż.
Dostałem rabat 4,5 tys. za rocznik + ok. 5,6 tys. zł. na grupę zawodową.
Osobiście unikam też turbin, diesli i automatów, choć automat to coś pięknego..
Chciałem najpierw podstawową wersję S, ale jak pojechałem do salonu zobaczyłem lipne koła, lipna tapicerka, kiepskie bez chromów wykończenie wewnątrz na zewnątrz auta, to powiedziałem żonie, że wezmę wersję M.. Potem pojechaliśmy razem i znowu na żywo porównałem M do L, to znowu dylemat... bo brak tego, tamtego, kiepska tapicerka, brak czujników z przodu, brak przyciemniach szyb, itd.. to stanęło że wolałem dobrać 30 tys. kredytu i wziąć to co chciałem i to co nam się podobało.
Stanęło na wersji wyposażenia L + BL i nie żałuję, auto robi wrażenie..


TT | S10+

Micek80
Bywalec
Posty: 27
Rejestracja: 07 kwie 2019, 09:31
Czym jeżdzę: Vectra C 2.0 dti

Re: Wyprzedaż rocznika 2019

Postautor: Micek80 » 29 gru 2019, 14:43

jarmk pisze:Też rok temu korzystałem z wyprzedaży rocznika. Auto zamówiłem w listopadzie, w grudniu było już w salonie, a odebrać mogłem dopiero na początku stycznia jak ruszyła wyprzedaż.

Ale miałeś komfort zamówić sobie auto szybciej i kupić na wyprzedaży.Ja wybieram z tego co już jest w salonach.
Mam podobnie jak Ty też byłem w salonie z żoną i jak zobaczyłem wersję S w środku i te felgi to od razu chciałem wersję M no ale nie było czujników z tyłu, przyciemnianych szyb no to dobrałem Smart a teraz się zastanawiam nad wersją BL+ bo fajnie mieć też czujniki w przodzie i pełne światła Led chociaż bardzo mało jeżdżę w nocy oraz pewnie zestaw głośników od JBL dobrze gra. Na skórzanej tapicerce jakoś mi specjalnie nie zależy i na różnych systemach jak rozpoznawanie znaków itp. Czy też na listwach chromowanych na przednim zderzaku i progach. No jeszcze ten silnik pewnie zawsze będę mówił , że za słaby ale w T-gdi to spalanie 10-11 l może zejdzie się trochę niżej no ale jest sens turbo i uprawianie ekodravingu. A jak wyglądają te plastiki pianoblack po roku używania czy mocno się to rysuje?

Krzysztof1973_JBL
Bywalec
Posty: 100
Rejestracja: 03 lis 2017, 11:17
Czym jeżdzę: GDI 1.6, BUSINESS LINE+

Re: Wyprzedaż rocznika 2019

Postautor: Krzysztof1973_JBL » 29 gru 2019, 16:53

Witam.
Moje auto wcześniej
- Hyundai ix35 1.6 GDI spalanie 6,5 - 7 l.
- obecnie Sportage IV 1.6 GDI spalanie 7 - 8 l.
- żona Kia Venga 1.4 spalanie 6,5 - 7 l.
Spalania to tak dla porównania, następnie nasze auto też będzie bez Turbo i nie będzie Hybrydą. Poczekam na elektryczne auto.
Jeżdżę służbowym autem innej marki benzyna z Turbo, jest mega fan i przyjemność z jazdy, ale jest właśnie to "ale" ja nie płacę za naprawy i jest pakiet serwisowy i gwarancja.
Jak kupujecie auto KIA to jest 3 letnia gwarancja na prawie wszystko, tak naprawdę gwarancja jest na 2 lata, a później są same wyłączenia.
Mam dwia auta Kia to wiem co piszę.

joseph
Nowy
Posty: 20
Rejestracja: 13 cze 2019, 13:08
Czym jeżdzę: Kia Sportage Business Line Plus 2019
1.6 T-GDI 177km 2WD DCT

Re: Wyprzedaż rocznika 2019

Postautor: joseph » 29 gru 2019, 20:30

@ Micek80
Jak możesz sobie pozwolić na wersje Business line plus to Ci polecam.
Pół roku temu tez stałem przed podobnym dylematem jak Ty. Oglądałem wszystkie wersje i dopiero BL plus mnie zadowoliła, siedząc w wersjach M i L czułem niedosyt....
Co do silnika to ze względu na spalanie wolałem 1.6 gdi ale na jazdach próbnych stwierdziłem ze pod noga brakuje.
Dlatego tego zdecydowałem się na 1.6 T-GDI i nie żałuje wyboru. Średnie spalanie z 10 tys kilometrów mam 9.0
Trochę jest ale satysfakcja z jazdy niesamowita. A skrzynia automatyczna to super wygoda. Już nie wrócę do manuala.

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1513
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: RE: Re: Wyprzedaż rocznika 2019

Postautor: automaciek » 29 gru 2019, 20:48

Krzysztof1973_JBL pisze:Jak kupujecie auto KIA to jest 3 letnia gwarancja na prawie wszystko, tak naprawdę gwarancja jest na 2 lata, a później są same wyłączenia. Mam dwia auta Kia to wiem co piszę.
Chyba nie do końca wiesz. Oczywiście radio_navi, akumulator są wyłączone. Ale zawieszenie, napęd, elektryka, zamki czyli to co najdroższe jak najbardziej objęte gwarancją. Co do silnika t-gdi , to nie wyobrażam sobie w Sportku silnika bez turbo. W nosie spalanie ( pali mi 10.5 średnio), ale wolnyssak ma za mało Nm do takiej budy (KS3 ważył 1350 kg, a KS4 ma 1500 kg). A awaryjność znikoma.

Kriss86
Bywalec
Posty: 40
Rejestracja: 05 sie 2018, 14:06
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1.6Gdi 2018 business line cassa white
Lokalizacja: Woj.Śląskie

Re: Wyprzedaż rocznika 2019

Postautor: Kriss86 » 30 gru 2019, 12:41

IV Z 1.6GDI waży tyle co III po mieście się sprawdza no i na wypady raz w miesiącu poza miasto :)

gruby220
Bywalec
Posty: 52
Rejestracja: 16 wrz 2011, 20:04
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1.6 TGDI, GTLine, AWD, 7DCT
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wyprzedaż rocznika 2019

Postautor: gruby220 » 30 gru 2019, 15:26

Osobiście uważam ,ze wolnossący 1.6 nie ma racji bytu w tym samochodzie tu naprawdę jest co napędzać. Moim zdaniem silnik 1.6 TGdi to takie minimum żeby czuć się bezpiecznie w takim aucie np podczas wyprzedzania.
Co do wyposażenia miałem podobny dylemat...najpierw było BL a skończyło się na GTLine ze wszystkimi dodatkami...nawet z niechcianym prze zemnie dachem...córka zachwycała się ze fajnie gwiazdy widać...
Ale największe emocje wzbudził wybór koloru...dobrze ,ze na placu można było obejrzeć na żywo kilka interesujących nas klorow...wygrał oczywiście Dark Penta Metal....
Doczekałem się...

Micek80
Bywalec
Posty: 27
Rejestracja: 07 kwie 2019, 09:31
Czym jeżdzę: Vectra C 2.0 dti

Re: Wyprzedaż rocznika 2019

Postautor: Micek80 » 30 gru 2019, 16:05

Właśnie wróciłem z salonu Kia z jazdy próbnej. Jechałem i 1,6 gdi i 1,6 T-gdi ale automatem. Spalanie w tym pierwszym 8,9 l ale wykręcałem go trochę na wyższe obroty żeby zobaczyć jak to jedzie i uważam , że na miasto w zupełności wystarczy. Spalanie jak jechała moja żona 8 l. Wersja wyposażenia M+Smart. Później jechałem gt-linem ta sam trasa w pierwszą stronę bardziej dynamicznie a zpowrotem już bardziej oszczędnie i spalanie wyszło 10.2 l także myślę , że to 10 l dla tego silnika na miasto to minimum. Wyposażenie Business Line Plus super i jeszcze raz super. Fajnie siedzonka grzały w zadek. Na placu boju zostały 3 auta M-Smart 1,6 Gdi 83 tyś, Business Line Plus 1,6 Gdi za 94,5 tyś. oraz Buissnes Line Plus 1,6 T-gdi za 103 tyś. Teraz czas na przemyślenia za i przeciw. Na początku roku będzie decyzja bo wyboru za dużego nie ma a kolor tylko biały wchodzi w grę. Trzeba się spieszyć bo w salonie ludzi multum.....Mam jeszcze jedno pytanie czy w 1,6 t-gdi jest koło dwumasowe? Bo w silniku 1,6 Gdi ponoć nie ma a jak to jest właśnie w turbo???? A rozrząd z tego co wiem to oby dwa mają na łańcuchu.

jarmk
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 08 wrz 2018, 14:11
Czym jeżdzę: KS
Lokalizacja: Żuławy

Re: Wyprzedaż rocznika 2019

Postautor: jarmk » 30 gru 2019, 16:17

Z tym wyborem to jest tak, że jak ja brałem, to na placu też nie było co chciałem, ale zobaczyła dziewczyna w systemie gdzie i ile takich wersji jest z rocznika 2018 i mi ściągneli bez problemu..

TT | S10+

Awatar użytkownika
gisio
Nasz Człowiek
Posty: 748
Rejestracja: 10 gru 2016, 12:02
Czym jeżdzę: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wyprzedaż rocznika 2019

Postautor: gisio » 30 gru 2019, 16:32

W sportage 1,6 T-GDI w obu wersjach skrzyń (MT czy też DCT) jest dwumas.
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

Awatar użytkownika
Vts2000
Nowy
Posty: 17
Rejestracja: 30 gru 2019, 20:56
Czym jeżdzę: 1.6 tgdi
Bl +

Re: Wyprzedaż rocznika 2019

Postautor: Vts2000 » 30 gru 2019, 21:03

Ja miałem podobny dylemat jakk Ty ,
Ale kilka dni temu zdecydowałem się na busines line plus z 1.6 tgdi .
Te 20 tys za to co jest dołożone do tej wersji to dla mnie nie aż tak dużo.
Pozdrawiam

RedInGo
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 04 gru 2019, 01:29
Czym jeżdzę: Czekam

Re: Wyprzedaż rocznika 2019

Postautor: RedInGo » 31 gru 2019, 16:49

Krzysztof1973_JBL pisze:Moje auto - Hyundai ix35 1.6 GDI spalanie 6,5 -7 l

Sorry Panie i Panowie, ale jak czytam takie wpisy gęba mi się śmieje. Przejechałem 140 tys KS 3 z tym silnikiem. Wiem jak trzeba jeździć, żeby utrzymać taki poziom. To jest możliwe tylko w granicach 70 - 90 km/h na 6 biegu, i pod warunkiem przynajmniej średnich tras. Jak jedziesz z rodziną na wakacje zawsze będziesz żałował że nie masz więcej mocy dostępnej z niższych obrotów. Jak na autostradach chciałem mieć 7-8 litrów to 115 km/h to Max. Wziąłem z turbo i wiem, że porsche to nie jest, ale bezpieczeństwo jest tego warte.

Oczywiście rozumiem wybór z powodów ekonomicznych, ale racjonalizowanie wyboru przez oszukiwanie jest chyba nie ok ? Zwłaszcza dla nowych kupujących i nie znających tematu.

Natomiast jak jeździłem bez obciążenia i po mieście przy 50 km/h moc nie ma znaczenia i tak witamy się na następnych światłach i wtedy to taaaaak, ale zapomnijcie o 7 litrach ...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

misiek538
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 15 sty 2019, 10:33
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV FL BL T-GDI DCT AWD Panorama
Lokalizacja: Kraków

Re: Wyprzedaż rocznika 2019

Postautor: misiek538 » 31 gru 2019, 22:44

Potwierdzam przedmówcę, tgdi to jedyny słuszny wybór do tego auta. W trasie, wyprzedzenie jakiegokolwiek auta przy pełnym załadunku auta bagażami to pestka. Idzie jak burza.
Jeśli miałbym jeszcze raz możliwość wyboru to zostałbym nadal przy tgdi.
Jest komfort wyprzedzania które powinno trwać jak najkrócej.

Jeśli chodzi o wersję to posiadam l + bl1 awd+automat i trochę żałuję że nie wzielem gt Line. Niemniej jednak ta wersja już cieszy oko, trochę też nadrabia dach panoramiczny. Duży plus jeśli chodzi o przestronność z dachem.

Panowie, nie wiem czy dla kogoś to istotne ale tak dla Waszej informacji : oświetlenie LED wewnątrz kabiny (dla przodu i tyłu) jest tylko w wariancie z panoramicznym dachem. Normalnie są montowane zwykle żółciaki. Ponadto z tyłu każdy pasażer ma nad głową indywidualne oświetlenie gdzie w wersji bez dachu panoramicznego jest tylko jedne, centralne.

Pozdrawiam

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

RedInGo
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 04 gru 2019, 01:29
Czym jeżdzę: Czekam

Re: Wyprzedaż rocznika 2019

Postautor: RedInGo » 01 sty 2020, 03:26

Żałuje, że nie wziąłem dachu panoramicznego, szwagier wziął i też żałował . Co byście nie wybrali i tak będziecie żałować ... taka ludzka natura. Ogólnie to fajny i praktyczny samochód mający swoje wady.

Cóż, taki crossover ma mnóstwo wad, więcej pali, mniejszy bagażnik niż w kombi, dużo głośniejszy i chyba dla tego kupiłem go ponownie ...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Micek80
Bywalec
Posty: 27
Rejestracja: 07 kwie 2019, 09:31
Czym jeżdzę: Vectra C 2.0 dti

Re: Wyprzedaż rocznika 2019

Postautor: Micek80 » 03 sty 2020, 06:10

Czy warto dokupić pakiet serwisowy na 4 lata? Cena przy silniku T-GDI to 2718 zł. Jakie wymiany są zawarte w tym pakiecie. Ile by wynosiła mnie więcej cena przeglądów co roku bez tego pakietu?


Wróć do „MODEL SPORTAGE IV OD 2015 roku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap