zaparowane szyby

Wszystko co dotyczy NEW KIA SPORTAGE od roku produkcji 2015
truno
Bywalec
Posty: 80
Rejestracja: 26 paź 2018, 15:51
Czym jeżdzę: KIA Sportage IV 1,6 GDI wersja m+smart

zaparowane szyby

Postautor: truno » 15 lis 2019, 14:47

Czy ma ktoś taką przypadłość że parują szyby? Sprawa wygląda tak że na parkingu pod domem , czy po wyjściu z pracy pracy stoi kilkanaście samochodów ,a tylko mój od środka ma zaparowane szyby. Na dworze sucho , nie wnosi się wilgoci do auta a szyby zaparowane. W poprzednim samochodzie jak już się zdarzyło że zaparowały to włączałem klimatyzację i błyskawicznie robiły się suche. Tutaj bez szmaty się nie da. Tak było też w tamtym roku i przy spadkach temperatury,problem się zaczyna powtarzać. Wymieniłem filtr kabinowy i nie pomogło. Wygląda na to że to wilgoć z oddychania.To tak jak bym jeździł cały czas na obiegu zamkniętym

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: zaparowane szyby

Postautor: puder12 » 15 lis 2019, 19:33

Może czas wyczyścić (odkurzyć) wnętrze i osuszyć dywaniki i wykładzinę. Ja stosowałem zwykłe gazety, które świetnie chłonęły wilgoć i po kilku zmianach nie było problemu z parowaniem szyb od środka.

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1513
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: zaparowane szyby

Postautor: automaciek » 15 lis 2019, 20:31

Jeśli przełączanie obiegu zamkniętego wentylacji działa poprawnie i pod wykładzinami podłogowymi i we wnęce na kolo zapasowe nie stoi woda, to uchyl tylną szybę na 1cm, grzanie max, wentylator max, silnik 1500 obr/min - "cegła" na pedał gazu i po kilku godzinach wnetrze suche jak wióry :)

P. S. testowane.

Awatar użytkownika
damian94
Uzależniony
Posty: 250
Rejestracja: 25 wrz 2018, 23:44
Czym jeżdzę: Sportage GT Line S 2.0 CRDi ISG 48V Auto AWD
Lokalizacja: Bristol UK

Re: zaparowane szyby

Postautor: damian94 » 15 lis 2019, 22:32

Coś jest nie w porządku, skoro masz takie objawy. Sprawdził bym, czy otwiera się klapa obiegu zamknietego powietrza w kabinie. Może się nie uchyla....co do usuwania wilgoci proponuję uzyć żwirku dla kota ale tego wyglądającego jak kryształki. Wsypać do np. czarnych skarpetek, zawiazać i położyć pod siedzeniami. Ten żwirek to coś podobnego do kulek w malych saszetkach służacych do usuwania wilgoci aspotykanych w pudełkach ze sprzetem rtv. Żwirek wymieniać około raz na miesiąc. Gdyby w aucie "pachniało" stęchlizną można zastosować kawę w ziarenkach w kolejnej skarpetce. Ale to walka ze skutkami. Musisz znaleść przyczynę wilgoci.

ciempas
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 23 paź 2018, 19:45
Czym jeżdzę: Sportage IV 1,6 GDI Bussines Line

Re: zaparowane szyby

Postautor: ciempas » 16 lis 2019, 11:08

Sorry, obok założyłeś posta, że cieknie ci woda na dywaniki, a tutaj pytasz skąd zaparowane szyby???
Wciąż nie połączyłeś kropek???

Pozdrawiam

truno
Bywalec
Posty: 80
Rejestracja: 26 paź 2018, 15:51
Czym jeżdzę: KIA Sportage IV 1,6 GDI wersja m+smart

Re: zaparowane szyby

Postautor: truno » 16 lis 2019, 12:04

Nie zakładałem tematu o cieknącej wodzie na dywaniki. Ktoś założył temat i zapytałem tylko jak rozwiązał problem bo minęło kilka miesięcy i się nie odezwał. Chodzi o to że ludzie szukają pomocy, ale już jak rozwiązali problem to cisza.

W samochodzie jest czysto i sucho bo nie ma śniegu czy błota i się nie wnosi. Chyba będzie tak jak napisał Damian że może być problem z klapami obiegu zamkniętego. W tamtą zimę woziłem żwirek dla kota i nie pomagało. Jadę do serwisu i zgłaszam usterkę

Awatar użytkownika
George
Nowy
Posty: 17
Rejestracja: 04 cze 2018, 08:18
Czym jeżdzę: Cee'd GT 2018

Re: zaparowane szyby

Postautor: George » 16 lis 2019, 13:30

Filtr kabinowy wymieniłeś ?
Może jest zanieczyszczony lub masz intruza w układzie.
Jeśli klima jest sprawna i nie ma przecieków do kabiny lub bagażnika
to problem jest co najmniej dziwny.
Piszesz że w poprzednim samochodzie też była wilgoć ale klima rozwiązywała problem.
Skąd tyle wilgoci ?
Rozwiązania są dwa:
- przeciek
- zamknięty układ wentylacji kabiny.


Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka

truno
Bywalec
Posty: 80
Rejestracja: 26 paź 2018, 15:51
Czym jeżdzę: KIA Sportage IV 1,6 GDI wersja m+smart

Re: zaparowane szyby

Postautor: truno » 16 lis 2019, 14:18

W poprzednim samochodzie wilgoć czy zaparowane szyby występowały sporadycznie, w czasie zimy czy deszczu jak się wsiadało do samochodu w mokrej kurtce , lub ze śniegiem na butach . Wtedy klima pomagała. W tym wypadku to jakaś usterka

Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1753
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: zaparowane szyby

Postautor: diselboy » 16 lis 2019, 20:47

normalnie gdzieś w aucie masz wodę, zakładam, że pod dywanikami.Kup koci żwirek (silikon) wsyp do skarpety i wsadź pod siedzenie, powinno pomóc.
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"

Bialy
Uzależniony
Posty: 184
Rejestracja: 05 sie 2019, 06:59
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV

Re: zaparowane szyby

Postautor: Bialy » 16 lis 2019, 23:12

Każdy pisze jak usunąć objawy A ani słowa o usunięciu przyczyny. Może jakiś odpływ jest zatkany? Co z tego że wodę usunie i osuszy (choć Myślę że w tej sytuacji, bez demontażu tapicerki się nie obędzie bo po prostu zacznie w aucie capić) jak woda znowu wróci?

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
damian94
Uzależniony
Posty: 250
Rejestracja: 25 wrz 2018, 23:44
Czym jeżdzę: Sportage GT Line S 2.0 CRDi ISG 48V Auto AWD
Lokalizacja: Bristol UK

Re: zaparowane szyby

Postautor: damian94 » 16 lis 2019, 23:40

....czytaj ze zrozumieniem. W kilku postach powyżej jest podanych kilka możliwych przyczyn!

Bialy
Uzależniony
Posty: 184
Rejestracja: 05 sie 2019, 06:59
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV

Re: zaparowane szyby

Postautor: Bialy » 16 lis 2019, 23:42

Dlaczego sugerujesz, że nie czytam ze zrozumieniem? Na prawdę to wywnioskowałeś po mojej wypowiedzi? Niezły jesteś.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1753
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: zaparowane szyby

Postautor: diselboy » 16 lis 2019, 23:49

nikt za Ciebie do auta nie wlezie i nie będzie patrzył którędy woda się dostaje. Ty w aucie a ktoś polewa z zewnątrz. Możemy tylko podejrzewać którędy woda sie dostaje, szyberdach, szyby, uszczelki przy drzwiach, korki w podwoziu, miejsc jest całe multum. Nie doczytałem czy auto nowe czy używane.
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"

truno
Bywalec
Posty: 80
Rejestracja: 26 paź 2018, 15:51
Czym jeżdzę: KIA Sportage IV 1,6 GDI wersja m+smart

Re: zaparowane szyby

Postautor: truno » 25 maja 2021, 15:49

No więc zeby nie było że pisałem o radę w związku z zaparowanymi szybami, a nic nie piszę jak problem zostal rozwiązany. W pierwszym roku nie było wlaściwej pogody żeby sprawdzić , potem zapomniałem. Teraz skończyła się następna zima i okazało się ze nie otwierałem zbyt często okien zdając się na klimatyzację. Trzeba otwierać okna i wietrzyć . Klimatyzacja nie wysuszy powietrza w kabinie choć powinna. W poprzednim samochodzie nie mialem tego problemu. Widocznie klima działała skuteczniej. Krótko mówiąc trzeba wietrzyć.

MAJKI4MOZA
Nasz Człowiek
Posty: 510
Rejestracja: 17 gru 2017, 17:55
Czym jeżdzę: 1.6 T-GDI 7DCT AWD, "L" + Skoda Superb L&K 2.0 TDI 190KM
Lokalizacja: Kraków

Re: zaparowane szyby

Postautor: MAJKI4MOZA » 25 maja 2021, 19:01

Polecam pilnować czystości kanałów dolotowych powietrza do kabiny i wymieniać filtr powietrza (kabinowy, ten za skrytką pasażera) częściej niż producent nakazuje.

Wiem, że już mało kto kupuje gazety papierowe (białe = dzienniki), ale w okresie jesień-zima wkładanie ich do kabiny i wymienianie na świeże wyciąga wilgoć. Przetestowane od 1994 roku, od czasu FSO1500 :D

Awatar użytkownika
Tom16v
Nasz Człowiek
Posty: 675
Rejestracja: 12 cze 2016, 09:50
Czym jeżdzę: KS V 1.6 T- GDI 6AT FWD L HEV

Re: zaparowane szyby

Postautor: Tom16v » 25 maja 2021, 19:47

Ja zawsze wymieniam filtr kabinowy 2 razy w roku przed zima i na wiosnę ceny są niskie a zdrowie bezcenne. Przed sezonem czyszczę parownik pod ciśnieniem środkiem firmy Tunap - czysto aż milo. Polecam dbać o klimatyzację.

Awatar użytkownika
mariushg
Bywalec
Posty: 125
Rejestracja: 28 cze 2018, 14:27
Czym jeżdzę: Sportage IV 1.6 GDI BL

Re: zaparowane szyby

Postautor: mariushg » 26 maja 2021, 09:11

Nie zapominajmy, że zimą na butach wnosi się sporo śniegu, który potem topnieje i zostaje wewnątrz auta. Ja od 2 sezonów używam pochłaniacza wilgoci, takiego z marketu. Przez zimę zbiera się tam nawet do pół litra wody.


Wróć do „MODEL SPORTAGE IV OD 2015 roku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap