Stukająca osłona turbiny 1.6 TGDI

Wszystko co dotyczy NEW KIA SPORTAGE od roku produkcji 2015
Awatar użytkownika
czechirus
Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 13 lip 2019, 20:23
Czym jeżdzę: Sportage IV, 1.6 T-GDI 7DCT GT MAX AWD, 2019

Stukająca osłona turbiny 1.6 TGDI

Postautor: czechirus » 30 wrz 2019, 13:32

Też tak macie? Na zimnym silniku słychać metalowe stuki (jakby w blaszanej puszce była metalowa kuleczka i obijała się o ścianki). Zakładam, że chodzi właśnie o osłonkę turbiny, bo jest to jedyny element który ma luzy. Po rozgrzaniu się stuki ustępują, ale na początku silnik chodzi tak głośno, że aż wstyd.

Oczywiście luzu na osłonce nie da się usunąć dodając podkładkę pod srubę, bo mocowanie jest tak zaprojektowane, że tam zawsze zostanie luz techniczny.

Rozumiem, że tak to wymyślili, ale do odgłos jest taki, że aż wstyd uruchamiac samochód obok innych pojazdów....

rszwejk
Nowy
Posty: 12
Rejestracja: 20 paź 2016, 11:43
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV 1.6 T-GDI DCT AWD GT-Line

Re: Stukająca osłona turbiny 1.6 TGDI

Postautor: rszwejk » 30 wrz 2019, 14:59

U mnie osłona też jest luźno zamocowana (nawet się kiedyś zastanawiałem czy nie będzie hałasować), ale po odpaleniu żadnych odgłosów nigdy nie było słychać, więc to chyba nie to.

artemise
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 23 sie 2018, 08:29
Czym jeżdzę: KIA Sportage IV 1.6 T-GDI L+BL przed liftem

Re: Stukająca osłona turbiny 1.6 TGDI

Postautor: artemise » 30 wrz 2019, 15:09

Też tak mam. Na zimnym ok 30 sekund głośne meteliczne brzęczenie - naprawdę głośne. Coś musi być z turbiną związane bo auta bez turbo tego nie mają. Pytałem w ASO to nie wiedzieli o co chodzi i bez pozostawienia auta na dzien/dwa nic mi o tym nie powiedzą.

Awatar użytkownika
adams20go
Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: 06 kwie 2019, 10:06
Czym jeżdzę: 1.6 T-GDI BL + FN1

Re: Stukająca osłona turbiny 1.6 TGDI

Postautor: adams20go » 30 wrz 2019, 18:31

Mam to samo. Na zimnym silniku brzęczenie.
Byłem z tym w ASO dwa razy (raz zostawiałem auto na 2 dni) i za każdym razem ta sama śpiewka "ten typ tak ma". Odpisywałem to tutaj:
viewtopic.php?f=66&t=6667

Słabo to wygląda jak odpali się zimny silnik na parkingu lub w garażu... Mam nadzieję że kiedyś jednak coś z tym zrobią dla naszych wersji aut.


Wróć do „MODEL SPORTAGE IV OD 2015 roku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap