Drżenie sprzęgła i kierownicy

Wszystko co dotyczy NEW KIA SPORTAGE od roku produkcji 2015
gwidon
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 27 maja 2019, 17:59
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV FL M+Smart Cassa White 1.6 GDI

Drżenie sprzęgła i kierownicy

Postautor: gwidon » 03 lip 2019, 23:16

Witam wszystkich, otóż od dzisiaj jestem szczęśliwym posiadaczem KS IV 1,6 GDI M+Smart i po wyjechaniu z salonu od razu zauważyłem że przy wyższych prędkościach od 70 wzwyż trochę drży pedał sprzęgła przy jego wciskaniu do końca i zmianie biegów i jest to na tyle odczuwalne że przenosi się to na dół samochodu przy pedałach i czuć to na kierownicy.... nie wiem czy jest to normalny objaw czy po prostu samochód dociera te wszystkie mechanizmy i na razie jeździć i obserwować ?

Oczywiście samochód po wyjechaniu z salonu miał na wszystkich kołąch 2,7 bara a obecnie zmniejszyłem do 2,4 i różnicy nie zaobserowałem...

Trochę boje się że to coś poważniejszego ?

Pozdrawiam
Adrian

marcinli
Bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 24 mar 2019, 20:58
Czym jeżdzę: 1.6 gdi

Re: Drżenie sprzęgła i kierownicy

Postautor: marcinli » 04 lip 2019, 06:04

U mnie drzal lewarek zmiany biegów, pojechalem do serwisu, panowie dokrecil śrubki I spokój. Po to jest nowy żeby w razie wątpliwości jechać do serwisu.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
kzyhu1983
Bywalec
Posty: 140
Rejestracja: 22 wrz 2018, 21:46
Czym jeżdzę: Kia Sportage FL 1.6 GDI M+ Smart
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Drżenie sprzęgła i kierownicy

Postautor: kzyhu1983 » 04 lip 2019, 19:08

Zobacz czy nie jest to połączone z hamowaniem. U mnie bylo podobnie ale przy hamowaniu z duzych prędkości. Jeżeli się rozgrzeją to jest to jeszcze bardziej wyczuwalne. Jezeli tak to tarcze hamulcowe do wymiany.

gwidon
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 27 maja 2019, 17:59
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV FL M+Smart Cassa White 1.6 GDI

Re: Drżenie sprzęgła i kierownicy

Postautor: gwidon » 08 lip 2019, 21:43

Witam ponownie,
Otóż po przejechaniu ok 500 km problem wrócił myślałem że może to spowodowane jest tym że samochód jest jeszcze nie dotarty i niektóre elementy są jeszcze twarde np jak poduszki silnika i może niektóre mechanizmy smarne w których pracuje olej jeszcze się nie dotarły i stąd te drgania i na jakiś czas przeszło aż do dnia dzisiejszego...
gdzie wróciło i znowu zacząłem bawić się ciśnieniem w kołach i zauważyłem że im mniejsze tym słabiej jest to wyczuwalne aczkolwiek nie będę jeździł na 2.2 bara bo uważam że na opony 17 to za mało a po drugie zauważyłem że po krótkiej miejskiej jeździe tarcze są bardzo gorące.

Ktoś coś poradzi?
Pozdrawiam
Adrian

Awatar użytkownika
kzyhu1983
Bywalec
Posty: 140
Rejestracja: 22 wrz 2018, 21:46
Czym jeżdzę: Kia Sportage FL 1.6 GDI M+ Smart
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Drżenie sprzęgła i kierownicy

Postautor: kzyhu1983 » 08 lip 2019, 22:42

Obstawiam tarcze przód...zweryfikuj czy po dluzszej jeździe i hamowaniu nie objawia się dodatkowo delikatnym żabkowaniem auta.

gwidon
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 27 maja 2019, 17:59
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV FL M+Smart Cassa White 1.6 GDI

Re: Drżenie sprzęgła i kierownicy

Postautor: gwidon » 09 lip 2019, 00:00

Hmm.... jutro w takim razie sprawdzę jak rozgrzeje samochód jak z większych prędkości hamuje i jak się zachowuje ....

a powiedz mi czy w Twoim przypadku również po zakupie i pierwszych przebiegach od nowości działo Ci się podobnie? i jak doszedłeś że to wina tarcz? sam naciskałeś ASO czy sami grzecznie stwierdzili że winą są wadliwe tarcze ?

U mnie faktycznie od początku takie drżenie występowało ale w momencie wciskania pedału sprzęgła i teraz się to nasiliło tak jakby sprzęgło było walnięte chociaż gdy jadę na biegu jałowym jest tak samo więc skrzynie i sprzęgło na tej podstawie odrzuciłem bardziej szedłem w opony że może są źle fabrycznie wyważone ... ale jak już jestem przy tym temacie to powiedz mi ile masz naklejonych na alusie ciężarków bo ja na każdym kole mam równo po 3 więc zastanawiałem się że może ori koła są źle wyważone...

chyba że to wina tarcz ale skoro Ty miałeś to od nowości to wychodzi że co wada fabryczna od FL KS IV ?

gwidon
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 27 maja 2019, 17:59
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV FL M+Smart Cassa White 1.6 GDI

Re: Drżenie sprzęgła i kierownicy

Postautor: gwidon » 15 lip 2019, 12:50

Witam ponownie,

Otóż sprawa dalej nierozwiązana bo raz to drżenie występuje a za paroma kolejnymi razami nie,
więc po przejechaniu się samochodem przez doradcę serwisowego stwierdził, że póki co nie ma co szukać i samochód się dociera więc stąd możliwe różne drgania samochodu...

a przed chwilą zauważyłem że te drgania występują nawet podczas postoju tzn gdy z miejsca dodaje gazu czuć drżenie na podłodze od pedału sprzęgła także opony, sprzęgło i skrzynię biegów raczej odpuszczam może to któraś z poduszek być jeszcze sztywna i dawać taki objaw ?

nie wiem czy też niektórzy z Was tak mieli jak kupili KS IV ? i coś takiego występowało przy pierwszych kilometrach ? jak docieraliście samochód ? :?

Pozdrawiam
Adrian

Awatar użytkownika
kzyhu1983
Bywalec
Posty: 140
Rejestracja: 22 wrz 2018, 21:46
Czym jeżdzę: Kia Sportage FL 1.6 GDI M+ Smart
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Drżenie sprzęgła i kierownicy

Postautor: kzyhu1983 » 15 lip 2019, 22:24

U Mnie zauważyłem przypadłość w okolicy 4k km.
Serwis na początku nie widział problemu, ale Ja jako właściciel zauważyłem że coś dzieje sie nie tak. Dodatkowo pojawiło się żabkowanie przy dojeździe do skrzyżowania. Po przebojach z serwisem zostały wymienione tarcze (jeden z serwisantów zauważył że coś się dzieje i nie jest to normalne). Od tamtej pory jest okej. U Ciebie rzeczywiście skoro problem występuje na postoju może być coś z zawieszeniem silnik\ skrzynia, lub izolacja zespołu pedałów od karoserii. Powodzenia w usunieciu dolegliwości...i szerokości

Awatar użytkownika
listomek2014
Expert
Posty: 914
Rejestracja: 07 sty 2015, 19:50
Czym jeżdzę: KS FL 1.6 L BL
KS IV L BL 1.6 T
Toyota cross
Lokalizacja: Mrągowo

Re: Drżenie sprzęgła i kierownicy

Postautor: listomek2014 » 16 lip 2019, 10:04

Jedź do tych super ludzi z aso tak nie może być i nie daj się zbyć ja kupowałem 1 i 3 lata nic teraz 2 i 20tys to niema nic wspólnego z docieraniem ewidentnie jest coś co muszą znaleźć i naprawić .Jedynie co powinieneś słyszeć to szum silnika. Pozdrawiam
W krwi benzyna zamiast Serca turbina

Awatar użytkownika
kzyhu1983
Bywalec
Posty: 140
Rejestracja: 22 wrz 2018, 21:46
Czym jeżdzę: Kia Sportage FL 1.6 GDI M+ Smart
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Drżenie sprzęgła i kierownicy

Postautor: kzyhu1983 » 16 lip 2019, 10:50

To prawda. Mnie zbywali ze tak musi być...ale to My jeździmy na codzień i pokonujemy kilometry, to My zapłacilismy kupę kasy za nowy sprzęt na gwarancji aby nie bylo takich akcji. Jeżeli dalej będą Cie zbywac to poproś opinie serwisu że wszystko jest okej (dociernaie itd) na piśmie. Powodzonka

gwidon
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 27 maja 2019, 17:59
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV FL M+Smart Cassa White 1.6 GDI

Re: Drżenie sprzęgła i kierownicy

Postautor: gwidon » 02 sie 2019, 01:27

Witam ponownie ;)

Oczywiście macie racje, dodam że po pierwszej wizycie w ASO nie mogli się nadziwić że przy tak małym przebiegu ja cokolwiek przyszedłem im zgłaszać przecież to Sportage IV! uświadomił mi Pan doradca serwisowy... po czym z lekkim zdziwieniem oddalił się w siną dal z kawą w ręku uznając mnie za przybysza z Ufolandii jakbym co najmniej przyjechał 45 letnim trabantem wykłócając się o to że plastik z niego schodzi...

oczywiście zgadzam się z tym faktem że kupiłem KIE a nie Renault [rotfl1] czy cóś tam innego... nie obrażając naprawdę inne marki :roll: ale fakt jest taki, że coś takiego jak drżenie występuje i nikt tego nie zmieni... no oczywiście tylko serwis :) ale pod jednym warunkiem jakby tylko chciał się tym zająć :)

ale tak na poważnie i do rzeczy...podnieśli samochód i stwierdzili że nie ma co zaglądać ... ale zgodzili się że wyważą raz jeszcze koła oczywiście wyważyli tylko lewe po czym stwierdzili że pozostałe są dobrze wyważone więc jeździć i obserwować aż do momentu jak dalej to wystąpi :)

więc tylko dlatego że miałem dobry humor odjechałem zadowolony że w ogóle zechcieli zająć się moim autem :) a że dalej to występuje to nie wiem co to może być

ale obstawiam:

którąś poduszkę w silniku/pod silnikiem
sprzęgło
skrzynię
albo sam podjadę jeszcze raz do wulkanizatora na porządne wyważenie kół
albo krzywe tarcze

no chyba że TTTM ?

ale pozostawiam Wam może ktoś coś jeszcze mi doradzi co to może być ?

Awatar użytkownika
kzyhu1983
Bywalec
Posty: 140
Rejestracja: 22 wrz 2018, 21:46
Czym jeżdzę: Kia Sportage FL 1.6 GDI M+ Smart
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Drżenie sprzęgła i kierownicy

Postautor: kzyhu1983 » 02 sie 2019, 07:54

Skoro mówisz że na postoju czuć drżenie to koła i tarcze odpadają. Zostaja elementy które mają wplyw podczas pracy na całą karoserie gdy auto stoi. Tak jak napisaleś sprzęgło- zobacz czy jest różnica jak je wciskasz i wyciskasz, tu też skrzynia powinna sie pokazać. Poduchy silnika- postaw szklanke z wodą lub jakąs butelke- może uda sie znaleźć skąd wydobywa się rezonans. Może jeszcze jakiś element łączący całość z zespołem pedałów jest wadliwie zmontowany lub odizolowany. Ciężko wróżyć na odleglość.


Wróć do „MODEL SPORTAGE IV OD 2015 roku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap