Czy warto zmieniać diesla na benzynę

Wszystko co dotyczy NEW KIA SPORTAGE od roku produkcji 2015
gardan
Bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 10 wrz 2018, 22:08
Czym jeżdzę: Kia sportage L, BL, T-GDI, AWD

Re: Czy warto zmieniać diesla na benzynę

Postautor: gardan » 28 sty 2019, 20:47

Aaa no to przy napędzie na jedną ośkę to spoko zniżka :) Bo coś mi się zdawało, że wcześniej przy info miałeś AWD dlatego coś ni nie pasowało.

Awatar użytkownika
Bob38
Uzależniony
Posty: 209
Rejestracja: 22 lip 2017, 05:45
Czym jeżdzę: Sportage IV 1.7 crdi DCT Business Line JBL
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Czy warto zmieniać diesla na benzynę

Postautor: Bob38 » 31 sty 2019, 10:15

Silnik to kwestia preferencji użytkownika - ja od 10 lat jeżdżę turbo-dieslem i bardzo lubię te silniki. Jadąc na wakacje czy w inną podróż, znacząco mniej zużywam paliwa, więc w kieszeni troszkę zostaje.
Moim zdaniem generalizowanie i często porównywanie nowoczesnego turbo-diesla do wolnossącej benzyny i na tej podstawie udowadnianie jaka to benzyna jest super, jest bez sensu i daje fałszywy obraz sytuacji i zagrożeń. Obecnie większość silników benzynowych to jednostki uturbione, posiadające wiele podobnych i podobnie kosztownych elementów jak turbo-diesle. Teraz nawet turbo-benzyny posiadają filtr cząstek stałych...
Bardzo podoba mi się jazda 1.6 TGDi w Sportage, ale czy zamieniłbym mojego 1.7 CRDi ?? na dzień dzisiejszy chyba nie - ja lubię klekota :D
Dobrego dnia wszystkim życzę [papa]

Awatar użytkownika
Arturecki
Uzależniony
Posty: 191
Rejestracja: 22 sty 2019, 19:11
Czym jeżdzę: KS IV 1,6 T-GDI, L+Business Line 2018
Lokalizacja: Gołdap

Re: Czy warto zmieniać diesla na benzynę

Postautor: Arturecki » 17 lut 2019, 23:44

i tu można postawić kropkę nad i...bo z gustami się nie dyskutuje...gdyby każdy jeździł autami z jednym rodzajem silnika...bez sensu była by produkcja innych!? oczywista oczywistość...puki co te moje spostrzeżenia z użytkowania benzyny są okupione prawie 20 letnim użytkowaniem różnych marek aut ...i są tylko moje...hehe [zlosnik2]

kjs62
Nasz Człowiek
Posty: 491
Rejestracja: 04 paź 2013, 10:40
Czym jeżdzę: Sportage CRDi 150 KM

Re: Czy warto zmieniać diesla na benzynę

Postautor: kjs62 » 22 lut 2019, 15:56

Ja bym chciał benzynę 3,0-4.0 bez turbo dpf itd itp tylkżeby benzyna kosztowała max 1 PLN za litr.


Wróć do „MODEL SPORTAGE IV OD 2015 roku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap