AdBlue

Wszystko co dotyczy NEW KIA SPORTAGE od roku produkcji 2015
Awatar użytkownika
damian94
Uzależniony
Posty: 250
Rejestracja: 25 wrz 2018, 23:44
Czym jeżdzę: Sportage GT Line S 2.0 CRDi ISG 48V Auto AWD
Lokalizacja: Bristol UK

AdBlue

Postautor: damian94 » 15 sty 2019, 23:33

Jakie macie doświadczenie z tym dodatkiem - zużycie i jak zachowuje się w zimie, bo jego żywotność jest do -7°C. Ktoś odpalał w niższych temperaturach i miał jakieś problemy?

tomekdriver
Bywalec
Posty: 99
Rejestracja: 20 mar 2018, 10:00
Czym jeżdzę: Sportage III FL - 2.0 CRDI AWD - L Limited
Lokalizacja: Zamość/Hrubieszów

Re: AdBlue

Postautor: tomekdriver » 16 sty 2019, 09:53

Punkt zamarzania to ok -11 w zależności od stężenia z tego co wiem jednak jest to temperatura cieczy nie otoczenia miejmy nadzieję, że w zbiorniku AdBlue panuje trochę wyższa temperatura niż otoczenia.
Nie wiem jak to jest rozwiązane w Kijance w większych autach często zbiornik ma grzałkę (jednak działa tylko podczas jazdy)
W Skandynawii natomiast często można spotkać nowe auta które mają gniazdo pod 220 V w przednich zderzakach - podłączają na noc i jednocześnie grzeje układ chłodzenia jak również AdBlue.

Jestem ciekaw jak to rozwiązali w Kijance i jak się sprawdzi.
JEST : KIA SPORTAGE III FL - 2.0 AWD AT
BYŁA : KIA SPORTAGE III - 2.0 AWD AT :) / Renault Laguna III

Viptour24.pl

Awatar użytkownika
damian94
Uzależniony
Posty: 250
Rejestracja: 25 wrz 2018, 23:44
Czym jeżdzę: Sportage GT Line S 2.0 CRDi ISG 48V Auto AWD
Lokalizacja: Bristol UK

Re: AdBlue

Postautor: damian94 » 04 cze 2019, 01:28

mały update:
po 15000km przebiegu oświeciła się kontrolka poziomu Adblue i wyświetlił się komunikat o niskim poziomie i konieczności uzupełnienia. Wskaźnik wskazywał, że w zbiorniku jest jeszcze 1/4. Przy każdym uruchamianiu samochodu wyświetlał się ten komunikat i do tego włączał się ostrzegawczy sygnał dźwiękowy. Cena tego dodatku jest bardzo zróżnicowana. Za butelkę 1l żądano 17,99PLN. 5l kanister na 22.99PLN a płyn lany z dystrybutora po...1PLN za litr! W sumie dolałem 12 l co daje zużycie na poziomie 0,8l/1000km.
Samo dolewanie tego płynu jest delikatnie mówiąc wku****. Zbiornik nie posiada odpowietrznika i co chwilę z otworu wlewowego wydobywało się powietrze i rozpryskiwało płyn. Nalanie 12l trwało wiczność bo musiałem lać bardzo powoli. Nie obyło się oczywiście bez ochlapania samochodu ale butelka wody rozwiązała problem.

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: AdBlue

Postautor: Owca007 » 04 cze 2019, 06:48

Czyli jednym słowem osikałeś auto [hihihi] (bo to w końcu mocznik).
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)


Wróć do „MODEL SPORTAGE IV OD 2015 roku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap