Instalacja odcięcia zaplonu

Wszystko co dotyczy NEW KIA SPORTAGE od roku produkcji 2015
mami64
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 09 gru 2018, 11:04
Czym jeżdzę: Kia sportage 1.6 GDI pakiet M

Instalacja odcięcia zaplonu

Postautor: mami64 » 09 gru 2018, 11:16

Witam
Prawdopodobnie temat wałkowany wielokrotnie - więc przepraszam za ewentualną powtorke.
Czy ktoś się orientuje jak ASO podchodzi do tematu instalacji odcięcia zapłonu w jakimś "wymyślnym miejscu" ? Moja KI jest z 2017

Pytam gdyż byłem w ASO i mówili że oni instalują w "u specjalnych partnerów" i typ podał mi nazwę firmy. Ale na pytanie czy jak sam tam pojadę i co z gwarancją i się pan obraził.
Napisałem też do service@kia.com.pl ale Panowie nieodpowiedzialni

W ASO przekonywali mnie że najlepiej unich ;) i że proponują mechaniczna blokadę bearlicka za 1200 zł co jest mega drogo a na pytanie czy mogę założyć w autoryzowanym zakładzie od zabezpieczeń tego typu to zostałem ponownie wyśmiany i że tracę gwarancję. Co jak co ale raczej więcej wg mnie ma do powiedzenia firma co robi to na co dzień :) niż "specjalista" z ASO ale może się myle.

I nie wiem jak się ma instalacja odcięcia zapłonu na gwarancję.

MAJKI4MOZA
Nasz Człowiek
Posty: 507
Rejestracja: 17 gru 2017, 17:55
Czym jeżdzę: 1.6 T-GDI 7DCT AWD, "L" + Skoda Superb L&K 2.0 TDI 190KM
Lokalizacja: Kraków

Re: Instalacja odcięcia zaplonu

Postautor: MAJKI4MOZA » 09 gru 2018, 18:22

Jakiekolwiek ingerencje w instalację elektryczną powodują utratę gwarancji.

Jeśli chcesz coś montować, to:
1) po gwarancji
2) najlepiej samemu lub z dobrym elektrykiem wymyślić zabezpieczenie i miejsce montażu (odpuść: lewarek biegów i okolicę - mieszek, plastiki pod kierownicą, lewy słupek czy uszczelkę wokół drzwi kierowcy)
3) odkrywczo powiem ;) miej autocasco, uważaj na kieszonkowców. Pamiętaj, że nawet głupie zabezpieczenie jest lepsze - złodziej zazwyczaj nie ma zbyt wiele czasu i jeśli widzi dwa interesujące go samochody, to weźmie ten, który łatwiejszy (lub ten, na który [którego części] ma zlecenie), więc nawet blokada skrzyni biegów jest niezła.

Z zabawnych patentów jakie widziałem, to dysza spryskiwacza na kolumnie kierownicy. W momencie gdy zaczynał wyć alarm i nie wyłączono go w ciągu 5 sekund, spryskiwacz (3 dysze) walił płynem prosto w twarz kierowcy.

mami64
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 09 gru 2018, 11:04
Czym jeżdzę: Kia sportage 1.6 GDI pakiet M

Re: Instalacja odcięcia zaplonu

Postautor: mami64 » 09 gru 2018, 19:17

Hi
Niby gwarancja jest :niewiem: 7 lat. Ale przecież montaż odcięcia zapłonu ma się nijak na np skrzynie biegów czy silnik i raczej wydaje nie że to takie straszenie

MAJKI4MOZA
Nasz Człowiek
Posty: 507
Rejestracja: 17 gru 2017, 17:55
Czym jeżdzę: 1.6 T-GDI 7DCT AWD, "L" + Skoda Superb L&K 2.0 TDI 190KM
Lokalizacja: Kraków

Re: Instalacja odcięcia zaplonu

Postautor: MAJKI4MOZA » 09 gru 2018, 19:58

Hehehehe :D
Bez urazy, ale gdzie ty żyjesz :D
- producent użyje każdego pretekstu, żeby w przypadku problemów, zrzucić odpowiedzialność na klienta (za ingerencję w cokolwiek w samochodzie)
- elektryka przenika teraz wszystko, więc jednak wpinanie czegoś w instalację elektryczną jednak zawsze niesie ryzyko interferencji z czymś innym w instalacji (chyba, że mówimy o prostym wyłączniku, który tylko przerywa obwód = żadne tam urządzenie, moduł czy inne zmyślne zabaweczki)

mami64
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 09 gru 2018, 11:04
Czym jeżdzę: Kia sportage 1.6 GDI pakiet M

Re: Instalacja odcięcia zaplonu

Postautor: mami64 » 09 gru 2018, 20:04

Hi
No jest to moje pierwsze autko tego typu. A odcięcie to prosty wyłącznik i jak nie dotknęła przycisku to nimapradu do do zapłonu. Coś takiego miałem w nissanie że trzeba było dotknąć śrubki to masy i robiło robotę.

Jeszcze myślałem nad mechaniczna blokada gniazda kpmputera. Bo w poprzednim aucie miałem przerobiona kostke

gardan
Bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 10 wrz 2018, 22:08
Czym jeżdzę: Kia sportage L, BL, T-GDI, AWD

Re: Instalacja odcięcia zaplonu

Postautor: gardan » 09 gru 2018, 21:22

1200 zeta za bearlocka to jakieś zdzierstwo. W Krakowie też mi proponowali za połowę tej ceny. W autoryzowanym serwisie z montażem. Chyba skorzystam.

mich_biel
Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: 14 mar 2018, 21:25
Czym jeżdzę: SPORTAGE 1.6 T-GDI GT Line
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Instalacja odcięcia zaplonu

Postautor: mich_biel » 09 gru 2018, 22:57

Ja jak kupowałem w lipcu samochód to też chciałem włącznik założyć ale po przeanalizowaniu i propozycji dealera wynegocjowałem blokadę skrzyni biegów (plus inne rzeczy) którą mi założyli za darmo ale cena w Katowicach wtedy była koło 800 zł. Teraz po 3 miesiącach użytkowania jestem zadowolony z tej blokady (złodziej ją widzi), ale jak będzie chciał to i tak każdy samochód jest do zwinięcia.

mami64
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 09 gru 2018, 11:04
Czym jeżdzę: Kia sportage 1.6 GDI pakiet M

Re: Instalacja odcięcia zaplonu

Postautor: mami64 » 10 gru 2018, 10:45

Dostałem dzis info od KIA POLSKA:

"Szanowny Panie,
Uprzejmie informujemy, że KIA Motors Polska jako gwarant odpowiada za usterki spowodowane wadą produkcyjną lub montażową pojazdu. Awarie urządzeń domontowanych w samochodzie, a także usterki będące skutkiem tych awarii nie podlegają gwarancji producenta samochodu. Odpowiedzialność w tej sytuacji spoczywa na dostawcy urządzenia oraz warsztacie, który je zamontował.

Montaż wspomnianych systemów nie powoduje automatycznej utraty gwarancji na cały pojazd. Zgodnie z zapisami K.G. punkt „12. Utrata gwarancji” wszelkie modernizacje oraz ich wpływ/skutek na pracę podzespołów fabrycznego samochodu nie będą objęte gwarancją Kia. Dodatkowo producent pojazdu nie ponosi odpowiedzialności za usterki powstałe w dołożonych systemach, a które wynikły z ewentualnej wady produktu marki Kia."


Wróć do „MODEL SPORTAGE IV OD 2015 roku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap