System AWD

Wszystko co dotyczy NEW KIA SPORTAGE od roku produkcji 2015
Janis1992
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 23 lis 2018, 13:47
Czym jeżdzę: Kia Sportage first edition 2.0crdi 185km

System AWD

Postautor: Janis1992 » 23 lis 2018, 14:36

Witam. Posiadam Kia Sportage z roku 2016 2.0 CRDI first edition 185km. Posiadam system AWD i nie zabardzo wiem jak go dobrze używać ponieważ jest to pierwsze moje auto z takim systemem. Czy ktoś może mi przybliżyć kiedy i jak można go używać? Np w normalnej jeździe może być włączony czy tylko gdy zjeżdżam z asfaltowej drogi i tylko do ograniczonej prędkości. Dzięki za wszystkie info.

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: System AWD

Postautor: Owca007 » 23 lis 2018, 15:28

Write in polish please.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Awatar użytkownika
damian94
Uzależniony
Posty: 250
Rejestracja: 25 wrz 2018, 23:44
Czym jeżdzę: Sportage GT Line S 2.0 CRDi ISG 48V Auto AWD
Lokalizacja: Bristol UK

Re: System AWD

Postautor: damian94 » 23 lis 2018, 15:40

Witam na ortograficznym forum! Zauważ, że tu z obsesją są pilnowane wszystkie poprawne zasady pisowni języka polskiego! Moje posty były usuwane, bo nie używałem polskich liter i może nie wiesz o co chodzi Owcy007 w poscie powyżej. Któryś punkt regulaminu tego forum mówi o używaniu poprawnej polszczyzny. Za Chiny ludowe nie skumał był, że chodzi o ortografię! Z tego co widzę regulamin jest wzbogacony obecnie w tym punkcie. Punkt 13 tego regulaminu zawiera wyraz "warringiem" i żaden słownik j.polskiego nie ma w swoim zakresie. Pytałem moda co to jest ale zamiast odpowiedzi skasowano mój post.
Wracając do Twojego pytania system AWD możesz stosować i używać kiedy chcesz. Nie wiem jak w Twoim modelu ale ja mogę go włączać i wyłączać podczas jazdy. System uaktywnia się automatycznie, włączając tylne koła gdy jest taka potrzeba np. w terenie lub gdy przednie koła tracą przyczepność na śliskiej nawierzchni. Pamiętaj, że jeżdżąc na 4 napędzane koła zużywasz więcej paliwa.

MAJKI4MOZA
Nasz Człowiek
Posty: 508
Rejestracja: 17 gru 2017, 17:55
Czym jeżdzę: 1.6 T-GDI 7DCT AWD, "L" + Skoda Superb L&K 2.0 TDI 190KM
Lokalizacja: Kraków

Re: System AWD

Postautor: MAJKI4MOZA » 23 lis 2018, 21:56

offtop - nie raz widziałem tu posty (jest jeden stały bywalec) pisane w sposób taki, że NAPRAWDĘ trudno je zrozumieć, bo są pisane ciągiem bez znaków interpunkcyjnych. Więc brak polskich liter zupełnie mnie nie razi, ale już brak interpunkcji jest poważnym utrudnieniem.

Co do AWD - jak masz to jeździsz i używasz. Dawniej się napęd na 4 łapy "wrzucało", ale teraz przemysł motoryzacyjny (w tym i KIA) dba o łatwość użytkowania AWD, a wszyscy zdecydowanie dbają o krótszą trwałość tego ;)

Janis1992
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 23 lis 2018, 13:47
Czym jeżdzę: Kia Sportage first edition 2.0crdi 185km

Re: System AWD

Postautor: Janis1992 » 24 lis 2018, 00:58

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i przepraszam za brak ąę. Pozdrawiam. [papa]

Awatar użytkownika
Bob38
Uzależniony
Posty: 209
Rejestracja: 22 lip 2017, 05:45
Czym jeżdzę: Sportage IV 1.7 crdi DCT Business Line JBL
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: System AWD

Postautor: Bob38 » 16 sty 2019, 10:32

rafalb pisze:Wiec wszelkie masci moderatorzy dajcie zyc i zajmijcie sie rzeczami naprawde waznymi. Chyba, ze wolicie aby ludzie generowali ruch i przychody na konkurencyjnych forach, gdzie rozumieja, ze mamy XXI wiek i utrudnianie korzystania z forum jest sprzeczne z interesem prowadzacego portal.

W takim układzie dziwnych czasów dożyliśmy, że wymóg pisania w ojczystym języku, jest dla niektórych niezrozumiałym utrudnianiem życia... Za chwilę uśmiech, czy słowo dziękuję, czy przepraszam też będzie "niemodne", utrudniające życie ?
Rozumiem, że ktoś ma problem z ortografią, ale naprawdę teraz już nawet telefon poprawia błędy... [zdziwko]
Dobrego dnia wszystkim życzę [papa]

Awatar użytkownika
damian94
Uzależniony
Posty: 250
Rejestracja: 25 wrz 2018, 23:44
Czym jeżdzę: Sportage GT Line S 2.0 CRDi ISG 48V Auto AWD
Lokalizacja: Bristol UK

Re: System AWD

Postautor: damian94 » 16 sty 2019, 23:48

Bob38 pisze:
rafalb pisze:..... ale naprawdę teraz już nawet telefon poprawia błędy... [zdziwko]

A moja maszyna typu komputer nie poprawia :wmur:
I co to jest warrning?

Awatar użytkownika
Bob38
Uzależniony
Posty: 209
Rejestracja: 22 lip 2017, 05:45
Czym jeżdzę: Sportage IV 1.7 crdi DCT Business Line JBL
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: System AWD

Postautor: Bob38 » 17 sty 2019, 15:31

Damian - nie łam się. Będzie dobrze. [zlosnikok]
Dobrego dnia wszystkim życzę [papa]


Wróć do „MODEL SPORTAGE IV OD 2015 roku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap