Ledy w KS IV

Wszystko co dotyczy NEW KIA SPORTAGE od roku produkcji 2015
Wojtas321
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 12 lis 2018, 13:57
Czym jeżdzę: Megane3

Ledy w KS IV

Postautor: Wojtas321 » 19 lis 2018, 23:05

Cześć
Dealer proponuje mi KS IV 'L' x opcją business line (min. swiatla w technologii led). Waham się bo nie mam doświadczenia z ledami w autach.
Jak oceniacie ledy w kia-ch? Chodzi mi zarówno o użytkowanie jak i awaryjność, koszty naprawy itp. Warte zachodu?

MAJKI4MOZA
Nasz Człowiek
Posty: 507
Rejestracja: 17 gru 2017, 17:55
Czym jeżdzę: 1.6 T-GDI 7DCT AWD, "L" + Skoda Superb L&K 2.0 TDI 190KM
Lokalizacja: Kraków

Re: Ledy w KS IV

Postautor: MAJKI4MOZA » 19 lis 2018, 23:23

Ledowe światła mijania w KS IV to nowość, weszły latem, przy okazji face liftingu. Więc o jakiej awaryjności i kosztach eksploatacji może być mowa?
Jak łatwo się domyślić, nawet jeśli są problemy (a tu na forum cisza o nich, bo za mała próbka aut z ledami i za krótki czas użytkowania od wejścia na rynek), to są załatwiane na gwarancji.
Ktoś coś chyba pisał, że limit gwarancji na światła led to 3 lata.

Ja specjalnie kupowałem KS IV wiosną przed FL, żeby m.in mieć ksenony. Wymiana żarnika co ~5 lat, spryskiwacze w komplecie, technologia znana. W razie problemów łatwiej naprawić niż ledy. Te raczej oznaczają wymianę ledów wraz z lampą.
Nie żebym się czepiał, ale widzę dość dużo Ceed`ów, które mają nie działające ledy pod reflektorami głównymi.

Co do porównania strumienia światła zwykłych świateł w porównaniu do led, to nie mam bladego pojęcia. Weź samochód w jednej i w drugiej wersji na jazdę próbną po zmroku. Mamy listopad, więc o ciemności nie trudno.

jarmk
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 08 wrz 2018, 14:11
Czym jeżdzę: KS
Lokalizacja: Żuławy

Re: Ledy w KS IV

Postautor: jarmk » 20 lis 2018, 07:23

W innych markach funkcjonują od lat, ma je w autach kilku moich znajomych i nie słyszałem, żeby ktoś kiedykolwiek miał z nimi problem.
Należę również na Fejsie do grupy KIA, która ma ponad 3 tys. członków i tam także nigdy nie spotkałem się, żeby ktokolwiek pisał o problemie z ledami w jakimkolwiek modelu. A naprawdę powstaje tam w ciągu jednego dnia chyba więcej nowych "wątków" niż na tym forum o różnych typach i modelach KIA, nie tylko SPORTAGE..
Osobiście mam na styczeń zamówione auto w wersji L+BL, który wziąłem głównie ze względu na ledy.


TT | S9+

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Ledy w KS IV

Postautor: Owca007 » 20 lis 2018, 08:56

Kia idzie w stronę Niemiec i ich sposobów (technologii), że wymienia się cały komponent, a nie część i dopóki auto jest na gwarancji to OK ale później będzie boleć. Ja z ledami u kolegów w audi już się nasłuchałem jak płacili po parę tys. za lampę lub bawią się w rozklejanie piecyki lutowanie. Czy świecą lepiej? Śmiem powiedzieć, że jeździłem Tiguanem z led i xenon to różnica była jak dla mnie niezauważalna.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

jarmk
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 08 wrz 2018, 14:11
Czym jeżdzę: KS
Lokalizacja: Żuławy

Re: Ledy w KS IV

Postautor: jarmk » 20 lis 2018, 11:39

Pewnie będzie boleć kiedyś.. jednak tym tropem myślenia, to trzeba by było wziąć model 2019 ze zwykłymi żarówkami najlepiej.. :)
A idąc dalej, to najlepiej zostać było przy fiacie 126p, bo wszystko, nie tylko ledy, ale i czy to system któryś padnie, czy wyswietlacz, no cokolwiek, to w takich autach będzie boleć i trzeba się z tym liczyć lub wrócić do starego Fiata gdzie to przy pomocy młotka, wkrętarka i kombinerek można było prawie wszystko naprawić i wymienić.. :)


TT | S9+

Arczi89
Bywalec
Posty: 59
Rejestracja: 10 sie 2018, 21:36
Czym jeżdzę: KIA Sportage IV 1.6 T-GDI 7 DCT AWD

Re: Ledy w KS IV

Postautor: Arczi89 » 20 lis 2018, 12:20

Tzn ledy ładne ale mogę potwierdzić. Bardzo często widuje kia policyjne z upalonym paskiem w lampie. W audi a6 kolega też wymieniał z kolei tylne lampy bo ledy mrugały. Zobaczymy w przyszłości jak to będzie. :)
Ja chętnie bym spróbował ale to już poza moim budżetem było

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Ledy w KS IV

Postautor: Owca007 » 20 lis 2018, 13:11

Pewnie widziałeś ceedy z upalonymi ledami u nich to normalne i było nawet na to akcja, że naprawiali i wymieniali. To samo jak widzę dzieje się w carensie. Ale naprawiają na gwarancji więc tym się pocieszajmy. Ledy ledami patrz na sportki III jak i inne jak umierają kamery cofania.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Awatar użytkownika
damian94
Uzależniony
Posty: 250
Rejestracja: 25 wrz 2018, 23:44
Czym jeżdzę: Sportage GT Line S 2.0 CRDi ISG 48V Auto AWD
Lokalizacja: Bristol UK

Re: Ledy w KS IV

Postautor: damian94 » 21 lis 2018, 01:02

Mam pierwsze auto z LEDami i powiem, że jak pierwszy raz wyjechałem w nocy to byłem w szoku jaka jest różnica na plus w jakości oświetlenia drogi i pobocza. Do tego ALS super sprawa. Co do żywotności to przekonamy się za kilka lat. Przynajmniej nie mam spryskiwaczy reflektorów czyli jeden problem mniej.

jarmk pisze:Należę również na Fejsie do grupy KIA, która ma ponad 3 tys. członków i tam także nigdy nie spotkałem się, żeby ktokolwiek pisał o problemie z ledami ..

daj namiar tej grupy, pls.

jarmk
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 08 wrz 2018, 14:11
Czym jeżdzę: KS
Lokalizacja: Żuławy

Re: Ledy w KS IV

Postautor: jarmk » 24 lis 2018, 16:23

damian94 pisze:daj namiar tej grupy, pls.


Wysłałem Ci 3 dni temu w PW.... puszczam jeszcze raz w PW...

Awatar użytkownika
damian94
Uzależniony
Posty: 250
Rejestracja: 25 wrz 2018, 23:44
Czym jeżdzę: Sportage GT Line S 2.0 CRDi ISG 48V Auto AWD
Lokalizacja: Bristol UK

Re: Ledy w KS IV

Postautor: damian94 » 25 lis 2018, 20:56

Mam. Dz.

zeb
Bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 04 lis 2018, 08:21
Czym jeżdzę: kia sportage IV 1.6 177 km Awd L+Business Line Black Pearl
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Ledy w KS IV

Postautor: zeb » 26 lis 2018, 22:38

witam
jak kupowałem swoją kia sportage (zakup na 5 lat) to handlowiec powiedział 5 lat raczej wytrzymają ale gwarancja na 3 lata
cena zakupy lampy na dzień dzisiejszy cena ok 3500-4000 zł za sztukę w ASO albo wysyłanie do znachora co ją rozetnie rozklej i nie daj boże źle sklei to mamy zabawę od nowa regeneracja jeżeli się da ok 400 zależy która padła..
więc jeżeli ktoś kupuje auto na 3 lata to ok lub stać go na wymianę..
jak piszę kolega jest to nowość w KIA..
pozdrawiam

jarmk
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 08 wrz 2018, 14:11
Czym jeżdzę: KS
Lokalizacja: Żuławy

Re: Ledy w KS IV

Postautor: jarmk » 26 lis 2018, 23:12

Już nie strasz... ;)
A co w ASO jest tanie....? :) Już kupę lat temu za tłumik do starego fiata w ASO zaśpiewano mi 3000 zł., póki jest gwarancja, to większość ludzi jeżdzi do ASO, a potem każdy je olewa i robi i kupuje wszystko na własną rękę..

A wracając do LED-ów... może w KIA i nowość, ale "wygooglaj" sobie w necie jakieś nowsze artykuły na ten temat, to wyczytasz, że ceny LED-ów lecą na łeb i szyję z roku na rok i jest coraz taniej.


Pierwszy lepszy artykuł AUTOŚWIAT z sierpnia 2018 r.
http://www.auto-swiat.pl/porady/reflekt ... res/hz4xrd

Koszty produkcji LED-ów gwałtownie maleją, więc o reflektory diodowe w nowych autach jest już łatwiej niż o ksenony..
..reflektor full-LED w 2014 roku był 4 razy droższy niż reflektor halogenowy z zabudowanym LED-owym światłem do jazdy dziennej i tak samo drogi jak reflektor ksenonowy 25 W. Ale już dwa lata później wraz z kolejną generacją LED-ów przeciętny koszt reflektora full-LED był o połowę niższy; szacuje się, że około roku 2020 reflektor LED będzie w produkcji tak samo tani jak halogenowy m.in. za sprawą zmniejszenia ilości zużytych w produkcji tworzyw sztucznych (koszt tworzyw to ok. 30 proc. całkowitej ceny wyprodukowania lampy). Jednocześnie reflektory LED zajmują coraz mniej miejsca, ich obudowy są coraz płytsze. Te cechy gwarantują im świetlaną przyszłość.

artemise
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 23 sie 2018, 08:29
Czym jeżdzę: KIA Sportage IV 1.6 T-GDI L+BL przed liftem

Re: Ledy w KS IV

Postautor: artemise » 27 lis 2018, 10:16

Heh, ludzie nie kupują turbo do benzyny bo nie chcą płacić za regeneracje (1k) lub wymiane (kilka tysi), a zapłacą za lampe 4k :hehe4:

mich_biel
Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: 14 mar 2018, 21:25
Czym jeżdzę: SPORTAGE 1.6 T-GDI GT Line
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Ledy w KS IV

Postautor: mich_biel » 27 lis 2018, 12:26

Trzeba też liczyć że za 3 do 5 lat jak padną ledy to cena będzie dużo niższa bo już będą montować pewnie inne oświetlenie w samochodach

jarmk
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 08 wrz 2018, 14:11
Czym jeżdzę: KS
Lokalizacja: Żuławy

Re: Ledy w KS IV

Postautor: jarmk » 27 lis 2018, 14:41

I o to właśnie chodzi, że jeszcze w 2014 roku cena lamp LED-owych w samochodach była trzykrotnie wyższa niż obecnie i z roku na rok jest coraz to taniej..


TT | S9+

zeb
Bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 04 lis 2018, 08:21
Czym jeżdzę: kia sportage IV 1.6 177 km Awd L+Business Line Black Pearl
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Ledy w KS IV

Postautor: zeb » 17 sty 2019, 23:18

witam jarmk
Mam pytanie jak jazda w nocy czy widać dużą różnicę na led ….jak wrażenie bo zastanawiam się na zakupem samych świateł i przełożyć na ful led..

jarmk
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 08 wrz 2018, 14:11
Czym jeżdzę: KS
Lokalizacja: Żuławy

Re: Ledy w KS IV

Postautor: jarmk » 18 sty 2019, 07:38

Nie powiedział bym, że jest aż tak duża różnica, a po prostu jest inaczej..
Dla mnie ważniejsze jest to, że ledy robią wrażenie wizualne, samochód wygląda super i z włączonym z tyłu i z przodu ledami naprawdę pięknie się prezentuje..


TT | S9+

Gisek
Bywalec
Posty: 86
Rejestracja: 20 cze 2017, 00:13
Czym jeżdzę: kia sportage IV 1.6 TGDI 4x4

Re: Ledy w KS IV

Postautor: Gisek » 18 sty 2019, 12:41

Ja mam GT Line przed liftem i u mnie jest bi-ksenon z doświetlaniem dynamicznym i automatem świateł drogowych. Jestem zadowolony i zarówno doświetlanie jak i automat jest dobrym rozwiązaniem. Znam możliwości technologii LED z innych aut i gdybym miał taką możliwość bez wahania poszedłbym w ledy.

zeb
Bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 04 lis 2018, 08:21
Czym jeżdzę: kia sportage IV 1.6 177 km Awd L+Business Line Black Pearl
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Ledy w KS IV

Postautor: zeb » 19 sty 2019, 00:04

Dziękuję za odpowiedź...To prawda auto wygląda super..

sxill
Bywalec
Posty: 96
Rejestracja: 22 gru 2014, 20:42
Czym jeżdzę: Sportage 2014, 1.7 CRDI, XL, Deluxe White
Lokalizacja: Poznań

Re: Ledy w KS IV

Postautor: sxill » 19 sty 2019, 02:39

Sądzę, że bez problemu znajdzie się zakład, który (po gwarancji) wymieni diody czy sterownik w lampie - i z każdym rokiem serwisów w tym się specjalizujących będzie coraz więcej.

Awatar użytkownika
Arturecki
Uzależniony
Posty: 191
Rejestracja: 22 sty 2019, 19:11
Czym jeżdzę: KS IV 1,6 T-GDI, L+Business Line 2018
Lokalizacja: Gołdap

Re: Ledy w KS IV

Postautor: Arturecki » 22 sty 2019, 20:59

7.01.2019r. kupiłem Sportage właśnie full led...wcześniej jeździłem inną marką z bixenonami skrętnymi doświetlającymi statycznie i dynamicznie zakręty...więc mam skalę porównawczą...a więc...
Gdy po raz pierwszy nocą wracając zapaliłem je...jakby pan Bóg z nieba zstąpił i powiedział..niech stanie się jasność...!! A tak poważnie świecą bardzo dobrze, przetestowane we mgle, obfitym śniegu i deszczu i święcą MEGA...boki doświetlone, bliżej jasno jak i dalej...jeżeli chce się doświetlić blisko auta wystarczy włączyć halogeny...i po sprawie....
Ogólnie nie zamieniłbym LEDów na inne światła...a wygląd jak koledzy pisali wyżej także MEGA.
Pozdrawiam. [zlosnik2]


Wróć do „MODEL SPORTAGE IV OD 2015 roku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap