Klimatyzacja - dziwny szumy, świsty

Wszystko co dotyczy NEW KIA SPORTAGE od roku produkcji 2015
Awatar użytkownika
Krisou
Nowy
Posty: 15
Rejestracja: 22 maja 2018, 22:30
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV L + Business Line 1.6 GDI

Klimatyzacja - dziwny szumy, świsty

Postautor: Krisou » 26 cze 2018, 23:45

Cześć,
Odebrałem KS IV niedawno bo w zeszły piątek i poza tym, że lekko schodzi w prawo na prostej kierownicy (umówiony już serwis) dzisiaj zauważyłem a w zasadzie usłyszałem, że dziwnie pracuje klima.

Włączona czy na Auto czy na ręczne sterowanie przy różnej intensywności wiatraka słychać taki szum, świst - niejednostajny dźwięk czasem głośniej czasem ciszej. Ciężko dokładnie opisać, na pewno tak nie powinno być słychać. Co ciekawe w poprzednim aucie (Skoda Rapid) miałem podobnie właśnie jak klima nie była na 100% odkręcona (tam miałem ręczną). Jak było na max chłodzenie ustawione to tego nie było. Byłem z tym w ASO (też model nowy odbierany z salonu) i za trzecim podejściem albo to w ogóle ktoś zobaczył albo był ktoś bardziej kompetentny i wyszło, że do wymiany sprężarka. Wymienili i cisza, słychać tylko szum powietrza (wymiana na gwarancji). Trochę się dziwie bo auto (KS IV) było wyprodukowane 2 tygodnie temu, nie stało nigdzie pół roku itp. i taka przypadłość.

Dodam, że jak wyłączę klime (przycisk OFF) to następuje błoga cisza więc nie ma opcji, że to coś innego.

Czy ktoś z Was się z tym spotkał? Miał coś takiego może nawet reklamował? Jak KIA podeszła i czy znaleźli?

Dużo pytań ale nie chcę się znów dobijać 3 razu aż ktoś to usłyszy :)

kriss76b
Bywalec
Posty: 148
Rejestracja: 25 lis 2014, 00:16
Czym jeżdzę: KIA Sportage IV 1.6GDI M+SMT 2018r.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontaktowanie:

Re: Klimatyzacja - dziwny szumy, świsty

Postautor: kriss76b » 27 cze 2018, 10:34

U mnie też jest delikatny odgłos pracującej klimy, jakby mikro popiskiwanie. Zwróciłem na to uwagę jak wracałem po odbiorze, z tym, że ostatnio nawet nie zwracałem na to uwagi, a jeżdżę na klimie codziennie. Jest to u mnie słabo wyczuwalne i bardziej zwróciłem na to uwagę dlatego, że w KSIII, która miała 7 lat przy właczonej klimie słyszałem delikatne posykiwania. W ostatnim roku gwarancji miałem wymienioną chłodnicę klimy, czynnik nabity, sprawdzona szczelność na UV. Przed samym końcem gwarancji pojechałem jeszcze do ASO, ale nic konkretnego nie powiedzieli, jeszcze raz zrzucili czynnik, żadnego ubytku, a że szykowałem się do sprzedaży to dałem spokój.
Nie wiem jakie u Ciebie jest natężenie tych odgłosów, ale na pewno klima nie chodzi bezgłośnie (oczywiście w określonych granicach) - podjedź do ASO niech sprawdzą, ale znając życie powiedzą ze to nowe auto i niech Pan jeszcze pojeździ i zobaczy. Tak miałem z opisywaną w innym temacie pompką sprzęgła, którą słychać jak uderza, ale na razie mam pojeździc i obserwować.

Awatar użytkownika
Krisou
Nowy
Posty: 15
Rejestracja: 22 maja 2018, 22:30
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV L + Business Line 1.6 GDI

Re: Klimatyzacja - dziwny szumy, świsty

Postautor: Krisou » 28 cze 2018, 10:12

Byłem na serwisie Pan sprawdził i nic nie usłyszeli więc zaprosiłem Pana do auta, siedliśmy razem, wsłuchał się i mówi faktycznie dziwnie chodzi. Wziął kluczyki od innego Sportage, siedliśmy i cisza. Polecił mi, żeby na przeglądzie tym pierwszym po 1500 km zgłosić badanie szczelności układu i wtedy zobaczymy.


Wróć do „MODEL SPORTAGE IV OD 2015 roku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap