Montaż haka poza ASO

Wszystko co dotyczy NEW KIA SPORTAGE od roku produkcji 2015
Awatar użytkownika
gisio
Nasz Człowiek
Posty: 748
Rejestracja: 10 gru 2016, 12:02
Czym jeżdzę: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Montaż haka poza ASO

Postautor: gisio » 18 maja 2019, 14:49

truno pisze:Na stronie 18 punkt 12 w książce gwarancyjnej, jest napisane że montaż haka poza siecią autoryzowanych warsztatów KIA i bez zgody gwaranta powoduje utratę gwarancji.


Przeczytaj uważnie i ze zrozumieniem ten punkt K.G. ponieważ to co napisałeś nie jest prawdą.
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

truno
Bywalec
Posty: 80
Rejestracja: 26 paź 2018, 15:51
Czym jeżdzę: KIA Sportage IV 1,6 GDI wersja m+smart

Re: Montaż haka poza ASO

Postautor: truno » 22 maja 2019, 10:56

Przeczytałem uważnie i jest napisane że montaż poza ASO powoduje utratę gwarancji. A tobie jak wyszło po przeczytaniu ?.

Awatar użytkownika
gisio
Nasz Człowiek
Posty: 748
Rejestracja: 10 gru 2016, 12:02
Czym jeżdzę: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Montaż haka poza ASO

Postautor: gisio » 22 maja 2019, 18:33

Ano poniższy zapis rozumiem tak, że montaż po za ASO jest jak najbardziej dopuszczalny i nie będzie skutkował utratą gwarancji. Warunek jest jeden, że warsztat wykonujący usługę musi mieć o tym wiedzę nie tylko w zakresie samego montażu haka lecz również budowy auta do którego ten hak jest montowany (mimo, że jest dedykowany).

Kilka miesięcy temu jeden z użytkowników Kia Niro przekonał się jakie mogą być finansowe konsekwencje montażu haka w warsztacie, który nie miał o tym zielonego pojęcia. Działania tego warsztatu (nie ASO) przy tak wydawałoby się prostej czynności doprowadziły do trwałego uszkodzenia zestawu baterii. Wstępny koszt naprawy oszacowano na 21.500 PLN brutto. Sprawa zapewne skończy swój finał w sądzie ponieważ warsztat nie poczuwa się do swojej ewidentnej winy.
Załączniki
Screenshot 2019-05-22 18-34-25.jpg
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

truno
Bywalec
Posty: 80
Rejestracja: 26 paź 2018, 15:51
Czym jeżdzę: KIA Sportage IV 1,6 GDI wersja m+smart

Re: Montaż haka poza ASO

Postautor: truno » 23 maja 2019, 10:48

No więc w pierwszym poście napisałem że poza siecią ASO i poza siecią autoryzowanych warsztatów nie można montować bez utraty gwarancji, a Ty piszesz że to nie prawda. Historia którą przytaczasz tylko to potwierdza, choć nie wiem jakie to uszkodzenia miały by spowodować uszkodzenia baterii na taką kwotę. No chyba że spaliło się pół samochodu.

MAJKI4MOZA
Nasz Człowiek
Posty: 508
Rejestracja: 17 gru 2017, 17:55
Czym jeżdzę: 1.6 T-GDI 7DCT AWD, "L" + Skoda Superb L&K 2.0 TDI 190KM
Lokalizacja: Kraków

Re: Montaż haka poza ASO

Postautor: MAJKI4MOZA » 23 maja 2019, 10:54

A duża jest różnica w cenie między hakiem w ASO a poza ?
Może nie ma co kruszyć kopii, tylko mieć spokój, że cokolwiek wyjdzie z hakiem czy samym pojazdem, to ASO załatwi. Kolega w 4-letnim Rapidzie montował hak poza ASO i potem problemy były takie, że warsztat zwalał problemy na Skodę, ASO mówiło że źródłem kłopotów jest instalacja haka itp. (dotyczyło to m.in. czujników cofania, żeby nie reagowały na platformę z rowerami itp).

Nie mówię, by nie podchodzić do pieniędzy z szacunkiem i wydawać na lewo czy prawo. Tylko żeby oszczędności szukać mądrze. Ja bym spróbował ponegocjować a ASO, może będą elastyczni?

truno
Bywalec
Posty: 80
Rejestracja: 26 paź 2018, 15:51
Czym jeżdzę: KIA Sportage IV 1,6 GDI wersja m+smart

Re: Montaż haka poza ASO

Postautor: truno » 23 maja 2019, 11:07

Różnica jest duża, ale myślę że hak można kupić samemu, nie każdy chce jakiś wypasiony, automatyczny itd, ale zakup wiązki i montaż zlecić w ASO dla świętego spokoju. Dopóki nie będzie jakiejś usterki nie będzie problemu, ale jak coś się wydarzy to na pewno nie odpuszczą. Kiedyś widziałem w TV reportaż o tym jak ktoś przez hak stracił gwarancję na cały samochód.

MAJKI4MOZA
Nasz Człowiek
Posty: 508
Rejestracja: 17 gru 2017, 17:55
Czym jeżdzę: 1.6 T-GDI 7DCT AWD, "L" + Skoda Superb L&K 2.0 TDI 190KM
Lokalizacja: Kraków

Re: Montaż haka poza ASO

Postautor: MAJKI4MOZA » 23 maja 2019, 14:19

Brzmi bardzo sensownie to co mówisz. Po upewnieniu się u sprzedawcy haka, że nadaje się do KS IV, można wszystko zlecić ASO. To rozsądny kompromis.

Awatar użytkownika
gisio
Nasz Człowiek
Posty: 748
Rejestracja: 10 gru 2016, 12:02
Czym jeżdzę: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Montaż haka poza ASO

Postautor: gisio » 23 maja 2019, 18:20

truno pisze:No więc w pierwszym poście napisałem że poza siecią ASO i poza siecią autoryzowanych warsztatów nie można montować bez utraty gwarancji, a Ty piszesz że to nie prawda. Historia którą przytaczasz tylko to potwierdza, choć nie wiem jakie to uszkodzenia miały by spowodować uszkodzenia baterii na taką kwotę. No chyba że spaliło się pół samochodu.


Oczywiście, że można poza ASO i to próbuję Ci wytłumaczyć. Jakie warunki musi spełnić niezależny warsztat aby gwarancja producenta auta była podtrzymana podałem w moim poprzednim poście. Dodatkowo w przytoczonym fragmencie K.G. nie ma wzmianki o całkowitej utracie gwarancji na pojazd lecz w jej części.

Odnośnie przypadku z Niro sam zestaw baterii kosztuje około 18 tys brutto + wiązka + robocizna więc wyszła taka a nie inna kwota.
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

Krzysztof1973_JBL
Bywalec
Posty: 100
Rejestracja: 03 lis 2017, 11:17
Czym jeżdzę: GDI 1.6, BUSINESS LINE+

Re: Montaż haka poza ASO

Postautor: Krzysztof1973_JBL » 26 maja 2019, 15:56

Ja swój hak dostałem z montażem w cenie auta.
Montował go serwis-dealer i tak to zrobił profesjonalne że:
1. Zamontował najtańszy moduł który pstryka po każdym naciśnięciu hamulca, non stop bez przyczepy.
2. Siedzenia tylne nie grzały, zapomnieli podłączyć, poprawka.
3. Po udaniu się na przegląd cząstkowy okazało się że wszystko źle podłączone, poprawka.
4. Po ok. 6 miesiącach podpiąłem przyczepę włączyłem światła, moduł padł wymiana gwarancyjna, ale na taki sam.
Wniosek profesjonalnie działająca firma montująca haki zrobi to lepiej niż serwis.
W SERWISIE NIE MA SPECJALISTÓW SĄ TYLKO WYMIENIACZE. Oleju, filtrów, klocków hamulcowych itp.

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1510
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: RE: Re: Montaż haka poza ASO

Postautor: automaciek » 26 maja 2019, 17:51

Wydaje się Tobie, Kolego. Nie generalizuj, bo kogoś obrażasz za swoje niepowodzenia.

Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1753
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Montaż haka poza ASO

Postautor: diselboy » 27 maja 2019, 08:52

przykro to powiedzieć ale Krzysiek ma rację, ASiO jest od wymieniania, z naprawami sobie z reguły nie radzi, w serwisach są wyjątki mające pojęcie co robią ( poparte wieloletnim doświadczeniem z ASiO oraz okresem pracy pod tym szyldem). wole sam zrobić niż oddać w ręce nie wiadomo kogo, najczęściej jeszcze sam będę poprawiał po 'autoryzowanej" naprawie.
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"

Krzysztof1973_JBL
Bywalec
Posty: 100
Rejestracja: 03 lis 2017, 11:17
Czym jeżdzę: GDI 1.6, BUSINESS LINE+

Re: Montaż haka poza ASO

Postautor: Krzysztof1973_JBL » 27 maja 2019, 17:02

Kolego "automaciek" to nie są moje niepowodzenia tylko serwisu. A mi nic się nie wydaje tylko to są fakty, za które serwis bardzo ale to bardzo przepraszał.
A prawdziwego mechanika z krwi i kości i z pasją nie obrażam, bo zapewne się nie poczuwa za owego fachowca. A " wymieniacz" też się nie ma co obrażać bo jest poprostu "WYMIENIACZEM" trzeba nazywać rzeczy po imieniu.

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1510
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: Montaż haka poza ASO

Postautor: automaciek » 27 maja 2019, 17:14

Widzisz, ja też pracuję w ASO Kia (Szczecin, prawobrzeże), z wykształcenia elektronik, przy samochodach od 27 lat (prawie wyłącznie ASO). Na swoim koncie 3 wygrane konkursy na najlepszego technika serwisu w Polsce, za czwartym razem byłem drugi (Skoda Auto Polska). I bardzo mi nie w smak teksty typu " w ASO wymieniacze, a Kowalski to potrafi". Jeszcze gdybyś pisał o konkretnym serwisie..... No ale cóż.

Krzysztof1973_JBL
Bywalec
Posty: 100
Rejestracja: 03 lis 2017, 11:17
Czym jeżdzę: GDI 1.6, BUSINESS LINE+

Re: Montaż haka poza ASO

Postautor: Krzysztof1973_JBL » 27 maja 2019, 19:43

Prawdziwego mechanika z pasją właśnie tak napisałem i nie chodzi mi o garażowego Pana Janusza.
Czytaj ze zrozumieniem Panie Automaciek.
W końcu wygrałeś konkursy.
Gratuluję i na gratulacjach zakończmy tą polemikę. Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów.
Ps.
Jakbym trafił na kogoś takiego jak Ty to zapewne bym nie poruszał tego wątku, ale tak nie było, z czego żałuję.
Ja swoją karierę w branży automotiv rozpocząłem w 1988 roku i trwa do dziś, ale o swoich osiągnięciach nie będę pisał, bo nie chcę nikogo zawstydzać.

mich_biel
Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: 14 mar 2018, 21:25
Czym jeżdzę: SPORTAGE 1.6 T-GDI GT Line
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Montaż haka poza ASO

Postautor: mich_biel » 27 maja 2019, 20:08

Panowie są różni mechanicy i to w różnych markach nie tylko KIA, tak samo jest w innych zawodach np. lekarze - operacja się udała a pacjent zmarł.

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1510
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: RE: Re: Montaż haka poza ASO

Postautor: automaciek » 27 maja 2019, 20:29

I wcale to nie oznacza że każdy lekarz to konował, a każdy szpital to umieralnia :)

Awatar użytkownika
gisio
Nasz Człowiek
Posty: 748
Rejestracja: 10 gru 2016, 12:02
Czym jeżdzę: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Montaż haka poza ASO

Postautor: gisio » 28 maja 2019, 17:39

Prawda zapewne leży gdzieś po środku.
Nie każdy warsztat niezależny oznacza samo zło tak samo jak nie każde ASO oznacza same superlatywy. Wszystko zależy od ludzi i podejścia do swojej pracy. Jedni przychodzą do pracy a inni by pracować a to jak dla mnie zasadnicza różnica.

Jedyne co mnie cieszy to, że są jeszcze na tym świecie ludzie, którym chce się nie tylko pracować ale również bezinteresownie poświęcać swój prywatny czas na pomoc innym.
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

Awatar użytkownika
Bob38
Uzależniony
Posty: 209
Rejestracja: 22 lip 2017, 05:45
Czym jeżdzę: Sportage IV 1.7 crdi DCT Business Line JBL
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Montaż haka poza ASO

Postautor: Bob38 » 29 maja 2019, 12:51

Wtrącę się jako użytkownik samochodów, który nie pracował nigdy w żadnym ASO - moim zdaniem wszelkie stwierdzenia generalizujące są krzywdzące dla, w tym przypadku, mechaników i ASO. Jeśli ktoś chce podzielić się niepochlebną opinią (ostrzec nas przed jakimś serwisem) to powinien używać precyzyjnych i "punktowych" określeń dla konkretnego serwisu lub wręcz mechanika.
Ja pomimo, że w życiu korzystałem już z wielu serwisów różnych marek i czasami mam zastrzeżenia, to jednak uważam, że mimo wszystko w KIA nie jest tak źle. Jeśli miałbym kogoś zrugać za jego pracę to wskazałbym konkretny serwis, a nie uogólniał na całe ASO KIA.
Tyle z mojej strony i życzę wszystkim miłego dnia oraz dobrych doświadczeń ze swoimi autami.
Dobrego dnia wszystkim życzę [papa]


Wróć do „MODEL SPORTAGE IV OD 2015 roku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap