Tarcze hamulcowe

Wszystko co dotyczy NEW KIA SPORTAGE od roku produkcji 2015
Adek
Bywalec
Posty: 86
Rejestracja: 16 maja 2017, 11:43
Czym jeżdzę: KS IV 1.6 GDI M+DFA

Tarcze hamulcowe

Postautor: Adek » 09 kwie 2018, 11:55

Witam
Byłem na wymianie opon u znajomego i dowiedziałem się, że klocki mi się z przodu kończą i dodatkowo prawa przednia tarcza też jest w fatalnym stanie :( Z wymianą klocków to już się powoli liczyłem, gdyż mam najechane 38 tys, ale ta tarcza to mnie przeraziła, liczyłem, że wymienię je po przejechaniu kolejnych 40 tys.
I rzeczywiście, jest ona dużo bardziej zużyta od reszty tarcz, dodatkowo są w niej bruzdy, nie jest starta "na gładko" jak pozostałe tarcze.
Sprawa jest dość dziwna, gdyż na jesieni przy wymianie opon nic takiego ze znajomym nie zauważyliśmy, wszystko było ok, a w grudniu byłem na serwisie gwarancyjnym (po 30 tys) i zdaje się, że na nim sprawdzali stan hamulców, być może akurat tutaj klocek został źle założony/skręcony?
W Kii za wymianę tarcz i klocków z przodu chcą 1500 zł, jak zrobię to we własnym zakresie to mogę kupić komplet na przód za jakieś 350 zł + robocizna 150... I teraz nie wiem co zrobić :( Zdać się na serwis i mocno przepłacić, czy też zrobić to po swojemu? Mam też obawy co do zakupu tarcz po 125 zł sztuka, choć sprzedawca ze sklepu z częściami zapewnia mnie, że się jak najbardziej nadają i takie mi poleca

wobi
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV 1.6 T-GDI GT Line

Re: Tarcze hamulcowe

Postautor: wobi » 09 kwie 2018, 12:32

Jeżeli chodzi o wymianę klocków i tarcz przy 40k, to u mnie dokładnie to samo. Po 40 zjechały się klocki i tarcze. Z tyłu wszystko w porządku i nie wymagają interwencji. Do tej pory zawsze miałem tak, że co druga wymiana klocków, wymiana tarcz. Więc wymiana całego kompletu w Sportage przy 40k zaskoczyła mnie.

Adek
Bywalec
Posty: 86
Rejestracja: 16 maja 2017, 11:43
Czym jeżdzę: KS IV 1.6 GDI M+DFA

Re: Tarcze hamulcowe

Postautor: Adek » 09 kwie 2018, 12:54

@wobi
A napisz proszę gdzie to robiłeś i ile to kosztowało ;)

wobi
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV 1.6 T-GDI GT Line

Re: Tarcze hamulcowe

Postautor: wobi » 09 kwie 2018, 13:01

ASO, 1600pln


Wróć do „MODEL SPORTAGE IV OD 2015 roku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap