Wreszcie znalazłem MEGA WADĘ Sportage`a IV

Wszystko co dotyczy NEW KIA SPORTAGE od roku produkcji 2015
rabi22
Bywalec
Posty: 36
Rejestracja: 12 kwie 2018, 19:47
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE 1.6 T-GDi AWD Business Line

Re: Wreszcie znalazłem MEGA WADĘ Sportage`a IV

Postautor: rabi22 » 25 kwie 2018, 10:58

Dzieki za info. Niestety jestem sceptycznie nastawiony do wszelkich nieoryginalnych dokładek. Zawsze pózniej coś nie hula. Mam już złe doświadczenia. Ale bądź dobrej myśli. Masz gwarancję.

Kolejna wada:
12. Dosyć gumowe zawieszenie. Szczególnie trasa. Po mieście przy małych prędkościach nie jest źle. Mocne wspomaganie. Nie czuć zbytnio przełożenia z kierownicy na koła.
13. Ciężko zamykające się drzwi, ale to było już na forum, że winą jest duża kompresja w środku i wystarczy otworzyć okno lub inne drzwi. Wówczas lekko zamykają się. Taka uroda tego samochodu. Potwierdzam.
14. Tempomat. Po ustawieniu zadanej wartości tempomatu brak wyświetlania tej wartości.

Marwi
Bywalec
Posty: 77
Rejestracja: 28 paź 2016, 20:44
Czym jeżdzę: Sportage IV 2.0 CRDI AWD

Re: Wreszcie znalazłem MEGA WADĘ Sportage`a IV

Postautor: Marwi » 25 kwie 2018, 22:16

rabi22 pisze:14. Tempomat. Po ustawieniu zadanej wartości tempomatu brak wyświetlania tej wartości.


Na prędkościomierzu masz pokazywana utrzymywaną prędkość przecież. Dodatkowo możesz włączyć prędkość między zegarami w opcjach.

MAJKI4MOZA
Nasz Człowiek
Posty: 507
Rejestracja: 17 gru 2017, 17:55
Czym jeżdzę: 1.6 T-GDI 7DCT AWD, "L" + Skoda Superb L&K 2.0 TDI 190KM
Lokalizacja: Kraków

Re: Wreszcie znalazłem MEGA WADĘ Sportage`a IV

Postautor: MAJKI4MOZA » 25 kwie 2018, 22:52

Rabi22 raczej ma na myśli, że (np. tak miałem w Passacie) masz wyświetlaną prędkość zadaną osobno, a oczywiście główne wskazanie to prędkość bieżąca.
Dzięki temu (podwójnemu wskazaniu) unikasz sytuacji, że nie wiesz do jakiej prędkości będziesz przyspieszać.
W automatach to pół biedy. Ale kiedyś kolega w Vectrze (3 gen.) był na II biegu i włączył przypadkiem tempomat do poprzednio zadanej prędkości (chyba autostradowa była), więc ledwo zdążył zrzucić bieg przed odcięciem na czerwonym [hihihi]

rabi22
Bywalec
Posty: 36
Rejestracja: 12 kwie 2018, 19:47
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE 1.6 T-GDi AWD Business Line

Re: Wreszcie znalazłem MEGA WADĘ Sportage`a IV

Postautor: rabi22 » 29 kwie 2018, 20:04

Dokładnie. Tak jak piszesz. Ktoś kto to miał wie o co chodzi i wcale nie jest to gadżet. W każdej chwili wiesz ile jest na tempomacie ustawione. A tu nie wiesz. Dopiero się dowiesz jak puścisz gaz i poczekasz aż sam zacznie trzymać prędkość.

mojawielka
Bywalec
Posty: 27
Rejestracja: 01 mar 2018, 23:15
Czym jeżdzę: 1,7 CRDI Sportage 2017 L +BL

Re: Wreszcie znalazłem MEGA WADĘ Sportage`a IV

Postautor: mojawielka » 29 kwie 2018, 22:32

Kolejne:
1. Brak chłodzonych schowków - choćby jeden
2. Elektrycznie sterowane siedzenia bez możliwości założenia pamięci foteli wydają się zbędne, użytkowanie auta przez dwie osoby o różnym wzroście naprawdę nastręcza problemów z ustawieniem siedzenia pod siebie- przy ręcznej regulacji to dwa zgrzyty, pół obrotu i jest a tu jeździsz pół godziny
3. Brak doświetlania zakrętów
4. Zbiera się woda pomiędzy karoserią a drzwiami - np po myciu i powoli ścieka, obawiam się , że zimą może w tym miejscu zbierać się brud i wilgoć. Można zaobserwować - umyć auto i po płukaniu otworzyć drzwi leje się ciurkiem z przedniej ich części.

xluc
Bywalec
Posty: 84
Rejestracja: 22 wrz 2016, 09:11
Czym jeżdzę: Sportage GT-line 1.6 T-GDI DCT FN2 TE2 PNS

Re: Wreszcie znalazłem MEGA WADĘ Sportage`a IV

Postautor: xluc » 29 kwie 2018, 22:53

Doświetlenie zakrętów jest, choć nie w każdej wersji wyposażenia. Działa fajnie.

Edgar
Uzależniony
Posty: 341
Rejestracja: 28 cze 2013, 14:26
Czym jeżdzę: Sorento 2016 2.0 XL AWD,
była Sportage III 1,6 GDI L
Lokalizacja: Katowice

Re: Wreszcie znalazłem MEGA WADĘ Sportage`a IV

Postautor: Edgar » 30 kwie 2018, 07:52

Serio Ks IV nie ma klimatyzowanego schowka nad nogami pasażera ?

Ad.4 zapewne woda się zbiera jak myjesz pod ciśnieniem, tak ma 99% pojazdów, a to dla tego że ciśnienie podwija idealnie dopasowaną uszczelkę

mojawielka
Bywalec
Posty: 27
Rejestracja: 01 mar 2018, 23:15
Czym jeżdzę: 1,7 CRDI Sportage 2017 L +BL

Re: Wreszcie znalazłem MEGA WADĘ Sportage`a IV

Postautor: mojawielka » 30 kwie 2018, 09:23

Faktycznie trzeba lepiej prcyzować:) w mojej wersji L pakiet BiznesLine brak doswietlania zakrętów, to chyba jest tylko w bixenonach i klimy schowka ( to zaskoczenie ) o braku gniazda 12v w bagażniku chyba już było.... drobiazgi ale po użytkowaniu kilkunastoletnich samochodów od nowedo auta oczekuje się pewnych standardów. To jednak nic z brakiem nawiewów na tylne siedzenia w qasquaiu czy kadjarze :(

Awatar użytkownika
Tom16v
Nasz Człowiek
Posty: 673
Rejestracja: 12 cze 2016, 09:50
Czym jeżdzę: KS V 1.6 T- GDI 6AT FWD L HEV

Re: Wreszcie znalazłem MEGA WADĘ Sportage`a IV

Postautor: Tom16v » 30 kwie 2018, 13:52

W mojej 15 letniej fabii bylo domykanie szyb z pilota a tu taki zonk brak takiej funkcji to lipa straszna jak dla mnie .Juz kilka razy zostawilem uchylone szyby z przyzwyczajenia ze sie same domkna.ehh

rabi22
Bywalec
Posty: 36
Rejestracja: 12 kwie 2018, 19:47
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE 1.6 T-GDi AWD Business Line

Re: Wreszcie znalazłem MEGA WADĘ Sportage`a IV

Postautor: rabi22 » 30 kwie 2018, 20:10

Zgadzam się z Tobą. Ja miałem Fabię 99r i to miała. Też mi się zdarzyło zapomnieć, ale na pocieszenie Honda Toyota też dopiero 3 lata to ma i to w CRV dopiero. Nie dyskwalifikuje to samochodu, ale w samochodzie za 120tys powinno być standardem.

Pochwaliłem ostatnio nawigację, ale przybliżanie punktu wybranego gałką zamiast palcami to jakaś porażka. Kto kto wymyślił ?

Dzisiaj moja żona pierwszy raz jechała w trasę KIA i byłem w szoku jak po kawałku trasy mówi do mnie co ten układ kierowniczy taki gumowy ? Byłem w szoku, a nic jej wcześniej nie mówiłem o moich odczuciach.

Na nierównościach już słychać trzaski plastiku konsoli.

Cav
Uzależniony
Posty: 250
Rejestracja: 02 kwie 2017, 09:02
Czym jeżdzę: Sportage III L 1.7 crdi, rocznik 2014
Lokalizacja: Poznań

Re: Wreszcie znalazłem MEGA WADĘ Sportage`a IV

Postautor: Cav » 01 maja 2018, 06:29

mojawielka pisze:Kolejne:
1. Brak chłodzonych schowków - choćby jeden


Proszę o potwierdzenie, bo aż nie chce mi się wierzyć?
Naprawdę z KS IV wycięli chłodzony schowek?
W żadnej wersji go nie ma?

To jakiś dramat, w KS III to chyba jedna z częściej używanych przeze mnie funkcji.
W poprzednim aucie, które też nie miało klimatyzowanego schowka, sam poprowadziłem do niego rurkę z zimnym powietrzem, ale to fabryczne rozwiązanie w KS III sprawdza się dużo lepiej.

Jeśli w KS IV jest inaczej, to jeszcze większa wada niż paskudny przód.

Gniazdo 12V w bagażniku też wycięli?
To zmiana modelu przyniosła widzę więcej szkód niż pożytku.....

Adek
Bywalec
Posty: 86
Rejestracja: 16 maja 2017, 11:43
Czym jeżdzę: KS IV 1.6 GDI M+DFA

Re: Wreszcie znalazłem MEGA WADĘ Sportage`a IV

Postautor: Adek » 01 maja 2018, 18:20

mojawielka pisze:Jeśli w KS IV jest inaczej, to jeszcze większa wada niż paskudny przód.

Wiesz to już kwestia gustu, dla mnie przód ma bardzo ładny, zresztą właśnie design tego samochodu skusił mnie do jego zakupu. Jak go pooglądałem w salonie, chwilę w nim posiedziałem, to już innej opcji nie brałem pod uwagę ;)

rabi22
Bywalec
Posty: 36
Rejestracja: 12 kwie 2018, 19:47
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE 1.6 T-GDi AWD Business Line

Re: Wreszcie znalazłem MEGA WADĘ Sportage`a IV

Postautor: rabi22 » 02 maja 2018, 15:43

O gustach nie dyskutujemy. Każdy chyba wie, że tego nie można oceniać. Ale brak schowka chłodzonego i gniazda w bagażniku to kiepsko.

Tomek_Majster
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 07 mar 2018, 22:54
Czym jeżdzę: Sportage IV 1.6GDI, wersja L z business line.

Re: Wreszcie znalazłem MEGA WADĘ Sportage`a IV

Postautor: Tomek_Majster » 13 maja 2018, 07:34

Przyczyna znaleziona. Wadliwy przewód instalacji elektrycznej układu domykania szyb. Oczywiście naprawione za free i działa już wszystko rak jak powinno. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Bob38
Uzależniony
Posty: 209
Rejestracja: 22 lip 2017, 05:45
Czym jeżdzę: Sportage IV 1.7 crdi DCT Business Line JBL
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Wreszcie znalazłem MEGA WADĘ Sportage`a IV

Postautor: Bob38 » 21 maja 2018, 08:38

Tak sobie czytam Wasze opinie i trafiło mnie stwierdzenie o braku gniazda zasilania w bagażniku... bardzo rzadko tego używałem w poprzednim aucie, ale ja kupowałem Sportage to w specyfikacji było jak wół napisane o tym gnieździe. Poszedłem, sprawdziłem i faktycznie go nie ma [zdziwko] [hihihi] No cóż włosów rwać nie będę.
Z chłodzonym schowkiem również się nie zapoznałem jak do tej pory, w poprzednim aucie miałem i nie korzystałem, więc jego brak w Sportage w zasadzie mnie nie dotknie.
Natomiast wadą przeze mnie odczuwaną jest brak domykania szyb oraz brak schowków w tylnej części kabiny (w Scenicu miałem pod podłogą, pod fotelami i jeszcze stoliki składane).
Kolejną wadą jest roleta zamiast półki (być może ktoś to również odczuwa) ale na półkę to ja zawsze wpakowywałem mnóstwo rzeczy (lekkich jak ciuchy na przebranie, jakieś deszczówki, apteczka itp.), a tu niestety takiej możliwości nie mamy.
Dobrego dnia wszystkim życzę [papa]

sxill
Bywalec
Posty: 96
Rejestracja: 22 gru 2014, 20:42
Czym jeżdzę: Sportage 2014, 1.7 CRDI, XL, Deluxe White
Lokalizacja: Poznań

Re: Wreszcie znalazłem MEGA WADĘ Sportage`a IV

Postautor: sxill » 21 maja 2018, 11:01

Ja ciuchy wrzucam na roletę i nic się z nią nie dzieje ;)

Awatar użytkownika
Bob38
Uzależniony
Posty: 209
Rejestracja: 22 lip 2017, 05:45
Czym jeżdzę: Sportage IV 1.7 crdi DCT Business Line JBL
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Wreszcie znalazłem MEGA WADĘ Sportage`a IV

Postautor: Bob38 » 21 maja 2018, 11:23

Też tak można, ale latają po rolecie. Jak jest półka to trzymają się w miejscu :)
Dobrego dnia wszystkim życzę [papa]

Adek
Bywalec
Posty: 86
Rejestracja: 16 maja 2017, 11:43
Czym jeżdzę: KS IV 1.6 GDI M+DFA

Re: Wreszcie znalazłem MEGA WADĘ Sportage`a IV

Postautor: Adek » 22 maja 2018, 13:58

Jeśli chodzi o roletę bagażnika to mi bardzo brakuje prowadnic do nich, w Focusie kombi to jest i bardzo ułatwia życie

Awatar użytkownika
Krisou
Nowy
Posty: 15
Rejestracja: 22 maja 2018, 22:30
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV L + Business Line 1.6 GDI

Re: Wreszcie znalazłem MEGA WADĘ Sportage`a IV

Postautor: Krisou » 25 cze 2018, 00:44

Nie chciałem zakładać osobnego tematu bo to bardziej tutaj pasuje. Na razie jedyne co mi się wydało dziwne bo wcześniej to w autach miałem to brak możliwości włączenia radia (mam NAVI 8") bez włączenia zapłonu (mam bezkluczykowy). O ile przy wyłączeniu silnika nadal gra radio jak było włączone o tyle w drugą stronę mi się nie udało.

Czegoś nie wiem czy po prostu "ten typ tak ma" ;)

Tomek_Majster
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 07 mar 2018, 22:54
Czym jeżdzę: Sportage IV 1.6GDI, wersja L z business line.

Re: Wreszcie znalazłem MEGA WADĘ Sportage`a IV

Postautor: Tomek_Majster » 25 cze 2018, 06:39

Naciśnij przycisk start bez wciśnietego sprzegla to włączysz zapłon, a nie odpalisz auta. Ot tyle. I radio też się włączy.

Awatar użytkownika
Bob38
Uzależniony
Posty: 209
Rejestracja: 22 lip 2017, 05:45
Czym jeżdzę: Sportage IV 1.7 crdi DCT Business Line JBL
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Wreszcie znalazłem MEGA WADĘ Sportage`a IV

Postautor: Bob38 » 25 cze 2018, 11:27

Znalazłem jeszcze jedną wadę - brak zabezpieczenia (uniemożliwienia) wyłączenia silnika w innej pozycji lewarka niż P.
Niestety zdarzyło mi się kilka razy wyłączyć silnik w pozycji D i auto zaczęło piszczeć - a wystarczyłoby, jak w innych autach, blokada możliwości wyłączenia. Może można taką blokadę dorobić ?
Dobrego dnia wszystkim życzę [papa]


Wróć do „MODEL SPORTAGE IV OD 2015 roku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap