Wreszcie znalazłem MEGA WADĘ Sportage`a IV

Wszystko co dotyczy NEW KIA SPORTAGE od roku produkcji 2015
Awatar użytkownika
Bob38
Uzależniony
Posty: 209
Rejestracja: 22 lip 2017, 05:45
Czym jeżdzę: Sportage IV 1.7 crdi DCT Business Line JBL
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Wreszcie znalazłem MEGA WADĘ Sportage`a IV

Postautor: Bob38 » 24 lut 2020, 09:30

Koledze właśnie chodzi o to, że odpala się bez sensu na sekundę - moim zdaniem to też bzdura. Natomiast choinka kontrolek to nie jest normalne i lepiej to zdiagnozować. U mnie nic takiego się nie dzieje.

Moim zdaniem w Sportage niedopracowane jest działanie hamulca postojowego. I w przypadku hamulca elektronicznego powinien działać jak w renówkach - podjeżdżam wyłączam silnik i hamulec sam się włącza. Ruszam - sam się wyłącza. Proste i bez kombinacji. A u mnie podjadę, zaciągnę, ruszam dźwignią na P i znów się zwalnia i znów muszę zaciągać. Trochę absurd.
Dobrego dnia wszystkim życzę [papa]

KrzysiekG
Uzależniony
Posty: 256
Rejestracja: 06 lut 2019, 22:20
Czym jeżdzę: Sportage IV 2019 BL 1.6T-GDi

Re: Wreszcie znalazłem MEGA WADĘ Sportage`a IV

Postautor: KrzysiekG » 24 lut 2020, 10:19

EPB sam się aktywuje po zgaszeniu silnika gdy używasz podczas jazdy AutoHold... Crazy shit. Zupełnie nie rozumiem co ma jedno do drugiego no ale tak to jest zaprogramowane

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1513
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: Wreszcie znalazłem MEGA WADĘ Sportage`a IV

Postautor: automaciek » 24 lut 2020, 10:38

Zastanów się głębiej.....
Pomijając fakt ze w wielu markach EPB występuje z ręczną skrzynią biegów. Korzystasz z Autohold, zatrzymujesz sie pod domem na podjeździe, hipotetycznie nie dałeś na "P" tylko na "N" nie gasisz silnika. Autohold trzyma samochód w miejscu, wysiadasz a po kilku minutach wracasz i nie wsiadając wyłączasz zapłon. Co się stanie..... AH przestaje trzymać koła, i szukasz auta po okolicy!

KrzysiekG
Uzależniony
Posty: 256
Rejestracja: 06 lut 2019, 22:20
Czym jeżdzę: Sportage IV 2019 BL 1.6T-GDi

Re: Wreszcie znalazłem MEGA WADĘ Sportage`a IV

Postautor: KrzysiekG » 24 lut 2020, 11:43

No jest to (całkiem sensowny) argument. Rozumując jednak w ten sposób można zaproponować 1500-100-900 przeróżnych rozwiązań chroniących użytkownika przed jakimiś hipotetycznymi niezbyt rozsądnymi działaniami... A w przypadku gdyby user miał dostępne ustawienie zaciągania EPB po wyłączeniu silnika nie byłoby w ogóle takich wątpliwości bo EPB to hamulec postojowy (awaryjny) a AH to system wspomagający podczas jazdy

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1513
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: Wreszcie znalazłem MEGA WADĘ Sportage`a IV

Postautor: automaciek » 24 lut 2020, 13:03

Użyszkodnicy potrafią zrobić niemożliwe. U nas w Europie pół biedy, ale w USA trzeba przewidzieć wszystkie niemożliwe na zdrowy rozum sytuacje, aby nie skończyć w sądzie....

Awatar użytkownika
czechirus
Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 13 lip 2019, 20:23
Czym jeżdzę: Sportage IV, 1.6 T-GDI 7DCT GT MAX AWD, 2019

Re: Wreszcie znalazłem MEGA WADĘ Sportage`a IV

Postautor: czechirus » 25 lut 2020, 11:40

Bob38 pisze:Koledze właśnie chodzi o to, że odpala się bez sensu na sekundę - moim zdaniem to też bzdura.


Też mnie to wkurza. Czasami robię tak: Wjeżdżam do garażu, zatrzymuję samochód. Silnik gaśnie. Mając dalej wrzucony D wyłączam samochód przyciskiem. Na wyłączonym zapłonie wrzucam P. Ściągam nogę z hamulca i naciskam dwukrotnie przycisk uruchamiania auta (to wyłącza systemy i umożliwia zamknięcie samochodu).

Popieprzone, ale to chyba jedyna możliwość uniknięcia ponownego uruchomienia silnika po zatrzymaniu w miejscu docelowym. Inny trik to odpięcie pasów przed zatrzymaniem się do zera :)

misiek538
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 15 sty 2019, 10:33
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV FL BL T-GDI DCT AWD Panorama
Lokalizacja: Kraków

Re: RE: Re: Wreszcie znalazłem MEGA WADĘ Sportage`a IV

Postautor: misiek538 » 03 mar 2020, 22:39

KrzysiekG pisze:(...) podczas takiego zatrzymania rozrusznik ... kręci jak szalony a silnik nie odpala

Zwróć uwagę na temperaturę silnika kiedy Ci się tak dzieje. U mnie to występuje tylko i wyłącznie kiedy silnik nie jest do końca nagrzany. Gdy jest właściwa temperatura pracy to pali od kopa ;)

Bialy
Uzależniony
Posty: 184
Rejestracja: 05 sie 2019, 06:59
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV

Re: Wreszcie znalazłem MEGA WADĘ Sportage`a IV

Postautor: Bialy » 07 mar 2020, 01:42

Lista wad robi się u mnie coraz dłuższa. Później napiszę. Ciekawe kto się zgodzi a kto nie.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
joori
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 08 mar 2020, 19:49
Czym jeżdzę: KIA Sportage IV 1.6 GDI M+Smart, Kolor: Infra Red (2019)
Lokalizacja: Kraków

Re: Wreszcie znalazłem MEGA WADĘ Sportage`a IV

Postautor: joori » 10 mar 2020, 14:58

Krzysztof1973_JBL pisze:Podłokietnik jest regulowany, wysuwa się do przodu, ale tylko w wersjach z manualną skrzynią biegów.

@Krzysztof1973_JBL - No proszę - tego się nie spodziewałem. Dzięki za informację.
Od 2 msc. jeżdżę nowym autkiem i nie odkryłem regulowanego podłokietnika. Nawet znajomy o to pytał, ale w instrukcji nie znalazłem ani słowa o regulacji. Niby sam coś próbowałem ale bardziej szukałem dodatkowego płytkiego schowka w podnoszonej części podłokietnika. Aż do dziś - mocniejsze pchnięcie do przodu i .... alleluja :mam: Nie wiem czy to jakaś wewnętrzna autosugestia ... ale po przesunięciu podłokietnika jakoś wygodniej mi się o niego opiera.


A jeśli chodzi o wady, to niemiłosiernie doskwiera mi AUTO DOWN dla szyby kierowcy. Po każdym postoju na bramkach autostradowych / pod okienkiem w McDonaldsie / oddaniu biletu parkingowego, odstawiam w środku tą samą ekwilibrystyczną żonglerkę: ruszam samochodem + przełączam kierunkowskazy + zmieniam biegi i dodatkowo trzymam jeszcze piekielny przycisk. Jeżdżąc do tej pory 13-letnim Nissanem Note, który ma automatyczne opuszczanie + podnoszenie, nie przyszło mi namyśl żeby sprawdzać to w nowokupowanym samochodzie wyposażonym w elektrykę szyb. Przeglądałem już net w poszukiwaniu informacji na temat upgrade'u, ale z tego co widzę to sporo z tym zachodu (inny siłownik szyby, nowy zespolony przełącznik sterowania wszystkimi szybami, modyfikacja wiązki) - serwis pewnie będzie chciał za taka robotę góry złota, a ja sam nie chce grzebać żeby nie pozbyć się gwarancji.
BTW - od której wersji Sportka jest już pełna automatyka szyby kierowcy?

Dorzucam jeszcze mały minusik za pozycję pokrętła regulacji głośności radia - to od żony, która non stop rzuca mi się na gałkę po jej stronie konsoli zmieniając częstotliwość radia .... Dla mnie jest OK ;)

Awatar użytkownika
mariushg
Bywalec
Posty: 125
Rejestracja: 28 cze 2018, 14:27
Czym jeżdzę: Sportage IV 1.6 GDI BL

Re: Wreszcie znalazłem MEGA WADĘ Sportage`a IV

Postautor: mariushg » 10 mar 2020, 16:51

Wyleję i ja żale :hehe4: Mnie irytuje ta cholerna diodka przy lusterku wstecznym - nie wiadomo po co świeci toto. Skoro jest automatyczne włączanie świateł, to lusterko mogłoby się też w tym samym momencie automatycznie przełączać, a nie po każdym uruchomieniu włączone. Niby nic wielkiego, ale codziennie mnie drażni, jak komar nad uchem :] No i dość głośno pracuje nawiew, już przy 4 kreskach szumi pod szybą jak cholera. I jeszcze brak podświetlenia na regulacji pozycji reflektorów - symbol świeci, ale pokrętło już nie i w nocy za cholerę nie wiadomo, jak jest ustawione.

zenobiuszmokronos
Nowy
Posty: 14
Rejestracja: 26 mar 2019, 22:44
Czym jeżdzę: Sportage IV t-GDI 2019 M + SMT

Re: Wreszcie znalazłem MEGA WADĘ Sportage`a IV

Postautor: zenobiuszmokronos » 10 mar 2020, 17:37

Mi brakuje przełącznika ulubionych stacji radiowych. Niby jest na kierownicy, ale jak kierownica jest skręcona to nie trafię nie ma siły.

sasl
Bywalec
Posty: 29
Rejestracja: 24 lis 2019, 13:11
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 T-GDi 7DCT 2WD BL2 AEB Blue Flame
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wreszcie znalazłem MEGA WADĘ Sportage`a IV

Postautor: sasl » 10 mar 2020, 19:40

Co do automatycznego opuszczania podnoszenia szyb to w Bussines Line Plus mam zarówno dla kierowcy i pasażera.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Tom16v
Nasz Człowiek
Posty: 675
Rejestracja: 12 cze 2016, 09:50
Czym jeżdzę: KS V 1.6 T- GDI 6AT FWD L HEV

Re: Wreszcie znalazłem MEGA WADĘ Sportage`a IV

Postautor: Tom16v » 10 mar 2020, 19:45

Ja w 15 letniej skodzie fabii mialem przycisk szyby auto up i down i domykanie szyb z pilota przy zamknieciu auta z pilota.Jak kupilem auto to notorycznie zostawialem któraś z szyb otwartą - przyzwyczajenie a brak auto up to dramat przy bramkach autostradowych jak pada.
Ech Kia poprawcie się bo takie mówiąc pierdoly wkurzaja najbardziej a oszczędności mizerne.
Pozdrawiam wszystkich i czekam na Nową Sportage

AK84
Bywalec
Posty: 128
Rejestracja: 13 lip 2019, 10:04
Czym jeżdzę: KSIV FL 1.6 T-GDI 7DCT 2WD L+BL AEB FUN
Lokalizacja: 3miasto

Re: Wreszcie znalazłem MEGA WADĘ Sportage`a IV

Postautor: AK84 » 10 mar 2020, 22:17

W wersji L+ BL:
Stacje radiowe można ustawić pod przyciskiem ulubione. Przy skręconej kierownicy nie da się z kierownicy sterować, potwierdzam.
Auto Up i Down są dla kierowcy i pasażera.
Podłokietnik się nie przesuwa w automacie. Ale drążek robi za jego przedłużenie, mi się to mega podoba.

Mnie denerwuje wąskie siedzenie, mimo, że ważę 80kg i nie jestem szeroki w d...
Jak mam spodnie z szwami na kieszeniach to się wżynają w nogą często. Ktoś też tak ma, czy to moje odczucie ?

Awatar użytkownika
AldenteSaba
Uzależniony
Posty: 299
Rejestracja: 16 gru 2010, 10:12
Czym jeżdzę: Cosmo Blue 1,6 t-gdi 7 dct AWD GT-Line, Yamaha FJ1200
Lokalizacja: Opole

Re: Wreszcie znalazłem MEGA WADĘ Sportage`a IV

Postautor: AldenteSaba » 10 mar 2020, 22:18

sasl pisze:Co do automatycznego opuszczania podnoszenia szyb to w Bussines Line Plus mam zarówno dla kierowcy i pasażera.


A to nie wszystkie wersje wyposażenia mają taki „luksus” ?
Myślałem, że to już standard.

Awatar użytkownika
joori
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 08 mar 2020, 19:49
Czym jeżdzę: KIA Sportage IV 1.6 GDI M+Smart, Kolor: Infra Red (2019)
Lokalizacja: Kraków

Re: Wreszcie znalazłem MEGA WADĘ Sportage`a IV

Postautor: joori » 11 mar 2020, 01:22

No niestety właściciele M + Smart nie dostąpili tego zaszczytu ....

Awatar użytkownika
Tom16v
Nasz Człowiek
Posty: 675
Rejestracja: 12 cze 2016, 09:50
Czym jeżdzę: KS V 1.6 T- GDI 6AT FWD L HEV

Re: Wreszcie znalazłem MEGA WADĘ Sportage`a IV

Postautor: Tom16v » 11 mar 2020, 07:32

Potwierdzam brak :( oszczędności rzędu kilku zlotych.

Awatar użytkownika
Bob38
Uzależniony
Posty: 209
Rejestracja: 22 lip 2017, 05:45
Czym jeżdzę: Sportage IV 1.7 crdi DCT Business Line JBL
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Wreszcie znalazłem MEGA WADĘ Sportage`a IV

Postautor: Bob38 » 11 mar 2020, 09:49

AldenteSaba pisze:
sasl pisze:Co do automatycznego opuszczania podnoszenia szyb to w Bussines Line Plus mam zarówno dla kierowcy i pasażera.
A to nie wszystkie wersje wyposażenia mają taki „luksus” ? Myślałem, że to już standard.

No niestety nie wszystkie - w moim Business Line mam automat do szyb tylko w szybie kierowcy - pozostałe są bez tego luksusu [zlolta]
Szczerze mówiąc chętnie dokupiłbym nawet taki automat do drzwi pasażera, ale oczywiście ASO twierdzi, że to się nie da, a jak da to straszne pieniądze by to kosztowało [zdziwko] [zdziwiony]
Dobrego dnia wszystkim życzę [papa]

AK84
Bywalec
Posty: 128
Rejestracja: 13 lip 2019, 10:04
Czym jeżdzę: KSIV FL 1.6 T-GDI 7DCT 2WD L+BL AEB FUN
Lokalizacja: 3miasto

Re: Wreszcie znalazłem MEGA WADĘ Sportage`a IV

Postautor: AK84 » 11 mar 2020, 09:51

Pewnie przedliftowy?
W Tucsonie z 2015 - totalna full opcja, znajomy ma tez tylko dla kierowcy.

Aż mnie to dziwiło, bo w peugeocie 307 z 2005 Auto było na wszystkich szybach i jeszcze miał domykanie z klucza w oryginale :)

Awatar użytkownika
joori
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 08 mar 2020, 19:49
Czym jeżdzę: KIA Sportage IV 1.6 GDI M+Smart, Kolor: Infra Red (2019)
Lokalizacja: Kraków

Re: Wreszcie znalazłem MEGA WADĘ Sportage`a IV

Postautor: joori » 11 mar 2020, 11:32

Tom16v pisze:Potwierdzam brak :( oszczędności rzędu kilku zlotych.


@Tom16v - no własnie po tym jak zacząłem drążyć temat to okazało się, że jednak to nie będzie kosztowało kilka złotych. Optymistycznie założyłem, że wymienię tylko przełączniki (93570-F1200 -> 93570-F1000) .... no może jeszcze będzie trzeba dorobić jakiś przewód we wiązce, ale wersja szyby kierowcy full auto to zupełnie inny siłownik z automatycznym cofaniem szyby przy jej zblokowaniu w trakcie zamykania (safety window motor).

https://www.ksportagegl.com/power_windo ... -1595.html

i inne sterowanie

https://www.ksportagegl.com/power_windo ... -1597.html

Na forum KS III jeden z kolegów się zawziął i zrobił. Ja ze względu na ryzyko utraty gwarancji odpuszczę - trochę za dużo grzebania do którego ASO później może się doczepić.

Tak offtopicowo - tematy AUTO DOWN'a i zaparowanych refletkorów doprowadziły mnie do mojasportage.pl :D

Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1753
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Wreszcie znalazłem MEGA WADĘ Sportage`a IV

Postautor: diselboy » 11 mar 2020, 15:43

jednostkowe dołożenie to fakt kupa kasy, ale na etapie produkcji to wychodzą grosze tym bardziej, że starsze auta już to mają , np moje Stilo z 2001 roku było w to wyposażone dla obu stron + domykanie lub uchylanie z kluczyka.
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"


Wróć do „MODEL SPORTAGE IV OD 2015 roku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap