Telefon Bluetooth

Wszystko co dotyczy NEW KIA SPORTAGE od roku produkcji 2015
Orzech
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 01 maja 2017, 19:49
Czym jeżdzę: Sportage IV 2.0 CRDi 185 KM, GT Line :)

Telefon Bluetooth

Postautor: Orzech » 26 lut 2018, 20:10

Cześć Wszystkim,

Czy ktoś z Was doświadczył podobnej przypadłości? Mianowicie gdy do kogoś dzwonię przez zestaw głośnomówiący to rozmowa jest "normalna", tzn. dobrze słyszę rozmówcę, on mnie, nie ma żadnych problemów. Natomiast dość często zdarza się, że jeśli odbiorę połączenie przychodzące to prawie nic nie słyszę, zwiększając głośność na maksa jestem w stanie na ogół w miarę zrozumieć treść rozmowy. Nie jest to raczej zbytnio uzależnione od zasięgu ani mikrofonu rozmówcy. W takich sytuacjach najczęściej przełączam się na "prywatnie" i korzystam z telefonu "w ręku"..
Telefon BlackBerry PRIV (Android).

Pozdrawiam,
Tomasz

Awatar użytkownika
akos
Bywalec
Posty: 106
Rejestracja: 23 gru 2012, 00:08
Czym jeżdzę: KIA Sportage 4WD HEV 1,6 T-GDi 230KM GT Line 6AT
Lokalizacja: Poznań

Re: Telefon Bluetooth

Postautor: akos » 26 lut 2018, 20:44

Miałem coś podobnego. Odkryłem przez przypadek, że to w telefonie miałem wyciszone. Właściwie tylko dzięki temu, że pasażer w tym czasie trzymał mój telefon i akurat ktoś zadzwonił (normalnie cały czas był w kaburze przy pasie spodni). Trzymaj telefon w ręku jak ktoś zadzwoni i wtedy pokaże się regulacja głośności. Mam nadzieję, że u Ciebie będzie to samo...

Orzech
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 01 maja 2017, 19:49
Czym jeżdzę: Sportage IV 2.0 CRDi 185 KM, GT Line :)

Re: Telefon Bluetooth

Postautor: Orzech » 16 mar 2018, 20:16

Dzięki za odpowiedź, ale niestety, nie w tym rzecz tkwi. Głośność zawsze ustawiona w telefonie na maks. Podejrzewam, że to coś z telefonem, muszę jeszcze przewertować opcje i sprawdzić czy z innym aparatem problem będzie się powtarzał. De facto jak rozłączę taką "cichą" rozmowę i oddzwonię to nie ma problemu, problem jest tylko przy (nie wszystkich) połączeniach przychodzących ;)

Awatar użytkownika
akos
Bywalec
Posty: 106
Rejestracja: 23 gru 2012, 00:08
Czym jeżdzę: KIA Sportage 4WD HEV 1,6 T-GDi 230KM GT Line 6AT
Lokalizacja: Poznań

Re: Telefon Bluetooth

Postautor: akos » 17 mar 2018, 17:03

Chyba mnie nie zrozumiałeś. Głośność telefonu to ja też miałem ustawioną na dość wysoko. Ale głośność przy odbiorze przez bluetooth to zupełnie inna, niezależna regulacja. Ten pasek pojawił mi się przy odebraniu połączenia i był ustawiony na kompletnie innym poziomie niż głośność telefonu.

Orzech
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 01 maja 2017, 19:49
Czym jeżdzę: Sportage IV 2.0 CRDi 185 KM, GT Line :)

Re: Telefon Bluetooth

Postautor: Orzech » 20 mar 2018, 19:23

Owszem, zrozumiałem ;) Normalnie jak gadam przez słuchawkę to zazwyczaj ustawiam głośność na minimum, natomiast odbierając przez bluetooth pasek mam na maksa, na pasku głośności w telefonie mam wtedy głośnik ze znaczkiem bluetooth ;) Sęk w tym, że jak rozłączę takie połączenie "z kierownicy" i zaraz oddzwonię to jest OK, czasem też zaskoczy przy kliknięciu "prywatnie" na ekranie i przełączeniu z powrotem na głośnomówiący (nie ingerując w tym czasie w ustawienia telefonu).


Wróć do „MODEL SPORTAGE IV OD 2015 roku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap