Ogrzewanie i siła nawiewu.

Wszystko co dotyczy NEW KIA SPORTAGE od roku produkcji 2015
lewarek74
Nowy
Posty: 12
Rejestracja: 25 sie 2017, 11:27
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE IV 1,7 CRDI L

Ogrzewanie i siła nawiewu.

Postautor: lewarek74 » 31 paź 2017, 10:36

Chciałbym zapytać jak wygląda u Was ogrzewanie wnętrza. Moja Kia z silnikiem 1.7D mogłaby lepiej to robić. Siła nawiewu przy maksymalnym ustawieniu wydaje mi się niewystarczająca. Być może to subiektywne odczucie. Napiszcie proszę jak wasze auta radziły sobie minionej zimy, bo ja jeszcze nie miałem okazji w takich warunkach jeździć.

Marwi
Bywalec
Posty: 77
Rejestracja: 28 paź 2016, 20:44
Czym jeżdzę: Sportage IV 2.0 CRDI AWD

Re: Ogrzewanie i siła nawiewu.

Postautor: Marwi » 31 paź 2017, 11:03

Mi wystarcza auto z funkcją automatycznego odparowanie szyb. Samochód garażowany.

Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1748
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Ogrzewanie i siła nawiewu.

Postautor: diselboy » 31 paź 2017, 11:06

klekoty z natury dłużej się grzeją i to musisz brać pod uwagę (jednej zimy na odcinku 30 km wskaźnik temperatury nie drgnął o milimetr, ledwo ciepłym wiało do środka a było tylko -15 ale mocny wiatr od frontu auta. myślałem ,że padł termostat, droga powrotna z wiatrem i wróciło do normy), benzyna po 3 km jazdy daje full ciepła, diesel zaczyna nieśmiało grzać, można bawić się w przysłanianie chłodnicy, ale z rozsądkiem aby nie przegiąć w drugą stronę. niektóre klekoty mają dodatkowa grzałkę elektryczna wspomagającą nawiew ciepłego powietrza zanim płyn chłodzący nie osiągnie odpowiedniej temperatury ( nie wiem czy Sportka w coś takiego wyposażono, nie udało mi się stwierdzić działania tego ustrojstwa a do porównania mam Fiata gdzie to działa wręcz doskonale, niestety kosztem akumulatora szczególnie na krótkich odcinkach jazdy)
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"

Awatar użytkownika
listomek2014
Expert
Posty: 914
Rejestracja: 07 sty 2015, 19:50
Czym jeżdzę: KS FL 1.6 L BL
KS IV L BL 1.6 T
Toyota cross
Lokalizacja: Mrągowo

Re: Ogrzewanie i siła nawiewu.

Postautor: listomek2014 » 31 paź 2017, 11:49

Ja ćwiczę już drugą tylko akurat mam benzynę i powiem tak uruchamia auto i już gorzej dosłownie minuta leci ciepło z nawiewu
W krwi benzyna zamiast Serca turbina

lewarek74
Nowy
Posty: 12
Rejestracja: 25 sie 2017, 11:27
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE IV 1,7 CRDI L

Re: Ogrzewanie i siła nawiewu.

Postautor: lewarek74 » 31 paź 2017, 12:35

Ja jeżdżę już od wielu lat i do tej pory większość to były diesle, ale tu jest trochę inaczej niż we wszystkich innych do tej pory. Na automacie bez włączonej klimy szyby potrafią lekko parować (dzień bez deszczu). Przy ustawionych 21 stopniach wentylatora prawie nie słychać, a jak zrobię ogrzewanie na full, to siła nawiewu rośnie ale moim zdaniem niewystarczająco. Auto jest nowe, więc nie sądzę, żeby problemem była jakaś usterka. Nie tak dawno w nowej Octavii, która też najlepiej nie grzeje mówili mi w serwisie, że coś mogą serwisowo przestawić, ale nie skorzystałem. Być może tu też tak jest. Nie liczę na szybkie nagrzanie silnika, bo to diesel, ale jak już się nagrzeje to chyba powinno działać to troche lepiej.

Awatar użytkownika
listomek2014
Expert
Posty: 914
Rejestracja: 07 sty 2015, 19:50
Czym jeżdzę: KS FL 1.6 L BL
KS IV L BL 1.6 T
Toyota cross
Lokalizacja: Mrągowo

Re: Ogrzewanie i siła nawiewu.

Postautor: listomek2014 » 31 paź 2017, 19:25

Poczytaj instrukcje bo coś źle robisz..Na automacie żeby wszystko działało jak należy ustawiamy temperaturę np 23 i to działa samo dobiera klime nadmuch 1,2,3 wiadomo trzeba chwili
W krwi benzyna zamiast Serca turbina

jacomir1
Bywalec
Posty: 45
Rejestracja: 06 sie 2017, 13:07
Czym jeżdzę: Kia Sportage NQ5 mHEV 180 KM BL

Re: Ogrzewanie i siła nawiewu.

Postautor: jacomir1 » 31 paź 2017, 22:11

Witam. Niestety silniki wysokoprężne tak mają. Przez ostatnie 7 lat jeździłem nissanem qashqai z dwulitrowym silnikiem diesla. Zima to masakra jak pisał kolega wyżej.Miał co prawda grzałkę ale to działało poniżej pięciu stopni,odczuwalne działanie przy ujemnych temperaturach- ledwo ciepłe powietrze.Poprzednio audi a4 b6 silnik diesla po nagrzaniu sauna w aucie.Teraz wybrałem benzynkę i zimno mi nie straszne.Dobrze działa,szybko się nagrzewa. Mam grzane fotele, w nissanie też miałem ale działanie tego grzania pozostawiało wiele do życzenie.

aro121
Uzależniony
Posty: 208
Rejestracja: 07 kwie 2016, 22:45
Czym jeżdzę: KIA

Re: Ogrzewanie i siła nawiewu.

Postautor: aro121 » 02 lis 2017, 01:06

Ja zamontowałem grzałkę defa :). Auto stoi pod wiatą podłączone do prądu odpala super a po 2 km w środku leci ciepłe powietrze. Minus ze trzeba mieć gniazdo :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

lewarek74
Nowy
Posty: 12
Rejestracja: 25 sie 2017, 11:27
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE IV 1,7 CRDI L

Re: Ogrzewanie i siła nawiewu.

Postautor: lewarek74 » 02 lis 2017, 13:18

listomek2014 pisze:Poczytaj instrukcje bo coś źle robisz..Na automacie żeby wszystko działało jak należy ustawiamy temperaturę np 23 i to działa samo dobiera klime nadmuch 1,2,3 wiadomo trzeba chwili

Automat działa prawidłowo, ale ponieważ mam porównanie do innych aut to trochę jestem zawiedziony reakcją układu ogrzewania. Mógłby sam automatycznie dobierać większe prędkości wentylatora. Prostym wyjściem jest ustawianie w automacie na znacznie wyższą temperaturę, ale potem trzeba znowu korygować w dół, więc trochę przypomina to manual.

lewarek74
Nowy
Posty: 12
Rejestracja: 25 sie 2017, 11:27
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE IV 1,7 CRDI L

Re: Ogrzewanie i siła nawiewu.

Postautor: lewarek74 » 15 mar 2018, 14:19

Po dużych mrozach w moim Sportku muszę stwierdzić, że całkiem dobrze działało ogrzewanie i nawiew. Chyba trochę przedwcześnie negatywnie je oceniłem.


Wróć do „MODEL SPORTAGE IV OD 2015 roku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap