Smart Key a kradzieże - potencjalne zagrożenie

Wszystko co dotyczy NEW KIA SPORTAGE od roku produkcji 2015
jarmk
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 08 wrz 2018, 14:11
Czym jeżdzę: KS
Lokalizacja: Żuławy

Re: Smart Key a kradzieże - potencjalne zagrożenie

Postautor: jarmk » 25 paź 2018, 09:54

To w garażu śpisz i łóżko masz przy aucie...? :)

TT | S9+

Arczi89
Bywalec
Posty: 59
Rejestracja: 10 sie 2018, 21:36
Czym jeżdzę: KIA Sportage IV 1.6 T-GDI 7 DCT AWD

Re: Smart Key a kradzieże - potencjalne zagrożenie

Postautor: Arczi89 » 25 paź 2018, 10:30

Garaż mam w domu :)
A auto stoi blisko czasem pod oknem sypialni ;)
Kradzieże polegają na przedłużeniu sygnału kluczyka nawet na 100m. Więc złodziej podejdzie pod sypialnię i otworzy auto nawet na podwórku dzięki wzmacniaczowi :)

Wiktor 5
Uzależniony
Posty: 178
Rejestracja: 05 mar 2017, 17:52
Czym jeżdzę: Ks IV 1.6 GDI

Re: Smart Key a kradzieże - potencjalne zagrożenie

Postautor: Wiktor 5 » 12 maja 2019, 17:46

Jak ktoś oglądał program złodzieje na tvn turbo to właśnie za pomocą takiego wynalazku skroili sportka spod marketu.

skrolak
Bywalec
Posty: 58
Rejestracja: 07 gru 2016, 01:03
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1.6 T-GDI GT Line FN2 TE2 Deluxe White
Lokalizacja: Sulejówek

Re: Smart Key a kradzieże - potencjalne zagrożenie

Postautor: skrolak » 10 cze 2020, 10:30

Tutaj jest fajny patent:
https://keylessprotector.com/pl/

Dinger
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 09 cze 2020, 09:44
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV 2019

Re: Smart Key a kradzieże - potencjalne zagrożenie

Postautor: Dinger » 10 cze 2020, 15:30

Niezły patent za 600zł (za naklejkę/nakładkę na baterię)...

PabloS
Uzależniony
Posty: 163
Rejestracja: 02 kwie 2014, 12:21
Czym jeżdzę: Sportage IV 1.6 T-GDI 7DCT 2WD Black Edition
Lokalizacja: Warszawa

Re: Smart Key a kradzieże - potencjalne zagrożenie

Postautor: PabloS » 02 sty 2021, 00:02

skrolak pisze:Tutaj jest fajny patent:
https://keylessprotector.com/pl/


Może to i fajny patent ale autem i tak odjadą. Ostatnio zgłębiałem ten temat. Słyszeliście o metodzie na "geme boy"? Nie. To poczytajcie.
https://android.com.pl/news/331888-game ... amochodow/

Inna ciekawostka przeczytana w necie to (cytat z forum-mechanika.pl):
"Nie wyjeżdżają na lawetach kolego, właśnie nikt się nie bawi w to, np najnowsze Kia i Hyundai z keyless odjeżdżają złodzieje w minutę i to nie na walizkę a dokodując nowy kluczyk nie otwierając go..."

I co Wy na to? Mi opadła szczęka.

Prawdopodobnie będę odbierał nowe autko na początku stycznia i zaczynam się bać. Już się nawet zacząłem zastanawiać czy aby na pewno go odbierać.

Mam zatem do Was pytanie o to jak zabezpieczyliście swoje auta. Jeszcze do ubiegłego tygodnia myślałem że keyless protector załatwi sprawę ale teraz zaczynam w to wątpić. Dodatkowe systemy proponowane przez KIA może nie są złe ale boję się sztampowego niedbałego i oczywistego dla złodzieja montażu.

Montował ktoś z Was IGLA 231, Skybrake DD5...?
Dodatkowo myślę o zabezpieczeniu gniazda diagnostycznego.

Awatar użytkownika
gisio
Nasz Człowiek
Posty: 744
Rejestracja: 10 gru 2016, 12:02
Czym jeżdzę: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Smart Key a kradzieże - potencjalne zagrożenie

Postautor: gisio » 02 sty 2021, 00:39

Niech Ci założą przed odbiorem Omega Car Guard 24 - może otworzą auto ale nie odjadą.
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

Awatar użytkownika
Arturecki
Uzależniony
Posty: 191
Rejestracja: 22 sty 2019, 19:11
Czym jeżdzę: KS IV 1,6 T-GDI, L+Business Line 2018
Lokalizacja: Gołdap

Re: Smart Key a kradzieże - potencjalne zagrożenie

Postautor: Arturecki » 02 sty 2021, 08:30

A tak jeszcze w temacie...takie moje przemyślenia...z techniką pędzącą do przodu nie wygrasz... osobiście nie wstawiał bym jakiś chałupniczych ukrytych włączników przynajmniej w aucie na gwarancji...popyt złodziei na KIA pewnie też poniżej jakiś znaczących statystyk...ale zawsze jakieś ryzyko jest... Myślę że po to wykupuję AC z dobrą kwotą gwarancyjną w razie kradzieży samochodu abym mógł spokojnie spać i nie myślę o tym... stać na nowe auto to stać na dobre zabezpieczenia i ubezpieczenia...ale to tylko moje subiektywne zdanie...

Awatar użytkownika
gisio
Nasz Człowiek
Posty: 744
Rejestracja: 10 gru 2016, 12:02
Czym jeżdzę: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Smart Key a kradzieże - potencjalne zagrożenie

Postautor: gisio » 02 sty 2021, 15:54

Arturecki pisze:Michał, a KIA assist...? Co możesz o tym powiedzieć?? Warto??


Kia Assist to taki trochę bajer – jak ktoś posiada firmę i chce kontrolować co się dzieje z jego samochodami to warto założyć. Obecnie UVO posiada wiele bliźniaczych funkcji.

Im mniej pisze się o zasadach działania takich czy innych systemów tym lepiej – licho nie śpi ;)

Jak sam słusznie zauważyłeś najlepszym zabezpieczeniem swojego auta jest wykupienie porządnego ubezpieczenia z opcją GAP.
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

PabloS
Uzależniony
Posty: 163
Rejestracja: 02 kwie 2014, 12:21
Czym jeżdzę: Sportage IV 1.6 T-GDI 7DCT 2WD Black Edition
Lokalizacja: Warszawa

Re: Smart Key a kradzieże - potencjalne zagrożenie

Postautor: PabloS » 02 sty 2021, 18:21

gisio pisze:Niech Ci założą przed odbiorem Omega Car Guard 24 - może otworzą auto ale nie odjadą.


Myślałem o tym ale potem przeczytałem na mazda6forum.pl:

"Patrząc na kradzieże Mazdy z Omega to szkoda czasu na to i kasy. Już lepiej pójść w ten Ampire lub pojechać do niezależnego serwisu i założy dwa zabezpieczenia jak chcecie mieć fortece. Podstawa to garaż i GAP - szczególnie dla osób trzymających auto pod chmurka."

"To nie Omega jest słaba a szablonowy sposób montażu. To zabezpieczenie uniemożliwia kradzież metoda na klonowanie kluczyka lub na walizkę"

No i właśnie ten szablonowy montaż mnie niepokoi i zniechęca. Boję się że montaż we wszystkich autach KIA jest robiony wg jakiegoś "okólnika/instrukcji" który mógł wyciec na zewnątrz i trafić w ręce złodziei. Ciekawi mnie ile w KIA trwa montaż tego zabezpieczenia bo jak słyszałem że w mojej okolicy specowi zajmuje to trzy dni (chyba całe auto rozbiera żeby schować to zabezpieczenie ;) ).

Gisio napisz mi proszę coś więcej o tym systemie Omega. Oczywiście bez szczegółów żeby nie edukować złych ludzi.
Czy serwisy "głęboko" to chowają wewnątrz "bebechów" auta? Czy Ty masz to zamontowane i czy osobiście byś polecił zamontowanie tego zabezpieczenia?

Awatar użytkownika
gisio
Nasz Człowiek
Posty: 744
Rejestracja: 10 gru 2016, 12:02
Czym jeżdzę: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Smart Key a kradzieże - potencjalne zagrożenie

Postautor: gisio » 02 sty 2021, 19:47

Wiedz, że każde urządzenie jest zakładane szablonowo a sam możesz zdecydować tylko gdzie chcesz mieć umiejscowioną diodę lub wyłącznik.
Myślę, że złodzieje dawno mają schematy i wcześniej czy później znajdą i na to jakieś obejście.

Ja do swojego auta założyłem Omegę 24, montaż trwał jakieś 3,5 h ale robili to spece od producenta tego systemu sądzę, że ASO zajmie to znacznie dłużej. Właśnie chodzi o zabezpieczenie auta z „bezkluczykowym” systemem przed metodą na klonowanie lub walizkę. Pamiętajmy, że dla złodzieja ważny jest czas.

Obecnie najbardziej atrakcyjnym modelem Kia dla złodziei jest Stinger choć i zginęło jedno Sorento XM oraz Niro EV. Niestety mojemu znajomemu 30 grudnia też „dźwignęli” Stingera i pomyśleć, że w przyszłym tygodniu był umówiony w ASO na montaż zabezpieczeń. Z „dzielni” ptaszki mi doniosły, że próba kradzieży Stingera z Omegą skończyła się na jego otwarciu po czym złodziej nie mogąc uruchomić auta opuścił.

Zabezpieczenia robią ludzie więc znajdą się inni ludzie, którzy je obejdą.
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

ZygJe
Profesor od "silnikuf"
Posty: 1311
Rejestracja: 13 gru 2011, 22:24
Czym jeżdzę: Peugeot 3008HYbrid4 300KM; KIA Sedona 3,3V6 275KM AT
Lokalizacja: Audiovideo, San Escobar

Re: Smart Key a kradzieże - potencjalne zagrożenie

Postautor: ZygJe » 02 sty 2021, 21:09

Zakładanie wymyślnych zabezpieczeń za "zyliony pesos" jest imo pozbawione sensu. Jeśli z jakiegoś powodu będą chcieli auto wziąć - to i tak wezmą. najczęściej jednak jest to w jakiś stopniu przypadek. I wtedy ukryty wyłącznik za "kilka złotych" wpięty w bezinwazyjny sposób (da się) daje ten sam efekt: złodziej któremu auto nie odpaliło w przewidziany sposób, natychmiast je sobie odpuszcza. "za rogiem" znajdzie sobie inne.
Dawno temu (końcówka lat 90 ) w Mercedesie zrobiłem prościutki układ rozpinający "zapłon" na spreparowanym bezpieczniku (bezpiecznik zachował swoje właściwości), żeby odpalić trzeba było przełącznik sterowania lusterkiem kliknąć 2 razy w prawo i 2 razy w lewo. Próbowali go wziąć 2 razy i 2 razy odpuścili. Podobne patenty stosuję do dziś, jednak nigdy już (chyba) się nie przydały.
pozdrawiam

Była: Sportage 2.0 CRDi XL AWD AT - jedno z najlepszych aut jakie miałem
Sorento 3.5 V6 285KM AWD AT - moja sprzedana miłość - bo żona była zazdrosna...

***** ***
Idąc ciemną doliną zła się nie ulęknę, gdyż to ja jestem ten najgorszy

PabloS
Uzależniony
Posty: 163
Rejestracja: 02 kwie 2014, 12:21
Czym jeżdzę: Sportage IV 1.6 T-GDI 7DCT 2WD Black Edition
Lokalizacja: Warszawa

Re: Smart Key a kradzieże - potencjalne zagrożenie

Postautor: PabloS » 23 sty 2021, 00:44

W środę u mnie w sąsiedztwie źli ludzie porwali nowiutką optimę gt line. Auto miało tylko zabezpieczenia fabryczne i ku rozpaczy właścicieli odjechało w siną dal :cry:
Warto zabezpieczać swoje wozidełka.

paul997
Bywalec
Posty: 138
Rejestracja: 28 sie 2018, 11:23
Czym jeżdzę: Kia Sportage V 1.6 T-GDI L 2022

Re: Smart Key a kradzieże - potencjalne zagrożenie

Postautor: paul997 » 04 mar 2021, 02:59

Szukałem czegoś, co mi zabezpieczy keylessa. Kupiłem pokrowiec, ale używam tylko podczas pobytu w podejrzanym miejscu. Na co dzień próbowałem różnych patentów i pojemników, wyszło mi, że najwygodniej trzymać kluczyk w... małej puszce po herbacie :). Zasięg spada do 30 centymetrów, więc można wyjmować do użytku, można też na chwilę wyskoczyć z puszką w ręce (no co, na wsi mieszkam, wolno mi nawet zimą w klapkach chodzić:)).

PabloS
Uzależniony
Posty: 163
Rejestracja: 02 kwie 2014, 12:21
Czym jeżdzę: Sportage IV 1.6 T-GDI 7DCT 2WD Black Edition
Lokalizacja: Warszawa

Re: Smart Key a kradzieże - potencjalne zagrożenie

Postautor: PabloS » 15 cze 2021, 21:52

PabloS pisze: Słyszeliście o metodzie na "geme boy"?

Game boy znowu w akcji. Tym razem jego łupem padła Kia Stinger Macieja Dowbora.
https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/ak ... ii/v1rgkd0

Awatar użytkownika
Czestek1
Nasz Człowiek
Posty: 406
Rejestracja: 30 sty 2021, 18:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage QL 1.7 Crdi,

Re: Smart Key a kradzieże - potencjalne zagrożenie

Postautor: Czestek1 » 15 cze 2021, 23:37

Z daleka, to taki łach rozpracowujący cudze auto będzie wyglądał jakby korzystał po prostu z telefonu. Każdy może być potencjalnym złodziejem.
Sport Utility Vehicle Kia Sportage QL 1.7 crdi

Awatar użytkownika
tyka47
Bywalec
Posty: 50
Rejestracja: 22 mar 2020, 14:57
Czym jeżdzę: 1.6 T-GDI Sportage IV (2020) v. L+Business Line+FUN

Re: Smart Key a kradzieże - potencjalne zagrożenie

Postautor: tyka47 » 15 cze 2021, 23:47

Ja od początku korzystania z systemu bezkluczykowego (jeszcze w kia RIO) wykorzystuję ten patent (teraz już w dwóch autach) https://keylessprotector.com/pl/
Uważajcie na ludzi którzy się nie śmieją - są niebezpieczni...

PabloS
Uzależniony
Posty: 163
Rejestracja: 02 kwie 2014, 12:21
Czym jeżdzę: Sportage IV 1.6 T-GDI 7DCT 2WD Black Edition
Lokalizacja: Warszawa

Re: Smart Key a kradzieże - potencjalne zagrożenie

Postautor: PabloS » 17 cze 2021, 09:39

tyka47 podziel się wrażeniami z użytkowania.
Ja też myślałem o tym patencie ale obawiałem się że będzie jakiś problem z instalacją w kluczyku.
Jak możesz to wrzuć jakieś zdjęcia.

gardan
Bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 10 wrz 2018, 22:08
Czym jeżdzę: Kia sportage L, BL, T-GDI, AWD

Re: Smart Key a kradzieże - potencjalne zagrożenie

Postautor: gardan » 17 cze 2021, 17:04

Wg mądrych ludzi najważniejsze to założenie takiego zabezpieczenia którego nie można złamać w minutę (kilka minut). Jak widziałem ale dawno temu 2 takie zabezpieczenia. W pierwszym włącznik prądu był ukryty w gałce zmiany biegów (przekręcało się o 360 stopni i prąd się włączał). Drugi patent to przesunięcie fotela kierowcy do końca i z powrotem. Na końcu suwnicy był włącznik prądu. Niemniej jednak jak złodziej posiada czas i np lawetę to ni ma rady.

Awatar użytkownika
Karbulot
Uzależniony
Posty: 358
Rejestracja: 10 cze 2021, 17:25
Czym jeżdzę: Boltem :)

Re: Smart Key a kradzieże - potencjalne zagrożenie

Postautor: Karbulot » 15 lip 2021, 23:56

Uh, założyłem topic o zabezpieczeniach, nie widząc tego tutaj. A co powiecie na EMG QX-IMMO? Jest też w ofercie Kii. W sumie to bardzo by mi odpowiadała blokada skrzyni biegów na kluczyk, moja matka tak miała w starej Skodzie Fabii. Niestety nie wiem, czy coś takiego montują na automatycznych skrzyniach i czy Kia coś takiego robi. Samochód biore nowy i żadne przeróbki prócz tych z ASO nie wchodzą w rachubę, co by nie stracić gwarancji.
A na cholerę mi jakiś podpis...?

Awatar użytkownika
Czestek1
Nasz Człowiek
Posty: 406
Rejestracja: 30 sty 2021, 18:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage QL 1.7 Crdi,

Re: Smart Key a kradzieże - potencjalne zagrożenie

Postautor: Czestek1 » 16 lip 2021, 01:09

Popatrz na budowę tego wybieraka, sam plastik. Raczej nie boleć nie podejdzie. Są jakieś blokady za pośrednictwem aplikacji, ale co z gwarancją?!
Załączniki
IMG_20210716_010010.jpg
IMG_20210716_010010.jpg (160.6 KiB) Przejrzano 7890 razy
Sport Utility Vehicle Kia Sportage QL 1.7 crdi


Wróć do „MODEL SPORTAGE IV OD 2015 roku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot]

Sitemap