Jak długo trzeba czekać na samochód z fabryki

Wszystko co dotyczy NEW KIA SPORTAGE od roku produkcji 2015
Awatar użytkownika
DJPAWCIO
Nowy
Posty: 10
Rejestracja: 05 lip 2017, 22:07
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE IV 1,6 (132KM) wersja L

Re: Jak długo trzeba czekać na samochód z fabryki

Postautor: DJPAWCIO » 27 lip 2017, 22:07

Jedziemy z Bydgoszczy do Krakowa pociągiem tam odbieramy auto, zwiedzamy Kraków i okolice 2 dni Zator (Energylandia) po czym wracamy do Bydgoszczy( nowym autem) jak dadzą zastępcze nic to nie da , ja z blachami do Krakowa z Bydgoszczy muszę jechać, a dostanę blachy jak będę miał dokumenty do rejestracji zaraz po powrocie zza granicy i przed wyjazdem do Krakowa:) Auto zastępcze mi nic nie da:(

gtfan
Bywalec
Posty: 33
Rejestracja: 20 cze 2017, 13:36
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV GT Line, 1.6 T-GDI, AWD, 7DCT, FN2, TE2, PNS

Re: Jak długo trzeba czekać na samochód z fabryki

Postautor: gtfan » 09 sie 2017, 21:12

Witam wszystkich, dzisiaj odebrałem mojego sportka w wersji gtline full opcja w benzynie i automacie, warto było czekać 3 miesiące [ura]

Awatar użytkownika
DJPAWCIO
Nowy
Posty: 10
Rejestracja: 05 lip 2017, 22:07
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE IV 1,6 (132KM) wersja L

Re: Jak długo trzeba czekać na samochód z fabryki

Postautor: DJPAWCIO » 23 sie 2017, 14:59

Auto miało być 3 sierpnia, było 5 sierpnia. ja i tak odebrałem 9 sierpnia rano, bo Byłem na wakacjach za granica:)

[zlosnik2] :rotfl: [zlosnik2]
Jest MEGA!

malabarista
Nowy
Posty: 23
Rejestracja: 18 wrz 2017, 15:05
Czym jeżdzę: Sportage IV L 1.6T
Lokalizacja: pomorskie

Re: Jak długo trzeba czekać na samochód z fabryki

Postautor: malabarista » 31 mar 2018, 03:06

Sorry za offtopic,ale nie mogę odpisać koledze na PM. Za mało postów nabitych.

Gtfan - siatkę do bagażnika ustaliłem przy zakupie. Z tego co tutaj czytałem, to wrzucają je na chybił-trafił.

MAJKI4MOZA
Nasz Człowiek
Posty: 507
Rejestracja: 17 gru 2017, 17:55
Czym jeżdzę: 1.6 T-GDI 7DCT AWD, "L" + Skoda Superb L&K 2.0 TDI 190KM
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak długo trzeba czekać na samochód z fabryki

Postautor: MAJKI4MOZA » 31 mar 2018, 08:39

Z tego co mi wytłumaczyli w salonie, to zamówienia zbierane są do 10. dnia każdego miesiąca i tak są przyjmowane (niejako w "paczkach") przez fabrykę. Zamówiłem samochód 6.12 , dzień produkcji to był 15.02, a pojawił się w salonie 28.02 Odbiór miałem ustalony na 6.04, ale ponieważ wcześniej sprzedałem moją RAVkę, to odebrałem Sportage`a 14.03
We wszystkich krakowskich salonach podawali czas oczekiwania 3-3,5 m-ca, mówiąc że takie założenie jest bezpieczne.

Większość fabryk samochodów ma w drugiej połowie lipca 2-3 tygodniową przerwę technologiczną. Konserwacja, modernizacja linii, wprowadzenie poprawek technologicznych i zmian w modelu.
Ciekawe jak wiele będzie zmian w Sportage i czy dostaniesz coś poniekąd w prezencie. Na pewno filtr cząstek stałych do silnika benzynowego wtedy wchodzi, bo od 2019 jest wymagany w Unii.
A może dostaniesz jakieś inne światła, jak w zmodernizowanym Tucsonie? http://motoryzacja.interia.pl/samochody-nowe/premiery/news-tak-wyglada-zmodernizowany-hyundai-tucson,nId,2563135

Generalnie rozumiem radość z nowego samochodu i chęć pojechania nim na wakacje :) Choć ja bym go najpierw min.1000km sprawdził lokalnie, w Polsce (w sumie nie piszesz jak daleko masz ten wakacyjny wyjazd), czy nie ma żadnych niedoróbek fabrycznych. No i kwestia mimo wszystko łagodniejszego traktowania na samym początku (niektórzy nie lubią słowa "docieranie"), bez pełnego obciążenia, bez używania bardzo wysokich i bardzo niskich obrotów.
Umówiłeś się na odbiór czasowo tak no "na żyletkę" [hihihi] Lepiej sobie zapewnij samochód zastępczy już teraz...

Edgar
Uzależniony
Posty: 341
Rejestracja: 28 cze 2013, 14:26
Czym jeżdzę: Sorento 2016 2.0 XL AWD,
była Sportage III 1,6 GDI L
Lokalizacja: Katowice

Re: Jak długo trzeba czekać na samochód z fabryki

Postautor: Edgar » 31 mar 2018, 09:15

MAJKI4MOZA pisze:...

ale to było rok temu... :rotfl:

MAJKI4MOZA
Nasz Człowiek
Posty: 507
Rejestracja: 17 gru 2017, 17:55
Czym jeżdzę: 1.6 T-GDI 7DCT AWD, "L" + Skoda Superb L&K 2.0 TDI 190KM
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak długo trzeba czekać na samochód z fabryki

Postautor: MAJKI4MOZA » 31 mar 2018, 09:34

Ooooooops............................. [zlosnikok] [zlosnikok] [zlosnikok] [zlosnikok] [zlosnikok]


Wróć do „MODEL SPORTAGE IV OD 2015 roku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap