Kia Sportage vs Hyndai Tucson

Wszystko co dotyczy NEW KIA SPORTAGE od roku produkcji 2015
MarekA
Nasz Człowiek
Posty: 481
Rejestracja: 03 lis 2010, 15:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,7 CRDI "XL" czarna
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Kia Sportage vs Hyndai Tucson

Postautor: MarekA » 14 kwie 2017, 13:35

Iktorn_1 pisze:w kii:
... choć jak żona staje na parkingu to wszyscy się Kią zachwycają


Przecież wyraźnie napisał że się zachwycają , tylko mała literówka w "Kią" , a miało pewnie być "Nią" [rotfl1]

Podzielam większość opinii: Tuscon ładniejszy na zewnątrz Kia IV wewnątrz.

Niestety wygląd Kia IV z przodu jest delikatnie ujmując "oryginalny" ;) - dlatego ja zamówiłem nowego Peugeota 3008 .
Polecam się przejechać, jak komuś nie przeszkadza brak 4x4 to zdecydowanie lepsza propozycja od KIA i Tuscona ( no może niekoniecznie cenowo ;)

Cav
Uzależniony
Posty: 250
Rejestracja: 02 kwie 2017, 09:02
Czym jeżdzę: Sportage III L 1.7 crdi, rocznik 2014
Lokalizacja: Poznań

Re: Kia Sportage vs Hyndai Tucson

Postautor: Cav » 14 kwie 2017, 13:37

Kasztelan pisze:Kwestia gustu. Mnie się IV podoba. Pamiętam jak ją pierwszy raz zobaczyłem z daleka w lecie ub. roku, to pierwsze pomyślałem, że to Cayenne po liftingu :)


Tak, to prawda, we mnie też na żywo budzi tego typu skojarzenia.
Tyle że akurat dla mnie nie są to skojarzenia pozytywne.

Co do Hultaja - jak kilka tygodni temu szukałem auta do zakupu, to zwróciłem uwagę na twarde, nieprzyjemne plastiki w kokpicie Tucsona.
Byłem zszokowany, że auto za taką kasę może być tak tanio wykończone, dużo tańszy i30 miał dużo lepsze materiały.
Jeśli tak jest w każdej wersji Tucsona, to IMO słabo to o nim świadczy.

Cav
Uzależniony
Posty: 250
Rejestracja: 02 kwie 2017, 09:02
Czym jeżdzę: Sportage III L 1.7 crdi, rocznik 2014
Lokalizacja: Poznań

Re: Kia Sportage vs Hyndai Tucson

Postautor: Cav » 14 kwie 2017, 13:41

MarekA pisze:Niestety wygląd Kia IV z przodu jest delikatnie ujmując "oryginalny" ;) - dlatego ja zamówiłem nowego Peugeota 3008 .
Polecam się przejechać, jak komuś nie przeszkadza brak 4x4 to zdecydowanie lepsza propozycja od KIA i Tuscona ( no może niekoniecznie cenowo ;)


Ano właśnie, miałem tak samo, też też już miałem zamówionego tego Puga.
Ale że produkował się długo i emocje przez ten czas trochę opadły, to odpuściłem wydawanie takiej góry kasy za auto absolutnie tego nie warte.
Wygląd jest bardzo ok, ale za to dopłacić 30 tys (np. w stosunku do nowego Nissana QQ)?
Trochę dużo.

Kupiłem więc kilkuletnią Sportage III, na którą również da się patrzeć bez bólu zębów.
A jak się za 2-3 lata skończy jej pełna gwarancja, to kupię tego samego Puga, ale już za połowę tego co obecnie za niego żądają. ;-)

Iktorn_1
Nowy
Posty: 20
Rejestracja: 22 lut 2016, 15:21
Czym jeżdzę: KS IV 1.6 GDI L + FN1
Kia Niro 1.6 GDI (hybryda) L

Re: Kia Sportage vs Hyndai Tucson

Postautor: Iktorn_1 » 18 kwie 2017, 02:30

MarekA pisze:
Iktorn_1 pisze:w kii:
... choć jak żona staje na parkingu to wszyscy się Kią zachwycają


Przecież wyraźnie napisał że się zachwycają , tylko mała literówka w "Kią" , a miało pewnie być "Nią" [rotfl1]

Podzielam większość opinii: Tuscon ładniejszy na zewnątrz Kia IV wewnątrz.


Tak dla wyjaśnienia - to odnosiło się do przewagi zewnętrznej wg mnie Tuscona nad Sportagem. Mimo to zachwyty ciągle są ze strony innych osób (inna rzecz że auto w czerwieni wygląda obłędnie :D ). Tak na marginesie pierwotnie tak jak wielu z was, pierwotnie miał to być Hyundai (m.in. dlatego że marką tą wówczas jeździłem, a lepiej oceniałem ix 35 niż KSIII - tyle że nie śpieszyło się z zakupem to czekałem na nowe modele)



Teraz zamawiając jesteście w innej sytuacji, jest dużo nowości i możliwość wyboru znacznie większa. Rok temu sytuacja wyglądała inaczej. Choć ostatnio żona z koleżanką oglądały Seata Atecę z zewnętrz i w środku (min. wersja środkowa wyposażenia), stał obok Kii -> opinia jednoznaczna Kia bije Seata na głowę.

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Kia Sportage vs Hyndai Tucson

Postautor: Owca007 » 18 kwie 2017, 20:18

Wiesz jak to jest każdy ma swój gust upodobania i rzeczy które lubi. Jeden chce to tamten to i tak ten świat zbudowany jest. Mi się Sportek 4 nie podoba z przodu musiałbym zawsze od tyłu podchodzić ale to moje zdanie innie mają może inne widzą tam to ukryte porsche którego ja nie widzę bo wiem, że to Kia. Ale cóż i tak Sorento 3 jest ładniejsza [hihihi].
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

erns
Uzależniony
Posty: 281
Rejestracja: 26 lis 2016, 16:12
Czym jeżdzę: VW Tiguan FL R-Line 1.5 TSI DSG7
Lokalizacja: Poznań

Re: Kia Sportage vs Hyndai Tucson

Postautor: erns » 18 kwie 2017, 20:23

Przód w Sportage 4 na żywo nie wygląda zle ale poprzednia generacja była o niebo ładniejsza szczególnie ledy do jazdy dziennej i kształt reflektorów z grillem robił i nadal robi wrażenie.Obecna generacja bez tych ledowych pasków wypada słabiutko i tutaj zdecydowanie wygrywa Hyundai Tucson 8-)

MarekA
Nasz Człowiek
Posty: 481
Rejestracja: 03 lis 2010, 15:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,7 CRDI "XL" czarna
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Kia Sportage vs Hyndai Tucson

Postautor: MarekA » 18 kwie 2017, 20:57

Siedziałem w najtańszej wersji Ateki - tak tandetnie wykonane wnętrze widziałem tylko w Jeepie chyba Renegate. Twarde plastiki, radio jak z lat '80tych. Więcej już nie chciałem oglądać - a cena około 87 tys
Najtańsze wersje Sportage to zupełnie inna klasa. Nie wiem ile kosztuje wersja Seata którą jeździłeś ale należałoby porównywać samochody o zbliżonej cenie aby twierdzić że Kia ma jeszcze dużo do zrobienia

aro121
Uzależniony
Posty: 208
Rejestracja: 07 kwie 2016, 22:45
Czym jeżdzę: KIA

Re: Kia Sportage vs Hyndai Tucson

Postautor: aro121 » 18 kwie 2017, 23:12

Ateka wygląda jak nadmuchany polonez :). Ja wybierałem między Ateca, Tuareg.... padło na Sportka bo ma nietuzinkowy design :) Do tej pory była Alteaa Freetrack też wg mnie ciekawe i inne auto... O gustach się nie dyskutuje :) ale ważne jest to że jak się wykłada 150k na nowe auto trzeba sią samemu przekonać czy warto...

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Kia Sportage vs Hyndai Tucson

Postautor: Owca007 » 19 kwie 2017, 07:14

Aro121 jeżeli Ty wybierasz Sportka ponad Touarega to jestem w szoku i albo ten Touareg był coś nie halo tylko z silnikiem albo nie wiem co to przecież klasa premium żona jeździ właśnie takim Niemcem i powiem, że Sportek jemu do pięt nie dorasta pod każdym względem począwszy od rozwiązań technicznych (napęd, silnik, pneumatyka), a skończywszy na wnętrzu i komforcie. Sportek ma jedną moim zdaniem przewagę za cenę dobrze wyposażonego Touarega kupisz ze 3szt sportka.
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2017, 07:56 przez Owca007, łącznie zmieniany 1 raz.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Edgar
Uzależniony
Posty: 341
Rejestracja: 28 cze 2013, 14:26
Czym jeżdzę: Sorento 2016 2.0 XL AWD,
była Sportage III 1,6 GDI L
Lokalizacja: Katowice

Re: Kia Sportage vs Hyndai Tucson

Postautor: Edgar » 19 kwie 2017, 07:43

Owca007 pisze: Ale cóż i tak Sorento 3 jest ładniejsza [hihihi].


Owca007 [zlosnikok]

aro121
Uzależniony
Posty: 208
Rejestracja: 07 kwie 2016, 22:45
Czym jeżdzę: KIA

Re: Kia Sportage vs Hyndai Tucson

Postautor: aro121 » 19 kwie 2017, 11:41

Trochę się obraziłem na niemiecką technologię i chciałem spróbować czegoś koreańskego :) Po za tym Sportek naprawe bardziej mi sie spodobał.


Sorry pomyliłem Tuarega z Tiguanem [rotfl1] :oops:

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Kia Sportage vs Hyndai Tucson

Postautor: Owca007 » 19 kwie 2017, 21:11

Żeś dosadził to tak jak Sorento że Sportkiem pomylić :) Żodyn Ci nie uwierzy :D.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Awatar użytkownika
bykman
Uzależniony
Posty: 355
Rejestracja: 16 paź 2014, 14:25
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE XL 205KM
Opel Zafira C Cosmo 2.0 CDTI 200KM
Lokalizacja: PIENINY

Re: Kia Sportage vs Hyndai Tucson

Postautor: bykman » 21 kwie 2017, 13:02

To radio w Seacie to pamięta jeszcze czasy marszałka Piłsudskiego. Rok 2017 i takie dziadostwo sprzedają!
KIA SPORTAGE XL Limitowana 2.0 CRDI AWD MT 205KM 447Nm Sand Track

erns
Uzależniony
Posty: 281
Rejestracja: 26 lis 2016, 16:12
Czym jeżdzę: VW Tiguan FL R-Line 1.5 TSI DSG7
Lokalizacja: Poznań

Re: Kia Sportage vs Hyndai Tucson

Postautor: erns » 21 kwie 2017, 13:32

bykman pisze:To radio w Seacie to pamięta jeszcze czasy marszałka Piłsudskiego. Rok 2017 i takie dziadostwo sprzedają!

To za Piłsudskiego były już ekrany dotykowe :lol:

Awatar użytkownika
Kasztelan
Uzależniony
Posty: 350
Rejestracja: 20 lut 2017, 22:55
Czym jeżdzę: KS V 1,6 TGDI 7DCT
Lokalizacja: Kraków

Re: Kia Sportage vs Hyndai Tucson

Postautor: Kasztelan » 21 kwie 2017, 13:57

Mnie również wnętrze Seata bardzo się nie podoba. Jest wręcz brzydkie. Poza tym marka źle mi się kojarzy, ale to już jest kwestia upodobań. Również od Skody mnie odrzuca. Te wszystkie ich auta są po prostu prawie takie same .... Od 13 lat jestem użytkownikiem tak wykpiwanych francuskich aut, ale tam przynajmniej widać jakiś smak i finezję w wyglądzie tych aut. A w Skodach, VW i Seatach można z nudów umrzeć.
Ale chyba odchodzimy od głównego tematu wątku. :)

MarekA
Nasz Człowiek
Posty: 481
Rejestracja: 03 lis 2010, 15:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,7 CRDI "XL" czarna
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Kia Sportage vs Hyndai Tucson

Postautor: MarekA » 21 kwie 2017, 18:00

erns pisze:Mógłbyś rozwinąć swoją myśl w czym ta zupełnie inna klasa Sportage wersji S ma przewyższać Seata ;)
.........


Urodą to wnętrze to nie grzeszy ;)


Nie ma co się spinać, ja też rozważałem Atecę zamiast Sportka bo i zewnętrznie jest całkiem ok i cena do wyposażenia również. Ale wnętrze zupełnie mi nie pasowało

Dla porównania wnętrza w najtańszym wyposażeniu ( zdjęcia nie moje - z netu)
Ja wybrałem 3008 - ale nie w tej wersji - jest najładniejsze i i-cokpit robi wrażenie;)
Opinie subiektywne
Załączniki
3008 access.jpg
3008 access
3008 access.jpg (26.31 KiB) Przejrzano 14064 razy
Sportage S.jpg
Sportage M lub L
ateca2.jpg
Ateca reference
ateca2.jpg (35.63 KiB) Przejrzano 14064 razy
Ostatnio zmieniony 22 kwie 2017, 13:40 przez MarekA, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Kasztelan
Uzależniony
Posty: 350
Rejestracja: 20 lut 2017, 22:55
Czym jeżdzę: KS V 1,6 TGDI 7DCT
Lokalizacja: Kraków

Re: Kia Sportage vs Hyndai Tucson

Postautor: Kasztelan » 21 kwie 2017, 18:32

Ta deska w Alteca kojarzy mi się z Saabem z lat 80-tych.

Awatar użytkownika
Tom16v
Nasz Człowiek
Posty: 673
Rejestracja: 12 cze 2016, 09:50
Czym jeżdzę: KS V 1.6 T- GDI 6AT FWD L HEV

Re: Kia Sportage vs Hyndai Tucson

Postautor: Tom16v » 21 kwie 2017, 20:36

A ja ostatnio siedziałem w Nowym 3008 ciekawy środek Ale ciasno w środku jak diabli .za dopłatą bym nie kupił nie ma jak ks4 [ura]

MarekA
Nasz Człowiek
Posty: 481
Rejestracja: 03 lis 2010, 15:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,7 CRDI "XL" czarna
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Kia Sportage vs Hyndai Tucson

Postautor: MarekA » 21 kwie 2017, 21:06

No to jeśli miałeś takie odczucia to czas na dietkę [zlosnik2]
Ale fakt wysoko podciągnięty tunel środkowy sprawia wrażenie ze jest mało miejsca, W Sportku wydaje się być luźniej ale gdzieś porównywałem wymiary i jest podobnie

Awatar użytkownika
Tom16v
Nasz Człowiek
Posty: 673
Rejestracja: 12 cze 2016, 09:50
Czym jeżdzę: KS V 1.6 T- GDI 6AT FWD L HEV

Re: Kia Sportage vs Hyndai Tucson

Postautor: Tom16v » 22 kwie 2017, 09:22

Pozdrawiam wszystkich niskopiennych użytkowników czujących się komfortowo w tej klitce. 3008 makabra. :paw:

erns
Uzależniony
Posty: 281
Rejestracja: 26 lis 2016, 16:12
Czym jeżdzę: VW Tiguan FL R-Line 1.5 TSI DSG7
Lokalizacja: Poznań

Re: Kia Sportage vs Hyndai Tucson

Postautor: erns » 22 kwie 2017, 12:07

MarekA pisze:Nie ma co się spinać

Po pierwsze nikt się tutaj nie spina bo nie ma czym ;)
Rozumiem, że jedynym Twoim argumentem w odpowiedzi na moje pytanie jest wklejenie fotki Sportage w wersji L i podpisem, że to wersja S tylko ,że wersja S wygląda tak..

A co do jakości materiałów to Sportage i Seat to ta sama liga i nie ma się o co spierać :|
Pozdrawiam Kolegę i życzę zadowolenia z użytkowania 3008, Ja po wielu namysłach i jazdach testowych zdecydowałem się na Hyundaia ix20 1.6 w klasycznym 6 biegowym automacie w wersji comfort po FL bo na Seata trzeba czekać aż 8 miesięcy a potrzebuje nowe auto dla Żony do końca maja.Sportage i Tucson odpadł z powodu zbyt wysokiej ceny i potencjalnych problemów z jakimi niektórzy użytkownicy tych modeli się borykają.Wiadomo nowość.
Jest obecnie dobra promocja na ix20 i za 65tys. mam wypasioną wersję z niezniszczalnym klasycznym automatem i silnikiem benzynowym MPI czyli niezawodnym wtryskiem wielopunktowym.Czas Skody Yeti dobiegł końca ale nigdy Nas nie zawiodła mechanicznie a i silnik 1.4 TSI okazał się bezawaryjny, ze skrzynią DSG też nie było problemów wbrew wielu opiniom w necie, że silniki TSI i skrzynie DSG od VAG są tak bardzo usterkowe.
Ostatnio zmieniony 22 kwie 2017, 13:41 przez erns, łącznie zmieniany 1 raz.


Wróć do „MODEL SPORTAGE IV OD 2015 roku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap