Kia Sportage vs Hyndai Tucson

Wszystko co dotyczy NEW KIA SPORTAGE od roku produkcji 2015
radek83
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 10 kwie 2017, 10:47
Czym jeżdzę: W przyszłości KIA Sportage

Kia Sportage vs Hyndai Tucson

Postautor: radek83 » 12 kwie 2017, 08:24

Cześć,
Moje pytanie dotyczy różnic technologicznych między Kia Sportage a Hyndai Tucson. Obydwa auta z rocznika 2017.
Co byście wybrali?
1. KIA Sportage w wyposażeniu buisness line (cena 111 tyś)
2. Hyndai Tucson w wersji style (cena 112 tyś)
Obydwa auta z silnikiem 1.7 CRDi + automat.

Awatar użytkownika
Kasztelan
Uzależniony
Posty: 351
Rejestracja: 20 lut 2017, 22:55
Czym jeżdzę: KS V 1,6 TGDI 7DCT
Lokalizacja: Kraków

Re: Kia Sportage vs Hyndai Tucson

Postautor: Kasztelan » 12 kwie 2017, 08:37

Ja wybrałem KIA z trzech względów:
- ładniejsza w środku
- lepiej się wysiada z auta. Chodzi mi o to, że z Tucsona nie ma szans wysiąść bez brudzenia nogawki przez próg. W Sportage siedzenie podobno jest o 2-3 cm bardziej w lewo.
- i na koniec cena. W KIA dali lepszą.

radek83
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 10 kwie 2017, 10:47
Czym jeżdzę: W przyszłości KIA Sportage

Re: Kia Sportage vs Hyndai Tucson

Postautor: radek83 » 12 kwie 2017, 08:55

W Hyndai rabat jaki otrzymałem to 15 400zł od ceny katalogowej. W KIA 5 000zł od ceny katalogowej.
Myślisz, że w KIA mogą dać większy rabat?

leon_tm
Nowy
Posty: 14
Rejestracja: 30 mar 2017, 15:01
Czym jeżdzę: kia sportage 4

Re: Kia Sportage vs Hyndai Tucson

Postautor: leon_tm » 12 kwie 2017, 09:04

Nie sądzę aby kia dała coś więcej. Co najwyżej dorzucą zapach

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Edgar
Uzależniony
Posty: 341
Rejestracja: 28 cze 2013, 14:26
Czym jeżdzę: Sorento 2016 2.0 XL AWD,
była Sportage III 1,6 GDI L
Lokalizacja: Katowice

Re: Kia Sportage vs Hyndai Tucson

Postautor: Edgar » 12 kwie 2017, 09:07

Rozumiem, że gdyby kia kosztowała 131tys. I dali ci rabat 25tys. to kupiłbyś kia bo dostałeś większy rabat :o
To jak crocsy w Lidlu - niepotrzebne ale kupić trzeba bo promocja.

radek83
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 10 kwie 2017, 10:47
Czym jeżdzę: W przyszłości KIA Sportage

Re: Kia Sportage vs Hyndai Tucson

Postautor: radek83 » 12 kwie 2017, 09:12

Nie chodzi o rabat. Napisałem o cenach żeby argumentem nie była cena samochodu.

Iktorn_1
Nowy
Posty: 20
Rejestracja: 22 lut 2016, 15:21
Czym jeżdzę: KS IV 1.6 GDI L + FN1
Kia Niro 1.6 GDI (hybryda) L

Re: Kia Sportage vs Hyndai Tucson

Postautor: Iktorn_1 » 12 kwie 2017, 09:19

w kii:
- masz lepsze materiały (macałem), chyba że coś zmienili
- wyjście 12V z tyłu (w H. brak - to u mnie dyskwalifikacja jak jeżdżę z dzieciakami z tyłu)
- w H. durne mocowanie pasa z tyłu (przechodzi przez drzwi)
- skórzana tapicerka (w BL)
- elektryczne fotele z przodu
w Hyundaiu:
- światła LED z przodu
- podgrzewana kierownica
- bardziej tradycyjny przód [hihihi] - choć jak żona staje na parkingu to wszyscy się Kią zachwycają [zlosnik2]

Co do ceny kupując niedługo po premierze można było urwać trochę więcej niż 5 k (tyle że to nie była wersja BL).

Awatar użytkownika
Kasztelan
Uzależniony
Posty: 351
Rejestracja: 20 lut 2017, 22:55
Czym jeżdzę: KS V 1,6 TGDI 7DCT
Lokalizacja: Kraków

Re: Kia Sportage vs Hyndai Tucson

Postautor: Kasztelan » 12 kwie 2017, 10:54

radek83 pisze:W Hyndai rabat jaki otrzymałem to 15 400zł od ceny katalogowej. W KIA 5 000zł od ceny katalogowej.
Myślisz, że w KIA mogą dać większy rabat?

W moim przypadku było tak, że najpierw trafiłem do Hyundai, przejechałem się Tucsonem i miałem bardzo pozytywne wrażenia. Po negocjacjach dostałem jakąś tam propozycję. I byłem już zdecydowany. Całkiem przypadkiem wstąpiłem do KIA i dopiero wtedy dowiedziałem się, że to bardzo podobne samochody. To poprosiłem o wycenę auta z takim samym wyposażeniem jaki miałem w Huyndai i dostałem lepszą chyba o 1500 pln.
Po czym poszedłem do Huyndai, pokazałem ofertę z KIA. Niestety nie mogli dać nic lepiej.

prozi
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 06 cze 2016, 20:22
Czym jeżdzę: 1,7 CRDI L
Lokalizacja: Wwa

Re: Kia Sportage vs Hyndai Tucson

Postautor: prozi » 12 kwie 2017, 12:32

U mnie to samo. Najpierw miał być Tucson. Jak wyjeżdżałem z salonu to zauważyłem Kię. Szybka przymiarka i tydzień później zamówiłem Sportka.
Główne plusy to wygląd wnętrza i jakość materiałów.

Dziś Tucson już mi się opatrzył, a Kia dalej cieszy oko :)

Ps. Rabat spokojnie mogą dać około 8% bez większych ceregieli. U mnie to było dwa razy tyle ile dostałeś ;)

xluc
Bywalec
Posty: 84
Rejestracja: 22 wrz 2016, 09:11
Czym jeżdzę: Sportage GT-line 1.6 T-GDI DCT FN2 TE2 PNS

Re: Kia Sportage vs Hyndai Tucson

Postautor: xluc » 12 kwie 2017, 13:18

Moja rada: negocjuj, negocjuj i raz jeszcze negocjuj. Ja również zaczynałem od Tucsona ale ostatecznie zdecydowałem się na Sportage. Choć wciąż uważam, że Hyundai ma ładniejszą bryłę, to wnętrze już jednak na korzyść kii. Tak czy inaczej w jednym i drugim salonie udało mi się uzyskać rabaty rzędu ponad 20tyś. Zdecydowała cena wyjściowa. Rabat w postaci 5tyś, to moim zdaniem zdecydowanie za mało. To, że Sportage sprzedaje się bardzo dobrze nie oznacza, że kia będzie trzymać cenę.

radek83
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 10 kwie 2017, 10:47
Czym jeżdzę: W przyszłości KIA Sportage

Re: Kia Sportage vs Hyndai Tucson

Postautor: radek83 » 12 kwie 2017, 13:35

Tucson podobał mi się ale ze względu na ceny pojechałem do KIA. Jazda próbna Sportage to była prawdziwa przyjemność ale propozycja cenowa w Hyndai na Tucsona wzbudziła we mnie wątpliwości wobec Sportage. No cóż, myślę że trzeba odwiedzić salony obydwu marek i obejrzeć dokładnie różnice. Moje odczucia są takie: z zewnątrz Tucson w środku Sportage ze względu na obszerność wnętrza.

Rozumiem że pod względem technicznym (zawieszenie, zabezpieczenia antykorozyjne, jakość elementów podwozia) samochody się nie różnią?

I jeszcze pytanie. Jak długo czekaliście na swoją Sportage? W salonie sprzedawca mi powiedział, że czas oczekiwania to 4 miesiące. Natomiast w salonie Hyndai są w stanie sprowadzić ze stocku do 2 tygodni. KIA nie ma takiego stocku?

Kieszko
Bywalec
Posty: 114
Rejestracja: 04 sie 2014, 14:58
Czym jeżdzę: KS IV 1.6 GDI L

Re: Kia Sportage vs Hyndai Tucson

Postautor: Kieszko » 12 kwie 2017, 13:41

Miałem ten sam dylemat czy nie kupić Tuscona. Ale tylko przez chwilę. Żona szybko mi tę myśl :w łeb:

Awatar użytkownika
Kasztelan
Uzależniony
Posty: 351
Rejestracja: 20 lut 2017, 22:55
Czym jeżdzę: KS V 1,6 TGDI 7DCT
Lokalizacja: Kraków

Re: Kia Sportage vs Hyndai Tucson

Postautor: Kasztelan » 12 kwie 2017, 14:32

radek83 pisze:I jeszcze pytanie. Jak długo czekaliście na swoją Sportage?

Ja zamówiłem 28 lutego i mam info, że auto zjedzie z produkcji 16 kwietnia. Czyli koło 20- tego powinien być odbiór. Ale czas oczekiwania podobno zależy od wersji i koloru auta.

Awatar użytkownika
listomek2014
Expert
Posty: 914
Rejestracja: 07 sty 2015, 19:50
Czym jeżdzę: KS FL 1.6 L BL
KS IV L BL 1.6 T
Toyota cross
Lokalizacja: Mrągowo

Re: Kia Sportage vs Hyndai Tucson

Postautor: listomek2014 » 12 kwie 2017, 22:26

I ja dodam coś od siebie też miałem dylemat tylko wtedy był i35 już była zapowiadana premiera tuscona ale nie mogłem czekać, dużo przeważało na korzyść hundaia grzana kierownica fotele ?to na + ale reszta chodzi by gałka biegów wszystko plastik nie wiem czy pamiętacie tam była gałka i pręt niezbyt ładne wykończenie wnętrza a w kia to bajka ładnie wykończone przy tej wersji co proponowała hultaj musiał bym więcej dopłacić i nie było nawet kamery cofania a jest to gadżet przydatny gdzie kia proponowało to w L i przede wszystkim przeważyło dla mnie to że pojechaliśmy w teren jak to jechało dodam że wtedy auta oglądałem i testowałem w Ełku i było gdzie pojezdzić ale hultaj tego nie zaproponował może nie chciał żeby się pobrudził Ja na swojego czekałem dwa tygodnie bo był gdzieś na składzie w PL
W krwi benzyna zamiast Serca turbina

Awatar użytkownika
color1
MODERATOR
Posty: 413
Rejestracja: 13 sie 2010, 00:21
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 DOHC (L ; D5U ; Alpine Grey)
Lokalizacja: Wawa

Re: Kia Sportage vs Hyndai Tucson

Postautor: color1 » 12 kwie 2017, 22:58

tak mnie zaintrygowało... jakich używacie argumentów, że udaje się zbić cenę o 8% ?
Kia Sportage 2.0 DOHC (L ; D5U ; Alpine Grey)

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Kia Sportage vs Hyndai Tucson

Postautor: Owca007 » 12 kwie 2017, 23:15

Jak już hyundai to tylko i wyłącznie Santa Fe lub Grand Santa Fe o turbo szczotce nie piszcie:). Dla mnie najważniejszy argument to ten, że z tym samym silnikiem co Kia ma gorsze osiągi.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Kieszko
Bywalec
Posty: 114
Rejestracja: 04 sie 2014, 14:58
Czym jeżdzę: KS IV 1.6 GDI L

Re: Kia Sportage vs Hyndai Tucson

Postautor: Kieszko » 13 kwie 2017, 07:17

color1 pisze:tak mnie zaintrygowało... jakich używacie argumentów, że udaje się zbić cenę o 8% ?

Ja miałem 9 % upustu na wersję L ale w to wyliczał się upust rocznikowy 6000 zł plus 3000 zł na grupę zawodową. To co zarobił na mnie salon to 2500 zł.

radek83
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 10 kwie 2017, 10:47
Czym jeżdzę: W przyszłości KIA Sportage

Re: Kia Sportage vs Hyndai Tucson

Postautor: radek83 » 13 kwie 2017, 20:58

Dzisiaj odbyłem jazdę testową Tusconem. Największy minus auta to fotele. Wydaje mi się, że są węższe niż w Sportage, ale na boki trzymają lepiej. Mniej komfortowe niż w Sportage. Nie wiem czy w wersji style są takie jak w demo, które niestety nie było jakąś wysoką wersją.
Przy jeździe próbnej do wersji o której pisałem wcześniej sprzedawca dorzucił elektryczną klapę bagażnika.

Po jazdach próbnych obydwoma modelami wydaje mi się,że jednak KIA.

Dzięki wszystkim za cenne uwagi (zwłaszcza o pasach z tyłu, nigdy bym na to uwagi nie zwrócił).

Ron01
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 13 kwie 2017, 20:01
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE IV buisness line 1.7 CRDi automat

Re: Kia Sportage vs Hyndai Tucson

Postautor: Ron01 » 14 kwie 2017, 09:56

Ja też zastanawiałem się na Tucsonem ale wybrałem KIA Sportage w wyposażeniu buisness line 1.7 CRDi automat. Tucson ma ten sam silnik oraz skrzynię i jeżdziełem obydwoma w takiej samej konfiguracji. Ten sam silnik i ta sama skrzynia. W jeździe ciężko wyłapać różnicę
Tucson przy większych prędkościach (150km/h) wydawał się bardziej wyciszony ale za to wykończenie Kia w buisness line było tym co mnie przekonało. Tucson to sam plastyk w środku i jakoś miałem wrażenie że wypadałem z tego samochodu a nie wysiadałem :)

Co do ceny to ja dostałem 6% ale nie miałem za bardzo pola do manewrów bo w tym kolorze co chciałem to ogólnie już nie było tylko jeden salon gdzieś go wynalazł i sprowadził. Inne salony twierdziły że w tym kolorze, silniku i automacie już nie ma.

Wczoraj byłem akurat w KIA i przyjechały nowe samochody do salonu co ciekawe na tej samej przyczepie stały też Tucsony :)

Cav
Uzależniony
Posty: 250
Rejestracja: 02 kwie 2017, 09:02
Czym jeżdzę: Sportage III L 1.7 crdi, rocznik 2014
Lokalizacja: Poznań

Re: Kia Sportage vs Hyndai Tucson

Postautor: Cav » 14 kwie 2017, 10:46

Iktorn_1 pisze:- bardziej tradycyjny przód [hihihi] - choć jak żona staje na parkingu to wszyscy się Kią zachwycają

W sensie że wersją IV?
Ty tak na poważnie, czy ironia?

Osobiście specjalnie szukałem auta z serii III - na IV nie da się patrzeć, design tego auta to żart z właściciela w stylu Nissana Juke.

Awatar użytkownika
Kasztelan
Uzależniony
Posty: 351
Rejestracja: 20 lut 2017, 22:55
Czym jeżdzę: KS V 1,6 TGDI 7DCT
Lokalizacja: Kraków

Re: Kia Sportage vs Hyndai Tucson

Postautor: Kasztelan » 14 kwie 2017, 11:26

Kwestia gustu. Mnie się IV podoba. Pamiętam jak ją pierwszy raz zobaczyłem z daleka w lecie ub. roku, to pierwsze pomyślałem, że to Cayenne po liftingu :)


Wróć do „MODEL SPORTAGE IV OD 2015 roku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap